Страница 14 от 39 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #196

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от reper Виж публикацията
    Здравейте,
    Тарся мнение по въпрос ,с който не съм много наясно.Завръщам се в Бг след много години и запо4нах да строя къща около Стара Загора.Предприема4а ме убеждава а и а аз разбирам,че е смисленно да инсталирам подово с термо помпа.....за подовото с тръби,конвектори и всичко останало +замазката плащам 8К евро..остава само термо помпата за която ми искат още 6-7К евро.
    Въпросът ми е за 210 м2 жилищна площ,на един етаж,с тухли и замазка,с 10см изолация Баумит и вътре стени замазка,покрив с хидроизилация и таван гипсокартон,дограма висок клас и като се има в предвид,темп. в Тракия не падат под -5 често,лято +30-35.....каква ТП ще ми препоръчате за отоление и охлаждане.Строителя ми препоръ4ва Грей-китайска,но аз не съм много убеден.И има ли в Стара Загора или района вносители,които инсталират и правят подръжка?
    Благодаря предварително.
    А бе учудващо как се доверяваш на строител да ти изгражда отоплителната система, че и да ти доставя термопомпата, но не ме интересуват много Вашите отношения. Само забелязвам, че всичко е общо взето х2. Най-голямата термопомпа GREE (16кВт, независимо монофазна или трифазна ) е на цена 8400лв, а не 6-7000Евро. Предполагам, че цената, която споменаваш включва и друго оборудване - буфери, помпи, управления, но съм сигурен, че строителят няма как да разбира от всичко, та вариантите са 3:
    1. Тази сложна система, ако бъде изпълнена от него няма да работи както трябва
    2. Ще се довери на подизпълнител, който разбира, а той само ще умножи цената по 2
    3. Ще се довери на подизпълнител, който не разбира достатъчно, но дава ниска цена. В този случай цената пак ще е х2, но има голям риск и да не работи както трябва
    Иначе преди ден пуснахме точно такава ТП и просто съм смаян колко са напреднали китайците - много тиха работа на външното тяло, всичко е много кадърно направено, мнго добро управление, с много възможности. Явно симбиозата с водещи немски фирми от отоплителния бранш се отразява много добре и на двете страни! Не мога да кажа как ще се държи машината в големите студове, но тази зима ще наблюдавам поне 2-3, та след няколко месеца ще имам отзиви.
    Miro1972, Ventsislav Negentsov и pap1918 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #197

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от reper Виж публикацията
    Здравейте,
    Тарся мнение по въпрос ,с който не съм много наясно.Завръщам се в Бг след много години и запо4нах да строя къща около Стара Загора.Предприема4а ме убеждава а и а аз разбирам,че е смисленно да инсталирам подово с термо помпа.....за подовото с тръби,конвектори и всичко останало +замазката плащам 8К евро..остава само термо помпата за която ми искат още 6-7К евро.
    Въпросът ми е за 210 м2 жилищна площ,на един етаж,с тухли и замазка,с 10см изолация Баумит и вътре стени замазка,покрив с хидроизилация и таван гипсокартон,дограма висок клас и като се има в предвид,темп. в Тракия не падат под -5 често,лято +30-35.....каква ТП ще ми препоръчате за отоление и охлаждане.Строителя ми препоръ4ва Грей-китайска,но аз не съм много убеден.И има ли в Стара Загора или района вносители,които инсталират и правят подръжка?
    Благодаря предварително.
    Подкрепям мнението на колегата, че трябва системата да е изградена, от хора дето разбират. Предполагам строителя ще си намери такава фирма. Няма да сгрешиш с Грее, аз също съм впечатлен от версатито им, много добра работа и управление. Много добре работи и кита им за сглобяване, но нямаш управлението за бгв и тн.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #198

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Lazar ...чакам да кажеш Грее как се представя в студовете, топли ли харчи ли много ли малко ли ...че ще си слагам тука до година две и аз ТП, но да видим Зубандан ли ще е Тошиба ли или Грее

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #199

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Погледни и ТП на Самсунг.За Гриито нищо лошо, но трябва допълнителна защита от токови удари.Ей сега слизам от един покрив с едни големи машини.Трети или четвърти път се сменя платка на управление, я на комуникация между вътрешно и външно тяло.
    estqwerty одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #200

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Някой може ли да ми обясни каква е връзката термо помпа-соларен панел и колко % подпомага за ефективност и намалемие на разходите на термо помпата?
    Благодаря.
    РР
    pap1918 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #201

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Със соларната инсталация си топли БГВ-то. За подпомагане на отоплението не е икономически изгодно за България. Ако мислиш да подпомагаш отоплението си предвиди и външен басейн.
    Този пост е редактиран от bobivg; 08-10-18 в 21:54.
    Lazar и Spitfaqr12 харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #202

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не намирам никъде мнения за ТП Crystal Auqa Aura...някой нещо?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #203

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не намираш, защото е нова на пазара, но се внася от сериозна фирма, има много добри характеристики, поне на книга, много солидна изработка (виждал съм я на живо) и много атрактивна цена. Дотолкова, че почти бях се навил да си сложа една като действаща мостра, за да видя как ще изкарам зимата (имам за резерв пелетен котел). Има много екстри, които си влизат в базовата цена. Идеята ми беше да пробвам една зима, после да мога да я дам на изгодна цена и да пробвам с друга и т.н., но не можах да се споразумея за допълнителна отстъпка за такава мостра и реших да си правя експеримента с моя правеняк от Митсубиши
    pap1918 одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #204

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    То не знам да вярва ли човек на тези спецификации...то самсунга струва 10К а има по добри показатели от Дайкина и Зубадана...аз за това чакам някой практик да говори освен ако не ни лъже в случая Лазар защото той говори от практиката, а аз познавам само книгата и то колко да я познавам... ама тя не топли ... и аз така ги разбирам нещата да имаш възможност да сложиш да пробваш и тогава да се види това което пише съответсва ли с месечната сметка
    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Погледни и ТП на Самсунг.За Гриито нищо лошо, но трябва допълнителна защита от токови удари.Ей сега слизам от един покрив с едни големи машини.Трети или четвърти път се сменя платка на управление, я на комуникация между вътрешно и външно тяло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #205

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте!
    Попаднах на тази термопомпа с примамлива цена Chofu AEYC-1639U-CH
    Някой може ли да даде някаква информация дали си заслужава и имали нещо Японско в нея освен марката.
    Благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #206

    Question Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте.
    Имам нужда от помощ.
    Притежавам ТП от Геоток - модел 20AW, 7,5 квт, трифазна, монтирана в добре изолирана нова къща преди 3 години. Досега работеше добре и при температури до -20 градуса. От тази есен обаче забелязах, че повече не се заскрежава и ефективността й чувствително падна. От фирмата изпратиха сервизни специалисти, които решиха, че трябва да се добави хладилен агент (R410) и доляха около 680 г. По етикет общото количество е 3200 г. Казаха, че било нормално да загуби такова количество за 3 години???
    Няма ефект - не е достатъчно ефективна, сравнена с предишните години. Струва ми се, чв влиза в режим на размразяване далеч преди да се появи скреж по питата.
    Моля дайте компетентни мнения по въпроса. Сигурен съм, че задавам глупав въпрос, както и че е твърде късно, но ще се радвам, ако някой помогне със съвет.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #207

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Loser Виж публикацията
    Казаха, че било нормално да загуби такова количество за 3 години???
    Въобще не е нормално. Трябва да се търси от къде се губи фреона. В гаранция ли е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #208

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Въобще не е нормално. Трябва да се търси от къде се губи фреона. В гаранция ли е?
    Едва ли е в гаранция. Повече от 3 години са минали от инсталирането

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #209

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ами ако не е в гаранция си намери някоя читава фирма дето да търси откъде е теча не абонаментно да ти долива фреон. А колко е гаранцията освен теб не виждам кой друг може каже.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #210

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Благодаря за изчерпателния отговор. Предполагах, че тук мога да получа компетентен и полезен съвет. Ако знаех кои фирми са читави, нямаше да губя времето на капацитетите тук. Очевидно съм сбъркал и тук могат да се намерят по-скоро насмешки. Весели празници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 39 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе