Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #226

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ах, ах, мислех, че няма по-лош вариант от съществуващото положение, ти обаче ме убеди в обратното с тези фотоволтаични панели.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #227

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Боби, колегата си е прав, но при някое друго законодателство.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #228

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    За кое е прав, че с фотоволтаични панели ще генерира ел. енергия колко му трябва за котела ли бойлера?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #229
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За кое е прав, че с фотоволтаични панели ще генерира ел. енергия колко му трябва за котела ли бойлера?
    Боби не ме разбирай погрешно, но много бих желал мненията да са подкрепени с числа и формули за да може да се доказват тезите..за съжаление теоритично

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #230

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Всеки си решава сам, аз си дадох мнението. Може да го приемеш или не това си е твое право. Да ти доказвам нещо, което знам със сигурност и с формули няма да стане. Порови във форума "направи сам" там има обширна тема с експеримента и реални данни от него какво и колко може да изкараш от фотоволтаиците (не ми се рови за линка).

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #231

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Къща на 2 етажа с колекторите за подово на всеки етаж, 240 м2 е подовото. С оглед на това, че в краят на тази година изтича договора между Украйна и ***** за транзит на газ почвам да се ослушвам за подходяща/и помпи въздух-вода. Не съм ги проучвал отпреди няколко години и сигурно са се променили нещата. Кой вариант и по-евтин и надежден - с една или две помпи ? Евентуални модели, от които имате положителни наблюдения. Имам и бойлер 300л, но той освен серпентини има и вграден ел.нагревател и може да не се топли от помпата. Сега котелът ми е Витоденс 100-W 4,7-26 кв и работи с 20%, рядко 40% от мощността си за отопление. Надявам се, да не се стига до крайности, но не виждам друг вариант за отопление ако няма газ. Нямам монтирани климатици(не ги понасяме с жената), твърдото гориво също не е опция.
    pap1918 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #232

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Много малка е вероятността да няма природен газ в страната. Още повече специално за битови потребители. Нужното количество не е особено голямо (за битовите потребители) и не вярвам да е трудно да се осигури.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #233

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    И аз се надявам да има, но от зимата още се знае, че може да има такъв проблем и никой(от властимащите) не обелва дума какво правим по въпроса.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #234

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Няма да давам препоръки за марката. Очевидно си доста запознат и ще направиш добро проучване. Само обърни внимание на фирмата доставчик. Колко са надеждни, какво гаранционно и след гаранционно обслужване предлагат. Защото като ти спре помпата през зимата това е важно как ще отреагират.
    Вържи си бойлера. Лятото топлата вода ти е почти безплатно.
    И последно ако още изпитваш съмнения, едно сравнение. Имам приятел които се топли на газ (марков кондезен котел), при една и съща квадратура на къщите и идентични характеристики, аз плащам с около 30% по малко за отопление или около 100лв. Знам че нямам как 500-600лв на година да осмислят смяната на котела с ТП, но може да ги добавиш към другите плюсове.
    И последно, помисли дали няма да я ползваш за охлаждане.
    oldgraf и pap1918 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #235

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Къща на 2 етажа с колекторите за подово на всеки етаж, 240 м2 е подовото. С оглед на това, че в краят на тази година изтича договора между Украйна и ***** за транзит на газ почвам да се ослушвам за подходяща/и помпи въздух-вода. Не съм ги проучвал отпреди няколко години и сигурно са се променили нещата. Кой вариант и по-евтин и надежден - с една или две помпи ? Евентуални модели, от които имате положителни наблюдения. Имам и бойлер 300л, но той освен серпентини има и вграден ел.нагревател и може да не се топли от помпата. Сега котелът ми е Витоденс 100-W 4,7-26 кв и работи с 20%, рядко 40% от мощността си за отопление. Надявам се, да не се стига до крайности, но не виждам друг вариант за отопление ако няма газ. Нямам монтирани климатици(не ги понасяме с жената), твърдото гориво също не е опция.
    Очквам след седмица-две да приключа най-сетне проточилата се процедура с продажба на имот.т.е да постъпят пари в бюджетеца.
    Ще рискувам с китайска термопомпа доставена директно от производител скогото се свързах .Ще спестя подробности за допълнителните ремонтни работи по изолиране ,поставяне на стенно отопление на някои възншни стени,таван ,някои вътрешни стени ,поставяне на рекуператор за 2 влажни спални .

    Ето я и термопомпата -12 КВТ

    Апартамент 96 м2 .външни стени с 5 см стиропор (силно компроментирана изолация.2 от спални допълнителна вътрешна изолация каменна вата. ,бойлер с 1 неизползвана серпентина -1м2 нагревна повърхност . .

    Ще рискувам с ефтинджос ТП . До сега този производител / търговският му представител) е много комуникативен ,т.е надявам се в случай на проблем да реагира подобаващо . Във Варна техници и грамотни хора има ,т.е мога да попадна на хора за монтаж и изграждане на инсталацията.

    Този модел има и управление за соларна инсталация ,производителността на ТП варира според нуждите .-4 скорости на компресора ,функция за легионела,много висок.

    Ще рискувам. Няма изгледи да се прекара газ в комплекса, апартамента е засенчен ......камина с водна риза ......има си подробности от вътрешното разположение ,които ме задържат-примерно може ли да се постави камината на повече от 3 метра от комина и други подобни. ЩЕ РИСКУВАМ С ТАЗИ.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    oldgraf одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #236

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Какви пари излиза тази термопомпа? Ще чакаме и отзиви зимата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #237

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте. Имам конкретно питане за отопление/охлаждане на апартамент в Бургас - на последен 7 етаж, изцяло западно изложение, 138м2. Нова сграда, изолация 10см на стените и покрива. Немска дограма (забравих каква) със стъклопакет с някакви специални стъкла (по-дебели от стандартните).
    Има три спални една до друга (18м2 + 16м2 + 18м2) и дневна/хол/кухня (38м2). През летните месеци няма да сме там (15.06-15.09), но все пак желая да има охлаждане заради междинните месеци.
    Каква по мощност термопомпа трябва да се сложи, като външното тяло ще е отгоре на равен покрив с тръбен път около 10м през комина ? Като бюджет мога да отделя 15-20.000 с ддс. Нямам възможност за монтаж на подово, така че трябва да стане с конвектори на стените.
    Другата алтернатиа ми е ковнекторни радиатори на ток за отопление (френски, норвежки) и климатици за охлаждане (Gree примерно).

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #238

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    И каква е разликата в комфорта при отопление с ТП + ковектори и нормален климатик?

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #239

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Според някои колеги голяма. Личен опит и наблюдения нямам.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #240

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Моя “опит” от хотели е че си бръмчат и духат точно като климатици.
    Може да се сравняват с подовите като разпределение на топлината.

    Вентилаторен конвектор Innova Airleaf RS 800 + управление E4T643II
    Ей това сигурно е много добро, но и цената му е....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе