Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Finlux ?

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 55" LCD

    14 11.20%
  • 52" LCD

    0 0%
  • 48" LCD

    4 3.20%
  • 47" LCD

    1 0.80%
  • 46" LCD

    3 2.40%
  • 42" LCD

    16 12.80%
  • 40" LCD

    14 11.20%
  • 39" LCD

    3 2.40%
  • 37" LCD

    2 1.60%
  • 32" LCD

    50 40.00%
  • 26" LCD

    3 2.40%
  • 24" LCD

    9 7.20%
  • 22" LCD

    5 4.00%
  • 19" LCD

    1 0.80%
Страница 22 от 40 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 588
Like Tree44Одобрявам

Finlux телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #316

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Аз съм с 42 инчовия модел, същата работа е на определени канали, примерно Синемакс и Дискавари уърлд съм забелязал, без модул съм на местен ямболски оператор, май си е "дефект" на марката.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #317

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Петров Виж публикацията
    Аз съм с 42 инчовия модел, същата работа е на определени канали, примерно Синемакс и Дискавари уърлд съм забелязал, без модул съм на местен ямболски оператор, май си е "дефект" на марката.
    Ходих до Зора , и там почнаха да ми мрънкат , че модела бил съвсем нов (само на шест месеца) и трябвало ъпдейт и работата се оправяла, ама нямали още от София.Абе викам аз на колко трябва да стане ТВ , че да е всичко нормално в таз Държава.
    Така последно ме накараха да снимам етикетите на гърба на ТВ , дадох им ги да ги пращат в София и сега чакам да дойде Софтуера за мене.Много странно ми се стори защо ми ги искат тези номера при условие , че при тях има същите ТВ , ама времето ше покаже.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #318

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    На много програми ли ти прави така, щото при мен общо взето май на Синемакс и като че ли на Дискавъри Уърлд но не съм сигурен, май рядко е там.

    П.п. Всъщност току що реших до погледам Краля на скорпионите по Синемакс, еми верно тия черни линии много дразнят. Дано се намери решение.

    П.п.2 Между другото има ли значение на коя държава е настроен телевизора, примерно за смарт приложенията, моя го настроих на България.
    Този пост е редактиран от Ивайло Петров; 08-02-15 в 20:16. Причина: П.п. Всъщност току що реших до погледам Краля на скорпионите но Синемакс, еми верно тия черни линии много дразнят. Дано се намери решение.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #319

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница


  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #320

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от lambi293 Виж публикацията
    Появи ми се проблем. Преди два дни си купих втори телевизор FINLUX 24FLHYR160L . Закупих си и модул от оператора ми, но каналите със субтитри ми излизат по следния начин.



    Hi,

    I'm from Turkey and found this page from google while searching for something. I've read from google translate and it was really painful to be a member as it asks for some numbers and calculations and google can't translate it good. So, the translation doesn't work properly and I'll write in English. Otherwise I should use google translate to post as I don't know Bulgarian and the translation from google is sucks.


    I want to help you regarding to your problems on this TV. I think I can fix this border and faulty text in TV channels. Please use below instructions and upload the resulting file to a website and let me know.

    1- Create an empty file, named as DownloadProfile.mb95 in the root of the usb drive.
    2- Plug the usb drive to your TV and press menu button. While you're on the main menu, enter 4725.
    3- You'll see Service menu, go to USB Operations.
    4- Zip the resulting 3 .bin files and upload somewhere.

    If no files has been created, your TV might have different board set. So, create DownloadProfile.mb90 and try with that. Also it'll be good if you can send a screenshot from the service menu to see the properties of your TV, so I can alter the file properly.




    translate / превод
    Здравейте

    Аз съм от Турция и попаднах на този сайт чрез Google докато търсех нещо. Прочетох я чрез Google Translate но резултата беше ужасен, и така установих че Google не може да превежда правилно. Така че, преводът не работи добре и затова ще пиша на английски. В противен случай трябва да използвам Google Translate за да публикувам, тъй като не знам български, а превода от Google е гаден.

    Искам да ви помогна по отношение на вашите проблеми на този телевизор. Мисля, че може да се определи тази граница и грешният текст на телевизионните канали. Моля, използвайте инструкциите по-долу, качете получения файл към уеб сайт и ме уведомете.

    1- създавате празен файл, наименуван като DownloadProfile.mb95 в адрото на USB флашката.
    2- Включете USB флашката в телевизора и натиснете бутон МЕНЮ. Докато сте в главното меню, въведете 4725.
    3- Ще видите сервизното менюто, отидете на USB Operation.
    4- Zip получените 3 .bin файла и ги качете някъде.

    Ако няма създадени файлове, вашият телевизор може да има различен мейн борд(shassi). Така че, създайте файл DownloadProfile.mb90 и се опитайте с това. Също така, ще бъде добре, ако можете да изпратите скрийншот от сервизното меню, за да видимвъзможностите на вашия телевизор, така че да мога да променя файла правилно.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-02-15 в 20:12.
    kod, Gentu, hristoslav2 и 2 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #321

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Здравейте! Някой пробва ли това със създаването на тези празни файлове, и ако е бих бил благодарен да сподели има ли ефект. Благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #322

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Вместо да питаш, по-добре го направи и пиши на колегата от Турция (важи за всички собственици на модели от марката).
    Може да помогне, като даде съвети за отстраняване на проблема.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #323

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Какъв точно файл трябва да се създаде, не ми е ясно. Иначе пробването не е проблем. Бих пробвал.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #324

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    При мене има развитие , обадиха ми се ,че софтуера от София е пристигнал , да закарам ТВ до Зора да го ъпдейтнат.Аз категорично се възпротивих да разнасям ТВ 50 инча за една флашка пък и уговорката ни не беше такава .Момчето почна да мърка ,че от София им забранили да дават софтуера на когото ида е.В крайна сметка се уговорих с момчето да го взема от работа с колата закарах го в къщи и работа точно за няколко секунди , и воала субтитрите си се оправиха .Гледах момчето какво прави и е нещо подобна на обясненията турчина, не знам какво имаше на флашката , но влиза в сервизното меню слага някакви отметки на подменютата.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #325

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    A това обновяване на софтуера в менюто за какво е тогава? Значи да отида до зората и да им искам софтуер? От Русе съм. Ако не пак ще помоля за пояснение какъв точно трябва да е тоя празен файл?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #326

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    lambi293
    За кой магазин на Зора и кой служител(име) става въпрос?
    Можеше да копираш флашката у дома ама ....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #327

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    As I understand you have problems with the first step.

    I've created the empty files and uploaded them to below site. Download it, extract all files. Put all of them onto the USB stick's root (directly into the drive, not in a folder)

    http://www.filedropper.com/emptyfiles

    Then continue with further steps (2, 3 and 4)


    Ps: If your mainboard model is other than MB90 or MB95 (you'll see it from the service menu), these files will not work. We might need to create another one.


    translate/превод
    Разбирам, че имате проблем с първата стъпка.
    Създадох празни файлове и ги качих на сайта долу. Свалете ги, разархивирайте ги. Сложете всички тях в ядрото на USB стика (директно - не в папка).

    След това продължете с по-нататъшните стъпки (2, 3 и 4).

    Ps: Ако модела на вашият Main board(дънна платка) е различен от MB90 и MB95 (ще го видите в сервизното меню), тези файлове няма да работят. Може да се наложи да се създадем още един.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-02-15 в 17:01.
    Gentu, hristoslav2 и Frogst харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #328

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Благодаря много. Довечера като се прибера от работа ще пробвам да видим какво ще стане.

    - - - - - - - - - -

    Не стана нищо! Сложих файловете на празна прясно форматирана във ФАТ32 формат флашка. Влязох в сервизното меню и като натисна в/у USB Operation излиза надпис "Моля изчакайте". Така се задържа няколко секунди и се връща към сервизното меню автоматично след като изчезне надписа. Аз ли бъркам някъде?

    П.С.: Сега забелязах че във флашката има създадени файлове, но не са само 3 с разширение ".bin". Какво трябва да се прави с тях?
    Ето всички файлове:
    https://www.dropbox.com/s/6wveijxhwgnzhou/TV.rar?dl=0
    Този пост е редактиран от Димитър Дяков; 19-02-15 в 19:15.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #329

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Дяков Виж публикацията
    A това обновяване на софтуера в менюто за какво е тогава? Значи да отида до зората и да им искам софтуер? От Русе съм. Ако не пак ще помоля за пояснение какъв точно трябва да е тоя празен файл?
    Най добре върви на място ,и не си прави експерименти с ТВ , че ще загубиш гаранцията .

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #330

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Ок благодаря! Ще се отбия да видя какво ще ми кажат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 40 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1269
    Последно: 09-03-15, 22:29
  4. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  5. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе