Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

Климатик + термопомпен бойлер - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    И за какво му е да се пуска на топло при 25° ??? Аз тогава си пускам климата на охлаждане.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #32

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    вярно че повечето климатици през лятото работят на охлаждане ама моя климатик продължава да работи на отопление - нали трябва да се къпя.

    Голямата далавера на термопомпата идва от генерирането на топла вода. Не знам дали някой знае, ама разхода за топла вода е съизмерим или по-голям от разхода за отопление. Аз лично харча към триста литра топла вода вода на ден, за което ми трябват около 12 киловата на ден. За 200 дни в годината, т.е. когато е топло на вън това прави около 24 мегавата и добре ако може да ги получа на поне една трета от цената.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #33

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Ако си беше монтирал топлообменник фреон-вода на високото след компресора и преди 4пътника,щеше да имаш топла вода без значение от режима.Даже като те охлажда лятото,топлата вода ще ти е бонус-безплатна.Или обратното-докато топлиш водата,охлаждането ще ти е бонус.
    Най-елементарно решение-медна серпентина в бойлера,ама направена от теб,за да си сигурен,че ще издържи на налягането на фреона.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #34

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Не се сетих тогава за това и вързах тръбите от климатика към топлообменник фреон-вода , след това циркулационна вода, радиатори и бойлер от технополис със серпентина за 170 лева струваше тогава.

    Предимството е че няма шум от вътрешното тяло през зимата, но недостатъка е че няма охлаждане през лятото, което не е проблем защото и без това не става много горещо вкъщи въпреки че е чист юг. Втория недостатък е че радиаторите трябва да са двойно по-големи защото циркулационната вода не надхвърля 50 градуса, мощностите на радиаторите са за 75 или нещо такова

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Радиаторите стават за охлаждане,но по-слабо поради факта,че не трябва да има голяма разлика в температурата на водата и на въздуха.Иначе се появява конденз.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #36

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    В моя случай не става, защото не предвидих излация на тръбата която отива към бойлера, нито пъл спирането и по някакъв начин. Пусках климатика на студено и радиаторите текнаха от комденз, но това беше малкия проблем. По големия проблем е че започна да кондензира стената през която минава тръбата за бойлера. Тази тръба я замазах в стената и така и повече не съм го пускал на студено.

    Алтернативата е да сменя радиаторите с фан коили (fan coil), но това ще генерира шум и затова се отказах.
    Тъй като обичам предимно да ми е топличко, отколкото студеничко предпочитам да си пусна климатика на 1 отктомври и да го спра през май, пък два месеца на топло ще изкарам, ако не газ на море

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #37

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Алтернативата е да сменя радиаторите с фан коили (fan coil), но това ще генерира шум и затова се отказах.
    Фан койлите/Еърмек/ не се чуват.Имам парно с фан койли/водно на твърдо гориво/.Доста по-тихи са от климатиците.Единия е доста голям-мисля че около 7кВ отоплителна мщност.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #38

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Възможно е но обмислям по скоро ще си изкъртя гранитогреса и ще монтирам подово, всички говорят че като ти било топло на краката било по-топло. Мисля че по-добре ако толкова ще се гледа охлаждането да се монтира още един климатик, отколкото да се променя отоплението.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #39

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Аз си направих такова нещо преди четри години, но използвах HAIER щото е по-глупав и не се усеща че навън е топло, та тръгва на отопление без проблем през лятото.
    Какво управление използваш за външното тяло на HAIERa и до какви температури върши работа зимата ?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #40

    Re:Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Използвам си стандартното управление - платката от вътрешното тяло съм я извадил заедно с датчиците и в специална кутия вътре. По принцип системата си работи и при -15 само дето при такава температура не ми е достатъчна мощността и затова, ако температутите паднат много слагам някаква помощ. Най-лесно става като включа бойлера, тогава продължава да си циркулира топла вода.

    Не е оразмерена системата като мощност за много ниски температури и проблема е същият като при отопление с климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 19:02
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 17:53
  3. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 17:54
  4. преработен климатик за бойлер/парно
    От Synthy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 03-05-13, 10:20
  5. Термопомпен бойлер и климатик в едно
    От hacked във форум Други начини за отопление
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-08, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе