Резултати от 1 до 9 от общо 9

чистене на маркер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1

    чистене на маркер

    Проблемът е следния-нямаше ме 1 събота и неделя и като се върнах гледам вратата на пощ.кутия надраскана със червен маркер\не само моята кутия де\.Въпросът ми е - с какъв препарат се почиства това?Пробвах със спирт и разредител,но почти нищо не се махна.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: чистене на маркер

    шкурка?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: чистене на маркер

    Потърси продуктите на Wurth. Aз ползвам Professional cleaner , но и за това пишат, че може да стане: Wurth Clean-Solve (Aerosol)

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: чистене на маркер

    Първо със спорт, а остатъците може и с прах за пране. С ацетон също би трябвало да стане, че даже и по добре от спирт, но не съм пробвал. Пробвай с лакочиститела на жена ти преди да търсиш ацетон. За Варна мога да ти кажа от къде можеш да си купиш чист ацетон.

    Edit: Преди за пробвай с разни разтворители пробвай с абразивен почситващ препарат. Аз така почистих нарисувано със спрей. Не се притеснявай от абразивността му, не е много агресивен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #5

    Re: чистене на маркер

    Керосин

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #6

    Re: чистене на маркер

    Julian,много ти благодаря- .Пробвах с лакочистителя,че ми беше подръка и всичко се изчисти без проблеми.
    Благодаря на всички отзовали се!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #7

    Re: чистене на маркер

    Здравейте отново!Проблемът сега е спрей или т.нар. графити .Нашарили са стената на апартамента-на 1 етаж съм.Ако има значение-цвета на блока е жълт,а спрея-черен и син.Трябва ми препарат,с който сам да си почистя,без да викам фирма.По възможност нещо по-ефикасно за по-малко $.
    Благодаря предварително!

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: чистене на маркер

    стена на блок?
    мен ако питаш начинът е пребоядисване... спрей върху външна мазилка - не е стъкло да го изстържеш

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: чистене на маркер

    Грапава стена няма как да почистиш с препарат. По принцип здрави мазилки могат да бъдат почистени с водоструйка. Така се чистеха сградите по комунизма, но водострукката трябва да парви високо налягане. Това се прилагаше за сгради с варовик. Но при теб има да се чисти боя и незнам дали ще стане с водоструйката. Може да се пробва и с някой активен избелите, но като знам какви са сегашните бои едва ли ще стане пък и незнам колко лесно се намират избелители(примерно хипохлориста киселина). Ако боята е що годе равна на блока пробвай със абразивен миещ препарат какъвто се позва в домакиството.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Чистене на платка (електроника)
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 39
    Последно: 12-11-10, 10:29
  2. Чистене на кеш със скрипт
    От CreatoR във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-07, 20:02
  3. Чистене на компютъра
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 06-05-07, 21:14
  4. Чистене на шум от аудио запис
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-03-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе