Резултати от 1 до 5 от общо 5

Плащане по и-нет ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Плащане по и-нет ?

    Имам следния въпрос...

    Интересува ме коя е най - добрата система за плащане по и-нет (говоря за чужбина , не за БГ).

    Интересува ме следното нещо. Потребителя попълва форма (HTML <FORM>) и съдържанието се изпраща до някоя банка.

    Как трябва да го направя това нещо ? Трябва да се свържа с банката, да имам някакъв договор ? Интересува ме ако е така, банката получава ли процент от това, с което плаща потребителя ?

    Ако имате някакви предложения пишете .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Плащане по и-нет ?

    Ако ще го правиш комерсиално като хората: http://www.verisign.com/

    Има фиксирана такса на месец. Няма %.

    ...

    Ако ще правиш кокошкарски работи с малък оборот и т.н.

    www.paypal.com или подобни. Там няма такси взимат само някъв % от всеки продаден брой.

    ...

    Принципът на действие на системата е следния имаш сървър(твой), сървър на e-commerce компанията, и оторизиращ транзакцията сървър (на банката в която имаш търговска сметка- merchant account и служебна сметка- buisness checking account). Когато клиента си даде данните те се не минават през тебе, а директно се обработват от e-commerce компланията, като картата се проверява дали е валидна от отризационния сървър. Когато всичко е наред ти получаваш информация - примерно: ОК може да има несъответсвия в пощенски код,адрес на получателя, има грешен номер... и т.н. - тези неща като ги видиш пакетираш стоката, пращаш я и цъкаш да се извърши транзакцията. След известен срок парите ти постъпват в сметката.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #3

    Плащане по и-нет ?

    Мдам, приказвах с програмисти от една американска фирма и те работят по същия начин с verisign. Проекта е доста голям и очакваните печалби са доста високи.

    Това как да го приемам ? Като най - добрия вариант, който мога да избера ?

    А за това, че инфото няма да минава през мен, е напълно нормално, защото представи си ако ми попадне една кредитна карта какво ще остане от нея :D.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Плащане по и-нет ?

    verisign.com е гот, но с висока "setup fee" а и месечната такса не е от ниските...paypal.com - за съжаление България не се обслужва...



    Препоръчвам да се обърне внимание на www.moneybookers.com - тънки тарифи и възможност за директен трансфер на сумата от виртуалната сметка към реална сметка в българска банка за 1.80 евро.

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #5

    Плащане по и-нет ?

    По принцип мен не ме бърка колко пари ще се плаща на месец, защото хората, за които правя това нещо разполагат с доста пари.

    Общо взето предобих представа кое ще ми е най - полезно. Благодаря за мненията и съветите и ако някой има по - добри предложения нека да пише

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при плащане през Paypal
    От civica във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 01-10-17, 16:56
  2. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 01:45
  3. Онлайн плащане
    От serenade във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-08-11, 19:47
  4. Плащане на сметки чрез еPay
    От Jenny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-05, 11:39
  5. Отговори: 32
    Последно: 10-02-05, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе