Резултати от 1 до 9 от общо 9

!! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    1. първо - нищо не разбирам от коли (и не желая да се науча...), така че моля - без подигравки

    2. историята- ...отивам да паля фолксвагена 3 - акумулатора отишъл; слагам читав акумулатор, какъвто имам случайно, но без да мисля* го слагам така, както в тъпата стара лада, т.е. разменил съм полюсите... и една джаджа, съдържаща електромотор (отпред на двигателя, отляво и малко отдолу, свързана с ремък с двигателя* ) започна да пуска дим...сетих се за грешката, обърнах клемите...но...джаджата пак пуши, а нещо се прецака и алармата; като се врътва ключа на контакт, се включва алармата, а двигателя не може да запали, а онова пуска дим ...въобще тъпа история, от бързане... :brickwall:

    моля някои, ако може, да ми обясни, какви повреди са станали, и колко ще ми струва поправката, и може ли да се извърши на място поправката...

    благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #2

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    т.е. разменям полюсите... обърнах клемите...
    Никога повече не прави така!
    Никой не е сигурен какво си правил още, но при тази ситуация със сигурност ти е заминал изправителния блок на динамото.

    Съвет: викаш някой приятел/ закачате едно въже/ дърпате я до сервиза/ там ще я излекуват, защото може и друго да си оплескал.
    Успех. :coolsmiley:

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Проблема няма да е само в диодната плочка на алтернатора.
    С размяната на полюсите си си осигурил много проблеми- реле регулатор, комутатор, професора и т.н.
    Не пиешеш нищо за мотора / съответно електрониката.Наджибкани са с електроника/

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Дано инжекциона ти е оцелял...повредите може да са от малко и лесни за поправка до доста сериозни...давай към сервиза, защото едва ли ще стане със съвети през форума

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #5

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Не пишеш какво стана - ходи ли в сервиз?
    Дано си минал само с 40-50 лева за релето/платката!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Не пишеш какво стана - ходи ли в сервиз?
    Дано си минал само с 40-50 лева за релето/платката!
    още не съм ходил на сервиз, нямам време; и май ще трябва да приготвя по-тлъста сума за изгорелия стартер или там каквото е с електомотора.....но ще пиша, като приключи тази тъпа история

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Абе човече на стратера нищо не му е станало. При това объркване на полюсите са сии заминали 100% реле регулятора на латернатора,диоден блок,крайните стъпала на /чиповете на радио касетофона ти, електронен комутатор на запалването , както компютъра за управаление. Не казваш какъв модел ти е VW АBS пиши го и неговата електроника. в списъка
    Ето ти адреса на форума ;http://vwclub-bg.org/
    Задължително посочи модела на двигателя.
    Без сервиз няма да се оправиш

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    Абе човече на стратера нищо не му е станало. При това объркване на полюсите са сии заминали 100% реле регулятора на латернатора,диоден блок,крайните стъпала на /чиповете на радио касетофона ти, електронен комутатор на запалването , както компютъра за управаление. Не казваш какъв модел ти е VW АBS пиши го и неговата електроника. в списъка
    нещата не се оказа толкова трагични...

    и така, абсурдната история приключи: един сведущ човек каза, (и тук беше споменато за това!), че е изгоряла диодната плочка; махнах кабела към алтернатора, колата тръгна, само на акумулатор, разбира се, и така до сервиза, където цялото удоволствие излезе около 130 лв ; само, моля ви, не ми казвайте, че съм можел в друг сервиз да мина по тънко, за да не се ядосвам...

    благодаря но отзовалите се (и внимавайте къде си пъхате клемите )

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: !! help с VW 3 - нещо пуши вътре...

    ПЛочката е коло 30-40 лв Извода сам си го прави. Но си бий задника в тавана, че не се е скапал компа, че тогава и 150 лв нямаше да те спасят.
    За всеки случй си провери с цифров уред напрежението на зареждане на акумулатора. Много ми е съмнително да е устискал реле регулаторът.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Profilo No Frost - теч на конденз по пода и вътре в него
    От Lazar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-10, 20:37
  2. Отговори: 15
    Последно: 12-08-08, 19:41
  3. Хладилник Whirlpool RC 4198 IX - какво е това синичкото вътре?
    От free_fr във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-07, 21:50
  4. Хладилник Gorenje - продуктите вътре замръзват
    От alexb във форум Хладилна техника
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-07, 10:49
  5. Досадно тракане вътре във фотокамера Kodak - моля за инфо?
    От hihimor във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-03-07, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе