Резултати от 1 до 2 от общо 2

Български закон на Английски

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #1

    Български закон на Английски

    Здравейте

    От вчера се опитвам да откиря "Закон за социално подпомагане", "НАРЕДБА № 4 от 16.03.1999 г. за условията и реда за извършване на социални услуги", "Правилник за прилагане на Закона за социално подпомагане" на английски език, обаче - нищо. В английската версия на сайта на Министерството на труда и социалната политика дори няма раздел за сваляне на документи?!? След членстовото ни в ЕС не трябвали законите ни да са преведени на всичи езици на страните членки и информацията да е публична? Интересно как чуждестранните инвеститори си събират първоначалната информация за страната ни?
    В Google открих, че има платени продукти с преведени закони, но нямат "леки пакети", а на мен са ми необходими само тези 3 документа

    Благодаря предварително ако някой може да помогне и да съдейства

    Поздрави


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #2

    Re: Български закон на Английски

    Цитат Първоначално публикувано от De4ev
    След членстовото ни в ЕС не трябвали законите ни да са преведени на всичи езици на страните членки и информацията да е публична? Интересно как чуждестранните инвеститори си събират първоначалната информация за страната ни?
    Изискването на ЕК е публичната информация да се дава на един от официаланите езици в ЕС.
    Има издания на ЕК и Eurostat за различните аспекти на икономиката на България.
    По спомени от университетския курс по Икономика и Мениджмънт(за жалост не съм юрист) си спомням,че що се отнася до първоначалните проучвания, с това доколкото ми е известно се занимават консултантски организации срещу съответното заплащане. А в областта на местното право това би трябвало да са местните юридически фирми.
    Предполагам, че проблема в България е ниската степен на развитие на консултантските услуги ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 04-07-11, 21:56
  2. Закон за занаятите ???
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 05-05-07, 17:00
  3. Превод от Български на Английски
    От gregari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-06, 20:04
  4. задача 130 (кух закон)
    От DarkSaber във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-05, 00:55
  5. закон за лицензиран софтуер
    От Ana във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-02-04, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе