Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Здравен съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #16

    Re: Здравен съвет

    Да, ама хексамина го спряха преди две години. Пък и той беше на хапчета та трябваше да се стрива и т.н.. Сега има и по удобни за употреба препарати.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #17

    Re: Здравен съвет

    Много са важни и обувките и чорапите,не трябва да са от изкуствени материи или поне да не са целите от балатум.В казармата старшинката ми беше дал стари кубинки(избивка отнякъде),не гъбички,а манатарки бях хванал по краката.Тоя в здравната служба ми ги снима за един австрийски учебник.Дадоха нови кубинки и ходих 10-ина дена по джапанки за да се оправя(скатах няколко караула).

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #18

    Re: Здравен съвет

    аз ползвам един спрей-пулверизатор на - "Foot Guard", оранжев флакон
    има го в аптеките по около 3.50, на билкова основа е.
    преди това съм пробвал няколко "прехвалени" немски и др. ... нулев (или клонящ) ефект
    има го и вариант пудра или гел нещо си, но аз ползвам само спрея.

    тук гледам има писано:
    http://forum.bg-mamma.com/index.php?...363.msg3161957

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #19

    Re: Здравен съвет

    Един познат каза, че "Ламизил" е много добре вършещ работата си препарат - при него за една седмица. Аз се засилих в аптеката, но се оказах с 7лв в джоба и понеже се очертаваше поредното отлагане, попитах какво мога да си взема за 7лв. Препоръчаха ми "Низорал" крем. Не бях навит (няма много останали доволни от препарата им за пърхут), ама нямах избор. Всяка вечер го ползвах и за две седмици (две тубички) в комбинация с пудрата на Foot Guard през деня - по краката и в обувките, (те имат и крем), всичко си дойде по местата.
    Всеки ден ползвам пудрата за в обувките, но има проблем - вътрешността на обувките и чорапите стават бели като от строителна прах. FootGuard имат и спрей (и за обувки и за крака), но един познат каза, че предизвиквал петна по чорапите му. Та пак разпитах познати и те ми казаха няколко заместителя (качествени по техни думи):
    1. Спрей на фирмата KIWI - намирал се в Била
    2. Спрей на някоя от мултилевъл дистрибуторска верига - сега не се сещам конкретното име (даже нито едно име), но става въпрос за козметика от типа на ?AVON? или Amway(не беше тя, ама за примера) или някоя друга такава.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #20

    Re: Здравен съвет

    С този "Ламизил" трябва да се внимава (а и предполагам и с другите лекарствени средства), защото може да се получи алергична реакция. И в комбинация със спирта става много лошо - кожата изгаря и става на мехури. Майка ми пострада така от самолечение.

    FearMe, когато приятелят ти се "излекува", кажи каква му е помогнало.


  7. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #21

    Re: Здравен съвет

    Миришенето на краката се причинява от гъбички.Лечението им е упорито,не защото няма добри интигъбични препарати а защото се получава инфектиране от вече заразените обувки чехли и чорапи.
    Има наистина много препарати за лечение на гъбични инфекции и поради тази причина е наистина да се посъветваш със специалист
    Все пак и видът на гъбичките е от значение.основното при лечението е борбата с повторното инфектиране.
    Необходимо е обувките да се измият
    ако позволява това
    с някакъв дезинфектиращ препарат
    а ако не позволява
    могат да се стерилизират на формалинови пари.
    един чувал за смет и памук натопен с формалин
    хвърляш обувките вътре завързваш
    и на другия ден
    ги проветряваш добре
    докато изчезе миризмата на формалин.Това разбираш че е само един пример как може да си стерилизираш обувките.
    Чорапите да се перат на висока температура също има значение в лечението на тази инфекция.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re: Здравен съвет

    Пропускате един много важен момент до тук.
    Успоредно с външното лекуване е необходимо да се наблегне и на вътрешната хигиена. Не случайно е казано, че човек мирише на това което яде. Познавам хора, които са опитвали много от нещата, които се продават по аптеките, но ефекта винаги е бил временен. Познавам и такива, които са се справяли тотално и завинаги с проблема, когато външното лечение и хигиена е комбинирано с промяна на хранителните навици изключване от менюто на определени храни.

    А вместо да хвърлят обувки във формалин, и ред други бабини измислици и шпрейове, просто трябва да се избягва да се носят обувки от изкуствени материи както и това :едни и същи обувки всеки ден. Естествена кожа, 5-7 чифта за ежедневна употреба, въртиш ги всеки ден, обувките се запазват максимално дълго, не пропиват ежедневно потта и бактериите и това е каки и батки Не може да се лашкаш 24/7 със спарващи китайски маратонки от 10лв. или както много дами още са ( 12.06.2007 ) с много шикозни ботушки от винил до под коленцата ( гледам ги по главната и искрено им се чудя на акъла ) , а после изливай Ламизилаааа По надолу пък, застанало в най-горещото слънце добичеподобно същество мааа два мазни дюнера ( модел гранд каньон, разбирай хляб карина разцепен и напълнен със всякакви гнусотии ) целия плувнал в пот дотолкова, че погледнат отстрани фанелката му е с 32 градации на мокрото по-тъмна, облечен в найлонов анцунг и маратонки вероятно не сваляни от началото на седмицата. Не гъбички, не инфекция...не миризми зловонни ...

    Та - култура на хранене + ежедневно къпане + култура на обуване + култура на обличане = ВОЛ

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #23

    Re: Здравен съвет

    По-назад в темата се пошегувах, ама наистина, откакто ежедневно си сменям чорапите, ефекта е поразителен при мен. Никакви миризми от краката вече десетина години. И е страшно лесно да се постигне - купуват се повечко на брой еднакви чифтове чорапи (поне десетина чифта) и задължително се носят не повече от един ден. После могат да се перат накуп един път седмично, защото с течение на времето и изчистването на гъбичките, дори и носени един цял ден, чорапите пак не миришат и няма проблем да се изперат по-късно през седмицата - няма да се умирише къщата, ако не се изперат веднага, това имам предвид с тия сложни обяснения.


  11. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #24

    Re: Здравен съвет

    Да вметна само, че не е задължително да имаш гъбички, за да ти се вмирисват краката - имам предвид, че 'класическата' причина е анаеробното разграждане на потта - сиреч когато кожата не диша добре - и оттам горепосочените съвети за естествена кожа, джапанки и прочие (просто да вмъкна малко обяснения на причините - съвети какво да се направи вече достатъчно).
    А, в тази връзка се сетих за оня виц -
    Отива селянин в града на лекар и вика:
    -Докторе, много ме боли крак.
    -Събуйте се - вика доктора - ааау, трябваше да ги измиете тези крака!!!
    -Абе и фелдшера на село така каза, ама викам първо да се допитам до специалист...
    Айде спирам, че ми се насълзяват очите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. съвет
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-12, 20:19
  3. Съвет за HDD
    От Niakoi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-03-08, 21:36
  4. Съвет за LG
    От krazzz във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-07, 17:09
  5. Отговори: 16
    Последно: 28-12-06, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе