Страница 67 от 111 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1664

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #991

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    >stainway,добре че си ти,че много знания и много езици трябват сега за всеки детайл.Щом казваш,че така са отговорили,вероятно това A2A ще е...
    Друг е въпроса защо в модел с едно и също име се слагат различни части.Ако зависеше от мене отдавна щеше да е забранено,ама не ме питат.Същото е при телевизорите-при един и същ модел при разл.размери-различни панели=VA/IPS,100/50 hz ...,че да пробутат нещо което прилича на нещо друго!
    Нещо като Gree Amber Nordic,ама за южна Европа колко да е Nordic?....или....''Ние двамата с тебе сме равни,ама аз съм по-равен от тебе''
    Тук ми се струва,че Gree малко са залитнали и ако C&H си остане еднакъв,отношението им ще е за адмирации и по-добре да си даваме парите там където не се опитват да ни финтират.
    Този пост е редактиран от cable; 17-05-18 в 21:20.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #992

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ми то ние живеем в южна Европа и от короната имаше оплаквания, че чак при -30 проработила нормално. Ако Амбъра и производното на C&H могат да топлят ицидентно до "-30" все тая дали са нордик или не. В БГ такива ниски температури са истинска рядкост, а за сметка на това +10-15 през зимата си е стандарт често.

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #993

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ми то ние живеем в южна Европа...
    Вие може и да сте в Южна Еврапа, но Северна България не е.

    Питах за цена - Supreme 18 - 2200лв без малко.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #994

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Спрямо климата във Финландия и ***** (Москва и Питер) и вие сте като на Хаваите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #995

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Вие може и да сте в Южна Еврапа, но Северна България не е.

    Питах за цена - Supreme 18 - 2200лв без малко.
    Щом си от Северна си взимай клими от Румъния.
    Аз ако съм като вас на по 100 к от румънците хич няма да гледам за техника в БГ

  7. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #996

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Щом си от Северна си взимай клими от Румъния.
    Аз ако съм като вас на по 100 к от румънците хич няма да гледам за техника в БГ
    Къде в Румъния продават C&H Nordic Evo2 или Supreme?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #997

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Нещо като Gree Amber Nordic,ама за южна Европа колко да е Nordic?....
    Честно казано не мисля че има разлика между S6DBA2A и S6DBA1A.
    Наистина не пише нищо за компресора на S6DBA1A, но останалите данни са еднакви с S6DBA2A.
    Докато някой не го вземе и разглоби или намери сервизно-само можем да гадаем. Но няма как да постигат същото топлоотдаване и до -30 без същия компресор. Поне така аз си мисля,но нека в темата за Грее се изяснява.

    За C&H Supreme е ясно-там има само един модел-Нордик.

    Компресорът на VIP, U-Crown и ICYII e идентичен , предполагам и при Hansol е така.
    При R32 моделът е различен, но не мисля, че са направили някакъв технологичен скок , по-скоро модификация за да работи на съответния хладилен агент комбинирано с по-голямо вътрешно тяло (10см) , по голям обем въздух и т.н.

    Amber и Supreme са по-евтини съответно от U-Crown и VIP. Все пак е алуминий, не злато Направи ми впечатление и предпочетох да си платя за VIP.

    Иначе моите впечатления относно VIP за сега са отлични, много тихо и комфортно работи, хоризонталната клапа се насочва приятно-преди ми духаше точно над пианото е трябваше да го нагласям нагоре, когато се ползва инструмента.
    Температурата се мери много точно, он/офф незабележим, струята много гореща, но това е при 9 градуса външна температура. Предполагам, че ще е така гореща до - 7
    Единствено функцията I Feel не се запомня при изключване на климатика-при Веритас се запомняше. Но предполагам през зимата , когато го оставям непрекъснато включен, няма да ме дразни.
    Иначе при офф, клапата не се мести .При включване на климатика започва да духа топло почти веднага, докато се завърти клапата и почва да духа горещо.
    https://drive.google.com/open?id=1UM...jpbecUGe6kdD15

    Подозирам, че може да охлажда също добре
    Този пост е редактиран от stainway; 18-05-18 в 03:02.

  10. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #998

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Срещнах C & H на този форум. Ние вече направихме първата стъпка, за да бъде представител на C & H марка в Турция. Искам да успея.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #999

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от mbirol Виж публикацията
    Срещнах C & H на този форум. Ние вече направихме първата стъпка, за да бъде представител на C & H марка в Турция. Искам да успея.
    İyi şanşlar ! Good Luck! Успех!


  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1000

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от mbirol Виж публикацията
    Срещнах C & H на този форум. Ние вече направихме първата стъпка, за да бъде представител на C & H марка в Турция. Искам да успея.
    Дано да станат нещата, пожелания за успех и от мен.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1001

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ми то ние живеем в южна Европа и от короната имаше оплаквания, че чак при -30 проработила нормално. Ако Амбъра и производното на C&H могат да топлят ицидентно до "-30" все тая дали са нордик или не. В БГ такива ниски температури са истинска рядкост, а за сметка на това +10-15 през зимата си е стандарт често.
    Моите разсъждения на тази тема са малко по-други.Когато казват,че топли до -30 а другия до -15 не по-малко важно е колко точно топли на -15.Защото ако единия е с 50% от мощността ,а другия 90%,да не излезе,че топли на -15=топли ,ама горе долу,колкото да не умреш от студ.А тогава поради големите температурни разлики и разните коефициенти доколкото си спомням от топлотехниката ....
    >stainway-Gree Amber в бг към момента не е с двустъпалния компресор,питах лично и човека ''гледа по документи''-те.
    ...
    На C&H Supreme ми казаха цена за 18-ка 2069 лв.Тук на друг колега около 2200,нашите хора пак започват да финтират.Пък и това попитай за цена...хм.Не знам дали климатик от Румъния ще излезе по-евтин,ама като че си заслужава както казах да си даваш парите където заслужават това.
    >mbirol ,при Вас колко е цената,че Турция ни е по-близо....ама там за внос към бг мито сигурно?
    Този пост е редактиран от cable; 18-05-18 в 10:12.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1002

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    A сигурен ли си, че има разлика между Амбър-а и Supreme, защото на Амбър цените са по-ниски (демек сигурен ли си, че Supreme е с двустъпален). Аз се сещам за модел на друга марка (ME Zubadan), който работи ефективно при -25 и няма двустъпален компресор мисля.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1003

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз знам 4 модела, които работят без проблеми при -22, като двата са с най-обикновен еднороторен компресор.Когато производителя знае какво прави, вида компресор не е от чак толкова голям означение.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1004

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    A сигурен ли си, че има разлика между Амбър-а и Supreme, защото на Амбър цените са по-ниски (демек сигурен ли си, че Supreme е с двустъпален). Аз се сещам за модел на друга марка (ME Zubadan), който работи ефективно при -25 и няма двустъпален компресор мисля.
    Сигурен съм,че съм говорил с представителите на фирмите,че към момента има разлика и Supreme е двустъпален.Ако те са били коректни,в което нямам причина да се съмнявам.....излиза,че Supreme е различен и е с двустъпален.По темата дали е по-добре или не аз не бих направил заключение,ако бях толкова напреднал,както и дуг път съм казвал нямаше да пиша по форуми.Ама трябва да кажа,че в предишен разговор с Gree на тема Gree U crown тезата им беше,че двустъпалния компресор е голямо предимство,не вярвам тогава да са ме излъгали.Не искам да навлизам в подробности,защото не съм човека който трябва да ги обясни.Имаше един колега(работещ към Gree) който пишеше в темите за Gree и мисля,че на него може да се вярва за подробности.Но в последно време не съм виждал негови мнения,може и да съм пропуснал.
    А това,че ME Zubadan работи до -25....сигурно двустъпалния компресор не е единственното нещо необходимо за ниските температури.Както и по-добрата му работа не се ограничава само до това а и др. като шум ,вибрации по-стабилна работа и др. но както казах за подробности специалистите да се изкажат.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1005

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ок, сигурно си прав, но амбъра е до -30 по спесификация също. А що се касае до зубадан, работи чудесно при много големи студове - лични наблюдения. А даже и да не е ултраефективен при -25 един климатик това има по-малко значение от ефективността му при "-1", защото 90% от времето ще работи на такава и по-висока темепература. При "-30" ще бачка под 0,5% от времето (даже и в северна България). Както и да е, чакаме някой да си купи от двата модела и следващата зима да споделя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 111 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе