Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

Войната по пътищата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: Войната по пътищата

    "20-годишният Ц. Г. от Добрич пострада тежко в катастрофа, станала около 18.45 вчера на кръстовището на ул."Максим Горки" и бул."З март". Младежът е настанен в отделението по реанимация на добричката болница с черепно-мозъчна травма. "Състоянието му е крайно тежко, той е на командно дишане, с опасност за живота." - съобщиха от отделението.
    Ц. е управлявал мотоциклет "Хонда". Преминал е на червено през кръстовището с голяма скорост и се е блъснал в автомобил "Опел Зефира" с варненска регистрация. Пострадало е и 19-годишно момче, което се е возело на задната седалка на мотора. То е настанено в ортопедията с фрактури, без опасност за живота.
    По първоначална информация мотоциклетистът не е имал свидетелство за правоуправление."


    "На пътя кк „Албена” – село Оброчище тази нощ около 01:55 часа, се е преобърнал (!?) 23-годишен мотоциклетист, съобщиха от ОДП- Добрич. Младежът е излязъл от пътното платно и е загубил управление на мотоциклета. В.К. е пострадал вследствие на инцидента и е настанен в многопрофилната болница в Добрич. Няма опасност за живота му, въпреки че младежът е с фрактура на черепа. Причините за възникналото ПТП са в процес на изясняване.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Разни рокерчета с избушени ауспуси на моторите - само да си минават и заминават - добре! Ами всеки от тях прави по няколко тегела по булеварда (минимума е 5-6) точно покрай тези заведения и нарочно форсират до дупка...
    Гадно звучи, но напоследък наистина стана по тихо, рокерчетата явно се поукротиха, а и се изпотрошиха. Нямам нищо против тях, но ако си карат нормално и легално, без циркови номера, а и със сдидетелства за правоуправление - не биха се случили такива трагични инциденти.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Re: Войната по пътищата

    аз пък викам да се изкормят всичките. хем освобождават света от себе си, хем не застрашават останалите вече, хем няма опасност да си предадат кретенските гени по-нататък.

    естественият подбор важи, независимо дали вярваш в него или не

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #33

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    аз пък викам да се изкормят всичките. хем освобождават света от себе си, хем не застрашават останалите вече, хем няма опасност да си предадат кретенските гени по-нататък.

    естественият подбор важи, независимо дали вярваш в него или не
    Май живота на джигитите на пътя много прилича на живота на борчетата. Много адреналин за кратко време, живот до 30 - 35 г.
    Разликата е че борчетата като се гърмят и взривяват - рядко има други пострадали, докато джигитите често водят и други невинни със себе си при Св. Петър.
    А естественият подбор явно добре се грижи и за двете категории търсачи на силни усещания

    P.S. На мен даже ми беше съвестно че така се ядосвам на рокерчетата, но явно не съм бил само аз. Ето един коментар за първата катастрофа:
    "Е крайно време е кметицата на Добрич да вземе решение за тия мотористи.
    ПИСНАЛО МИ Е ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО СЕ ПРИБЕРА В ДОБРИЧ ТИЯ ДА МИ БРЪМЧАТ!
    Особено на 3 МАРТ Е УЖАС, не ни стига тежкият трафик ама и мотори.
    Дано следващият да изхвърчи горе над тролейбусните жици!!!! АМАН ОТ ТИЯ МОТОРИ.
    ГРАДОВЕТЕ НЕ СА ЗА МОТОРИ. КАРАТ СЪС ПО 100 - 120 КМ/Ч
    ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е.
    ПЪРВО РПУ Е ТАМ И НИКОЙ НЕ Е ИМ ПРАВИ АКТОВЕ>
    В КАКВА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ!!!!
    ЕЙ ЗА ТОВА НЕКА СЕ БЛЪСКАТ И МРАТ!!!!!"

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    7
    #34

    Re: Войната по пътищата

    Ето и малко инциденти !
    забележете колко еднакви случай на едно и също място .

    https://www.youtube.com/watch?v=ykehnp0bgpU


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #35

    Re: Войната по пътищата

    [img width=800 height=600]http://media.snimka.bg/0620/007495617-big.jpg[/img]

    Ето едно съвсем прясно събитие, показващо каква опасност те грози ако мирно и кротко си спреш пред пешеходната пътека за да дадеш път на пешеходците.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #36

    Re: Войната по пътищата

    Спирачен път и мирис на бензин.
    Шофиране в насрещното движение.
    Висока скорост. Трупове - един.
    И някой, който дава обяснение.
    Стъкло на сол. Пробит резервоар.
    Волан. До него пръски кръв.
    Един във безсъзнание другар.
    И пак не си на улицата пръв.
    От дясно - знак. Растящ километраж.
    Строшена мантинела покрай път.
    Дере, скали, човешка слепота.
    И все така до следващата смърт.
    Това го намерих в един друг форум.
    Как мислите, дали няма да помогне, ако се излъчва преди новините през деня по "Хоризонт"
    вместо дълбокоумните съвети с които ни облъчват?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Re: Войната по пътищата

    @roumen68
    тоя с червената кола,дето викаш мирно и кротко си спрял пред пешеходната пътека,имам чувството,че тоя същият няма нищо общо с пешеходната пътека ,просто щото,като го гледам е поне на 7 метра от нея.

    И друго,само като започнах да ти чета темата веднага си спомних за оная дето беше пуснал на времето с tv-то в колата.
    Бих я дал за пример,ако dmanov не ме беше изпреварил .

    @FearMe
    За съжаление жените шофират много по добре от нас,това е доказано отдавна

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #38

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange

    За съжаление жените шофират много по добре от нас,това е доказано отдавна
    особено когато са с мобилен телефон допрян до ухото и цигара в другата ръка - това за градско, а за извънградско как се катери баир на 5-та с 50 км/ч. На доста им пречат и другите участници в движението, но с бавно каране проблемите са по-малко

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @FearMe
    За съжаление жените шофират много по добре от нас,това е доказано отдавна
    познавам точно 2 жени, които шофират добре. ни повече, ни по-малко.
    и не говоря за "по-добре от мъжете", говоря за "добре" по всевалидни критерии

    съжалявам, скъпи дами, но както има клишета, които никой не оспорва и носят в себе си значение извън стандартното, без да се налага обяснение - "моряшка жена", "селянин" и др.под., така и фразата "жена-шофьор" също си съществува не без основание

    stekyman, дрън-дрън стихотворения няма да помогнат. преди година-две бях качил 2-3 снимки на разкрасени човешки глави след катастрофи. не ме карай пак да го правя, защото... всъщност не съм прав. точно истината ще ни освободи (ама хубаво американско клише, а? )

    ето на всички, in the face:

    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!!
    http://fearme.hit.bg/horror/za_motordjiite.jpg
    http://fearme.hit.bg/horror/za_peshehodcite.jpg
    http://fearme.hit.bg/horror/za_shofiorite.jpg


    ама наистина ви предупреждавам да не отваряте линка, освен ако не сте напълно убедени в две неща:
    1. можете да понесете истината
    2. толкова сте тъпи, че мислите, че това няма начин да се случи точно на вас

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #40

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @FearMe
    За съжаление жените шофират много по добре от нас,това е доказано отдавна
    Само дето 90% от катастрофите направени от мъже са , предизвиканои от жени!
    Доказано.
    Бях казал преди , ще го припомня .
    Направете един експеримент- един ден да карат само мъже , а на другия само жени- някой ще познае ли резултата?
    залагам че при женския ден ще има големи екшъни.

    Проблема на жените е прекаленото им уставно каране - все едно само учебни коли има на пътя. Нищо лошо няма в това - но самата уставност предполага към по забавени реакции и внезапни маневри , което рефлектира върху останалите участници на пътя.
    От доста години съм зад Волана и вярвайте ми - видя ли жена шофьор , или гледам да не и се преча или бързо я задминавам , за да не ми прави мизерии.
    А и жена ми щом е съгласна че жените трябва да карат 3 пъти по-голям курс и да имат специални правила за тях, какво друго да добавя.
    ПП
    Един мъж никога не би забравил да си пусне светлините като тръгне вечерно време.
    А вече има няколко катастрофи на жени имено по този параграф.
    Жена като прави маневра не поглежда в страничното огледало за да види моториста и пак стават белите.

    ППП
    Кога една жена гледа в огледало по задължение - Когато кара кола !!!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #41

    Re: Войната по пътищата

    Може ли да се спори кои е по добър шофьор дали от мъжки род или женски или като цяло ,според мен един дол дрянки .
    Всеки с кусурите си или с проблемите си .Реално погледнато жените могат да се гледат в огледалото 15 секунди дали грима им седи добре или очилата им седят добре да паркират по всевъзможни адкси начини ,да подават грешен мигач влизат често в съседното платно и подобни ......!
    Докато повечето мъже карат с не съобразени скорости ми ето 3 примера които жена няма да го направи това .
    1.Спираш си на светофара светва си зелено плющи страшен дъжд и се досещаш в един момент коланат не е сложен -в същото време го поставяш набираш адреса на навигационната и потегляш мноого бавно и в същото време екземпляр 100% не в женски род минава на червено с поне 100км/ч ограничение 50км/ч ,преминавайки на метри от предната броня на колата .
    2.Паркираш си колата заключваш и връхлита върху теб мотопедаджия излизайки от еднопосочна улица .
    3. 5км прав селски път, ограничение 70км хвърчи с поне 150km/h неправилно изпреварване и връхлита направо в насрещната кола . това пак няма да го направи жена .

    До колкото бързо и бавно каране е такова,някак си изчислено .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #42

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @roumen68
    тоя с червената кола,дето викаш мирно и кротко си спрял пред пешеходната пътека,имам чувството,че тоя същият няма нищо общо с пешеходната пътека ,просто щото,като го гледам е поне на 7 метра от нея.
    "Тоя" с червената кола е "оная" девойка с розовото на снимката
    Правилно е спряла на зебрата, само дето наистина малко по напред, а онзи с тойотата отзад сигурно ни най-малко е очаквал изобщо някакво спиране и навярно е карал залепен зад нея. Има резон да е спряла малко по напред: пътеката е след Т-кръстовище, затова пешеходците често пресичат по диагонал тук. Не че е правилно, но каквито са ни шофьорите, такива са ни и пешеходците. Така че вероятно е дала предимство на някой нахал, пресичащ по диагонал.
    На тази пътека блъснаха старицата от първият пост в темата. Ако не всеки ден, то през ден-два някой спрял на зебрата да пропусне пешеходец остава без стопове и задна броня. Над пътеката има и мигаща светлинна сигнализация за пешеходна пътека, ама кой ти обръща внимание на такива подробности.

    Не мога да кажа нищо за жените, които имат шофьорски стаж колкото мъжете. В края на краищата има и жени-пилоти. Но тъй като имат много по-малък стаж и са предимно неделни шофьори - карат адски вдървено. Примерно със 70 км/ч на хубав прав път през деня. Винаги мога да се хвана на бас и да позная кога пред мен кара жена. В редките случаи когато съм грешал - или е бил някой пенсионер с 2 чифта очила и седнал на възглавничка за да вижда пътя, или някой мъж, говорещ по мобилният си телефон.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    И друго,само като започнах да ти чета темата веднага си спомних за оная дето беше пуснал на времето с tv-то в колата.
    Бих я дал за пример,ако dmanov не ме беше изпреварил .
    Абе какво сте ме емнали за това TV в колата? Хората секс правят шофирайки, вие TV та TV
    Бях чел, че в Германия пътен полицай спрял на магистрала шофьор, движещ се със 180 км/ч четейки вестник. Загадка си остава как полицаят е успял да го види все пак това при тази скорост.
    ...А досега не съм чувал за инцидент, причинен от някой гледащ ТВ шофирайки. Докато за такива търсейки друга станция по радиото, сменяйки CD-то или касетата или търсейки падналата запалка на пода - да.


  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #43

    Re: Войната по пътищата

    първо съжалявам че създадох такава буря с предният си пост.
    А сега ще ви поговоря за мен,това което ще ви разкажа трябва да се приема само,като с цел за пример.
    Тази година ще станат сигурно 19 години от както имам книжка,вземали са ми я на три пъти,и трите вината е била моя.
    преживял съм периодът в кото карах като малко пишлеме не съобразяващо се от нищо,после периодът в които карах доста често пийнал.
    Пред последният път ми се наложи след отнемането на книжката да потърся начин за удобен транспорт заради работата ми,която изискваше чести пътувания и срещи от сорта на делови.

    Бих могъл да се спра на градският транспорт,но това не ми улесняваше никак работите,за това потърсих шофьор и попаднах на една фирма,която наема коли със шофьори,или просто шофьори.
    Оказа се че всички шофьори в тази фирма не били шофьори а шофьорки.
    По късно ми се случи да срещна собственика на фирмата,та му зададох въпроса,защо само жени.
    Човекът ми обясни ,че повече от 30 години вече се занимава с пътни истории,започнал като шофьор на камион,после обучавал бъдещи тираджии,и стигнал до там да притежава,две фирми за линеки плюс тази.
    Говори ми не само за житейският си опит ,а и за световните статистики дето били доказали,че жената била по добър ,съвестен и сигурен шофьор от мъжът,на което направо му се измях в лицето.

    В момента една част от работата ми е да събирам статистични данни от картите на тираджии от различни фирми,като SOBOTRAM,BUCHACA,Norbert Dentressangle
    Ще уточня на кратко,значи тъй като премахнаха дисковете,в момента се ползват карти на мястото и,формата е банална прилича на дебитна карта,която служи горе долу,като познатият вече диск.

    Работата ми няма нищо общо с транспорта,но все пак от време на време съм длъжен да присъствам на глупави събрания в които ни говорят, за това и онова, за транспорта,произшествията в страната,Европа и светът.

    Та значи на тези събрания попаднах на това,което оня чичка ми беше разказал,оказва се,че доста транспортни фирми предпочитали да назначават жени,като шофьори.
    Фактът ,че жената била по дисциплинирана и отговорна зад волана бил доказан.
    Също нещо което ми е минавало пред очите хиляди пъти и не съм забелязал е, че във Франция МНОГО от шофьорите на автобуси от градският транспорт са жени,до колкото дочух се оказва,че процентът е около 65 на 100.
    Всичко това което ви разказах до сега разбира се няма нищо общо с родната България,хората които ме познават от форума са разбрали кой съм, и под какъв се позовавах преди.
    Не знам и не съм виждал жените в България как шофират.
    За мен бих казал,че малко съм си променил мнението,което си бях изградил,случва ми се често на пример,когато съм пил да оставя волана на приятелката.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #44

    Re: Войната по пътищата

    ВЗС
    Само така, но следващия път и остави цялата кола, не само волана

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #45

    Re: Войната по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    Абе какво сте ме емнали за това TV в колата? Хората секс правят шофирайки, вие TV та TV
    Бях чел, че в Германия пътен полицай спрял на магистрала шофьор, движещ се със 180 км/ч четейки вестник. Загадка си остава как полицаят е успял да го види все пак това при тази скорост.
    ...А досега не съм чувал за инцидент, причинен от някой гледащ ТВ шофирайки. Докато за такива търсейки друга станция по радиото, сменяйки CD-то или касетата или търсейки падналата запалка на пода - да.
    Още един подобен случай- карам с около 180км/ч отсечка 100км един чичка постоянно зад мен с някво лъскаво поръчково BMW и на около 80км ме изпревари с поне 200 км/ч и то как, в едната ръка слънчеви очила в другат парцалче за почистване на очилата и бършели бърше поглеждаики през тях с една ръка посока слънцето да не е останало някое петанце .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Войната по пътя и Жертвите
    От hristobotev във форум Автомобили
    Отговори: 54
    Последно: 11-12-09, 01:11
  2. Край на войната на форматите
    От sw2v във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-08, 15:55
  3. Отговори: 51
    Последно: 19-12-03, 16:27
  4. Войната на Browser-ите
    От DeathKnight във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 11
    Последно: 10-10-02, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе