Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Цената на тока...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re:Цената на тока...

    начи човек, аз като ток плащам около 35€ на месец, като харча, като луд, зимата се топля на маслени радиатори в едно от помещенията, дето ми е, за ателие в нас. Останалото, което харчи са:
    два хладилника
    фризер
    перална
    съдомияла
    2 телевизора
    2 компютъра, най често включени 2
    неколко лампи, като гася след мен все пак
    микровълнови 2
    фурна грил

    и много друго, ама не мога да се сетя, какво точно.

    Но при нас си има еко система, демек- всеки месец си плащаш една абонация -лято и зима еднакво, ако не си изразходил много ти връщат парата на края на годината.
    Ако си изразходил доплащаш, като за това доплащане не ти теглят автоматично от сметката, както, за абонацията, а ти ги искат.
    35€ за мене не са нищо, за такава услуга, поне според мен.

    Нарочно не съм добавил готварска печка и бойлери, защото са на газ.


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #17

    Re:Цената на тока...

    Някой в предните коментари каза, че тока ни наближавал германски цени, но не и заплатите, но ти май беше във Франция и плащаш 35 евро, онзи ден във фейса размятаха някаква фактура от Швейцария за 60 евро, а аз плащам лятото 70-90 лева, а зимата 140-180 като поддържам 22 градуса! Готвя 1-2 пъти седмично и 2-3 компютъра вървят постоянно.
    Абе, доста по-скъп е у нас!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Re:Цената на тока...

    това и исках да ти посоча преди няколко часа, с цитата ти - нормална държава, нормални цени.
    Начи 60€, за ток в Швейцария намирам, че е напълно логично, като се има предвид, че те вземат двойни заплати, спрямо нас, но и плащат двойно, при някой неща и повечето консумативи.

    Сега, ако някой намери, че 35€ не е никак скъпо, за един французин със средна заплата от около 1300€. Бих напомнил времето, когато България се водеше нормална държава и всички зимаха, горе долу между 100 и 120лв, а тока на месеца излизаше най много около 5 лева.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #19

    Re:Цената на тока...

    60 евра за Швейцарският ток беше за няколко месеца, падаше се като се разбие 21 стотинки на киловат ...тоест със цяла стотинка плащат горките швейцарци повече от нас ... Все по-често започвам да се замислям дали не живеем във някакъв социален експеримент целящ да покаже на другите страни минималният праг на доходите преди целокупният народ да се затрие.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Цената на тока...

    Аз още на мога да зацепя как така еко енергията е по-скъпа от всяка друга. Може ли някои да ме убеди, че ако си сложа 10 панела на тавана и си захраня апартамента, тока ще ми излезе по-скъп, отколкото ако си го купувам от НЕК?

    Това е някакво безумие за мен, и с какъв аклъл трябва да си да го приемеш.
    Някои си прави слънчева централа, и НЕК ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА МУ ИЗКУПИ ТОКА и то на МНОГО ВИСОКА ЦЕНА.
    Това е все едно аз да гледам краставици и накрая държавата да е задължена да ми ги изкупи и то на 4 лв примерно...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #21

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аз още на мога да зацепя как така еко енергията е по-скъпа от всяка друга. Може ли някои да ме убеди, че ако си сложа 10 панела на тавана и си захраня апартамента, тока ще ми излезе по-скъп, отколкото ако си го купувам от НЕК?
    Ами пробвай и после разкажи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #22

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Това е все едно аз да гледам краставици и накрая държавата да е задължена да ми ги изкупи и то на 4 лв примерно...
    Ще ти ги изкупят на каквато цена кажеш, ако този, имащ тежката дума при сключването на договорите, е удовлетворен от "дарението", което преди това си му направил.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #23

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аз още на мога да зацепя как така еко енергията е по-скъпа от всяка друга. Може ли някои да ме убеди, че ако си сложа 10 панела на тавана и си захраня апартамента, тока ще ми излезе по-скъп, отколкото ако си го купувам от НЕК?

    Това е някакво безумие за мен, и с какъв аклъл трябва да си да го приемеш.
    Някои си прави слънчева централа, и НЕК ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА МУ ИЗКУПИ ТОКА и то на МНОГО ВИСОКА ЦЕНА.
    Това е все едно аз да гледам краставици и накрая държавата да е задължена да ми ги изкупи и то на 4 лв примерно...
    Ами като се има в предвид цените на тези панели и останалото оборудване предполагам, че ще ти излезе по скъпа енергията!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Re:Цената на тока...

    Както върви, България трайно остава в каменната ера: http://www.dnes.bg/business/2012/07/...-2015-g.163189

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #25

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    60 евра за Швейцарският ток беше за няколко месеца, падаше се като се разбие 21 стотинки на киловат ...тоест със цяла стотинка плащат горките швейцарци повече от нас ... Все по-често започвам да се замислям дали не живеем във някакъв социален експеримент целящ да покаже на другите страни минималният праг на доходите преди целокупният народ да се затрие.
    Как ги изчисли, че плащат само 1 стотинка по-малко от нас!? Аз с 1 климатик отоплявам около 100 кубика до 20-21 градуса, с ПВЦ дограма съм и тавани и с изолация гипсокартон и вата и според месеца, щото работи денонощно плащам 150-200 лева ток, при положение, че живея в район с по-мек климат. Бойлера го включвам вечер, готвя 1-2 пъти седмично за цялата седмица, пералнята ми е със сушилна и пера 1 седмично, а миялната също цяла седмица се пълни и тогава я пускам. Разведен съм и живея сам. Спалнята ми е 3х3 метра и само като си лягам пускам климатика, но целия апартамент ми е с изолирани тавани и ПВС дограма Века/Рехау.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341657085[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аз още на мога да зацепя как така еко енергията е по-скъпа от всяка друга. Може ли някои да ме убеди, че ако си сложа 10 панела на тавана и си захраня апартамента, тока ще ми излезе по-скъп, отколкото ако си го купувам от НЕК?
    Ами като не смяташ оскъпяването от лихви на инвестицията, труда за монтажа който сам си извършил и поддръжка, която сам ще си правиш, естествено, че ще ти дойде по-евтино.

    Аз поради същата причина не минавам на газ който от скоро го докараха и до нашия блок, че като си сметна инвестицията и икономията и на никъде не ми връзва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re:Цената на тока...

    До колкото рабрах ние плащаме за изкупуването на енергията от слънчевите колектори и вятърните мелници - защо ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #27

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    До колкото рабрах ние плащаме за изкупуването на енергията от слънчевите колектори и вятърните мелници - защо ?
    Е не се ли сещаш?
    Сигурно е евро директива да се насърчава зелената енергия...

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #28

    Re:Цената на тока...

    Просто не е истина, колко много пари се харчат напразно за тъпи директиви и свързаните с тях бюрокрации!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #29

    Re:Цената на тока...

    Плащаме скъпо за зелена енергия,щото явно късно ще узреем!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #30

    Re:Цената на тока...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Не се бойте....сега бате ви бойко ще излезе и ще каже "няма да увеличаваме с 33% а само 15-16%" - и всички ще въздъхнем доволни....
    ...и ще се втурнем бодри, волни-доволни от малкото увеличение другата година към избирателните урни да гласуваме ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да си свържа с тока новата печка?
    От valerko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 33
    Последно: 14-07-13, 10:54
  2. Как да разбера защо тока ми е много
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 70
    Последно: 03-03-12, 18:43
  3. Проблем с PC след спиране на тока
    От maximus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-09, 18:11
  4. Добра ли е цената?
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 21-03-08, 10:38
  5. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе