Резултати от 1 до 14 от общо 14

Къде да отворя сметка за Пейпал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    Къде да отворя сметка за Пейпал

    къде е най - добрата оферта, разгледах на сг експрес банк , но на г. дърпат към 30 лв. за деб. карта маестро , което е мн.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Дебитна карта Маестро не ти върши работа.
    Разумно - Виза или Мастъркард от ПИБ. Могат да се регистрират в Пейпал, банката е прилична.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    VISA Electron може да се регистрира в сайта. Поне на първа инвестиционна банка.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Някои да. От ОББ не може, от ПИБ наистина може.
    Ама.. то каква е идеята на електрона... Освен, че е 15лв по-ниска годишната такса други предимства май... няма

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #5

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    а къде таксата за тегл./прев. на банката е най - малка към такава карта също такса поддръжка т.н. ... щото да теглят по лев. само така за поддръжка месечно е доста ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Някои да. От ОББ не може, от ПИБ наистина може.
    Ама.. то каква е идеята на електрона... Освен, че е 15лв по-ниска годишната такса други предимства май... няма
    На пръв поглед 39 лв. ей така за нищото за такса поддръжка (VISA Electron няма такса поддръжка). Тегленето на пари от кредитна карта е 1лв +1% от сумата, докато от дебитната е без пари. Мисля няма смисъл да търсим други ползи :-)
    Единственото полезно на кредитна карта е заплащането за самолетни билети и хотели в чужбина, някой самолетни компании позволяват плащане и с VISA Electron. И не на последно място аз лично предпочитам да плащам с мой пари, а не с парите на банката и вечно да съм задлъжнял към нея.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    И не на последно място аз лично предпочитам да плащам с мой пари, а не с парите на банката и вечно да съм задлъжнял към нея.
    Ти да не си антиглобалист...
    Не разбирам защо трябва да си вечно задлъжнял ако плащаш с пари на банката! Имаш 40-дневен гратисен период, за който не дължиш лихва. Позлването на кредитна карта е удобство, което притежава много плюсове, стига човек да знае как да я ползва...
    За теб е по-добре дебитна, за мен е по-добре кредитна. Елементарна ситуация - моткам се по нощите из сайтове, харесвам си нещо и искам да го купя.
    В твоя случай за да мога да го направя трябва да имам блокирани пари, седящи в картата. В моя - купувам го, след 10-20 дни отивам в банктата да си внеса парите и двамата плащаме една и съща сума в крайна сметка.
    Visa Electron-а e кошмар. Не знам колко често излизаш в чужбина, но ако го правеше щеше да се убедиш, че без Visa, Mastercard е почти невъзможно. Оттук нататък изборът е кредитна карта с депозит или кредитна карта без депозит.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #8

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Въпрос на вкус...казало кучето . След като платиш с кредитната реално си задлъжнял към банката. Парите в дебитната карта не са блокирани. Стоят си в нея ( също както в портефейла) и мога да се разплащам в България не по-зле от кредитната. При твоя случай имаш ежемесечни отивания до банката. При мен отиванията до банката са по-малко от пръстите на едната ми ръка за година
    Относно чужбина нямал съм проблеми в Европа с моята карта да тегля пари с поносими такси(Австрия, Швеция, Италия.....), докато с кредитна карта от банкомат само 10 лева отиват за трансакцията отделно 2-3% от сумата.

    ПС: От коментарите на @eror виждам, че му се виждат 1 лв. на месец такса поддръжка много, а реалната такса е поне 3 лв. на месец за кредитна карта. Все пак да се придържаме към темата и отоговора е VISA Electron на ПИБ е проверена и работи с Paypal без никакви такси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #9

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Аз използвам Виртуална Виза на банка ДСК. Няма такса. Нямаш и пари в картата! Когато трябва да извърша плащане прехвърлям от MAESTRO картата си(разплащателна сметка) чрез ДСК Директ(online) и извършвам плащане. В банката ходя само ако ми трябва сума в брой по-голяма от 400лв.
    Имай на предвид, че курса по който ти изчисляват валутата е по - висок от централният на БНБ.
    Например за EURO около 3,5-4 ст., за USD около 3ст., за AUD също около 2,8 - 3 ст., за GBP беше около 4ст.(скоро не съм плащал в GBP). Не е по курс продава, сравнявал съм.
    Имам познати ползващи ОББ и Пощенска Банка, също им взема над курса при транзакции с PayPal.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #10

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    А за теглене и плащане в чужбина да ви заявя, че с МАЕSTRO, съм теглил(плащал) в Англия, Италия, Германия, Австрия, Румъния, Македония, Унгария, Гърция и др.
    За уточнение имам овърдрафт към нея 5000лв.
    И най-важното да не забравя, ПЛАЩАЙТЕ С КАРТА В МАГАЗИНИТЕ И ЗАВЕДЕНИЯТА БЕ ХОРА, ТАКСАТА Е 0,00лв.
    Или предпочитате банкомат с такса!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    ЦКБ Виза Електрон

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #12

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Цитат Първоначално публикувано от diamobg
    А за теглене и плащане в чужбина да ви заявя, че с МАЕSTRO, съм теглил(плащал) в Англия, Италия, Германия, Австрия, Румъния, Македония, Унгария, Гърция и др.
    За уточнение имам овърдрафт към нея 5000лв.
    И най-важното да не забравя, ПЛАЩАЙТЕ С КАРТА В МАГАЗИНИТЕ И ЗАВЕДЕНИЯТА БЕ ХОРА, ТАКСАТА Е 0,00лв.
    Или предпочитате банкомат с такса!
    E не сме всички като тебе да пазаруват от западни бутици явно има и такива купуващи от обикновенни павилиончета на улицата.....

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #13

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    По полемиката по-горе: кредитните карти са по-удобни за покупки и са предназначени точно за това. Дебитните карти трябва да се използват за теглене на пари в брой. Както каза @Kris, има гратисни периоди. Не трябва да "ходиш" до банка, за да си покриеш задължнието.

    По темата: за PayPal е най-добре да регистрираш кредитна карта. Ако ще го използваш съвсем спорадично, тогава може и дебитна. Най-добре е кредитната карта да е Mastercard или Visa, Ако ще пътуваш из Европа, тогава твърдо Mastercard. Трябва да съобразиш и валутата, в която ще пазаруваш най-често, за да се избегнат курсовите разлики.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #14

    Re:Къде да отворя сметка за Пейпал

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    E не сме всички като тебе да пазаруват от западни бутици явно има и такива купуващи от обикновенни павилиончета на улицата.....
    Аз съм обикновен миньор с 800-900 лв. заплата Превеждат ми я на MAESTRO-то. Не пазарувам в бутици(нито български, нито чужди, нямам възможност)
    А с MAESTRO в цял свят може да се плаща на всяко място, което е оборудвано с POS терминал(поне за Европа съм пробвал) Ако има овърдрафт към нея, тя на практика е кредитна
    В PayPal НЕ МОЖЕ с MAESTRO, затова имам VIRTUAL VISA от Банка ДСК
    В PayPal при регистрация на карта дава възможност за избор между VISA, MasterCard или American Express! Така че всяка друга карта е невъзможно да бъде регистрирана!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 05-02-14, 09:04
  2. Проверка на банкова сметка по и-нет?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 26-05-12, 14:46
  3. Надписана сметка от Енергото
    От vyrhara във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-11, 19:47
  4. Отговори: 8
    Последно: 13-04-10, 18:42
  5. Отговори: 1
    Последно: 25-04-06, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе