Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 106

Блиндирани врати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #31

    Re:Блиндирани врати

    Гледам,"селските" тарикати налазили темата и са започнали да си мерят п...те...
    При цена от 200 лева за каква блиндирана врата може да иде реч...
    Една алуминиева врата за тоалетната е над тези пари...
    Аз преди олколо 10 години когато си слагах блиндирана врата,само за бравата дадох около 300 лева...
    Помислете бе хора...не се излагайте...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #32

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    "селските" тарикати налазили темата и са започнали да си мерят п...те...
    Добре е, че се представяш за тези, които не те познават.
    Останалите споделяме някава полезна информация и се опитваме да си помагаме.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #33

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    - та вратата я взех от "Аветисиян" - това е магазин като Алати, Практикер и т.н. Вратата е китайска 0.8мм или 0.9мм дебелина на ламарината не помня точно, но беше от "по-дебелите". На външен вид е много добре, струваше 220лв, а монтажа 40лв (това пак е за Варна)
    За куршумите....да могат да пробият 8мм стоманен лист, НО дори и след 2мм такъв ако попаднат в различна среда (в случая MDF-a и след това още един лист та дори и от 1мм), не могат да преминат. Не ми се влиза в обяснения по физика за 10клас ....и все пак зависи от вида на куршума...
    По боклучиви стоки едва ли има от на Аветисиян/Шон Жо/. Гледах ги тия врати -ами като натисна с ръце от двете страни и двете ламарини почти се допират. Там всичко е за еднократна употреба - отверка - но за развиване само на 1 винт , на 2 я вече е заоблена, ключове гаечни същата работа . Връщал съм им много инструменти ден-два след покупката.
    Не знам защо си се разхождал чак до крайезерния път , след като на 300м от вас продават врати на т.н. бул. Хр.Смирненски наблизо до ул.Подвис.
    Румънско производство с 2 ключалки.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    По боклучиви стоки едва ли има от на Аветисиян/Шон Жо/. Гледах ги тия врати -ами като натисна с ръце от двете страни и двете ламарини почти се допират. Там всичко е за еднократна употреба - отверка - но за развиване само на 1 винт , на 2 я вече е заоблена, ключове гаечни същата работа . Връщал съм им много инструменти ден-два след покупката.
    Не знам защо си се разхождал чак до крайезерния път , след като на 300м от вас продават врати на т.н. бул. Хр.Смирненски наблизо до ул.Подвис.
    Румънско производство с 2 ключалки.
    Аз съм на доста повечко от 300м от ул.Подвис но както и да е...
    Търсех възможно най-евтиното затова заложих на тези врати - главно заради външния вид - направил я китаеца
    Румънските врати ги знам, това беше едно от първите места където гледах, ноооо цените им почват от 600лв което е направо тройно повече....

    А когато търсех външна врата за моя дом, понеше не ми хареса нищо под 1000лв, реших сам да си направя (с малко помощ от приятел)
    Взех си две ламарини 2мм за отвън и 1,5 отвътре - вътре във вратата има решетка от винкели, квадратни профили за касата. Сложих две хубави клучалки + четиристрано, всяка на стойност колкото една от по-горе споменатите врати Отделно след нея има още една правена по поръчка, която по се доближава до блиндираните - сандвич от дебел шперплат между него пресована дървесина и всичко това обшито със стоманен лист ламарина. Пак две ключалки +четиристранно ..... без ъглошлайф бая ще се изпоти някой ако реши да разбива..... освен ако не използва С4

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #35

    Re:Блиндирани врати

    Ще споделя само ,че Крис е прав . Врата под 800- 900 лева е пьлен ментак , освен ако сам не си я направиш. Отделно да се предвиди като цена за ключалките и ключовете. Видите ли кафяво на цвят упльтнение , бягаѝте колкото се може по-надалече . Бьлгарската ми врата е с упльтнение на цвят черно и много особен релеф - никакьв проблем досега от 1999 година. " Китаѝската" ми врата е с кафяво уплатнение , такова дето се продава вьв всеки голям магазин за строителство и всяка година го сменявам , че се кьса и мачка - загубва упльтнителните си качества невероятно бьрзо. Преди около 5-6 месеца случаѝно намерих и си взех светло оранжево на цвят упльтнение ( 2мм. по-дебело) с интересен релеф ( 2 резки (издатини)) , но все още не сьм го монтирал на "Китаѝката" и не мога да ви дам информация как се дьржи. Знам сьс сигурност само едно ,че ако човек има вьзможност сам да си направи врата , то ще му излезне сьс сигурност в пьти по-ефтина и сигурен в вложените материали. Миналата година нямах работа и си направих сам врата и каса за гаража. Черна ламарина 1мм 2000х1000мм лист около 85 лв. двата листа, кутията за рамка на вратата и напречни и вертикални разпонки (30/20/1,2 ли беше не помня) , винкел 50/50/4 мм. за каса около 40 -тина лева . Стиропора за пьлнеж ми беше останал от топлоизолацията . Докато обаче намеря фазер с дебелина 5мм. ми се разказа играта . Случаѝно намерих от полски палети за мокет и ми излезе безплатно. Горе -долу дадох за материали около 140 лева.Пантите ги сложих 2 броя но не помня цената.Упльтнението е от известен магазин и е кафяво на цвят - не сьм доволен вьобще. Не слагам труд , електроди , ток ,боя и т.н. Скьпо обаче ми излезе патрона (3 броя ключа)- 125 лева и бравата 42 лева. Сами може да си направите сметка колко ми излезе. Общо взето сьм доволен от резултата , поради това че крадци атакуваха гаража и кьсмет за мен че са атакували патрона ,а не пантите. Сега не бих правил друга врата - много врьтня е . Загубих цели 3 седмици в закупуване на материали , мерене (по 5 пьти ) , напасване ,заварки , измазване , нерви и т.н. Спор няма , че излезе здраво - здраво , но се уверих ,че пантите са слабо място. Може би трябваше да сложа 4 панти.Иначе излезе горе-долу красиво спрямо другите врати на околните гаражи. Да уточня , че става дума за вьтрешна врата , а не за вьншна ( двоѝна).

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Re:Блиндирани врати

    Хайде, някой сръчко да се изфука със снимка на произведението си, понеше съм виждал самоделни неща и фацата липсва. И всичките качества на вратата като шумо-, топлоизолация, здравина отиват по дяволите, ако липсва естетика. Виж при китайките всичко друго липсва, но добрият вид си е факт

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #37

    Re:Блиндирани врати

    Добре, ама до тук никой не каза - отиди при тая фирма вратите са горе долу толкова пари и ще свършат качествена работа.

    Или просто до тук никой, който има опит не е от София?!?!

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #38

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Или просто до тук никой, който има опит не е от София?!?!
    Не разбрах, че ти трябва за София. На ъгъла на "Сливница" и "Ботев" има прилични турски врати по 450лв.

    П.С. Колега е вземал врата оттам и е доволен от качеството и монтажа.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #39

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не разбрах, че ти трябва за София. На ъгъла на "Сливница" и "Ботев" има прилични турски врати по 450лв.
    Като адрес и цени ги знам, ама вземал ли си от тях, монтирали ли са ти. Знаеш ли нещо повече от адрес и цени?

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #40

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Хайде, някой сръчко да се изфука със снимка на произведението си, понеше съм виждал самоделни неща и фацата липсва. И всичките качества на вратата като шумо-, топлоизолация, здравина отиват по дяволите, ако липсва естетика. Виж при китайките всичко друго липсва, но добрият вид си е факт
    Снимки ще има в неделя на моето произведение , но предпочитам вратата ми да изглежда като газена от влак ,но да е здрава.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #41

    Re:Блиндирани врати

    ops5.... в момента има Стройко бе човек...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #42

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ops5.... в момента има Стройко бе човек...
    Даа, вчера точно това ми хрумна ако успея да отида днес или утре ще е супер. Дори мислех, че съм го написал тук. Явно само съм си мислел .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #43

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Аз съм на доста повечко от 300м от ул.Подвис но както и да е...
    Търсех възможно най-евтиното затова заложих на тези врати - главно заради външния вид - направил я китаеца
    Румънските врати ги знам, това беше едно от първите места където гледах, ноооо цените им почват от 600лв което е направо тройно повече....
    Е може да съм сбъркал малко с разстоянито.Бях останал с впечатление , че си наблизо доТехното / сори моя грешка/
    Но в цената си в голяма грешка. Когато кажеш ще те заведа на 800м след табелата на Варна по ул.Прилеп за да ти покажа. Е имаше и примоция на цената.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #44

    Re:Блиндирани врати

    Ходих на Стройко и ... продължавам да търся

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #45

    Re:Блиндирани врати

    Ами... това издание на Сторйко е по-коректно да се нарече Вратко.
    Има толкова голям избор на врати, и евтини, и скъпи, че ако не си успял да направиш своя избор.... проблемът определено е в теб.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТРябват ми интериорни врати!!!!
    От testow във форум Домашен майстор
    Отговори: 2
    Последно: 14-04-15, 17:05
  2. Преламинирване на ПДЧ врати
    От gogorog във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-11, 12:23
  3. Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 16:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе