Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

лакиране на паркет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #1

    лакиране на паркет

    Здравейте ! Може би до няколко дни ще стигна и до лакиране на паркета, след като измажат стаите.
    Проблемът е , че има тежки мебели, които не могат да се разглобят нито има къде да се извадят извън стаята. Знам, че фирмите искат максимално празни стаи, но при нас е невъзможно. Можете ли да препоръчате фирма, която да изцикли и лакира стаята на части, първо едната част, за да се прехвърлят мебелите, после останалата. Или просто трябва да лакирам с мебелите, а под тях да си остане старото. След ремонта при първа възможност всичко ще ги изхвърля, но сега такива проблеми създават тия тежки тоталитарни мебели.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #2

    Re: лакиране на паркет

    Аз имам същия проблем - имам един огромен гардероб в хола а трябва да изцикля и лакирам паркета. Ако намериш такава фирма би ли писал координати тук?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #3

    Re: лакиране на паркет

    Да, разбира се, стига да намеря.
    Предполагам ще цикля и лакирам началото на следващата седмица.
    Всеки ден изниква по нещо ново и ... абе знаеш как е при ремонт.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: лакиране на паркет

    Дали сте се замисляли, че основната аудитория на настоящия форум е предимно ИТ?
    И че решение на вашия проблем би бил постинг във форум като www.napravisam.bg ?
    И друг път сме говорили, че форум - пенкилер - нема

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #5

    Re: лакиране на паркет

    Благодаря за съвета. Но не ми се обикаля из форумите.
    Просто дадох в Гугъл линк за дограма.
    Така попаднах тук и изчетох всичко за дограмата.
    Получих полезни съвети след това и за конденза по стените.
    Нямаше тема за паркет, затова открих нова по съвет на някой от админите.
    Скоро свършвам ремонта и се изпарявам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: лакиране на паркет

    Цитат Първоначално публикувано от tali
    Благодаря за съвета. Но не ми се обикаля из форумите.
    Мдаа, което ми напомни един виц:
    Един борец влиза в една железарията и вика:
    -Дай един леб.
    -Господине тука не продаваме хляб.
    Борец го пребил кротко и си тръгнал.
    На следващия ден пак идва същия борец:
    - Дай един леб!!!
    -Господине колко пъти да ви казвам, че тука не продаваме хляб.
    Бореца пак го пребил кротко и си тръгнал.
    На следващия ден бореца пак идва и още от вратата продавача го посреща с хляба.
    - Ето, ето, вече имаме хляб!!!
    -Абе заеби тоя хляб ве, вече си земах ляб от Аптеката. Дай ся едно кисело млеко.

    Та така, дано не си си купила и лака за паркета от закусвалнята на ъгъла до вас ))

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: лакиране на паркет

    Скоро лакирах паркета вкъщи. Пак същия пробме, тежки мебели които мемога да се изнесат от стаята. Ами в крайна сметка изнесохме всичко. Което може да се разглоби се разглобява. Другото се пренася. Разбора се преди това всичко се изпразва. Неможе да се пренесеш гардеробите докато са пълни. Проблема с носенето не е толкова голям. Слагат се килимчета и така се плъзгат тежките мебели. Не беше лесно, но стана. Иначе никоя фирма няма да ти изцикли паркета около мебелите. Просто нестава така. Ако е гардероб може евентулано да стане нещо, но има опазност отдолу да се надраска. По точно ще се надраска. Открая се минава на ръка с ъглошлайф със шкурка. До стените се слагат первази, а до гардероба няма как да стане, а и няма как да стане иделано изшкурено. Ако само си го правиш ще го направиш, но как ще се справят паркетчиите не се знае. Инче като си плащап невиждам причина защо да не се хванат за работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #8

    Re: лакиране на паркет

    Julian, мебелите са стари, едно разглобяване и повече няма да се сглобят. Опит с леглото, което разглобихме заради ламинирания паркет и сега как играе. Изобщо най-тежко се оказва тази завършваща фаза на ремонта.Просто не я виждам, само се оплаквам, самосъжалявам се и ... дано утрото е по-ведро.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: лакиране на паркет

    Искам да ти помогна ама нито аз, нито в направи си сам ще успеят, след като не казваш от къде си

    Паркетчия във Варна мога да препоръчам, за другаде не мога

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: лакиране на паркет

    С цикленето няма проблем /праха/ докато не се опре до ъглите или на около 10 см от перваза. До тука има циклачки с чорап и действително не се вдига прах. Проблема е с изциклянето на ивица около 10 см от стената, както и в ъглите. Там се използват ъглощайф и с диск -едра шкурка . Тогава се вдига невероятно много прах разпиляващ се навсякъде из стаята

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: лакиране на паркет

    Цитат Първоначално публикувано от tali
    Julian, мебелите са стари, едно разглобяване и повече няма да се сглобят. Опит с леглото, което разглобихме заради ламинирания паркет и сега как играе. Изобщо най-тежко се оказва тази завършваща фаза на ремонта.Просто не я виждам, само се оплаквам, самосъжалявам се и ... дано утрото е по-ведро.
    Няма начин да неможе да се оправи това глега. Нпарви снимики на сглобките и какжи как си го разглобявал и сглобявал и ще ти кажа как да опртавиш. При нас се един гаредроб беше много зле още преди ремонта, но го оправих. По принцип тая работа може да се свърши от мебелджия, който сглобява мебели. Да ама аз да не съм по тъп от един меледжия, че да немога да си оправя гардероба и го оправих. Пак говоря за срат гардероб. Само трябва да имаш желание и малко сръчност.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #12

    Re: лакиране на паркет

    Благодаря. Не знам кога ще стигна до циклене и лакиране. Ремонта се забавя, а трябва да съм готова с всичко - и чистене и подреждане до края на месеца. Така че каквото ми предложат както и да го направят, само по-бързо да свърши.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: лакиране на паркет

    Цитат Първоначално публикувано от tali
    Благодаря. Не знам кога ще стигна до циклене и лакиране. Ремонта се забавя, а трябва да съм готова с всичко - и чистене и подреждане до края на месеца. Така че каквото ми предложат както и да го направят, само по-бързо да свърши.
    1 Идея - гардероба го опаковаш със стреч фолио за да не влиза прах. Цикли се до гардероба.
    Гардероба се премества и се цикли мястото на коетио е седял. Лакирва се това място и след изсъхване се намества пак.

    За преместването - няколко начина - 2 въжета под него и 2 ма човека го преместват .Има и спец. куки за пренасяне на мебели съшо.
    Идеално и леко се премества мебел с резни от картоф сложени под всеки крак

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #14

    Re: лакиране на паркет

    крис, благодаря ти. с картоф местихме гардероба в спалнята за ламинирания паркет. сега висят две счупени панти на гардероба, нямало такива за да се оправи, вече не се произвеждали.леглото на спалнята разглобихме за паркета , при сглобяването отново, а то е елементарно съвсем, цялото легло играе. ще трябва дърводелец и него да оправя.
    но точно това смятам да направя с неподвижните мебели в детската и хола, ако фирмата се съгласи. този ремонт стия мебели е последен, надявам се. те няма да издържат за следващ ремонт.
    сигурно имаш представа как се изнервя човек при един ремонт и колко са поразиите.
    имах идея за боядисването да е в различни цветове на стените, сега карам в един цвят - праскова, само по-бързо да стане всичко.
    поне ще е светло, приветливо. толкова много години отлагахме ремонт заради страхове

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re: лакиране на паркет

    Цитат Първоначално публикувано от tali
    крис, благодаря ти. с картоф местихме гардероба в спалнята за ламинирания паркет. сега висят две счупени панти на гардероба, нямало такива за да се оправи, вече не се произвеждали.леглото на спалнята разглобихме за паркета , при сглобяването отново, а то е елементарно съвсем, цялото легло играе. ще трябва дърводелец и него да оправя.
    но точно това смятам да направя с неподвижните мебели в детската и хола, ако фирмата се съгласи. този ремонт стия мебели е последен, надявам се. те няма да издържат за следващ ремонт.
    сигурно имаш представа как се изнервя човек при един ремонт и колко са поразиите.
    имах идея за боядисването да е в различни цветове на стените, сега карам в един цвят - праскова, само по-бързо да стане всичко.
    поне ще е светло, приветливо. толкова много години отлагахме ремонт заради страхове
    \\

    Mного зависи от задкормилното устройство. Местил съм 4 крилен гардероб през 2 стаи без поражения. За изнервяне не ми говори. Ако няма женска намеса - няма никакво изнервяне. Жената не е като човека - все нещо не е наред

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Редене или лепена на дъбов паркет
    От glarus във форум Домашен майстор
    Отговори: 14
    Последно: 26-06-19, 16:39
  2. Моя бъдещ 3D паркет
    От plochkatabg във форум Домашен майстор
    Отговори: 20
    Последно: 12-02-14, 12:02
  3. Отговори: 4
    Последно: 24-06-13, 21:03
  4. Паркет?
    От imarh във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 21-04-09, 13:21
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе