Страница 1 от 90 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #1

    Question Избор газов котел

    Здравейте,
    Интересува ме каква марка газово котле едноконтурни до 24 kW да избера. Спрял съм се на VIESSMAN Vitodens 100-W, Bosch Condens 2000 W или 2500 W, De Dietrich Vivadens MCR 24 HG119 или от De Dietrich серия MPX. Жилището е 100 m2 ще го ползвам само за отопление имам изградена инсталация с алуминиеви радиатори.
    Vaillant и VIESSMANN ли са най-добрите в този бранш? Основно качество на направа на котлетата и.т.н.

    - - - - - - - - - -

    Като гледам BOSCH Condens 2000 W не е добър вариант
    Argana одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Избор газов котел

    Добре дошъл във форума. Като за начало се огледай, попрочети и не бързай да пускаш дублиращи теми. Виж ТАЗИ

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: Избор газов котел

    Доколкото разбирам оразмеряването на радиаторите е много важна за да може котлето да премине в кондензен режим и да е ефективно. Интересува ме като марка, качеството на направа на котлета от горе изброените кое е най-добро?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Избор газов котел

    Лазаре, темата е заключена. Всяка година излизат различни марки и модели котли, и може би е хубаво да има една подобна отворена тема, която да се подновява всяка година.
    аз трябва да избера котел за жилище от 110 кубика. реално е 50 кв.м. на 2.30 височина. юг югоизток, последен етаж в ново строителство. Спрял съм се на газов котел Термет, но никъде не мога да намеря информация и мнения за котела, а голямата тема е заключена. и в тази връзка ... знаеш ли нещо за котлите на термет ?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: Избор газов котел

    Извинявам се, не съм разбрал, че другата тема е заключена. Естествено, че трябва да има такава тема отворена. Аз не виждам проблем такава тема да е отворена с години и да се следи хронологията, но щом някой я е заключил, сигурно има причина. За 50м2 само малък едноконтурен котел + бойлер. За Термет не мога да кажа повече от това, което знаеш, но не знам да имат такъв малък котел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: Избор газов котел

    Лазаре когато котела топли само бойлера тр ли да има кондез в тръбата отдолу ...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    Лазаре когато котела топли само бойлера тр ли да има кондез в тръбата отдолу ...
    На този въпрос бих отговорил така:
    Ако в тръбата има конденз, значи тр, ако няма конденз - значи не тр
    ico123 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #8

    Отговор: Избор газов котел

    извинявам се за тъпия въпрос но пропуснах да питам техника който пусна котела

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Отговор: Избор газов котел

    Щом котелът е кондензен, значи конденз ще има, но естствено - различно количество в различните моменти
    Argana одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #10

    Отговор: Избор газов котел

    А мога ли аз да попитам нещо в тази връзка специалистите - ефективността значително ли се повишава при влизане в кондензен режим (скокообразно, а не като проста линейна зависимост от температурата)? До колкото разбирам кондензен режим има и при темепература на връщата се вода 55 градуса, но съм наясно, че не е същото като температура на връщащата се вода да е 30 градуса. От друга страна радиаторната мощност при 75/55 е мисля повече от два пъти по-голяма от при 50/30. Интересува ме във връзка с един проблем при вече поставените тръби, който може да наложи да сложа по-къс радиатор в една от стаите (около 15% по-ниска мощност), а оттам ми минава през акъла да понамаля пропорционално всички радиатори. Въпросът е какво се губи от това повишение с около 5 градуса на температурата на топлоносителя). Изменението ще е примерно от 60/40 на 65/45. Инсталацията така е изчислена, че при този режим да има два пъти по-висока от минималната мощност на котела и да покрива загубите при външна температура минус 20.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #11

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Щом котелът е кондензен, значи конденз ще има, но естствено - различно количество в различните моменти
    да така е оставих бойлера да изстине и видях конденза. възможно ли е сондата да ми показва постоянно че темп във бойлера е 55 градуса

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #12

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    А мога ли аз да попитам нещо в тази връзка специалистите - ефективността значително ли се повишава при влизане в кондензен режим (скокообразно, а не като проста линейна зависимост от температурата)?
    Да но скока е 10%, а не е "в пъти".

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #13

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря. Наясно съм, че няма как да е в пъти. В същност намерих наколко графики в интернет и по тях гледам, че реално няма скок, а само промяна в наклона на кривата. Разликата между 55 и 40 градуса на връщащата вода е около 7%. При около 50 градуса е около 3%.
    10% е при температура около 20, което не е от практическо значение.
    Този пост е редактиран от Vizi; 11-09-17 в 13:01.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #14

    Отговор: Избор газов котел

    Относно топлообменниците на различните марки котли при Имергаз пише, че е от алуминиево - силициева сплав на други от неръждива стомана. Каква е истината?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #15

    Отговор: Избор газов котел

    И едните и другите си имат предимства и недостатъци, но те не са определящи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 90 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе