Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 106
Like Tree9Одобрявам

Блиндирани врати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #61

    Re:Блиндирани врати

    Вратата е на спалня - когато имаме гости или просто някой съсед звънне на входната врата, в случай, че е разхвърляно просто я затваряме. Друг вариант е, когато родителите ми дойдат и искат да се преоблекат... си я затварят пак. Общо взето, инцидентни случаи, но не може без нея.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #62

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Някой да има блиндирана врата на Solid 55 и след монтажа, да са му казали че трябва да се засилва вратата (блъска) в началото за да се затвори?

    Попитах и в магазина и ми казаха, че така ще е в началото, докато не слегне уплътнението?!? Иначе колкото и да я мъча да я затворя с бравата по нормалния начин, не може. Моля някой да сподели.
    При мен беше така,уплътнението наистина слегна.
    Вратата не е от С0лид 56,но го имаше тоя момент с уплътненията.Чак с блъскане не съм я затварял,но имаше "зор" в началото.

    Виж с интериорните това го нямаше.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #63

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Че защо сте я сложили тогава?
    Ако я затваряш веднъж на два месеца... къде, къде по-удобно ще бъде без нея. Че и със спестените от вратата пари можеше да ни почерпиш
    Подкрепям

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #64

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    При мен беше така,уплътнението наистина слегна.
    Вратата не е от С0лид 56,но го имаше тоя момент с уплътненията.Чак с блъскане не съм я затварял,но имаше "зор" в началото.

    Виж с интериорните това го нямаше.
    За интериорните се предполага, че няма да има проблем.

    Ами да речем, че само я засилвал от 25-30 см, за да се затвори, но ми прави впечатление, че не може да се затвори, както една стара врата да речем, а именно натискаш бравата надолу и след това затваряш вратата (дано се сетихте какво имам предвид.) Иначе аз така или иначе имам минаване до магазина им и ги питам и тях...

    Понеже е нормално както всеки човек при нещо ново да пита, та принципа на повечето сносни блиндирани врати и по-точно патрона на бравата, нормално ли е да се затварят без изобщо да натискаш бравата в посока "надолу", а вместо това леко буташ вратата и от инерцията да се затваря?

    Благодаря Ви още веднъж и се извинявам за малко глупавия въпрос.

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #65

    Re:Блиндирани врати

    Като казваш "от инерцията" нали осъзнаваш,че тая врата сигурно тежи едно 80-100 кила.Мойта врата не можа да влезе в асансьора и я качвахме 3ма човека - е повярвай ми"бая инерция" имаше.Съответно за толкова тежка врата се слагат и хубави панти и вратата ти леко като я побутнеш няма кой знае какво съпротивление в пантите и преодолява езичето на бравата,което е скосено,и съответно вратата се затваря.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #66

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Понеже е нормално както всеки човек при нещо ново да пита, та принципа на повечето сносни блиндирани врати и по-точно патрона на бравата, нормално ли е да се затварят без изобщо да натискаш бравата в посока "надолу", а вместо това леко буташ вратата и от инерцията да се затваря?

    Благодаря Ви още веднъж и се извинявам за малко глупавия въпрос.
    При сносните не знам как е, при китайските по 300лв, които продава фирмата, в която работя - ако имам повечко стаж и съм от другия пол бих я затворил и с духане. В моя случай - достатъчно е да я бутна с 2 пръста.
    От друга страна, уплътнение си има и на крилото и на касата и уплътнява прилично според мен. Просто е правена в голям завод, където предполагам са значително по-прецизни отколкото при Солид...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #67

    Re:Блиндирани врати

    Имам 2 врати на Солид55 - и двете се затварят нормално, без да се натиска дръжката, и с малка инерция. Едната е на над 5 години, другата е нова - 1 година от монтажа, но тепърва ще се живее там. За уплътненията - черни правоъгълни са, които ги слагат след монтажа - залепят ги в леглото на профила на касата.
    Питаш за езика, а не патрона на бравата - смажи го малко - малко, не много, понеже ако е на запрашено после вътре в бравата става...
    Новата ми врата се движи с доста усилие, за разлика от старата, която винаги си е била свободна и с нормално, но не леко бутане се движи. Примерно - прибирам се вечер с няколко чанти в ръцете - някак си отключвам и натискам бравата, бутам я с крак да се доотвори до край, да се удари в гумения стопер /като топче/ и почти се затваря след мен.
    Доволно е откъм шумо- и топлоизолация, затова и сложих пак такава. И двете като допълнително е платено - метален праг /за уплътняване и отдолу/ и допълнителна ключалка с вътрешна врътка! Точно като тая на вратата, дето я отвориха с консервната отварачка Но врътката е супер удобно - няма да тикаш пак ключове, за да заключиш след теб. И ключовете НЕ БИВА да стоят отвътре на бравата - щото ако има сложен, могат и отвън да го завъртят - наскоро в сутрешния блок по БТВ го коментираха - имаше и ченгата цитирам по спомен - НЯМА врата, която да не могат да отключат/отворят ако са я нарочили!

    Вратите са с регулируеми панти в 3-те измерения! При новата скоро слагах след нея гранитогрес - и кво гледам - не уплътнява към пантите! Преди седмица - заключвам малката ключалка отвън и нещо изщрака. Вадя ключа, а с него излезе и секрета с пружинките и колчетата на секрета. Добре, че беше отворен един прозорец, да излиза влагата, че влязох през него да отключа, да не викам по спешност ключаря. /на нискък етаж съм/. Един цилиндър, дето завива секрета да стои на място се сцепил! Ключаря ще подготви нов секрет с нови ключове, а ще дойдат и монтажниците - да я отрегулират. Така, че щом е нова вратата - викай да регулират! Гаранцията е 2 години - моята новата е на 1г2мес, като само майстори са се извървяли от там, та затова и заключвах само малката брава/ключалка - няма да сменям и касовия ключ, после я!
    При прав въпрос - Блиндирана ли е вратата? - отговора не беше твърдо ДА. Метална с не помня колко мм ламарина от двете страни + пълнеж, и декоративно - фолио отвън и ламинирана плоскост - отвътре. Но отбелязаха, че преди години като имаше едни дето се стреляха в ЖК Белите брези, вратата е била тяхна /на Солид/ и 2 часа ключаря не могъл да я отвори. Ама вече, и касовите ги отварят лесно, доколкото знам, ко ще и с 10-странно заключване да е.

    Съвет от сотаджия - сложи си една декоративна отвън - да е красиво, и една ЗДРАВА отвътре - за да е сигурно, и да няма пряк достъп до нея, без да е взломена декоративната! Да го има и елемента изненада от виждане на друго заключване!

    Цените - около 600 лв - -40 преди 6 години, +40лв миналата година. Вратата е тежка и не помня, но май се събра на косъм в асансьора!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #68

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov

    Цените - около 600 лв - -40 преди 6 години, +40лв миналата година.
    Врата на Солид за 600 лв. Аз си мислех, че трябва да се приготви хилядарка. Значи може и към тях да се насоча след време.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #69

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Като казваш "от инерцията" нали осъзнаваш,че тая врата сигурно тежи едно 80-100 кила.Мойта врата не можа да влезе в асансьора и я качвахме 3ма човека - е повярвай ми"бая инерция" имаше.Съответно за толкова тежка врата се слагат и хубави панти и вратата ти леко като я побутнеш няма кой знае какво съпротивление в пантите и преодолява езичето на бравата,което е скосено,и съответно вратата се затваря.
    Засега не може да се затваря, трябва да я "бутнеш" но казаха че е от уплътнението.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322744580[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Просто е правена в голям завод, където предполагам са значително по-прецизни отколкото при Солид...
    Това предполагам е на шега?


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322745120[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    Имам 2 врати на Солид55 - и двете се затварят нормално, без да се натиска дръжката, и с малка инерция. Едната е на над 5 години, другата е нова - 1 година от монтажа, но тепърва ще се живее там. За уплътненията - черни правоъгълни са, които ги слагат след монтажа - залепят ги в леглото на профила на касата.
    Питаш за езика, а не патрона на бравата - смажи го малко - малко, не много, понеже ако е на запрашено после вътре в бравата става...
    Новата ми врата се движи с доста усилие, за разлика от старата, която винаги си е била свободна и с нормално, но не леко бутане се движи. Примерно - прибирам се вечер с няколко чанти в ръцете - някак си отключвам и натискам бравата, бутам я с крак да се доотвори до край, да се удари в гумения стопер /като топче/ и почти се затваря след мен.
    Доволно е откъм шумо- и топлоизолация, затова и сложих пак такава. И двете като допълнително е платено - метален праг /за уплътняване и отдолу/ и допълнителна ключалка с вътрешна врътка! Точно като тая на вратата, дето я отвориха с консервната отварачка Но врътката е супер удобно - няма да тикаш пак ключове, за да заключиш след теб. И ключовете НЕ БИВА да стоят отвътре на бравата - щото ако има сложен, могат и отвън да го завъртят -

    Вратите са с регулируеми панти в 3-те измерения! При новата скоро слагах след нея гранитогрес - и кво гледам - не уплътнява към пантите! Преди седмица - заключвам малката ключалка отвън и нещо изщрака. Вадя ключа, а с него излезе и секрета с пружинките и колчетата на секрета. Добре, че беше отворен един прозорец, да излиза влагата, че влязох през него да отключа, да не викам по спешност ключаря. /на нискък етаж съм/. Един цилиндър, дето завива секрета да стои на място се сцепил! Ключаря ще подготви нов секрет с нови ключове, а ще дойдат и монтажниците - да я отрегулират. Така, че щом е нова вратата - викай да регулират! Гаранцията е 2 години - моята новата е на 1г2мес, като само майстори са се извървяли от там, та затова и заключвах само малката брава/ключалка - няма да сменям и касовия ключ, после я!
    При прав въпрос - Блиндирана ли е вратата? - отговора не беше твърдо ДА. Метална с не помня колко мм ламарина от двете страни + пълнеж, и декоративно - фолио отвън и ламинирана плоскост - отвътре. Но отбелязаха, че преди години като имаше едни дето се стреляха в ЖК Белите брези, вратата е била тяхна /на Солид/ и 2 часа ключаря не могъл да я отвори. Ама вече, и касовите ги отварят лесно, доколкото знам, ко ще и с 10-странно заключване да е.

    Съвет от сотаджия - сложи си една декоративна отвън - да е красиво, и една ЗДРАВА отвътре - за да е сигурно, и да няма пряк достъп до нея, без да е взломена декоративната! Да го има и елемента изненада от виждане на друго заключване!

    Моята е същата като твоята. Преди малко отидох за рекламация, понеже според мен не са я регулирали както трябва. Също понякога, трябва да блъсна, че да се затвори, та дори някой път ако блъсна малко по-леко, вратата не се затваря а и се налага да я затварям с 2 до 3 блъскания!

    Също механизма на картата ми блокирва и това още на първия ден след монтажа.

    Дано да се оправят нещата, пък и си имам гаранция де.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #70

    Re:Блиндирани врати

    Уплътнението е като правоъгълен профил - кухо отвътре - няма как да е от него, мисля. Друг е въпроса ако се прищипва или застъпва, което е неправилно.

    Солид55 имат и доста по-скъпи от 1000-ка .Моето е бюджетно решение от нисък клас, но далеч от консервата /впрочем съседът ми като влезе в апартамента до мен си сложи дървена врата. След година и нещо сложи консервената - вярно на фаца е много лачена, ама... дотам. През шпионката, можеш да гледаш кво има вътре .
    Моите шпионки са с въртящо капаче, и има едни падащи капачета на ключалката на касовия ключ и щом е уплътнена както трябва, отвън не можеш да разбереш, че те гледам през шпионката.

    Пробвай да смажеш с финно масло пантите! - мисля имат отвори отгоре, за масълце. Едит: няма отвор,но имат нещо като тапа отгоре - нз дали се маха

    Тва за завода - хич не е аргумент - важно е конструирането и изпълнението!

    Има и едни русенски тука - ТРАНСПРОГРЕС - железни - в буквалния смисъл - можеш и да слушаш/чуваш всичко и да виждаш през тях. Един от входа има такава - уж еФтина, ама хич не струва. И им казват, че били блиндирани - смях голям.
    Знам, че не е блиндирана, но е здрава. Надявам се никой да не се харчи за Ц4, за да се оправя с мене или наследника

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #71

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    Уплътнението е като правоъгълен профил - кухо отвътре - няма как да е от него, мисля. Друг е въпроса ако се прищипва или застъпва, което е неправилно.

    Солид55 имат и доста по-скъпи от 1000-ка .Моето е бюджетно решение от нисък клас, но далеч от консервата /впрочем съседът ми като влезе в апартамента до мен си сложи дървена врата. След година и нещо сложи консервената - вярно на фаца е много лачена, ама... дотам. През шпионката, можеш да гледаш кво има вътре .
    Моите шпионки са с въртящо капаче, и има едни падащи капачета на ключалката на касовия ключ и щом е уплътнена както трябва, отвън не можеш да разбереш, че те гледам през шпионката.

    Пробвай да смажеш с финно масло пантите! - мисля имат отвори отгоре, за масълце.

    Тва за завода - хич не е аргумент - важно е конструирането и изпълнението!

    Има и едни русенски тука - ТРАНСПРОГРЕС - железни - в буквалния смисъл - можеш и да слушаш/чуваш всичко и да виждаш през тях. Един от входа има такава - уж еФтина, ама хич не струва. И им казват, че били блиндирани - смях голям.
    Знам, че не е блиндирана, но е здрава. Надявам се никой да не се харчи за Ц4, за да се оправя с мене или наследника
    Няма смисъл да се "мъча" при положение, че ще идват техниците през следващата седмица, аз даже видео съм си направил.

    Иначе моята излезе точно 1500лв и е един клас под iDoor, която предлагат и не знам моята в случая дали е бюджетна или не, но това не е най-важното, понеже вратата да чукна на дърво изглежда страшно готина, най-вече погледнато отвън, за здравина вече не знам, но времето ще покаже.

    Колкото до Транспрогрес, като прочетох в нета какви отзиви има за нея, направо настръхнах... Само да вметна, че коментарите ги четох, след като вече бях посетил единствения им офис в Пловдив и не останах никак очарован. Две служителки, едната на телефона говори и се наложи да я чакам 5 минути, докато ми обърне внимание. През това време аз разглеждах вратите им. При влизане в магазина, никакъв поздрав към клиента или съответно който влиза (потенциален клиент.) При много зададени от мен въпроси не отговаряха уверено, че дори с неувереност. Опитаха да ме убедят, че не почти не предлагали падащ праг, понеже той струвал 60лв. и не вършел никаква работа...

    Имаха само една врата, която да ме "грабне" поне на външен вид, но нещо заключващите механизми не ми се понравиха. Специално на нея, беше монтирана обикновена брава - предполагам се води едностранна - дори самия език беше от тези обикновените.

    Та най-скъпата при тях, която гледах излизаше 1150лв.



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322761918[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    И ключовете НЕ БИВА да стоят отвътре на бравата - щото ако има сложен, могат и отвън да го завъртят - наскоро в сутрешния блок по БТВ го коментираха - имаше и ченгата цитирам по спомен - НЯМА врата, която да не могат да отключат/отворят ако са я нарочили!
    Не, че ще ги държа, но ако има все пак сложен, не разбрах какво пречи след като и отвън може да го завъртят, тоест после не може да се изкара ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #72

    Re:Блиндирани врати

    Много по-лесно ще им е просто да си бутнат приспособлението вътре и да завъртят сложения отвътре ключ. Най-малкото за самите секрети/патрони е нужно време за отключването им, което е по-важното в случая - да им отнемеш времето и да ги забавиш! Идват времена, когато ще трябва да си правим ПАНИК стаи май.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #73

    Re:Блиндирани врати

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    Много по-лесно ще им е просто да си бутнат приспособлението вътре и да завъртят сложения отвътре ключ. Най-малкото за самите секрети/патрони е нужно време за отключването им, което е по-важното в случая - да им отнемеш времето и да ги забавиш! Идват времена, когато ще трябва да си правим ПАНИК стаи май.
    Благодаря!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #74

    Re:Блиндирани врати

    Здравейте,
    И аз имам проблем с намирането на входна врата, но за къща в близост до Бургас.
    Трябва да издържа на всички лоши климатични условия - влага, дъжд, сняг и слънце, да има някаква сносна термо и звукоизолация и естествено да защитава от проникване в помещението.
    Максималният бюджет с монтажа е 600лв.
    От две седмици се ровя в нета и обикалям фирми и фирмички в Бургас, но нищо не ми харесва! Още първия ден се отказах да търся дизайн и цвят, след като разбрах, че 90% от фирмите предлагат предимно интериорни входни врати за апартаменти.
    Китайчетата отпадат категорично, гледах и турските врати, които поне на пръв поглед са доста по-добри. Проблемът при тях е MDF покритието, в което не съм много сигурен дали е подходящо за външна врата. Не намерих с PVC фолио от тях.
    Оттам-нататък следват поръчкови метални врати от около 700лв. и с изолация , но вече са над бюджета ми.
    При това положение вариантите са AL, турска с MDF + допълнителен защитен лак (нанесен от мен, естествено) или някаква по-здрава интериорна врата (не входна) + допълнителен защитен лак (отново направи си сам).
    Ще съм благодарен, ако ме посъветвате какво да избера или ме насочите към някоя проверена фирма!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #75

    Re:Блиндирани врати

    Проблема с оставените отвътре ключове се появява най-вече при сейфовите. Просто тикат някаква пръчка с капка лепило накрая, залепят я за ключа и си превъртат. Аз от вътре имам ключалка с врътка която няма отвор от външната страна на вратата и се заключва и отключва само от вътре. А съм виждал и друго (направи си сам изобретение) от аларма за кола и 4 машинки за централно заключване. Вратата нямаше ключалки отвън и се отключваше с дистанционно Но там ако се скапе ... не ключар ами алармаджия трябва да се вика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТРябват ми интериорни врати!!!!
    От testow във форум Домашен майстор
    Отговори: 2
    Последно: 14-04-15, 16:05
  2. Преламинирване на ПДЧ врати
    От gogorog във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-11, 11:23
  3. Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе