Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 100

Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    Re: Честито!

    Честито.
    Първата политическа сила в България е Движението за права и свободи.
    Начело с турци, бивши сътрудници от ДС и от Данчо "Ментата" Цонев.

    Май наистина ще си хвана багажа, семейството и ще отида някъде на север да ме лае Мурджо. Малмьо например ми харесва.
    Тъп и малоумен народ сме ние, убедих се за пореден път.

    Евалла, на Меди Доган, евалла на организацията им. Така се печелят избори, а не с мрънкане по форумите и мързел да се отиде до секцията.
    Ама хак да ни е.
    "Д'ректно", както казва Доган.
    Те са осъзнали, че никой няма да им помогне и гледат да си помогнат сами.

    Нямам нищо против турците, но имам против България да се представлява от небългарски етнос.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #17

    Re: Честито!

    Мдаа, май моята черна прогноза че един ден в България ще останат само цигани и политици е на път да се сбъдне за съжаление, както казваше някой - дори турците през 500 години турско робство не са били толкова успешни в обезлюдяването на България, колкото днешните политици направиха за 17 г преход ...

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #18

    Re: Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ...Евалла, на Меди Доган, евалла на организацията им. Така се печелят избори, а не с мрънкане по форумите и мързел да се отиде до секцията.
    Ама хак да ни е.
    "Д'ректно", както казва Доган.
    Те са осъзнали, че никой няма да им помогне и гледат да си помогнат сами.

    Нямам нищо против турците, но имам против България да се представлява от небългарски етнос.
    Точно!
    От друга страна, като гледа човек спадащия напоследък интерес към гласуване беше ясно, че това, вчерашното, задължително трябваше да се случи. И много по-добре сега, отколкото на парламентарни избори да речем. И дано българина успее да го осмисли и да си вземе поука! Инак не знам, не мога да си я представя Българията...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Честито!

    И аз гласувах против ДПС , но май бяхме как да го кажа прекалено малко гласоподавателите.
    Нищо , това ще ние за урок и ще се активират след месец на местните избори.
    Тогава може ида не успеят да влязат в парламента.
    Сериозно ме притенсянва обаче че вкараха в парламента  откачения от атака - Д. Стоянов. Заради неговата голяма уста може да отнесем някоя и друга репарация , ама кво му пука на него.

    И преди да сте се нахвърлили върху мен - помислете - след като Атака са "велики" и много добра сила , защо имат само 2 места, а ДПС цели 5? ( Не съм против Атака , против съм двамата болни мозъка- В.Сидеров и Д.Стоянов. Има много кадърни и интелигентни хора там ,но ако двамата се махнат тогава Атака ще е голяма сила. )

    http://dnes.dir.bg/2007/05/21/news1699500.html - макар и трети ДПС са си победителите на тези избори

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #20

    Re: Честито!

    И според мен това е по-сериозния проблем. Гледах интервюто на единия от Атака по БТВ Славчо .... не си спомням другото и той да ми говори че от скоро бил в политиката и не знаел как да отговори на въпроса защото бил още "зелен", за разни маркучи и т.н. направо не ми се мисли какво ще става в Брюксел

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Честито!

    хайде всички да дишат спокойно:

    1. герб
    2. бсп
    3. дпс

    (колкото и разликата между герб и бсп да е 4-5 000 гласа, демек в рамките на статистическата грешка)

    давайте сега да видим дали този вариант е по-добър. моето лично мнение е, че българщината отново ще надделее. дали е по-добре "победител" да е един пожарникар, който дърпа конците на цялата българска престъпност, дали е един бивш служител на ДС (разбирай "сокола"), или политически младок, застанал начело на политическа старица (все пак бсп е най-старата и вероятно най-консервативната партия в България)

    не знам кое ме устройва мен, но знам със сигурност:

    1. дпс нямат нито опит, нито желание да бъдат под светлината на прожекторите като първа сила. техните мускули са в упражняването на коректив

    2. герб са едно политическо пеленаче и дори не знаят в коя посока се върти земята, камо ли да имат ясна позиция и място в политическото пространство. те са поредния личностен политически феномен, който за пореден път показва плиткостта на българина "да до'де некой да ме оправи". тези "некои" бяха, хронологически изброено: симеон, волен, бойко. различни страни на една и съща монета

    3. бсп са толкова разклатени в момента, че дори не е ясно леви ли са, десни ли са, какво са. и тук не визирам преекспонираните скандали, а за вътрешното им противоречие относно нуждата от по-твърд курс на действие, защото иначе България съвсем си заминава, или необходимостта да поддържат имиджа на лява партия със социална политика в разпаднала се държава, в която няма ресурс за лява политика

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Честито!

    Мисля, че самия Доган се уплаши от резултата снощи и не току така непрекъснато повтаряше, че те не са готови да са първа политическа сила в България. Реакцията срещу това щеше да е много отрицателна както в БГ, така и в ЕС, с оглед отношениято на Европа към приемането на Турция в общността. И резултатите бяха "корегирани" в правилната посока. Да не забравяме все пак принципа на махалото!
    Колкото до останалото FearMe, анализа ти е верен, но какъв е извода и посоката? Отново се връщам към въпросите си в последния пост по темата от снощи.
    И отново ще наблегна на основния - до къде ще ни доведе новата въртележка в парламентарната ни система?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Re: Честито!

    парламентарната ни система не е пипната, камо ли разклатена. нали никой не си въобразява, че препочитанията на българските избиратели са резултатите от тези избори?

    изобщо споменаването на думата "парламентарен" в момента е меко казано "неуместно", а директно казано "наивно и демонстриращо неразбиране на ситуацията". резултатите са абсолютно непредставителни за параламентарни избори, защото:

    1. бсп не получи пълния си изборен резултат, защото голяма част от избирателите над средна възраст не разбираха за какво трябва да се гласува, а бяха движени от типичния им порив "трябва да се гласува за бсп. също така и да не забравяме, че на бюлетините нямаше "БСП", а имаше някаквво си "ПЕС", което я са го запомнили кое е, я не

    2. дпс не получиха рамото от чужбина, което ще си получат при парламентарни

    3. герб си получиха максимума, защото техните избиратели са нови и надъхани

    4. за политическите трупове дсб, одс, сдс, рмд, кпсс, ткзс и помня ли вече какви смехотворни организацийки бяха, това трябва да е ясна индикация, че май дори и да се обединят (за което не им стига нито достойнството, нито акъла) пак са умрели, та чак вмирисани

    5. ндсв също си получиха максимума, само че в обратната на герб посока - те си получиха гласовете на последните заблудени от идеята "е те ТОЙ ще ни оправи". другите се преориентираха гъм гер в търсене на Месията. o sancta simplicitas

    хайде приятен ден, че сега отивам на зъболекар

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #24

    Re: Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хайде всички да дишат спокойно:

    1. герб
    2. бсп
    3. дпс

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И резултатите бяха "корегирани" в правилната посока.
    И какво променя тази "корекция" ? Може би,само ще удължи агонията на правителството .Поредната манипулация...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #25

    Re: Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хайде всички да дишат спокойно:

    1. герб
    2. бсп
    3. дпс
    По скоро бих казал:

    1. Дпс, Бпс, ГЕРБ - по 5 депутата.
    Черен ден за България - ТРАГЕДИЯ!
    21 май трябва да се обяви за ден за национален траур

    Ето как белгийците решават подобен проблем : http://www.nee-antwerpen.be/index-eng.htm

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #26

    Re: Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Ето как белгийците решават подобен проблем : http://www.nee-antwerpen.be/index-eng.htm
    Това го има вече .... :-) http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg245744

    По-интересно е какво пишат при регистрация:

    Thankyou for your interest in our Services. Due to the limited offer because of time restrictions,
    you may or may not be selected for the requested Services. If you are selected, you will receive an
    e-mail within one week to ask you for further personal information and coordinates so that we may
    contact you and arrange the meeting.

    The NEE team.


    У нас май само при жълтите ще върви тая оферта... иначе ако ти се падне Велислава Дърева, например....



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #27

    Re: Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Това го има вече .... :-) http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg245744

    По-интересно е какво пишат при регистрация:

    Thankyou for your interest in our Services. Due to the limited offer because of time restrictions,
    you may or may not be selected for the requested Services. If you are selected, you will receive an
    e-mail within one week to ask you for further personal information and coordinates so that we may
    contact you and arrange the meeting.

    The NEE team.


    У нас май само при жълтите ще върви тая оферта... иначе ако ти се падне Велислава Дърева, например....


    Зависи кой колко може да изпие.Аз толкова не мога.

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #28

    Re: Честито!

    Аз нещо не мога да разбера.
    Недоволство ли усещам или какво ?
    Доган си взе евродепутатчетата, защото избирателната активност беше по малко 30%. А къде беше тя най висока - в регионите с турско население. Българите не ходят да гласуват - после трагедия... Ми трагедия е да, ама каквото си постелеш на такова ще си легнеш...
    Както казах в една друга тема:
    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Или за ДПС, щот ние не гласуваме, ама малцинствата гласуват и Доган пак ще е в космоса За тва дай поне за ДПС да пуснем, да не е напразно.
    Та при това стечение на обстоятелствата, постовете тук ми напомнят на вица за летящите ху***е.
    Някой път като се видим наживо, ми напомнете да ви го разкажа

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Честито!

    Аз нещо не мога да разбера.
    Недоволство ли усещам или какво ?
    Доган си взе евродепутатчетата, защото избирателната активност беше по малко 30%. А къде беше тя най висока - в регионите с турско население. Българите не ходят да гласуват - после трагедия... Ми трагедия е да, ама каквото си постелеш на такова ще си легнеш...
    Проблема е другаде Кайсо! В самата система. Електората на ДПС е ясен - той няма избор! Хванали са го здраво за гушата (турците) или го купуват по-скъпо или по евтино според целта (циганите) и това е. Когато дойда избори има натягане на гайките и повече смазка и машината работи.
    За българите обаче нещата стоят иначе. Всички сме убедени, че политиците (които и да са те) работят само за собствения си джоб. Вследствие на което ние гласуваме или наказателно, или за поредния месия или ходим за риба в деня на изборите. Ще задам и на теб въпроса, който FearMe заобикаля като турски гробища: " За кого да се гласува?". Посочи една партия, за която си заслужава и се обоснови. Само от този форум можеш да събереш поне 1000 гласа ако си убедителен.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Честито!

    lupus, директен отговор на въпроса ти

    1. аз съм икономист. като икономист съм с неолиберални, но не чак кейнсиански възгледи. затова, която партия представи в платформата си такава икономическа програма, която с такива инструменти да повлияе на живота ми - ще гласувам за нея.

    2. аз съм реалист. въпросната партия от т.1 трябва да бъде достатъчно голяма, за да мога да повярвам, че ако не успее, то поне ще се опита реално да изпълни тази си програма

    3. аз съм реалист+песимист. което ще рече, че съм напълно наясно, че всеки ще ме краде, но партията от т.1 поне ще се е опитала между краденето и да пооправи държавата по този начин, по който аз вярвам, че би се оправила

    по-директен отговор от този не мога да ти дам, хеле пък име на партия. който разбира какво съм казал в т.1, знае пред какъв труден избор е поставен човек, който има конкретни изисквания към партията, на която да даде гласа си, а не сляпото "гласувам за Месията" (било то симеончо, болен лидеров или побойко борисов - всичките самопровъзгласили се МЕСИИ)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честито Левскари!
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 23
    Последно: 30-04-15, 00:53
  2. ЧЕСТИТО НЕВЕНА!!!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 50
    Последно: 10-06-07, 09:57
  3. Честито 3Di:-)
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 13-10-04, 14:39
  4. Да ни е честито |:-[
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-03, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе