Страница 8 от 111 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #106

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Харесвай[emoji1]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #107
    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Харесвай[emoji1]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Милостив. Благодаря!
    ccankov73 и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #108

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Напротив! Монтажите са изпипани с вкус.
    Ако колегата прави такива в България, по наши цени, за седмица ще затвори.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Благодаря, но нямам намерение да правя монтажи в България или в Холандия, не ми е работата и нямам лиценз за подобен вид дейност. Иначе става като в онази книга " Ако импресионистите бяха зъболекари"
    Хладилните техници тука си изкарват парите с монтаж и поддръжка на офиси, магазини и т.н. договори за сервис и прочие. Частните лица са им последна грижа и затова е скъпо. Но цените са релативни на стандарта все пак. Беше ми интересно да го направя и при климатизатор ,който струва 375 евро примерно (430 евро с тръби 6 м Veritas CH-S07FTXQ) да дам още 350 за монтаж ми се видя не пропорционално.
    Респект към всички ,които си вършат работата съвестно и помагат на другите в свободното си време чрез този форум!

    П.П. За малкия ми се иска да му направя нещо като къщичка за да не седи на земята в предния двор така гол,
    Нещо такова:
    Но сега съм много зает с " нормалната" си работа.Живот и здраве на пролет ще го " облека"
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 10-10-17 в 01:15.
    ruuni9 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #109

    Thumbs up Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Има пазар за всичко. Както не всеки клиент може да си позволи лукс монтаж, така и не всеки монтажник може да го направи. Колегите, които работят бутиково, взимат скъпо и това е нормално. При огледа се разбира, кой какво иска и колко е склонен да плати за него. Като цяло появи ли се клиент с поръчка за топ машини, на стойност 5-9к, а му е свидно за метър тръба, резултата е ясен.
    Не, няма пазар! Лично проверено. Когато ми направиха огледа, преди три или четири години, много добре разбраха какво и как го искам. Само срокове не дадох, за да ги улесня. Голямата специализирана фирма ми прати екип с едно пазарджишко говедо и неговия Санчо Панса, които направиха всичко на обратно. Въпреки че се обадихме по телефона и аз, и говедото на шефа, извършил огледа, за да го уведомим, ЧЕ КЛИЕНТА СЕ ОТКАЗВА ОТ БЕЗПЛАТНИЯ МОНТАЖ и изисква спазване на предварителния договор. Оказа се, че великата фирма може да си позволи да продаде единствено медни тръби, кабел и шлаух. Няма инструменти, няма стойки за външното тяло, няма крепежни елементи, няма време за работа, НЯМАШЕ И УМЕНИЯ! За мен, това не е избор.
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #110

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Днес се зачетох в сервизните на Alpha S12FTXE (който съм инсталирал на познати) и моя Veritas CH-S12FTXQ .Мислех ,че разликата е само в дизайна , но се оказва ,че имат различни компресори
    На Алфата е swing ZHUHAI GREE DAIKIN DEVICE CO., LTD

    На Веритас е роторен и 1020W? :

    Не знам дали има голяма разлика,но ми направи впечатление

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Terko Виж публикацията
    Имам две стаи с два еднакви климатика C&H. И двата са настроени на 24 градуса. Еднакви настройки. Влизам в едната - лъхва ме топло. Влизам в другата, усещането е по към студено. Не мога да разбера защо се получава тази разлика. Тази стая в която ми е по-топло е по-студената от двете стаи. Там без отопление е доста по-студено от другата. Дали има някаква зависимост?
    Последните дни си поиграх с дистанционното и за мое голямо удоволствие открих, че с I feel мери много точно температурата ,проблема е да намерите хубаво място на ДУ за да има постоянен контакт с вътрешното тяло. Тогава замерва температурата от датчика на ДУ и поддържа много коректно температурата.

    - - - - - - - - - -

    Също за информация термо помпите на C&H са в официалния регистър на субсидираните термопомпи за Холандия-може и етикети да лепят ,но го правят много добре
    Тука е целия списък към 09-10-2017https://www.rvo.nl/sites/default/fil...09-10-2017.pdf
    Да сигурно не са най-добрите ,но са в компанията на най-добрите, иначе не биха влезли в този списък и се дават същите пари като субсидия А може и да са се объркали
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #111

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Брей, Swing..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #112

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Последните дни си поиграх с дистанционното и за мое голямо удоволствие открих, че с I feel мери много точно температурата ,проблема е да намерите хубаво място на ДУ за да има постоянен контакт с вътрешното тяло. Тогава замерва температурата от датчика на ДУ и поддържа много коректно температурата.

    - - - - - - - - - -
    Дистанционното всъщност праща сигнали към вътрешното тяло на определени интервали като му казва колко градуса отчита? Това значи ли, че трябва да сложа дистанционното по диагонал на климатика, да не се обдухва от него и същевременно да е сложено така, че да може да се отчитат IR сигнали пратени от него?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #113

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да, просто на подходящо място,малко е неудобно защото трябва да се има връзка с вътрешното тяло за да обменят информация, но с малко проби се постига комфорт. При мене разликата не е голяма, защото датчика отчита доста прилично, но с ду е още по-коректно.И на по-ниско 50-60 се от пода...можете да проверите колко отчита с I feel (няколко пъти temp ) и без I feel .
    Този пост е редактиран от stainway; 20-10-17 в 22:24.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #114

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ще пробвам, благодаря. Обаче сега се боря с друг проблем - Sleep. Проблемът е, че жена ми обича да е баня. И като лягаме се пуска на 26 градуса. Аз намалям на 25. Пускам и Sleep, обаче то прави много странно нещо, показвам по графики на енергопотребление (не се събира на един скрийншот цялата нощ):
    https://photos.app.goo.gl/SgpfJ4lVIfBq6rUh2
    Тук се вижда, че усилва в началото, после не работи хич няколко часа, за да се пусне пак сутринта преди ставане.
    Проблемът е, че в един момент става студено. Според мен с тази функция би трябвало да нагрее до температурата, която съм задал, а после постепенно да я смъква с по половин или един градус на час докато направи разлика от 2-3 градуса, а сутринта да загрее пак преди ставане. Мен лично ако е така ме устройва - при лягане топло, нощем по-хладно, сутринта пак топло - все пак рано сутрин е най-студено. Но чак пък да се изключва и да не включва няколко часа....?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #115

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не съм ползвал Sleep, но пробвайте и с датчика на ДУ,ще следи температурата от друго място и може би по-коректно..някъде по-ниско, топлият въздух е по-лек и т.н.

    П.П. Не Ви ли е горещо на 26 градуса? Моя го държа в дневната на 23 или 22 и е комфортно, може и да съм свикнал на студено

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #116

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    П.П. Не Ви ли е горещо на 26 градуса?
    Това е проблема, че ми е горещо Затова искам този Sleep режим, че поне по-голямата част от нощта да е лeeеко по-хладно

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #117
    Цитат Първоначално публикувано от Terko Виж публикацията
    Това е проблема, че ми е горещо Затова искам този Sleep режим, че поне по-голямата част от нощта да е лeeеко по-хладно
    Проведете откровен разговор със съпругата и намерете консенсус 24 градуса?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #118

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз съм го провел и пускам обикновено на 23-24, но ми се иска и на нея да и е хубаво при лягане и ставане Затова се ядосвам, че не виждам този режим да работи по очаквания от мен начин и експериментирам. Но тези експерименти не водят засега до положителни резултати

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #119

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    окей,нов експеримент...на 23-24 без Sleep и с I feel...Може и леко да бъде обухвано ДУ при мен е на около 3 метра от климатика и на около 60 см височина от пода. Прави ми впечатление, че включва по-често и с по-малки амплитуди в стайната температура.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #120

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Момчета давайте впечатления как се справят зимата тези клима.
    Информацията ще е полезна за хора търсещи подобни машини

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 111 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе