Резултати от 1 до 7 от общо 7

Няма налягане.....(докторски неволи)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Както на доста хора и на мен ми се случи....ухапа ме улично куче...не го обвинявам горкото,може би от уплах,беше се свряло в кофата,и докато хвърлях боклука то изкочи и щрак...както и да е

    Веднага отидох в Пирогов,след като почаках къмто час няй накрая една сестра ме попита за кво съм тука,да съм ходел при личния ми доктор...да,обаче личния ми доктор ме прати точно тук и казвам аз!

    -СПРИНЦОВКАТА НЯМА НАЛЯГАНЕ В МОМЕНТА МОМЧЕ-отговори тя и си замина някъде с чашка кафе в ръка

    Брей,си викам,напредък!Въвели са електрически спринцовки!!!!След час обаче не издържах,влезнах почти със взлом в лекарския кабинет и попитах какво става....след като чу за историята с налягането докторката(мамицата и мръсна корумпирана) само се изсмя:

    -Какво електричество бе младеж,няма налягане разбира се,няма кой да бутне буталото..........



    И цялата тази работа за 20 лева:толкова явно струва хипократовата клетва!!!!!!Бяс,тетанус,тения......надали ги интересува това,не ги интересува че плащам и 300 лева данъци всеки месец,обаче за 20тачка налагането се появи тутакси.



    В уникална страна живеем приятели...с уникални медицински кадри!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #2

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Мъка,мъка...Аз съм малко по-първичен и бих реагирал жлъчно.Що не й пожела налягане в буталото на мъжа й да няма?Да ме прощавате,ако сте религозни[:D]

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Ами значи охапаното място трябва да се обработи, дезифенкцира, ръга се и тетаннус ваксина. Добре е противобясно васкина да си направиш макар че вероятно кучето е нямало бяс. Най голям в проблема с кучешката тения. Ако си я хванал няма оправия. Така че моли са да нямаш тения. За нея нито ваксини има нито лечение( е до някъде има ама не съвсем)

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Ами...да ви е жив и здрав вездесъщия "Пирогов",софиянци!Защо се оплаквате?Нали си го имате?Аз ако започна да ви разказвам какво се случва с мои пациенти,изпратени с редовно направление по линия на Здравната каса в София,сигурно свят ще ви се завие.Най общо казано,прегледът се извършва покрай направлението и със сума от порядъка на 50 до 100 лева.Обяснението било,че тук е София (разбирай "Светая светих" на медицината и затова трябва да се плаща допълнително).Да,ама контрол в София няма,както при нас,в провинцията.И затова,не се оплаквайте,софиянци,ами се жалвайте където трябва - вас ви чуват,като разберат,че сте от София.По този начин смятам,че ще спечелят всички и корупцията ще намалее(далеч съм от мисълта,че някога ще изчезне).Мои пациенти са писали жалби,но...глас в пустиня.Ако против мен се напише такава жалба,то веднага дотърчават кучетата на РЗОК и...жална ми майка.Само веднъж ми се е случвало досега,и то при проверката се установи,че съм абсолютно невинен,но защо това НИКОГА не се случва в София?Започвам да се питам,колегите,работещи в София да не би да имат имунитет?Така,че помислете и си търсете правата - все пак,всеки месец плащате здравна осигуровка(за тези,които наистина си я плащат).Защо трябва да плащате допълнително?Вярно,че е малка,но ако всички си я плащат,а не само около 40%,то тогава проблеми няма да има.Темата е много обширна...

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами значи охапаното място трябва да се обработи,



    Най голям в проблема с кучешката тения. Ако си я хванал няма оправия. Така че моли са да нямаш тения. За нея нито ваксини има нито лечение( е до някъде има ама не съвсем)



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*17/09/2004*:* 19:48:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Juliane, кучешка тения не се хваща от ухапване. Хваща се от консумиране на немита храна посрана от някое куче. Понеже тенията, която е прешленест червей живее в червата на кучета, чакали и там подобни с изпражненията им навън попадат яйцата и.

    Когато човек или някое друго животно погълне тези яйца в организма му се развиват така наречените ехинококи - човека и другите животни са междинни гостоприемници. Когато човекът или другите животни умрат, кучетата и тем подобните ги изяждат на мърша и цикъла се затваря - в червата им се развиват самите тении.



    а иначе, съжалявам за това дето се е случило на Петров

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #6

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Това за гласа в пъстия е 100% вярно,затова и няма да се занимавам:писах темата като още едно доказателство за нивото у нас.

    За вноските:еми такива са ни заплатите,когато започна да зимам като германските си колеги по 10000 евро мецечно с удоволствие ше плащам 20 пъти по големи ако се налага...проблема е че явно това докторите не ги интересува,а точно на тия в Пирогов ние им плащаме заплатите.

    На всичкото отгоре открих,че фирмата ни е направила пълна здравна застраховка,която би покрила транслантация до 50к дори(може би заради нещастния случай миналата година с един колега,кой знае)

    Значи плащаш си всичко като поп,и продължават да те дерат,и то нагло

    Е как да не ги мразя вече!Дори имам чувството че са се организирали като мафия

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,625
    #7

    Няма налягане.....(докторски неволи)

    Пак ли почнахте на тази тема.[!] Аз мога да ти кажа, че жена ми като мед.сестра на мой добър приятел GP е направила сигурно стотици такива полуспешни имунизации, обработки на рани и т.н. манипулации без да искат "налягане в буталото". И аз съм лекар, но в друга област и нямам допир с "компресори", бих казал за съжаление [:D]. Не е глас в пустиня ако се жалваш. Тук в Плевен мои колеги са ги скъсвали от проверки и глоби за абсолютно дребни работи и то документални, защо в София да не е същото. Все медицината ви е в очите, все лекарите ви виновни. И престанете с тия Хипократови клетви и тем подобни. И на мен разни тъпоумни търговци на стари коли ми казват, че от 1000лв печалба надолу не може ли да паднат, че нямало какво да ядат, та желаещи за налягане в буталото колкото щеш. Спри да плащаш осигуровки, ходи само на частни здр.заведения, 100лв ще ти стигнат за преглед, манипулация и ваксина, може и повече, какво му плащаш - една видеокарта 8 поколение. Стига сте ревали, такъв е живота при нас, гаден и тъп...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deal Extreme неволи
    От cooler във форум Черен списък
    Отговори: 7
    Последно: 24-11-12, 14:35
  2. Съседски неволи с климатици
    От hrihri във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 25-12-09, 18:07
  3. Задача 216 (Алхимически неволи)
    От Lan във форум Логически задачи
    Отговори: 20
    Последно: 28-03-05, 16:57
  4. Samsung Е710 неволи
    От JunoSpy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 22
    Последно: 25-06-04, 00:24
  5. Cxt + xp неволи
    От Kirande във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 25-05-03, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе