Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

схема за таймер с LA555 или LM122

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #16

    Re: схема за таймер с LA555 или LM122

    Което означава, че трябва да купя 2 чифта: едните - основни, а другите - резервни - като се изтощат основните до край... (после - смяна на караула)

    Аз се съмнявам, че самият фотоапарат може да изтощи батериите до дупка (самоизключва се по някое време), което означава, че ще трябва всеки път да има връзвам лампичката за последните капки енергия ... Но щом трябва...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #17

    Re: схема за таймер с LA555 или LM122

    не бе, това с лампичката само за прецаканите батерии- веднъж, за новите няма да ги изтощаваш всеки път до дупка по този начин!!

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #18

    Re: схема за таймер с LA555 или LM122

    Не е лошо да знаете, че има зарядни със специални батерии, които се зареждат за 10 (15) минути, да не съм сбъркал за 10 (15) минути зарежда батериите, без значение дали са напълно или частично разредени, като същото зарядно разпознава кога с какви батерии е захраненно и ако му сложиш нормални ги зарежда колкото е нужно и след това се самоизключва автоматично. Аз имам такова по една проста причина, а тя е, че нямам нерви да чакам 7-16 часа (!) за да заредя едни батерии, които цифровият ми апарат, ако ползва светкавица ги яде много бързо. Препоръчвам ви да си вземете такова зарядно, в комплект с батерии, не е скъпо 50-60 лева е и е на фирмата Varta.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #19

    Re: схема за таймер с LA555 или LM122

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Почти офф топик ...

    От горенаписаното чак сега разбирам, че не бивало да се ПРЕзареждат Ni-Mh батерии.
    Заедно с дигиталното си апаратче на SONY получих чифт Ni-Mh батерии, които вече ... сдадоха багажа. Зарядното си има лампичка, която след известно време зареждане угасва.

    Идеи къде е проблема?
    Дали аз съм ги прецакал, защото не съм дърпал шнура като угасне лампичката или просто животът им е ограничен?
    И какво му е решението на проблема?
    Нови батерии ли или направо нов кошмплект (батерии + зарядно) да си търся или пък има начин да ги "посъживя" малко тези батерийки?
    Почти офф топик ...

    Prt,
    Има една класическа процедура (помпозно наречена "калибриране") при смяна на батерии на UPS. Целта на тази процедура е, UPS-a да "опознае характера" на новите батерии. Ако не се приложи тази процедура, почти винаги новите батериите не се зареждат както трябва и при спиране на тока много бързо сдават багажа. А иначе индикацията по UPS-a е, че батериите му са напълно заредени.
    Самата процедура след монтажа на новите батерии представлява:
    1. Включване на UPS-а към електрическата мрежа и зареждане на батериите (зареждане докато индикаторите по UPS-а покажат, че батериите са заредени)
    2. Изключване от ел. мрежа и разреждане на UPS-а докрай с товар от 30% от мощността му.
    3. Повтаряне на т.1 и т.2 няколко пъти (5-6 пъти)
    Тази процедура я прочетох някъде и съм я прилагал многократно. Със сигурност мога да твърдя, че е полезна и върши работа. Веднага се забелязва, че всяко следващо разреждане (т.2) става за все по-дълго време.

    Не знам дали ще ти помогне, да посъживиш тези Ni-Mh батерии, но лесно можеш да я пробваш


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер
    От DaGa във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 16:46
  2. Вентилатор с датчик за влага и таймер
    От mitakazxc във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 30-11-14, 12:19
  3. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-13, 23:33
  4. Таймер вкл./изкл.
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-10-10, 11:23
  5. Таймер за вентилатор за баня?
    От shanto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-10, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе