Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Моторни масла - български и вносни.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Маслата се разделят на минерални,полусинтетични,синтетични.
    Синтетичните в сравнение с минералните като правило имат по-добри смазочни свойства,по-голяма термична стабилност,по-ниска температура на втърдяване и по-малка агресивност към материалите

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Опалджет - квой туй ??
    Маслото в картера на колата се сменя или на пробега препоръчан от производителя или на една година м- поне така казват производителите , а приемам че те знаят за какво става дума много повече от нас.
    Аз ти цитирах какво казват происводителите, по специлано Шевролет в сервизната клнижка на кола с марка Шевролет и масло 100% синтетика препоръчано от производителя.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Кви 6 месеца кви 5 лева.....Аз от 3-4 години на моя ситроен съм му сложил Total Quartz 7000 10W40, досега съм изминал около 12500км. Не смятам да го сменям докат не станат 15000.... Засега колата си върви нормално....

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #19

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    @Pat, маслата се сменят или на определен пробег, или на 1 година без значение дали си минал пробега или не!
    И аз като теб не сменях 4-5 години маслото на Волвото, щото него го карах малко (по 2 000км/година), ама като отидох да го сменя най-накрая, масларя ме пита кво било туй масло - беше черно и воднисто! А маслото беше ОРИГИНАЛЕН Кастрол!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #20

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз ти цитирах какво казват происводителите, по специлано Шевролет в сервизната клнижка на кола с марка Шевролет и масло 100% синтетика препоръчано от производителя.
    Не се сърди, нищо лично.На Ксантията ще и туря Тотал и ще видим какво сабя ще покаже.За сега и смених само хидравличната течност с нова - Кастрол ЛХМ.
    На Астрата и слагам АС Делко 10в40 като последен жест към нея за вярната и служба и от симпатии към новия и собственик.

    Ксантия 2000 инжекция 16 клапана - момчета купил съм си малък самолет!! :Super:
    Наказвам баварските кочинки навред а за хидропневматичното активно окачване нямам думи.Слагам регулатра на спорт демпферирането се ограничава и почва да друса но как стои на пътя - просто мечта :Super:
    За тия дето мразят коли с надписи GTI , GSI мога да им кажа на тунинг Кадета в понеделник му слагам окачване Билщайн и комплект амортисьори Кони - 2000 марки комплекта.И следвеащия петък , когато софийските гъзари тръгнат за Пампорово ще им направя една фиеста по пътя.
    Смятаме да изкараме целия пловдивски клуб на пътя и да се повеселим с разните баварски МЪРТЪВЦИ и другите умрели немски лимузини му ах ха ха ха ха ха ха

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #21

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Кви 6 месеца кви 5 лева.....Аз от 3-4 години на моя ситроен съм му сложил Total Quartz 7000 10W40, досега съм изминал около 12500км. Не смятам да го сменям докат не станат 15000.... Засега колата си върви нормално....
    вярно ли си направил така??
    Ами успех ама гледай да не си скапеш двигателя.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Няма проблеми Pancho ,маслото се сменя не на определено време, а на изминати километри 10-15-20000-толкова,колкото производителя е преценил .Тъй че може и 10г да караш с едно масло,ако не си изминал лимита от километри!Освен това няма никакво значение цвета на маслото в картера-например ако караш на газ маслото си остава бяло до края ,но това не означава че не трябва да го сменяш,а ако си на дизел маслото почернява още на първата седмица,но няма никакъв проблем да си го караш до 20000, ако производителят е препоръчал толкова! :coolsmiley:

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    А от какво почернява маслото?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #24

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    @Lazar, в грешка си по две точки:
    Първо, ако не си изминал определен пробег за 1 година, маслото трябва да се смени!
    Пример: Волво- Бензин (на 38 000км- ново) с оригинално масло Кастрол, карах я по 2-3 000км/год! Като го смених след 4-5 г беше се пресякло, ЧЕРНО и ВОДНИСТО!!!
    Второ: скоро смених маслото на Форда, който карам само на ГАЗ! Познай какъв му беше цвета! ЧЕРЕН!!!



    Наказвам баварските кочинки навред а за хидропневматичното активно окачване нямам думи
    @Pancho, аре стига си хвалил тоя изгнил Кадет! Не знам кво си се влюбил в тая ръжда!

    А че си очарован от возията на Ситроена те разбирам! Ама като си такъв любител на хубавата возия, не моа да разбера що имаш два Опела - Опела има най-каруцарската возия от всички немски коли(да не кажа европейски)!

    ПС: Върти ми се из главата да сложа двигател 2.0 DOHC на моя Форд! Фабрично е 150(225коня за Турбо версията), с доработка 600коня и нагоре! Има такива ентусиасти в Бг! Един такъв издухал тунингована Карера, с мерена мощност над 600кс!?!

    От години се знае кои са най-добрите европейски марки за ралита: Пежо/Ситроен, Форд!
    Кадет/Астра или Голф, кога са печелили някакво състезание? За разлика от гореспоменатите три марки, долните две май нямат никаква спортна слава!!!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #25

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Само 100% синтетични и полусинтетични вносни и качествени масла Castrol и Chevron Texaco...по препоръки на производителите на съответните марки автомобили...желателно е да се спазват съветите на производителите за честотата на смяна на маслата...всяка кола иска да бъде глезена, експериментите и съветите на пишман майстори от квартални гаражчета обикновенно довеждат до сериозни загуби и щети в бъдеще...
    Поради сравнително стария ни автомобилен парк препоръчвам тези с High Mileage Protection...
    Castrol GTX High Mileage, Havoline® High Mileage Protection

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Ксантия 2000 инжекция 16 клапана - момчета купил съм си малък самолет!!* :Super:
    Нормално...имал си Опел...всяка друга кола ще ти се стори самолет

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Наказвам баварските кочинки навред а за хидропневматичното активно окачване нямам думи.Слагам регулатра на спорт демпферирането се ограничава и почва да друса но как стои на пътя - просто мечта :Super:
    За тия дето мразят коли с надписи GTI , GSI мога да им кажа на тунинг Кадета в понеделник му слагам окачване Билщайн и комплект амортисьори Кони - 2000 марки комплекта.И следвеащия петък , когато софийските гъзари тръгнат за Пампорово ще им направя една фиеста по пътя.
    Смятаме да изкараме целия пловдивски клуб на пътя и да се повеселим с разните баварски МЪРТЪВЦИ и другите умрели немски лимузини му ах ха ха ха ха ха ха*
    Тук вече замяса на детска градина Предлагам догодина гражданска 500лв, а по догодина 1000лв с удвояваща опция при фактор "неизживяно детство". Време е да приберем децата от улиците ....

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    А от какво почернява маслото?
    При дизела маслото почернява бързо от саждите,затова там цвета не е определящ за състоянието на маслото и мазилните му качества.Газта пък няма сажди и там маслото остава сравнително бистро и след регламентирания пробег,тъй че също не е показател за качеството му.Единствено при каране на бензин може донякъде да се съди по цвета за състоянието на маслото,но много относително,защото влияят много фактори.Най -меродавни са изминатите километри.
    @JoroM-не става ясно дали Волвото изобщо му е сменяно маслото през тези 38000 км(казваш маслото е оригинално!).Ако ти си го наливал,трудно можеш да дадеш гаранция за оригиналност на вносно масло.
    Освен това маслото не се "оводнява" от стоене.Ако се пресече,не става черно,а бяло като боза.Но това вече е признак че у него е попаднала охл.течност и трябва първо да отстраниш повредата.Ако пък е попаднало гориво,то се разрежда(ако на това казваш оводняване),но това пак е повреда която трябва веднага да се отстрани.
    А за черното масло на Форда-моето обяснение е че маслото е било М10Д,което няма нужните присадки и затова почернява.Освен това казваш че двигателя утихнал с новото масло-явно старото наистина е било калпаво

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Аве не си наясно с нещата. Маслото се сменя на определни километри или опреде;ено време, което пъро настъпи. Ако искаш не ми вярвай. Като си куши нова кола от магазина ще го прочетеш в сервизната книжка. Освен това т.нар. масло което е пресечено, от антифриз може да става бяло но, но ако е старо ще бъде черно и много нисък визкозитет. А мисля че неставаше бяло като попадне антифриз.
    Виждам че говориш за малло М10Д. М10Д става само за лятото. Хайде прочети малко за маслата и тогава приказвай.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Сега като ми обясни ми стана ясно! А аз бях с убеждението че отработеното масло става гъсто като туткал и не може да маже финните сглобки...

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #29

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    От клими много не разбирам ,но от масла и автомобили доста, за маслата специално съм го изучавал като дисциплина в института, значе прав е JOROM ,ако нямаш пробег се сменя на 1г. , относно бг маслата пълен боклук,нямам впечатления все още от полусинтетиките, за минералните масла специално бг производство е желателно да не се кара повече от 5хил. км, липсват им елементарни добавки и правят много отлагания по детайлите на мотора ,така наречените нагари, полусинтетиките нямат тоя проблем дори и чистаят мотора ,ако е бил замръсен до 2-3 смени и си прави златист налеп (ако не е износен де) ,грешка също е да се мисли , че като се износи маслото ставало по рядко напротив ,вискозитета се повишава (става по-гъсто) ако* се прескочи пробега ,ако е силоно износен мотора е възможно да стане по-разредено ,но тогава мирише на бензин, и нещо друго за бг маслата без да е износен мотора се получва разход на маслото защото изчезва във вдид на нагар, относно хидравличните повдигачи на клапаните се препоръчват синтетики* и полусинтетики както споменах не образуват нагари и по тоя начин няма да блокират ,ако е по -силно износен мотора се препоръчва по гъсто масло ,по честа смяна за да нямя проблем с хидравличните повдигачи

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #30

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    От години се знае кои са най-добрите европейски марки за ралита: Пежо/Ситроен, Форд!
    От кога форд е европейска марка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Изучение на български
    От Станислав Семенов във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 22-06-10, 23:04
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-03-10, 16:43
  4. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  5. ICQ на Български език
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-05, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе