Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree7Одобрявам

Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #1

    Question Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Добър Вечер! Имам следния проблем. Реших да изкарам климатика от склада (понеже където беше реших да си взема едно Greе 12 bora eco) и не беше пускан 2 месеца. Закарах го до вратата и реших да го пусна. След като го пуснах на Охлаждане и минаха 3 минути, компресора цъкна и изключи (Лампите премигнаха където беше) и реших да го оставя да работи. След 1 минута пак премигнаха и не успя да стартира и реших да го отворя ,пипнах компресора и беше доста топъл и го изключих от контакта. Какъв ли може да е проблема?

    - - - - - - - - - -

    Нека го опиша по-точно. Включвам климатика и 3 мин си прави проверка кое как е. След тези 3 минути компресора се пробва да включи и не успява. Така поне 3 пъти и накрая го изключих. Реших да го отворя и пипнах компресора, беше доста топъл. Надявам се сега да сте ме разбрали, колеги.
    Този пост е редактиран от midea forever; 10-09-19 в 01:34.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Първо бих проверил(сменил) кондензатора на компресора.
    Phoenix_1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    И аз мислих това да направя.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Мидеа форевър, апък Санг и Гри.
    Ако не беше изневерил на принципите си, сега може би нямаше да имаш проблем.
    Шегичка Пробвай с кондензатора, както те посъветва zxc0.
    Дано тръгне.
    Успех.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    А аз такива неща не правя (не изневерявам) шегувам се. Името ми идва от старият климатик (midea msg-12hr) но това е тема за друг път. Понеже вече поръчах кондензатора ще видим ако не тръгне компресора си е чао.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #6

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Споко, на Мидеите ги сменям всяка година или най-много на две на килограм. Обичат да си похапват кондензаторчета. Най-вероятно си е това по симптомите, макар че този е мобилен, но все пак си остава Мидеа.

    ПП
    Чак сега видях, че е Санг, и аз се подведох по никнейма ти. Независимо от това сигурно пак е същото.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 10-09-19 в 21:29.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Абе почнахме да говорим и за Midea и за Sang в един форум :D Ся като сме почнали само да питам. Имам и една стара Мидеа във детската която на Отопление не върши работа. Да я сменям ли или да и оправям фреона? (стана смесен форум ама айде :D)

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #8

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    А някога вършил ли е работа на отопление?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #9

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от midea forever Виж публикацията
    Абе почнахме да говорим и за Midea и за Sang в един форум :D Ся като сме почнали само да питам. Имам и една стара Мидеа във детската която на Отопление не върши работа. Да я сменям ли или да и оправям фреона? (стана смесен форум ама айде :D)
    Еми какво да правиш, никът ти е забележителен и засенчва дори заглавието. Понеже не си споменал нито модела, нито годинките й и амортизационното й състояние, ако е от старите конвенционалки, аз бих я сменил. Както и ще го направя реално в едната спалня. Оправя се винаги досега със смяна на кондензатор, но както и да я мъча пущината не ще да се гътва. Вземи предвид и икономическия фактор като дръпнеш чертата и физическия и остатъчен живот, за да си направиш лична преценка дали си заслужава. Тя моята така или иначе не топли, със или без зареждане, така че няма как да не я сменя. Споменавам го само, за да направиш съпоставка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #10

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Да, работил е на отопление и се е справял, тази зима която мина на село се отоплявахме с него. Друг беше факта че трябваше да ставам през 3 часа да му точа водата .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Еми какво да правиш, никът ти е забележителен и засенчва дори заглавието. Понеже не си споменал нито модела, нито годинките й и амортизационното й състояние, ако е от старите конвенционалки, аз бих я сменил. Както и ще го направя реално в едната спалня. Оправя се винаги досега със смяна на кондензатор, но както и да я мъча пущината не ще да се гътва. Вземи предвид и икономическия фактор като дръпнеш чертата и физическия и остатъчен живот, за да си направиш лична преценка дали си заслужава. Тя моята така или иначе не топли, със или без зареждане, така че няма как да не я сменя. Споменавам го само, за да направиш съпоставка.
    Midea MSG-12HR от 2006 работи без проблеми нито се е налагало да му сменям кондензатора като цяло, но от 2 години му липсват 40 грама фреон и затова мислих да го оправям, но понеже във момента правя ремонт, може и да го сменя и да го постегна, ем че ще го дам на едни роднини да го използват защото е хубава машинка, щом работи без да се налага ремонт.

    П.С: Само да кажа, че ако го сменя ще сложа едно [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]GREE GWH12AAB - K6DNA4A BORA ECO[/COLOR]



  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #11

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Това как го изчисли, че му липсват 40 грама фреон. Голям си!
    Ако само толкова му липсват, не би било осезаемо, като работи.
    ivan74 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Бях викал сервиз за профилактика и да замерят фреона, и казаха че липсват около 30-40 грама. и се усеща понеже докато дигне налягане не тръгва да духа поне минута, две, три максимум.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #13

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от midea forever Виж публикацията
    Midea MSG-12HR от 2006 работи без проблеми нито се е налагало да му сменям кондензатора като цяло, но от 2 години му липсват 40 грама фреон и затова мислих да го оправям, но понеже във момента правя ремонт, може и да го сменя и да го постегна, ем че ще го дам на едни роднини да го използват защото е хубава машинка, щом работи без да се налага ремонт.
    То при мен гори винаги лятото. Последният път ми писна и му сложих на 35 микрофарада. Работи засега, друг е въпросът как работи, а какво бръмчене е отвън, не е за разправяне. Просто нощем забрави да го ползваш. Не бих казал и че е нещо кой знае какво и на топлене, но абстрахирайки се от начина й на работа, като цяло са си бойни машини. Все пак съвременните инвертори са по-икономични, вземи и това в предвид. Направи си едно лично изчисление на манипулациите по стария плюс разхода на ток спрямо един нов и виж как ти излиза сметката. Освен че е икономически нерентабилна откъм разход на ел.енергия, отделно не се знае вече докъде ще стигне, като е на 13 години. От тук нататък вече е божа работа. Аз на твое място бих посмятал малко и разхода на ток, който постоянно се качва, че с конвенционалната е включи-изключи на 1100 вата. Но наистина вече излизаме от темата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #14

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Както и да е просто темата ще я прейменувам (ако мога де)

    - - - - - - - - - -

    Айде вече не е смесена :D

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    То при мен гори винаги лятото. Последният път ми писна и му сложих на 35 микрофарада. Работи засега, друг е въпросът как работи, а какво бръмчене е отвън, не е за разправяне. Просто нощем забрави да го ползваш. Не бих казал и че е нещо кой знае какво и на топлене, но абстрахирайки се от начина й на работа, като цяло са си бойни машини. Все пак съвременните инвертори са по-икономични, вземи и това в предвид. Направи си едно лично изчисление на манипулациите по стария плюс разхода на ток спрямо един нов и виж как ти излиза сметката. Освен че е икономически нерентабилна откъм разход на ел.енергия, отделно не се знае вече докъде ще стигне, като е на 13 години. От тук нататък вече е божа работа. Аз на твое място бих посмятал малко и разхода на ток, който постоянно се качва, че с конвенционалната е включи-изключи на 1100 вата. Но наистина вече излизаме от темата.
    Смисъл бръмчене при мен няма, тихичко е вътрешното и външното, щом като спя не го чувам.
    mimojef одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #15

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от midea forever Виж публикацията
    Смисъл бръмчене при мен няма, тихичко е вътрешното и външното, щом като спя не го чувам.
    Само да не ни се скарат модераторите, че пишем в такава тема, но явно и ти нямаш нищо против. По моите капризни критерии е шумен, но не съм сигурен дали е точно като твоя модел. Купувах го 2010 г. и точният модел е MSG-12HRN1. Съгласен съм, че вътрешното се ядва на шум, но въздушната му струя не е от най-комфортните. Външното тяло специално не мога да го понасям нощем, бръмчалка си е и затова нощем се изключва. Плюс това комресорът се включва и изключва рязко с един специфичен дразнещ звук, което също е малко неприятно. Другият MS9A, който вече махнах, беше същата работа, ако не и по-зле от MSG-то. Но това си е морално остарял конвенционален модел все пак, купуван в едно друго време. Модерните инвертори от някаква позната марка са много по-тихи и по-плавни в работата си. Предполагам дори и Мидеите днес са различни, но почти не съм ги срещал, за да кажа. Щом този можеш да го търпиш, значи един инвертор среден клас въобще няма да го разбереш дали работи, или не. Всичко е въпрос на финанси обаче и сметка на бъдещите разходи дали да ъпгрейдваш, или да си караш с този.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за мобилен климатик?
    От viachy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 32
    Последно: 11-08-18, 08:50
  2. Проблем със климатик SANG TAC-18CHS
    От deodeo във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-13, 18:12
  3. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 12:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 18:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе