Страница 57 от 111 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #841

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Отлична дискусия. Сигурно имате CH.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #842

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    SPSt , Няма да ти орговорям. Все повече се убеждавам че темите умишлено се забиват във всевъзможни посоки , за да се излезе от контекста !

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #843

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз предлагам темата за " Купър и ловец" , да се обедини с тази за " климатици Gree" , поради всички знаем защо!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    dodo_pv и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #844

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    ... А ако трябва аз да перефразирам как обобщихте че всички помещения държат 23° при 17 външна...
    Не сме обобщавали. Може да е 21°С, може да е и 25°С. Зависи от изолацията на стените, площта на прозорците, слънчевата радиация и битието на обитателите. Чували ли сте, че "Топлофикация" започва топлоподаване при външни температури под 14°С ?
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #845

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Топлофикация за мен не е критерий за нищо , щото живея в къща.

    На климатика ми пише :
    Работен диапазон в режим отопление : -15 ÷ +24°С.

    Имам клима която при 17 външна и задание 23 прави по един офф на час дори по рядко и потдържа 24 което е нормално. Не виждам къде е драмата че искам дете на 3г. да расте на 23/24° , а не да "вирее" на 19. Стаите се проветряват по 2пъти на ден!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #846

    COOPER AND HUNTER

    А каква е драмата да работи он/офф? Впрочем, при такива външни температури и малко, що-годе изолирано стайче, не зная дали и съществува машина, която да не влиза он/офф. Особено за европейския пазар. Аз отгледах моя, на машина, която работи така, чак до под нулата (с минимум 1.3kw). Все още спим под нея, над главата ми е. Повярвай ми, има марки и модели, които го правят незабележимо. Писано е много във форума за тези модели.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #847

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не виждам защо нападате човека/Mig82/. Разликата в отоплението на къща и апартамент е огромна. И аз съм в къща и независимо, че температурите през дена достигат 18-20С, то всичките машинки работят. Е, вярно, че при мен няма он-офф.
    Gyokov, dodo_pv, zxc0 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #848

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Никой не го напада, само го подпираме, да не залитне като Миланов. И ние живеем в къщи. Това, че за машината пише, че отоплява до +24°C не означава изобщо, че ще го прави така, както при +10°C. Трябва да е наясно, че няма да работи добре. Колко ще да е лошо, зависи от машината. Дискомфортът винаги може да се намали посредством дистанционного.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #849

    COOPER AND HUNTER

    tony34al, като ти гледам подписа, машини като твоите, се броят на пръстите, може би на едната ръка (най-благородно ти завиждам). С тези минимуми от 200W и в апартамент сигурно няма да работи он/офф. Такива машини, предполагам не са много лесни за намиране (читави), а и цената, също предполагам, няма да е като на cooper and hunter. Въпросът беше, че работата он/офф, като цяло е проблем само на някои хора в главите. Не е нещо, от което човек трябва да бяга, като дявол от тамян. Особено при такива външни температури.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #850

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ми, не, Намират се, но си трябва търпение. Нямах предвид точно он-оффа, а по скоро, разликата в къща и апартамент.
    Исках да кажа, че трябва t* трайно да се задържат около 20С, за да може в къща и вътре да е поне толкова.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #851

    COOPER AND HUNTER

    Логично е, загубите са различни. За това и съществуващия му климатик, не влиза често в off, а и е в 20-тина м2, има разлика. А този модел, дори и клапите не вдига, сигурно разбира за офф-а само по ватметъра (после ми се сърдят, като им кажа да ги изхвърлят). Неговото конкретно "притеснение", доколкото аз видях, беше дали ще влиза в off, при външни 17-18, което аз не виждам изобщо какъв проблем е. За мен си е вманиячаване, от много четене на форума.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-03-18 в 10:11.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #852

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Новите модели на С&Н нали са без офф. Помислено е и за това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #853

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Росене , гледам че освен вещ по работата на инверторни мотори си и изтъкнат психолог щом разбираш какви проблеми има в главите на хората и какви притеснения имат. Питането ми за работата на нордика беше защото ми предстои закупуването на климатик за детска стая 13-14кв.м. Но май ще си заложа на к2у 7-9ка. щом при "топ" марките за европейския пазар биченето он/офф се смята за екстра. Те машините най-вероятно са ти и преоразмерени и нямат вина но ... всеки робува на акъла си.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #854

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Пич, жив и здрав да си. Едно си баба знае, едно си бана бае. Дървен философ излезе. Има много марки, на които и малките машини са им с минимуми 1.2 до 1.6kw. Така са преценили хората, явно не са специалисти като теб. Да, машината, която цитирах е преоразмерена, но можеш да бъдеш сигурен, че е 100 пъти по-комфортна от твойта цепеница, въпреки че работи он/офф. Видял си 1-2 машини през живота си и генерализираш, без изобщо да си видял за какво иде реч.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #855

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Този on/off голямо обсъждане в темите за климатици.Ами като е топло на 50w ли да го оставят,че да ти духа само вентилатора?То си има cop написан на хубавите климатици е към 5 въпреки,че някои са с висок минимум.Ако не вярвате на написаното за cop е друг проблем,дайте замервания,примери и.т.н. Аз моя климатик разбирам кога е изключен само като чета тука спорове и се загледам в него.Тука темата е ясна,ама почти нищо не се пише конкретно(щото реално досега малко се ползват) в смисъл шум,наистина ли топлят,дали са надежниит.н.,само on/off...ффф.А пък така наречените втора употреба,реално може да са трета или направо от сметището,щото моето 15 г. Хитачи(inverter,с cop=3,00!! и си беше винаги on)едни майстори ми дадоха 200 лв.,за което нямаше никъде въздушен филтър(ясно Ви е какво следва) ,неговия беше скъсан и го хвърлих и си беше за боклука,пък те ще си слагат към 200 лв ,демонтаж,монтаж(+дозареждане ) и печалба....Леле мале.
    p.s.Всъщност дойде ми една идея,ще взема да си купя един вентилатор който ще е постоянно включен до климатика и така винаги ще е on.Като са го направили толкоз глупаво според много форумни експерти.
    Този пост е редактиран от cable; 09-03-18 в 13:56.
    rosswen, Genadi80 и djoro харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе