Страница 42 от 111 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #616

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това за запълване на времето ли... Тази марка все още не е представена коректно в България и това няма общо с положението в други страни.
    Аз не разбирам това обсебване. Купил си някакъв битов уред, доволен си - супер. Казваш на околните мнението си - супер. Но да почнеш да проучваш историята, настоящето и бъдещето на производителя и дистрибуторите, цялата предлагана гама - вече не го разбирам. Хоби ли става, научен интерес ли е. Не се отнася само за холандския колега. Има и други по клима темите, които имам чувството, че в повечето си свободно време се въртят около климатиците си, четат инженерни ръководства, следят за новини по медиите.
    Има един такъв и с безмерна любов към пералните. И към телевизорите, но хайде те са за развлечение и е по-приемливо.
    Напротив, колегата предоставя доста полезна информация събрана накуп и в точната тема. Всеки сам си решава какво да чете.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
    VanDan, kokovox, savkunin и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #617

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от musster Виж публикацията
    Напротив, колегата предоставя доста полезна информация събрана накуп и в точната тема. Всеки сам си решава какво да чете.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
    Това хем е хубаво, хем е лошо. Започвам да се дразня колко ни е загубена държавата и как нещата не могат да стават по нормалния начин.
    Иначе аз много искам да видя суприм модела, дали наистина е това, което е на хартия.
    stainway одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #618

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от musster Виж публикацията
    Напротив, колегата предоставя доста полезна информация събрана накуп и в точната тема. Всеки сам си решава какво да чете.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
    Ок, прав сте.
    Не ме разбирайте погрешно, не упреквам никой (най-малко колегата от Холандия, който е възпитан и приятен събеседник), просто ми е чудно от къде идва мотивацията в това задълбаване. Предполагам става нещо като хоби. Но стига толкова. Всеки може да пише, колкото иска в темата.
    stainway одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    5
    #619

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Това хем е хубаво, хем е лошо. Започвам да се дразня колко ни е загубена държавата и как нещата не могат да стават по нормалния начин.
    Иначе аз много искам да видя суприм модела, дали наистина е това, което е на хартия.
    Пак виновна държавата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #620
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ок, прав сте.
    Не ме разбирайте погрешно, не упреквам никой (най-малко колегата от Холандия, който е възпитан и приятен събеседник), просто ми е чудно от къде идва мотивацията в това задълбаване. Предполагам става нещо като хоби. Но стига толкова. Всеки може да пише, колкото иска в темата.
    Е то май проблема е че всеки си пише каквото си иска, а когато се пишат факти - е нооо пък факти, ти сега що ги намери и каза. Ама какво разбирам аз - обикновенния потребител. Трябва спец да си.
    stainway одобрява това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #621

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Съжалявам, но не мога да влияя на климата.By the way в Япония също няма зима,каквато е в БГ Или в Англия...
    Има глобално затопляне и ще има екстремни ситуации с много дъжд, сняг , придаващи реки и т.н. Живея на 4,5 метра под морското равнище и слава Богу никога не сме се наводнявали-просто се взимат мерки на време. Докога-ще видим, но поне има план как да се реагира на промените в климата. Предпочитам сух студ на -15 отколкото мокър такъв на около 0 градуса-усещането е много неприятно-всичко става влажно и много студено. Климатиците в такива условия не работят най-оптимално, но при мен се справят много добре

    П.П. При ниски температури и сух въздух всички климатици ще работят прилично. Пробвайте месец при температури около 0-4 градуса и 100 % влажност и то не за един ден ами за целия месец и тогава пишете кой се дефроства и кой не
    Поне въздуха е чист,че като чета какво е в БГ ми се плаче
    1. https://www.sinoptik.bg/sapporo-japan-102128295/10-days

    Япония.jpgЯпония1.jpg


    Стига с "В Япония няма зима". Няма там където ти си ходил.Тази тема за зимата в Япония е изчерпана във форума още преди 7-8 години когато спорехме, че видите ли там било много топло и затова бяпонците живеели в "книжни къщички" ...


    2. По темата за Купър и Хънтър и други подобни.

    Честно казано и аз се замислям дали да закупя за един офис от 17-18 квадрата един купър и хънтър, или едно фуджицу.Офисът е по средата между други офиси и има само една външна стена с един прозорец.

    НО,

    Се замислям и че тези най-различни фирми "корпорации" в различни браншове на икономиката, изведнъж "изскачат" от нищото и ....са супер-дупер ...

    А на практика се оказва, че някой високо рисков инвестиционен Хедж фонд Как американските хедж-фондове правят милиардите си? е закупил акцииките на някоя малка фирмичка и за 2-3 години е направил от нея "корпорция" от световен мащаб ...Тоест казвам, че основната цел и действия на тези фондове са "влизат" в някой бизнес, правят масова реклама и умерени инвестиции и след това ...продават акциите на компанията която са закупили преди 2-3 години с огромни печалби...

    То това е и целта им = голями печалби, за кратки срокове с минимални инвестиции ...

    Влизат в бизнеса, инвестират малко, излизат от бизнеса с огромни печалби ... и след тях "бомба паднала" ...

    И докато някой в Бг-то се радва как си купил климатик почти без пари, някой друг е направил милиарди, ама на чий гръб....???


    Това не означава, че няма да си купя Купър и Хънтър за офиса, НО може и да закупя фуджицу или мицубиши хеви, ако преценя че точно такъв фонд стои зад Купър и Хънтър и сега прави само една голяма пушилка с цел увеличаване цената на акциите на фирмата ...


    П.П.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това за запълване на времето ли... Тази марка все още не е представена коректно в България и това няма общо с положението в други страни.
    Аз не разбирам това обсебване. Купил си някакъв битов уред, доволен си - супер. Казваш на околните мнението си - супер. Но да почнеш да проучваш историята, настоящето и бъдещето на производителя и дистрибуторите, цялата предлагана гама - вече не го разбирам. Хоби ли става, научен интерес ли е. Не се отнася само за холандския колега. Има и други по клима темите, които имам чувството, че в повечето си свободно време се въртят около климатиците си, четат инженерни ръководства, следят за новини по медиите.
    Има един такъв и с безмерна любов към пералните. И към телевизорите, но хайде те са за развлечение и е по-приемливо.
    Разбирам това да ви професия е напълно обяснимо да сте в течение, но за един обикновен потребител малко чудно ми се вижда това привличане.
    Що, с автомобилите не е ли същото?

    Съпругата му ще е доволна, по-добре "увлечение по климатици", отколкото "по чужди жени"

    А и е по-евтино
    Този пост е редактиран от justify; 01-02-18 в 11:23.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #622

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    1. https://www.sinoptik.bg/sapporo-japan-102128295/10-days




    Стига с "В Япония няма зима". Няма там където ти си ходил.Тази тема за зимата в Япония е изчерпана във форума още преди 7-8 години когато спорехме, че видите ли там било много топло и затова бяпонците живеели в "книжни къщички" ...


    2. По темата за Купър и Хънтър и други подобни.

    Честно казано и аз се замислям дали да закупя за един офис от 17-18 квадрата един купър и хънтър, или едно фуджицу.Офисът е по средата между други офиси и има само една външна стена с един прозорец.

    НО,

    Се замислям и че тези най-различни фирми "корпорации" в различни браншове на икономиката, изведнъж "изскачат" от нищото и ....са супер-дупер ...

    А на практика се оказва, че някой високо рисков инвестиционен Хедж фонд Как американските хедж-фондове правят милиардите си? е закупил акцииките на някоя малка фирмичка и за 2-3 години е направил от нея "корпорция" от световен мащаб ...Тоест казвам, че основната цел и действия на тези фондове са "влизат" в някой бизнес, правят масова реклама и умерени инвестиции и след това ...продават акциите на компанията която са закупили преди 2-3 години с огромни печалби...

    То това е и целта им = голями печалби, за кратки срокове с минимални инвестиции ...

    Влизат в бизнеса, инвестират малко, излизат от бизнеса с огромни печалби ... и след тях "бомба паднала" ...

    И докато някой в Бг-то се радва как си купил климатик почти без пари, някой друг е направил милиарди, ама на чий гръб....???


    Това не означава, че няма да си купя Купър и Хънтър за офиса, НО може и да закупя фуджицу или мицубиши хеви, ако преценя че точно такъв фонд стои зад Купър и Хънтър и сега прави само една голяма пушилка с цел увеличаване цената на акциите на фирмата ...
    1.Окей-в Япония има страшна зима-особено в Сапоро и Асахикава, но температури от -7 или -14 не впечатляват. Централната и южна част имат по скоро субтропически климат.
    https://www.sinoptik.bg/tokyo-japan-101850147/10-days
    Идеята ми беше, че моделите предназначени за северните страни в Европа са по-удачни за сравнение с климата в БГ. Като чета на Финландския форум -там си става -25 и така седмици наред...Същото е и в Украйна-континентален климат..

    2. Не,не са hedge fund, а частна компания. Опитах се няколко пъти да го обясня, но всеки си повтаря Грее
    За да се получи ефекта, който описвате ви трябва някакъв капитал и да изкупите акциите на нотирана на борсата компания-както се е случило с Тошиба-изкупена от Мидея. Ако сте нотирани на борсата-всеки може да ви купи и продаде, особено ако нямате ликвидност да се защитите в момента.
    Има много примери за частни компании разраснали се до световен мащаб-примерно-Икея.
    Не твърдя, че ще успеят, но който не е пробвал-със сигурност няма да успее. За разлика от други големи корпорации, които имат единствено за цел всяка година да удовлетворят акционерите си. Ако не могат-продават губещото звено и пак плащат дивиденти. И ако акционерите са недоволни-се продава всичко, заедно с изградената марка за много пари накуп. Акционерите си взимат парите и търсят ново място за инвестиции.
    Та забравете за хедж фондове-ако Cooper&Hunter обявят ,че излизат на борсата-тогава можете да търсите кой си е рискувал парите и какво ще се прави.
    Между другото това, че се появили от нищото започна да омръзва-дъвкано е по руските форуми от 2011 година
    Просто сега са набрали сила и самочувствие да излязат на европейския пазар.

    Още веднъж моето предложение е-не ги купувайте! Щом няма изградена сервизна база и т.н. То като чета по другите теми как се отработват дефектите на реномираните марки ми става понякога страшно.

    Просто споделям информация-всеки може сам да пресява и преценява а може и да не чете изобщо

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това за запълване на времето ли... Тази марка все още не е представена коректно в България и това няма общо с положението в други страни.
    Аз не разбирам това обсебване. Купил си някакъв битов уред, доволен си - супер. Казваш на околните мнението си - супер. Но да почнеш да проучваш историята, настоящето и бъдещето на производителя и дистрибуторите, цялата предлагана гама - вече не го разбирам. Хоби ли става, научен интерес ли е. Не се отнася само за холандския колега. Има и други по клима темите, които имам чувството, че в повечето си свободно време се въртят около климатиците си, четат инженерни ръководства, следят за новини по медиите.
    Има един такъв и с безмерна любов към пералните. И към телевизорите, но хайде те са за развлечение и е по-приемливо.
    Разбирам това да ви професия е напълно обяснимо да сте в течение, но за един обикновен потребител малко чудно ми се вижда това привличане.
    Леко вманиачване е наистина Просто обичам да съм добре информиран и чета и следя с интерес. И не понасям просто хвърлени приказки от рода-една жена на пазара ми каза Но сте прав ако не е представена марката коректно-каквото и да значи за БГ това, наистина няма смисъл. И в момента има ваканция на няколко серии по Netflix ,които следя....та така
    И обещавам да си вземам редовно лекарствата

    П.П. А иначе сте абсолютно прав-за мене е просто уред, който трябва да ми създава някакъв комфорт. Нито ги замервам, нито ги следя какво правят. Ако нещо почне да трака, скърца и т.н.ще разбера дали има добро сервизно обслужване тук. Ако ме дразни толкова много-просто ще купя друг уред-парите се печелят
    Този пост е редактиран от stainway; 01-02-18 в 14:56.
    VanDan, jonny33, kokovox и 4 други харесват това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #623

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Чакай сега, дай да се разберем:

    1. Не съм казвал, че Купър и Хънтър са "Хедж Фонд".

    2. Казах, че може да са закупени от такъв.

    3. Тези на борсата на "публични компании" на които акциите се търгуват на свободния пазар.Това обаче не означава, че Хедж фонд не може да направи предложение на тамошните съдружници в Ltd. (ООД) и други подобни търговски дружества които не се търгуват на борсата и не "публични" и да им изкупи дяловете.
    Ако аз съм собственик и на мен ми предложат няколко десетки милиона, а аз нямам пари за инвестиции и нямам и достъп до кредитиране за да направя такива инвестиции то по-добре с цел запазване и развитие на фирмата и работните места да продам дяловете си за ХХХ милиона и да си гледам кефа, а Хедж фонда да се оправя с фирмата и работниците.

    Тоест това че компанията не се търгува публично през фондови борси нищо не значи.

    3. Ще ти повярвам, ако ми направиш извадка от партидата на Купър и Хънтър в Търговският регистър на щата в който е регистрирана и от което извлечение да се виждат собствениците на Купът и Хънтър - физически ли и фирми.

    Ако са собственици на дяловете или/и акциите са фирми регистрирани в офшорни зони важи казаното ми за Хедж Фондовете.



    П.П. Не ме разбирай погрешно, в момента купър и хънтър предлагат най-много екстри на най- примлива и блага цена.Харесва ми. Обаче това не означава, че не са собственост на високорисков Хедж Фонд.

    Като гледам и търговската им марка и наименование са патентовани отпреди 2 години и половина = 2015 година ...


    "Представянето"(саморекламата) им в собствената им страница са типични за компания собственост на Високорисков Хедж Фонд - работили заедно с Зу Хай, тоест нямаме собствено производство, ама много ни се иска да бръкнем в кацата с медеца и затова се "кооперираме" с Цун Кай *** ... само и само да лапаме и ние от медеца ...

    Който държи акциите/дяловете назначава борда на директорите/управлението на фирмата ...


    П.П.2. Не виждам да имат някакви "постижения" във вид на патенти в областта на климатичната и хладилната техника въпреки че са написали че имат 3000 патента, ама в същото време бръщолевят от саморекламата си как "Са от 20 години в сферата на климатичните технологии и "имат 20 години бизнес опит" в тази сфера ...???
    Нито са изобретили/създали първият климати, нито първият инверторен климатик, нито I-PAM, нито V-PAM, нито DC компресор са поставили за първи път в климатик ...??? Губят ми се нещо тези 3000 патента...


    Американците с климатици не се отопляват и са поне едно 20-на години назад в потребителското търсене на климатици за отопление.Там всичко се топли на газ(шистов или не) и на ел.енергия с която захранват в къщите си нещо като нашите въздушни завеси и като канални климатици, НО вместо топлообменник имат реотани на ток.

    И на мен ако токът за 240 квадрата еднофамилна къща ми е 200 долара за месец при отопление с такива "канални" отоплителни завеси и аз изобщо няма да се сетя дори за климатици и други енергоефективни уреди при месечна заплата от 2000 до 6000 US$...
    =============================================================================================

    Иначе аз съм се ориентирал към арктик серията, може би 12-ката.Новата Айси серия или както са я нарекли ми се вижда неприемливо скъпа - 1550 лева за 9-ка която достига до 5.5 киловата в режим отопление.
    Добре е, но не достатъчно- за 150 лева повече има фуджицу от върховата им серия LTC.
    Този пост е редактиран от justify; 01-02-18 в 18:43.
    ponyasd и stainway харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #624

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Зухай (по-точно е с ж) е точно Gree. Колко да са се кооперирали - просто си плащат да им лепят лепенките с бранда. Icy-то ми се чини, че е ребрандиран Хансол. Ако докарат 9-ки, би било добре, защото Хансол 9-ки в БГ няма. Иначе и аз нямам против марката. До колкото съм чел - много от отвърдените марки също прибягват до сходни практики ("коопериране" с някой китаец).
    Това за Мидеа и Тошиба не го знаех, но не ме изненадва. Китайските производители ще направят същото с японските, което последните направиха преди 30-ина години с европейските и американските.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #625

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Чакай сега, дай да се разберем:

    1. Не съм казвал, че Купър и Хънтър са "Хедж Фонд".

    2. Казах, че може да са закупени от такъв.

    3. Тези на борсата на "публични компании" на които акциите се търгуват на свободния пазар.Това обаче не означава, че Хедж фонд не може да направи предложение на тамошните съдружници в Ltd. (ООД) и други подобни търговски дружества които не се търгуват на борсата и не "публични" и да им изкупи дяловете.
    Ако аз съм собственик и на мен ми предложат няколко десетки милиона, а аз нямам пари за инвестиции и нямам и достъп до кредитиране за да направя такива инвестиции то по-добре с цел запазване и развитие на фирмата и работните места да продам дяловете си за ХХХ милиона и да си гледам кефа, а Хедж фонда да се оправя с фирмата и работниците.

    Тоест това че компанията не се търгува публично през фондови борси нищо не значи.

    3. Ще ти повярвам, ако ми направиш извадка от партидата на Купър и Хънтър в Търговският регистър на щата в който е регистрирана и от което извлечение да се виждат собствениците на Купът и Хънтър - физически ли и фирми.

    Ако са собственици на дяловете или/и акциите са фирми регистрирани в офшорни зони важи казаното ми за Хедж Фондовете.



    П.П. Не ме разбирай погрешно, в момента купър и хънтър предлагат най-много екстри на най- примлива и блага цена.Харесва ми. Обаче това не означава, че не са собственост на високорисков Хедж Фонд.

    Като гледам и търговската им марка и наименование са патентовани отпреди 2 години и половина = 2015 година ...


    "Представянето"(саморекламата) им в собствената им страница са типични за компания собственост на Високорисков Хедж Фонд - работили заедно с Зу Хай, тоест нямаме собствено производство, ама много ни се иска да бръкнем в кацата с медеца и затова се "кооперираме" с Цун Кай *** ... само и само да лапаме и ние от медеца ...

    Който държи акциите/дяловете назначава борда на директорите/управлението на фирмата ...


    П.П.2. Не виждам да имат някакви "постижения" във вид на патенти в областта на климатичната и хладилната техника въпреки че са написали че имат 3000 патента, ама в същото време бръщолевят от саморекламата си как "Са от 20 години в сферата на климатичните технологии и "имат 20 години бизнес опит" в тази сфера ...???
    Нито са изобретили/създали първият климати, нито първият инверторен климатик, нито I-PAM, нито V-PAM, нито DC компресор са поставили за първи път в климатик ...??? Губят ми се нещо тези 3000 патента...
    Това, за което говорите се нарича private equity и няма как се финансира от hedge fund. При Хедж Фонд се играе най-често с пари взети на заем и няма как да стане освен през борсата и обикновено със съдействието на голяма банка-освен ако в БГ не е измислена някаква нова форма. Всеки Хедж Фонд е много лесно да се види кой е зад него-информацията е публична. Но ако управлявате напълно частен капитал-няма на кого да се отчитате.По принцип Хедж Фонд не би се занимавал 15 години с климатици-там се търсят много и бързи печалби-макс. 3 години.
    За търговския регистър-трябва да си платите и ще ви предоставят информацията, предполагам. Аз не съм чак толкова любопитен.
    Все пак намерих публична (безплатна) информация през oregon secretary of state:



    Да не забравят да се пререгистрират през лятото
    Както виждате попадат под юрисдикцията на щата Орегон.

    Търговската марка е регистрирана през 2001 година,през 2002 е на пазара.Наложи се да се образовам и за американската система на търговски марки Трябва да се подновява между 5та и 6 та година,после между 9-татa и 10-тата. и т.н. Последната дата е от март 2014 и си пише за какво и откога.
    Вижте аз нямам някаква специална информация-има си регистри и интернет.
    Колкото до патентите Hunter Manufacturing са имали и то много-пускам линка няколко пъти вече...
    Ето ви сертификата за марката -вижте първа регистрация и надолу как трябва да се подновява и т.н.
    И не само аз ползвам интернет-всеки може да си намери информацията. За търговски марки е тук https://www.uspto.gov/
    А това е сертификата:
    86023042.pdf

    П.П.Ето как се получило сливането на
    C.S. Cooper Company и Hunter Manufacturing Company:


    Торговая марка С&H (Сooper&Hunter) принадлежит компании Сooper&Hunter International Corporation (USA).

    Компания была образована на базе двух компаний: C.S. Cooper Company и Hunter Manufacturing Company. Изобретение компанией C.S. Cooper первого коммерчески успешного жидкозаполненного радиатора начало цикл инженерных инноваций в области охлаждения и обогрева воздуха. Являясь членом American Society of Heating, Refrigeratingand Air-Conditioning Engineers (ASHRAE), основанной в США в 1892 году, компания Hunter Manufacturing Company в 1930 годах была одной из первых, вслед за General Electric, производителей кондиционеров с прямым испарением и выносным воздухоохлаждаемым конденсатором. В 1950-х годах компанией были разработаны, успешно реализовывались водные и гликолевые охладители для кондиционеров коммерческого и промышленного назначения. В 1960-х освоена инновационная технология - роторно-винтовые компрессоры, которые являлись очень надежными и эффективными.

    В 2003 году была проведена реорганизация компании Cooper&Hunter International Corporation, которая призвана закрепить её лидерские позиции в производстве систем микроклимата. Было принято решение о переносе производства за территорию США, расширении спектра предлагаемого оборудования под торговой маркой C&H и выходе на новые рынки сбыта. Реализовывая новую маркетинговую стратегию, компанией были открыты представительства в странах Северной и Южной Америки, Австралии, Европы и Азии.

    Принципы работы компании неизменны: продукция С&H, это - инновационные разработки, качество, надежность, удобство, и как следствие – популярность у потребителей и коммерческая привлекательность для дистрибьюторов.
    http://cooperandhunter.net/information.php?pages_id=2

    Ще последвам съвета на Van Dan и ще престана да се интересувам, че почна да става маниакално

    Няма как да стигнете до собственика на корпорация в САЩ освен ако той-те не желаят, оперират през агенти, адвокатски кантори и т.н.
    Предполагам срещу заплащане могат да ви набавят информацията. Прочетете тук:
    https://www.dos.ny.gov/corps/faq_off...ctors.page.asp

    Накратко съвета е да се обърнете към интересуващата ви корпорация и ако решат- ще ви дадат информация.

    Вижте не съм на заплата или хонорар при C&H и не мога да ви давам информация, която не е публична. Просто няма откъде да знам ,а и не ми е работата.
    И аз като вас просто търся, прочитам на различни езици и представям факти и новини ако нещо ми е направило впечатление.
    Всеки може да прочете, осмисли и прецени-все пак няма как от 3000 км да влияя на потребителите в БГ през този форум.

    Все пак е добре да не се спекулира и теоретизира а да се гледат фактите-ако някой прецени, че си струва си дава парите. Ако не-има толкова много марки, магазини и избор.
    Факт е и че C&H се занимават само с климатична техника, филтри, пречиствателни и т.н.-тоест не са някаква търговска марка, която продава лимонада и малко сплит системи за разнообразие.
    Някои ден могат да си купят друга такава (както и за направили с Vino) или да бъдат купени-ако имат развит пазар, марка и т.н. всеки ден се случва.
    Имам собствена теория за техния капитал, но ще я запазя за себе си,тъй като нямам доказателства.Но не е Хедж Фонд Просто частен капитал


    Бизнес се прави на базата на доверие. Тук се продават имоти с ръкостискане и сделки се сключват така.Юристите си оправят документите.
    Иначе няма да може да се върши никакъв бизнес. Прекалено сте мнителни и се получава виновен до доказване на противното-много трудна бизнес среда.
    Явно съм се откъснал прекалено много-идвам в БГ веднъж в годината през лятото за 10 дни и гледам да ми е купон, но да се прави бизнес се изисква доверие, ред, инфраструктура и т.н.
    Арктика е окей,но за мен Нордика е oще по-интересен-нищо че вади по-малко топлоотдаване на хартия-безстепенното регулиране на турбината и Sanyo компресор са ми по-интересни. Вижте и платката как е обърната надолу и добре изолирана...
    Ако се появи тук ще взема-ей така да го пробвам
    ICY II е наистина Hansol , но с модификации според финландския форум-има и разлики в размерите ,но работи много добре там.

    И в крайна сметка колко трябва да струва един климатик? Ако погледнете колко плащате за IPhone и колко струва за да се произведе... много е .
    Но има търсене и потребителите са готови да платят, значи може-това е пазарна икономика и ако ви се струва,че плащате много малко-винаги има къде да си хвърлите парите да нахраните бордове на директори, акционери и т.н.След което идва и голямото разочарование...или усещането, че сте се подлъгали, но вече е късно.
    Всеки гледа 3 фактора за да има успешен бизнес-продукт, процес и хората-ако го има в Жухай,защо да се търси другаде.
    Това,че са инвестирали в собствена база за производство означава, че имат сериозни планове. Но всеки път като го напиша ми се отговаря ама то Жухай е Грее-така до никъде няма да стигнем... И сегашното разрастване към Германия,Франция и Испания означава инвестиране и не е ясно дали ще се възвърне.

    .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Зухай (по-точно е с ж) е точно Gree. Колко да са се кооперирали - просто си плащат да им лепят лепенките с бранда. Icy-то ми се чини, че е ребрандиран Хансол. Ако докарат 9-ки, би било добре, защото Хансол 9-ки в БГ няма. Иначе и аз нямам против марката. До колкото съм чел - много от отвърдените марки също прибягват до сходни практики ("коопериране" с някой китаец).
    Това за Мидеа и Тошиба не го знаех, но не ме изненадва. Китайските производители ще направят същото с японските, което последните направиха преди 30-ина години с европейските и американските.
    Нали правите разлика между Zhuhai и Грее? Първото е името на свободна икономическа зона (населено място) в Хонг Конг -там има и много други производители, второто е... Грее

    П.П.2 Информацията Ви за Хедж Фондовете е от 2006 години....От тогава мина една много голяма криза и нещата се промениха много, поне тук-повече контрол, много пари се напечатаха и в момента парите в еврозоната са почти безплатни, предполагам и в Америка е така. Никой няма да търси финансиране от Хедж Фонд ако може да си вземе много изгодно от банката.

    - - - - - - - - - -

    А колкото до сервизното обслужване-оставам с впечатлението, че ако нещо трака или скърца всеки почва да се прави на майстор. Поне това чета в другите теми. Е това не го разбирам-в крайна сметка не може хем да искаш сервизно обслужване хем да си разглобяваш климатика и да ми сменяш втулки и не знам си какво. Ако е така-какво точно искате от вносителите на C&H? Те просто играят според правилата в отделните държави.
    Ако сте сигурен, че купувайки друга марка сте защитен от проблеми и ще ви съдействат своевременно -да взимайте ги без да се замислите. Но ако чета мъките на някои колеги и никакво разрешение на проблема-не разбирам каква точно е разликата

    Все пак ви съветвам-не купувайте. Изчакайте няколко години и ще видим Докато мъдрите се намъдруват -лудите...знаете
    На мен ми беше много изгодно и не съжалявам за миг-а какво ще бъде-ясновидци и гадатели в БГ много....

    Бъдете здрави-аз отивам за 2 дена на спа курорт да се лекувам от C&H темата
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 02-02-18 в 04:03.
    musster, kokovox, Sergey и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #626

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Успях днес да си настроя wifi-то на климатиците. Мисля че е полезна и удобна екстра. Работи екстра и от гсм-а и таблета мога мързеливо да си играя с настройките на климатиците. А и онлайн си удължих с шест месеца гаранцията.
    VanDan, kokovox и stainway харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #627

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    Успях днес да си настроя wifi-то на климатиците. Мисля че е полезна и удобна екстра. Работи екстра и от гсм-а и таблета мога мързеливо да си играя с настройките на климатиците. А и онлайн си удължих с шест месеца гаранцията.
    сега коректно и ако напишеш що за стока е тоя климатик (като разход и т.н)цена няма да имаш

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #628

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    ,е...чакай малко де,то от няколко дена ходим по къси ръкави,нека дойде зимата и тогава да пише.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #629

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от павлов Виж публикацията
    сега коректно и ако напишеш що за стока е тоя климатик (като разход и т.н)цена няма да имаш
    Надявам се krasimir77 да подаде повече информация, но ето едно малко замерване на въпросния модел в 40 кв.м зададени 25 градуса при външна температура 0 градуса- 360 вата ( според данните на потребителя ):



    Ако успява да стопли това помещение от 40 кв.м- не е лошо Или както се казва по народно му -с пръдня боя не става

    П.П. Попаднах без да искам в румънски форум-там са го замервали до 300 вата след това-он/офф. Между другото румънците се записват в групи и си ги носят от БГ-излиза им по-евтино, въпреки че в Румъния им дават 5 години гаранция

    A иначе винаги може и да се гадае
    Този пост е редактиран от stainway; 04-02-18 в 02:33.
    musster одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #630
    Цитат Първоначално публикувано от павлов Виж публикацията
    сега коректно и ако напишеш що за стока е тоя климатик (като разход и т.н)цена няма да имаш
    Ами за цената на консумация ще напиша март щом ми излезе февруарската сметка, инак не съм мерил колко дърпат. А като като цена за покупка и монтаж е 3 по 1200. При мен общата площ е към 75м2. четири стаи и малък коридор, като съм сложил трите климатика в трите крайни стаи и понеже дечковците постояно сноват напред назад не се затварят врати и цялата къща си е топла. Потдържам около 20-22 градуса.
    Този пост е редактиран от krasimir77; 04-02-18 в 07:03.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 111 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе