Страница 31 от 111 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #451

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Отвява ги и още как. Това е модел правен за отопление при ниски температури. Когато твоите изкарат 70° на номинал ела ми се обади. И запазва 80% от капацитета си при -30°, на масовката клими още под -10° капацитетът им става наполовина. И дефрост алгоритъмът му е много интелигентно направен.
    Монтирай си един такъв, и тогава друго ще пишеш. Нищо лично но за малко пари не можеш да имаш големи очаквания.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #452

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Gree new products do not use R410a refrigerant. New products are now R32 refrigerant.



    - - - - - - - - - -

    The R32 cooler is entering the new market. Let's see if this is a problem, it will be bad.
    My favorite refrigerant is R22. Everything is okay, perfect ... But now forbidden.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #453

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Монтирай си един такъв, и тогава друго ще пишеш. Нищо лично но за малко пари не можеш да имаш големи очаквания.
    По-неприятно е ако дадете много пари и останете разочарован. А колко трябва да струва и какви надценки и внос се прави е съвсем друга тема.
    В крайна сметка е просто уред за дома и аз поне не очаквам да служи вечно- на 5-6-10 години нов, колкото изкара-толкова. Икономиката трябва да върви.
    Важното е да сте доволен потребител и съотношението качество-цена да ви устройва.

    П.П. Има достатъчно изнесена информация-който иска и може да прочете и разбере-да го направи. И да си решава какво му харесва и му е изгодно.
    Ама после да няма пука, трака, скърца, успива се ,духа студено и т.н.
    musster, kokovox и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #454

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Мен пък още ми е интетесно как работи това безстепенно регулиране на вентилатора на вътрешното тяло на Nordic Evo II. Нещо хем ме блазни , хем не мога да разбера как дават толкова "власт" в ръцете на юзъра. Мисълта ми е че , чрез плавното регулиране на оборотите ще можеш (би могло) да накараш климатика да достига мнооого бавно или да не достига с малко заданието си ... за да не работи в режим он/офф при доста различни външни температири дори и да е малко преоразмерен.
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #455

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Юзера ли може да си настрои турбината от 1% до 100%, или като е на авто се променят с много малка стъпка оборотите за да не се усеща разлика....
    zxc0 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #456

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Режим auto си е отделен. При влизане в режим турбо можеш да регулираш оборотите или поне така го разбирам ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #457

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Режим турбо какво означава - повишена мощност, максимална или....

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #458

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    R32 си показва рогата ,както се казва.Мощностите под -10 падат здраво в сравнение с 410.Това се видя още с новото УРУРУ, забелязва се и при другите производители.Както посочи МБИРОЛ, фаворита на Джак също е на 32, та аз не очаквам чудеса в зоната на мощностите под -10.Асо забелязвате на всички с 32 максималите са набримчени яко горе, та дано остане нещо под -10.
    ruuni9 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #459

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Юзера ли може да си настрои турбината от 1% до 100%, или като е на авто се променят с много малка стъпка оборотите за да не се усеща разлика....
    Юзера с помощта на +/- бутони .Не е при режим Турбо а след него- има fan Auto, 1,2,3,4,5,Turbo и безстепенно регулиране (stepless speed )
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    milanov одобрява това.

  12. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #460

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не препоръчвам автоматичен вентилатор в режим на отопление. Когато температурата на околната среда е зададена, цикълът на вентилатора намалява. Комфортът на отоплението е намален.
    zxc0 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #461
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Моят пък си има за бъркани яйца:

    Режим турбо би трябвало да е като "бърканите яйца" на вашият климатик. Поне символът е същия. Не знам , нямам го при мен иначе бих споделил доста инфо. Просто ми е интересен като работа и функции.

    Имам си климатици и не съм на зор , инак бих го взел веднага. Японските К2У които имам са си добри за парите които съм им броил , но когато ги купвах цените бяха други. Сега за една 9-ка се искат към 1000лв. Ма тя била 9-ка ма се равнявала на европейска 12-ка щото развъртала и имала невиждани "способности". Равнява се ама ..... в сервизното преди 15г. японеца пише друго(отопляемини квадрати). Карай еднин дърт Сивик само в лютеницата пък колкото изкара .... , щото те и японските автомобили "се режат".
    Китайското Чиго за 625лв. до момента държи позиция , като отоплителен уред ... екстри няма ! За 24ч. 3 безшумни дефроста (ако не е до мен няма да разбера). Леко вдигна обороти на вътр. тяло но продължава тихо да лъха горещ въздух настроен на 24 градуса-ауто (външна -5). Имам за сравнение и LMCA за 1250лв. на мой близък - подобна работа на Чигото ... вътре , но външното на Фуджито "излита"(не че бръмчи , просто вдига големи обороти) . Не му давам много живот на малкия китаец Чиго по три причини.Щото е мнооого малък за помещението (около 60 куб.м) , щото външното е монтирано на северо-западна стена и най-вече щото е служебен.

    Мнението ми не е по темата , но според мен всичко излиза от едно и също място , просто бренда поръчва съответната "музика". Дори единия ми Japan-ски К2У е made in china (но го видях късно). Като го взех 2012г беше на 2години и му броих 700лв. с монтажа. Работи подобно на LMCA , форсаж до дупка на външното и жега вътре. Така че ...
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #462

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Юзера с помощта на +/- бутони .Не е при режим Турбо а след него- има fan Auto, 1,2,3,4,5,Turbo и безстепенно регулиране (stepless speed )
    Еми хубаво са го направили. Дават ти избор. На един първа му е ниска, на друг втора му е висока.... ето сега колко си го настроиш толкова.
    zxc0 и stainway харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #463

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ръчното пускане на подгрева също е хубава опция , въпроса е как и дали работи на практика ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #464

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ravema Виж публикацията
    Здравейте,
    на черния петък взех
    Cooper and Hunter Terra CH-S12FHCP за 510 бг пари без монтажа.Основно ще го ползвам за охлаждане в стая около 35 кубика,лятна кухня без изолация,стъклопакет,изложение север-юг.Днес прескочих за малко и реших да го пробвам колко бързо ,,стопля",външна температура 3 градуса,вътрешното тяло отчете 7 градуса в стаята.За 10 минути почна да показва 25.Както и да е,не го превъзнасям,аз съм лаик,но по субективно усещане външното му тяло е по-тихо от един Фуджицу 12ASYA,който ползвам у дома активно за отопление..
    Загледах се в сервизното на този модел и какво да видя- на първа страница пише Haier Group по-нататък A-Pam DC Invertor и т.н. Значи за този модел нищо общо с Грее. Имат си пълно разнообразие от модели за всеки вкус и джоб.


    Линк към сервизното:
    http://www.cooperandhunter.bg/images...FHCPindoor.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #465

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Режим турбо би трябвало да е като "бърканите яйца" на вашият климатик. Поне символът е същия. Не знам , нямам го при мен иначе бих споделил доста инфо. Просто ми е интересен като работа и функции.

    Имам си климатици и не съм на зор , инак бих го взел веднага. Японските К2У които имам са си добри за парите които съм им броил , но когато ги купвах цените бяха други. Сега за една 9-ка се искат към 1000лв. Ма тя била 9-ка ма се равнявала на европейска 12-ка щото развъртала и имала невиждани "способности". Равнява се ама ..... в сервизното преди 15г. японеца пише друго(отопляемини квадрати). Карай еднин дърт Сивик само в лютеницата пък колкото изкара .... , щото те и японските автомобили "се режат".
    Китайското Чиго за 625лв. до момента държи позиция , като отоплителен уред ... екстри няма ! За 24ч. 3 безшумни дефроста (ако не е до мен няма да разбера). Леко вдигна обороти на вътр. тяло но продължава тихо да лъха горещ въздух настроен на 24 градуса-ауто (външна -5). Имам за сравнение и LMCA за 1250лв. на мой близък - подобна работа на Чигото ... вътре , но външното на Фуджито "излита"(не че бръмчи , просто вдига големи обороти) . Не му давам много живот на малкия китаец Чиго по три причини.Щото е мнооого малък за помещението (около 60 куб.м) , щото външното е монтирано на северо-западна стена и най-вече щото е служебен.

    Мнението ми не е по темата , но според мен всичко излиза от едно и също място , просто бренда поръчва съответната "музика". Дори единия ми Japan-ски К2У е made in china (но го видях късно). Като го взех 2012г беше на 2години и му броих 700лв. с монтажа. Работи подобно на LMCA , форсаж до дупка на външното и жега вътре. Така че ...
    И ти ги разбираш колкото мен климатиците, само с тази разлика, че аз не пиша глупости.
    bobovo, Aleksandars и SPSt харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 111 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе