Резултати от 1 до 15 от общо 15

Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #1

    Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Здравейте,

    Купих лаптоп с преинсталиран Windows 7 Home Premium, като трябваше да отговоря на 2-3 въпроса за да завърши инсталацията. В резултат получих операционна система с менюта на български.

    Оказа се, че е много неудобно - трябва да съобразявам как са преведени на български привичните за мен английски термини.
    Поразрових се в регионалните настройки на операционната система, но не открих начин да сменя езика на менютата.

    Дали все пак не е възможно?

    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Възможно е макар и не официално. Попитай чичко гуугъл за програмата Vistalizator и ще се ориентираш

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Цитат Първоначално публикувано от nik64
    Здравейте,

    Купих лаптоп с преинсталиран Windows 7 Home Premium, като трябваше да отговоря на 2-3 въпроса за да завърши инсталацията. В резултат получих операционна система с менюта на български.

    Оказа се, че е много неудобно - трябва да съобразявам как са преведени на български привичните за мен английски термини.
    Поразрових се в регионалните настройки на операционната система, но не открих начин да сменя езика на менютата.

    Дали все пак не е възможно?

    Благодаря ви предварително!
    Свиква се. Поработи един месец и няма да правиш разлика дали е на БГ или ЕН...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #4

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Благодаря за помощта!

    За съжаление при опит да бъде инсталиран, въпросният Vistalisator дава грешка: "Unable to use this version of Windows 7. This build (7601) is not supported."


  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    ехеееееее ама ти с 7601 ли си ? Това е толкова архивен билд.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #6

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Ами това си дойде с лаптопа.
    Инсталирал съм всички ъпдейти, които са ми предложили....

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Моя грешка ! Правилният билд е !
    А ти Вистализатора с администраторски права ли го пускаш ? Десен бутон , стартирай като администратор? Освен това от страничката на вистализатора трябва да си свалиш и пакета с езика който искаш да инсталираш.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Щом толкова ти пречи Българския защо не си инсталиран отново английската версия? Виставизатора бих го ползвал само като последен вариант...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #9

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Сигурни ли сте,че не може да стане от регионалните настройки...що си мисля,че Windows-a не е преведен на 100%...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    От регионалните настройки можеш да сменяш превода на уиндоуса само при ултимейт версиите. При другите става с вистализатора-а.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    ако се дръпне езикът от Уиндоус ъпдейт, после може да се промени, от регионалните настройки.
    За хом премиум, поне при Виста става без проблем, но за 7 не знам точно и не мога да потвърдя, но предполагам, че не би създало проблем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #12

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Карам подред:
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    А ти Вистализатора с администраторски права ли го пускаш ? Десен бутон , стартирай като администратор?
    Да - пак си дава същата грешка.
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Щом толкова ти пречи Българския защо не си инсталиран отново английската версия?
    Лаптопът е с прединсталиран Windows 7, както се оказа - български такъв. Единственото нещо за преинсталация са 3-те recovery DVD-та, които си направих. Ако сложа English-версия, тя ще е пиратска. Патил съм на пиратски XP-та от мрънкането на Майкрософт, което направо ми тровеше живота. Малко абсурдно ми се струва при наличие на оригинален Windows 7 да слагам пиратски.
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ако се дръпне езикът от Уиндоус ъпдейт, после може да се промени, от регионалните настройки.
    Според сайта на Майкрософт този трик става при 7-ицата само за Enterprise и Ultimate edition.

    Още веднъж ви благодаря за усилията!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #13

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Цитат nik64
    Патил съм на пиратски XP-та от мрънкането на Майкрософт, което направо ми тровеше живота. Малко абсурдно ми се струва при наличие на оригинален Windows 7 да слагам пиратски.

    Няма да е лошо пак да пробваш да си инсталираш Win 7 Ultimate SP1 от MSDN и да видиш дали ще имаш пак проблеми.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Цитат Първоначално публикувано от nik64
    Ако сложа English-версия, тя ще е пиратска. Патил съм на пиратски XP-та от мрънкането на Майкрософт, което направо ми тровеше живота. Малко абсурдно ми се струва при наличие на оригинален Windows 7 да слагам пиратски.

    Какво значи ПИРАТСКИ В повечето случай разликата между пиратския и оригиналния е в серийния номер. Ти имаш сериен номер...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #15

    Re:Windows 7 Home Premium - как да мина от български менюта на английски

    Цитат Първоначално публикувано от nik64
    Лаптопът е с прединсталиран Windows 7, както се оказа - български такъв. Единственото нещо за преинсталация са 3-те recovery DVD-та, които си направих. Ако сложа English-версия, тя ще е пиратска. Патил съм на пиратски XP-та от мрънкането на Майкрософт, което направо ми тровеше живота. Малко абсурдно ми се струва при наличие на оригинален Windows 7 да слагам пиратски.
    Виж сега-като си сложиш English-версията с линцензният номер който идва с лаптопа,той вече не е пиратски.Т.е.редовноста на Windows не се определя от това от къде си го теглил,а лицензният номер...или казано за трети път- Windows 7 Home Premium изтеглен от арена и инсталиран с лицензният номер на съответният лаптоп не е пиратски...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Bluetooth проблем на Win 7 Home Premium и Lenovo
    От jovko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 13-03-12, 16:07
  2. Отговори: 2
    Последно: 04-12-10, 20:44
  3. търся Windows Home premium с неитегриран key
    От Styx_1972 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 03-12-10, 15:37
  4. Български закон на Английски
    От De4ev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 07-07-07, 10:32
  5. Превод от Български на Английски
    От gregari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-06, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе