Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree1Одобрявам

Как да си свържа с тока новата печка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #1

    Как да си свържа с тока новата печка?

    Здравейте. Утре ще ми докарват печка с керамечен плот Gorenje EC772W, която е без кабел. Моля някой ако има запознат как се връзва, че аз нищо не разбирам от инструкцията. Има някакви клеми за 400V и за 220V, явно и за трифазен и обикновен ток. Кои с кои клеми трябва да свържа с някакви мостове? Казаха ми че кабела трябвало да бъде 4 мм2, а аз имам 2,5, дали ще стане? Благодаря.
    Ето снимка на схемата http://valerko.snimka.bg/other/chark...67261.17379247 Коя от 4-те е тази по която да действам.

    Или ако има някой мераклия да дойде да я върже, давам 10 лв. в района на Св.Троица съм.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Логично е след като е нова , да ти пратят техник за свързването и за заверка на гаранцията!А иначе схемите са много ясни но нито казваш имаш ли трифазно напрежение ?А ако си на 220 волта, дву или три проводна ти е инсталацията?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #3

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Техника иска много кинти. Тока ми е 220В...това за инсталацията как да го разбера колко проводна е?

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Имаш да свържеш 3 кабела. Схемата ти е долу в ляво, която ти трябва (все пак нека и други да потвърдят). Ако с фазомер и отверка не ти се работи, викай специалист.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #5

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    По добре за да не пострада някой, викни някой приятел (квалифициран) за да тия свърже, ще ти е необходим щепсел за 16А и кабел 2,5 мм2 три жила, да речем син, чер, жълтозелен. Така ще е безопасно за семейстовото ти и няма да плащаш прескъпо на техник от магазина. Мисля, че с Горение вървеше даже парчето с захранващия кабел!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #6

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    доло в ляво схемата за 220волта -монофазно - потвърдено

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #7

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Имаш да свържеш 3 кабела. Схемата ти е долу в ляво, която ти трябва (все пак нека и други да потвърдят). Ако с фазомер и отверка не ти се работи, викай специалист.
    Такива подозрения имах и аз, ама нека и друг да потвърди.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Цитат Първоначално публикувано от valerko
    Техника иска много кинти. Тока ми е 220В...това за инсталацията как да го разбера колко проводна е?
    След като не ти е ясно викай техник!Помисли за собствената си безопасност и за семейството си!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #9

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    След като не ти е ясно викай техник!Помисли за собствената си безопасност и за семейството си!
    Така е, прав си, ама на мене ми трябваше само някой да потвърди по коя схема да действам и сам ще си направя кабела. Добре де в тая тема що дават първата схема....тя не е ли за трифазен? http://www.tehcomservis.com/forum/to...rum=3&topic=79

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Долу в ляво е правилната схема. Съвсем ясно е написано 230V една фаза. Щом от това немобжеш да се ориентираш извикай някой познат да ти я свърже.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #11

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Пак питам...от линка на предния ми пост човека го съветват да го върже за 400В а той иска за 220В...или нещо съм недоразбрал?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Не си разбрал. На линка горе няма схема за 220волта на една фаза. Затова са му обяснили на човека как да си върже печката на една фаза.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #13

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    На една фаза ама ще я издържи ли щепсела. И колко е мощноста на печката, щото щепсела е за ток 16А което е 3.6кВт, а има печки и над 6квт. Може и пак да е на една фаза но с две вериги и два щепсела или изобщо без щепсел - на твърда връзка с клема.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #14

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Айде сега да започнем отначало.погледни и кажи какво напрежение имаш в къщи,ако е трифазно (4 проводно) /трябва да имаш голям черен контакт с 4 дупки до мястото където ще монтираш печката)в такъв случай вярната схема е горе в ляво .Ако контакта където ще я включваш е съвсем нормален,тогава вярната схема в твоя случай е долу в ляво,като установим това,ще ти кажа ако желаеш ,коя жичка къде да сложиш.
    p.s.(после се сетил) : пропуснал съм това за 220 -те волта...в такъв случай действай по схемата долу в ляво.Кабелът ти трябва да е поне 3по 2,5 мм2 .Тия печки не са по-мощни от 3 киловата ,така че тоя кабел ще издържи без всякаъв проблем.успех!

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #15

    Re:Как да си свържа с тока новата печка?

    Цитат Първоначално публикувано от valerko

    Или ако има някой мераклия да дойде да я върже, давам 10 лв. в района на Св.Троица съм.
    Ако искаш още помощаз съм в района на кооперативния пазар!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  2. Отговори: 4
    Последно: 24-06-07, 14:04
  3. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 11:09
  4. Нощна тарифа за тока - до кога?
    От prt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-06, 11:59
  5. Спря тока и 2003-то почина
    От Zetle във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 29-01-05, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе