Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By zed90
  • 1 Post By PPP1
  • 3 Post By VanDan
  • 1 Post By zed90

Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #1

    Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Добър ден,

    Нов съм във форума и лаик в областта на отоплението на газ в частност газовите котли и прилежащите им аксесоари. Предстои ми покупка на котел, с който ще се отоплява тристайно жилище с размер 97 квадратни метра и се чудя кой газов котел би бил подходящ за тази цел. Искам да уточня само че ще ми трябва и за топла вода. Прочетох че ако искаме да отопляваме жилището заедно с топлата вода в апартамента са подходящи двуконтурните котли. Не ми е ясно само дали в този случай ще трябва някакъв бойлер или не.
    Наясно съм, че мощността на котела се изчислява от кубичните метри на помещенията които ще се отопляват. Как обаче да бъда сигурен че е само това и горе долу какви котли трябва да гледам за да успея да постигна ефективно отопление на това жилище + топла вода по всяко време. Има поставени радиатори и като гледам съседите си ползват тях. Това ме навежда на мисълта, че поставените радиатори са измерени да бъдат достатъчно ефективни спрямо помещението в което са. Приемам всякакви съвети и помощ за марки, цени, допълнителни аксесоари, които ще са необходими!
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Здравей, отказа ли се от отоплението с газ? Видях в другия раздел, че избираш климатик, който да ти върши работа за отопление, но пък само за едната стая си питал.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Ще попита и за другите всичко е въпрос на време както бях писал в една друга тема.
    bobivg одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Ми при мен вече 19г. не идва това време да се откажа от локалното парно. А от природния газ (9г.) пък никога не бих се отказал. Но то всеки луд с номера си. И мой приятел и съсед реши да мине само на клими в къщата си (взе Фуджицу ЛМС) и като удари по-сериозен студ (в Плевен не е като да няма) не издържа и пак взе да пуска котела (всъщност и той има като мен два едновременно - на твърдо гориво и на природен газ).
    РРР1 имаме отдавна неписано правило в този форум да не разпалваме спорове на тема "един" срещу "друг" вид отопление. Не виждам защо пишеш в този раздел на форума, след като не те вълнува.
    Lazar, bobivg и tony34al харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Аз нали съм писал по въпроса че съм поклонник на демокрацията и свободното изразяване даже дадох на едно място и малко примери за българския манталитет по отношение на комуникацията. Спорове няма как да се разпалват ако събеседващите не се палят дори само едната страна да е запалима а другата негорима пак става българска работа. Писането ми точно в тази тема е игра на съдбата не е нарочно търсена цел с мотив подпалвачество на спорове.След онези писаници които направихме които може би не са прочетени от инициатора на темата видях тази тема тъй като в нея беше писано последно от bobivg а неговия ник ми е познат от форума с климатици и ми стана интересно какво е писал по темата за избора на газов котел. Но като влезнах в темата видях че се наблюдава разколебание в питащия и затова го написах за мен това е верния път и аз го потвърдих. Иначе си прав повечето неща в тия форуми не ме вълнуват може би 90% от времето чета и само 10% пиша макар че на някои им се струва че едва ли не пиша постоянно. Повечето теми са безсмислени но има фундаментални проблеми които се поставят и мен ме сърбят пръстите. Иначе си ползвай парното аз никога не съм и помислял когато пиша че ще отрека някой от предпочитания от него начин на отопление просто искам да помогна на начинаещите на тези които стоят на кръстопътя на отоплението )) Знаеш ли аз едно време пребивавах в Плевен и по точно до плевенската панорама доста месеци )) не ми се струваше толкова студено особено много често ми се случваше да се изпотявам при -15 градуса. ))
    Този пост е редактиран от PPP1; 26-04-19 в 16:23.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Знаеш ли аз едно време пребивавах в Плевен и по точно до плевенската панорама доста месеци )) не ми се струваше толкова студено особено много често ми се случваше да се изпотявам при -15 градуса. ))
    Заради парното или заради Гано Иванов? И мен са ме въртяли на шиш там, само че цяла година

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    С риск да се отклоня от темата ще кажа само че не е от парното.Моя престой беше 6 месеца но хванах цялата зима като най гадното нещо беше пътуването до стрелбището в николаево.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Е, може отклонението пък да е интересно за част от днешната младеж и да и помогне да оцени преимуществата да спиш в топло жилище с газов котел, до топло дупе в леглото. Че какво му е на пътуването в закрит камион с брезент? Явно при вас вече е нямало зимен поход около 100км за 4 дни с пълно бойно снаряжение и вечер да спите 8 човека в палатка, сглобена от личните им 8 брезентови платнища, върху една бала слама, постлана на земята, вън минусови температури и прехвърча сняг. Няма вана, няма душ, водата в манерката замръзва, ни краката можеш да измиеш, да не говорим за м.дете. Те изнежените крака без друго са в рани от неудобните обувки с цинтове - походът се състоеше точно преди клетвата. В школата всички са новобранци, няма стари кучета, да показват как се правят нещата по-лесно. Спомени

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    ... и зимен лагер вече няма по 2 седмици горе на платото при -25С в палатки.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #10

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, може отклонението пък да е интересно за част от днешната младеж и да и помогне да оцени преимуществата да спиш в топло жилище с газов котел, до топло дупе в леглото. Че какво му е на пътуването в закрит камион с брезент? Явно при вас вече е нямало зимен поход около 100км за 4 дни с пълно бойно снаряжение и вечер да спите 8 човека в палатка, сглобена от личните им 8 брезентови платнища, върху една бала слама, постлана на земята, вън минусови температури и прехвърча сняг. Няма вана, няма душ, водата в манерката замръзва, ни краката можеш да измиеш, да не говорим за м.дете. Те изнежените крака без друго са в рани от неудобните обувки с цинтове - походът се състоеше точно преди клетвата. В школата всички са новобранци, няма стари кучета, да показват как се правят нещата по-лесно. Спомени
    ЕЕЕЕе ти си служил мног отдавна щом си носил такива обувки при нас се споменаваше само от фатмаците и командирите че едно време е имало такива обувки и даже и имало щатен обущар който се е занимавал с тях.Камиона беше закрит с брезент само в описите на старшината иначе целия беше на дупки и когато навън е -10 и камиона се движи с 50-70 км никак не беше приятно. Иначе аз такива километри не съм бягал това беше специалитет на мотострелковаците те даже с лодка тичаха зимата няколко човека хванали лодка и тичат други се крият в некви храсти с картечници и гранотомети и симулират некви засади луда работа аз бях артилерист от време на време потичхвахме и гонехме врага на тактическия полигон от стадиона на горе който се намира но като цяло спанак беше при нас работата. Най ме беше жал за мотострелковаците наистина ако се напънеха можеха да изморят танк )))

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #11

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Здравей, отказа ли се от отоплението с газ? Видях в другия раздел, че избираш климатик, който да ти върши работа за отопление, но пък само за едната стая си питал.

    Привет,

    Проблемът е, че още няма изведена точка от овергаз и се чака разрешение за строеж да се свърже сградата. Става дума за няколко метра тъй като по улицата минава основния газопровод и всички сгради наоколо са свързани. Не съм се отказал от двуконтурния котел разбира се. Просто мисля алтернативи за следващата зима, ако се окаже, че няма все още газ. Като цяло инвестирах пари за 3 нови радиатора + лира за банята и полагане на полипропиленови тръби, които отвеждат конденза от котела в мръсната канализация на мивката в кухнята, но изчаквам с котела (Дано всичко не е било напразно) .
    18 глидера в хол. По 16 в спалните. Някакви хърватски мисля бяха като марка. Силно се надявам да има газ, но за съжаление не съм оптимист. :/ Може да се проточи и с години процедурата. Затова се интересувам и от алтернативите за отопление.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Аз нали съм писал по въпроса че съм поклонник на демокрацията и свободното изразяване даже дадох на едно място и малко примери за българския манталитет по отношение на комуникацията. Спорове няма как да се разпалват ако събеседващите не се палят дори само едната страна да е запалима а другата негорима пак става българска работа. Писането ми точно в тази тема е игра на съдбата не е нарочно търсена цел с мотив подпалвачество на спорове.След онези писаници които направихме които може би не са прочетени от инициатора на темата видях тази тема тъй като в нея беше писано последно от bobivg а неговия ник ми е познат от форума с климатици и ми стана интересно какво е писал по темата за избора на газов котел. Но като влезнах в темата видях че се наблюдава разколебание в питащия и затова го написах за мен това е верния път и аз го потвърдих. Иначе си прав повечето неща в тия форуми не ме вълнуват може би 90% от времето чета и само 10% пиша макар че на някои им се струва че едва ли не пиша постоянно. Повечето теми са безсмислени но има фундаментални проблеми които се поставят и мен ме сърбят пръстите. Иначе си ползвай парното аз никога не съм и помислял когато пиша че ще отрека някой от предпочитания от него начин на отопление просто искам да помогна на начинаещите на тези които стоят на кръстопътя на отоплението )) Знаеш ли аз едно време пребивавах в Плевен и по точно до плевенската панорама доста месеци )) не ми се струваше толкова студено особено много често ми се случваше да се изпотявам при -15 градуса. ))

    Ако искам и лагерен огън мога да си запаля в стаята и пак да питам за това - с кибрит ли или запалка например. Никъде не видях, че не можеш да отваряш повече от една тема. Смятам, че съм в правото си да се интересувам от алтернативите в случай че няма газ в сградата.
    Дадох над 2300 лева за инсталация, подмяна на радиаторите, нова лира, ако това ще ти помогне да спиш по-спокойно. Готов съм и да дам още повече за качествен котел стига да има газ естествено. Повярвай ми и на мен не ми е приятно, че трябва да проучвам марки климатици, котли и камъни за лагерен огън. В случая цялата процедура не зависи от мен, а от овергаз и общината, която трябва да издаде разрешението за строеж.

    За съжаление в България всичко разбираме и всичко знаем. Дори да се обърнеш към фирма и да си платиш пак може да се наиграеш. Но нали писането във форум е безплатно и затова си правя гимнастика на пръстите на лявата ръка.

    ПС: Обмислям отваряне на теми за лагерен огън, събиране на слънчеви лъчи в стъклена бутилка с цел отопление и палене на гуми.

    Поздрави,
    Лазар
    Този пост е редактиран от zed90; 30-04-19 в 16:57.
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #12

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от zed90 Виж публикацията
    Като цяло инвестирах пари за 3 нови радиатора + лира за банята
    Това че си сменил радиаторите с по-големи е добре, защото този на снимките от строителя изглежда доста хилав.
    Добре си направил според мен, защото ще имаш възможност да избираш между два вида отопление и да прецениш кое е по-добрия вариант за теб.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #13

    Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от zed90 Виж публикацията
    Привет,

    Проблемът е, че още няма изведена точка от овергаз и се чака разрешение за строеж да се свърже сградата. Става дума за няколко метра тъй като по улицата минава основния газопровод и всички сгради наоколо са свързани. Не съм се отказал от двуконтурния котел разбира се. Просто мисля алтернативи за следващата зима, ако се окаже, че няма все още газ. Като цяло инвестирах пари за 3 нови радиатора + лира за банята и полагане на полипропиленови тръби, които отвеждат конденза от котела в мръсната канализация на мивката в кухнята, но изчаквам с котела (Дано всичко не е било напразно) .
    18 глидера в хол. По 16 в спалните. Някакви хърватски мисля бяха като марка. Силно се надявам да има газ, но за съжаление не съм оптимист. :/ Може да се проточи и с години процедурата. Затова се интересувам и от алтернативите за отопление.

    - - - - - - - - - -




    Ако искам и лагерен огън мога да си запаля в стаята и пак да питам за това - с кибрит ли или запалка например. Никъде не видях, че не можеш да отваряш повече от една тема. Смятам, че съм в правото си да се интересувам от алтернативите в случай че няма газ в сградата.
    Дадох над 2300 лева за инсталация, подмяна на радиаторите, нова лира, ако това ще ти помогне да спиш по-спокойно. Готов съм и да дам още повече за качествен котел стига да има газ естествено. Повярвай ми и на мен не ми е приятно, че трябва да проучвам марки климатици, котли и камъни за лагерен огън. В случая цялата процедура не зависи от мен, а от овергаз и общината, която трябва да издаде разрешението за строеж.

    За съжаление в България всичко разбираме и всичко знаем. Дори да се обърнеш към фирма и да си платиш пак може да се наиграеш. Но нали писането във форум е безплатно и затова си правя гимнастика на пръстите на лявата ръка.

    ПС: Обмислям отваряне на теми за лагерен огън, събиране на слънчеви лъчи в стъклена бутилка с цел отопление и палене на гуми.

    Поздрави,
    Лазар
    Като чета написаното изобщо не става ясно какво/кого чакаш овергаз общината или влака щото с толкова чакане ще хванеш и най закъснелия влак на БДЖ. С риск да прозвуча като многознайко ще ти кажа че чак такова чакане не съм видял никъде щото овергаз ги познавам много добре до липсата на мозък в костите им. Даваш им кинтите и те се грижат за всичко не мога да си обясня какво е това чакане.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #14

    Re: Отговор: Подходящ двуконтурен газов котел за тристайно жилище

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Като чета написаното изобщо не става ясно какво/кого чакаш овергаз общината или влака щото с толкова чакане ще хванеш и най закъснелия влак на БДЖ. С риск да прозвуча като многознайко ще ти кажа че чак такова чакане не съм видял никъде щото овергаз ги познавам много добре до липсата на мозък в костите им. Даваш им кинтите и те се грижат за всичко не мога да си обясня какво е това чакане.
    :D Законът го изисква. Без разрешението за строеж не могат да пуснат точка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор газов котел
    От ivan72 във форум Отопление
    Отговори: 1349
    Последно: 14-03-24, 11:59
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17
  4. Контакти в тристайно панелно жилище
    От alpha_adversativum във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 16-08-12, 19:46
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе