Обезвлажняването не зори ли допълнително климите в режим охлаждане (то винаги така или иначе се получава в този режим)? Влажността е най-големият мор поне за мен.
Обезвлажняването не зори ли допълнително климите в режим охлаждане (то винаги така или иначе се получава в този режим)? Влажността е най-големият мор поне за мен.
Вици, че мене ли трябва да ме зори влагата? Нали затова си ги бодат цепениците по стените хората, за да им е хубаво? За себе си ли да мислим или за тях?
По принцип влагата затруднява работата на цепениците(същото важи и при отопление) ,но както каза dodo_pv- важното е на нас да ни е хубаво
Същото е и зимата -нямам нищо против сух студ и отрицателна температура ,но като се съчетава с висока влажност и силен вятър -усещането е за по-студено.
Нещо не се разбрахме. По-горе беше написано, че на 31 не пускаме тук климатик, но аз тези дни си пусках и на 25-26, защото влагата мори много. А постът беше по-скоро въпрос - влагата влияе ли на работата на машината (консумация, необходима мощност и т.н.)? А не че ми дреме за климатика като цяло - неговата работа е да ми е кеф на мен, а не на него.
Ами да и аз го пускам при 25-26,защото е влажно.
Колкото до консумацията -при мен е в същите норми.
При теб сухо няма - там имате бая голям овлажнител в непосредствена близост
В момента съм отворил вратите и охлаждам цялата къща ,защото боядисвам стаята за гости на горния етаж. Пуснал съм го на макс вентилатор и засега моят китаец е готов да работи за купичка ориз на ден
Надявам се и през зимата да е навит да се труди така
На охлаждане едва ли влагата им влияе особено. Съдейки по ватметъра ... по голямо значение има дали е монтиран на пряка слънчева или на сянка!
В следобедните часове е на директно слънце, вчера му беше все тая От време на време вдига до 300 вата за кратко после пак на около 170 с часове
Проблемът си е негов -да не е ставал климатизатор.
П. П. Температурата е 27 градуса и влажност 70%,което се води доста "сухо" време за тукашните стандарти.
Този пост е редактиран от stainway; 25-07-18 в 13:36.
Вици, по-точно влагосъдържанието влияе съществено на консумацията на всяка една машина, както при отопляване, така и при охлаждане. Въздухът с високо влагосъдържание има по-голям специфичен топлинен капацитет и при промяната на температурата му е необходима повече топлина. Тя идва от машината, разбира се. Друг е въпроса, че функцията на машините "изсушаване" работи при едва трима - четири човека от пишещите тук, по обясними причини. При всички останали си е чисто охлаждане, с друго означение на панела / дистанционното.
Този пост е редактиран от Mig82; 25-07-18 в 15:07.
Това, което съм написАл, е самата истина. Допълваш поста ми с информация, която не е на 100% вярна.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Истината е че режим изсушаване работи като алгоритъма на някои чепати цепеници от най-низката серия на MHI в режим отопление при -5 навън и 23 в кенефа ..... непрекъснат он/офф. Само че в случая DRY целта на алгоритъма е да охлажда питата на кратки интервали редувайки ги с леко обдухване като по този начин прави много повече конденз (отколкото при cool) който да се отделя навън(така е при Фджи LM) ... а при цепениците като ZM целта е да ти вкарат по калпави елементи и софт в бръмчилника и да ти вземат парите зарди буквите на панелчето щом виждаш разликата само в индикациите на вафлата -cool и dry.
Миг82, скромните ти познания позволяват да вникнеш в същността на режима "изсушаване" само донякъде. Правилно си забелязал някои подробности, без да успяваш да ги разбереш. НиСкият клас машини обикновено нямат такъв режим. Аз имах пред вид, че тази функция не работи и при най-големите Съкровища на климатичната техника по ред причини, включващи предимно климата и помещението, в което са монтирани. И това е лесно проверимо за тези, които са наясно. Обемът на помещението на една машина с мощност 9000 BtU не трябва да е по-малък от 50 кубометра, съответно минимумът за 12000 BtU е 65 кубометра. И влажността на въздуха трябва да е от 65% нагоре, за да сработи. Най-общо казано.