Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Предложение за защита от flood

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #1

    Предложение за защита от flood

    Мисля, че може да се направи ограничение за постване на мнения за определено време. Например всеки новак да започва с правото да поства три пъти на ден и с издигането му в йерархията на форума това число да се увеличава. Освен това е хубаво да може да се намалява и увеличава това ограничение по осмотрение на модераторите, с цел повишаване качеството на постовете, намаляване на flood-a и съответно усъвършенстване на и без това най-добрия форум в България. Модераторите могат да взимат предвид както правописа, така и използването на кирилица, поставянето на отговорите и новите теми на съответното място, използването на нецензурен език, spam и много други фактори, тормозещи ги до момента. Естествено ще има доста трудности и подводни камъни по пътя на създаването на такова автоматизирано сечиво, но мисля, че тук има достатъчно умни и знаещи хора, които могат да се справят.

    Ще дам пример:

    Не е много приятно да поставя важен въпрос към модераторите и вместо отговор да получа три последователни поста от didoriginal(9 поста на ден), в които той сам си пише и отговаря и след мойта забележка, вместо да се извини да продължи да flood-ва и да ми каже, без никакъв правопис, че не бил толкова зле колкото на мен ми се искало????(се едно съм се заяждал с него).



    Дано идеята ми (не съм сигурен, че съм първия който се сеща за такова нещо) има реализация!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #2

    Предложение за защита от flood

    Ето това просто ме обиди страхотно. Legolas на мен ми се струва че ти сам си правиш повече мнения като даваш теми и т.н. След като постнах бъга се усетих че съм сбъркал и реших да се поправя. Не успях да си променя мнението (поради независещи от мен причини) и написах ново, за да не изглеждам като пълен тъпак. А ти ми се изсмиваш в лицето и ме обвиняваш ще флууд-вам. Добре, да приемем че е вярно. Но НЯМА ограничения за количеството мнения на ден. Да не говорим за темата "Вицове", която си е чиста провокация са флуудване.

    А за 8-те ми мнения дневно - редовен посетител на SETCOM.BG и в интернет в 100% от свободното ми време. По темата за правописа - ти кажи къде бъркам. Или не, започвам да пиша вече само на кирилица, за да не ме обиждат такива като тебе.

    P.S. С най-приятелски чувства - DiDoriginal

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #3

    Предложение за защита от flood

    Не съм искал да те засягам!

    Това, което казах е, че е редно да се мисли преди да се пише. Разбира се да сгреши се случва на всеки, но на някои се случва по два пъти на ден. А ако смяташ, че не съм прав ми отговори първо защо си изтри постовете? Да не би да си преценил, че не им е там мястото и са flood? И аз така мисля. И за да не оставяме преценката, за това кое е flood и кое - не на нас самите е добре да се осланяме на модераторите (те са тук именно за това), а програмката или скрипта (каквото и да е) може да е само помощно сечиво. Ако ти и аз например знаехме, че за днес разполагаме с правото на четири поста щяхме да си направим много добре сметката - дали да пльоснеме някое закачливо изказване и да се обясняваме публично или не. Разбира се бройката може да е като за начало шест например или да няма ограничение, но да може да се слага такова от модераторите по осмотрение. Може да има много против или дори да се изкажат много остро, но това е въпрос на нагласа - веднъж приети правилата всички ще свикнат и скоро няма да има сърдити.

    Просто споделям мое виждане, в което може да има поне нещо полезно.

    Peace!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #4

    Предложение за защита от flood

    идейно но трябва още да се изпипа, още не съм сигурен че би било правилно - все пак това си е вид огрничаване на свободата на словото [:D] Например, да приемем че няколко дена не съм влизал във форума и после погледна - и видя че има 7/8 теми по които искам да си дам мнението - случвало се е на всички (предполагам де...) и какво става - ограничението ми вижда сметката, или пък ми е дошла 'музата' да пиша и пак същото.

    Леголас, прав си (даже и седнал) че има доста постове които са ненужни, но те сами си умират - просто не ги чети и всичко е ОК. Напредък има - поне от повечето заглавия може да разбереш да я гледаш ли темата или не - поне в повечето случаи.

    Все пак не забравяй че това е Форум - място където всеки е свободен да си каже мнението и да обсъди това което го вълнува с другите - има етични/морални граници които е добре се спазват и това е всичко. Сори за правописа, смислвите и пунктуационни/правописни и всякакви други грешки...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #5

    Предложение за защита от flood

    Разбирам те Леголас. И ще се поправя. Но не мога да си обясня нещо. Какво те подразни в 3-те ми последователни мнения от различни дни? Може би че само аз се интересувам от темата? Според мен темата си е на ниво, "годна" за дискусии и просто малко се поувлякох. Съжалявам и ти се извинявам. А ти на мен???[:-eyebrows]

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Предложение за защита от flood

    Вижте, в момента основната цел е изнасянето на SetCom.bG на отделен сървър под Win2003 server ОС.

    Когато се справя с това ще помисля над предложението, но като цяло съм скептичен и не мисля, че бих ограничил посетителите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    Предложение за защита от flood

    Ммм да и аз смятам, че не би трябвало да има каквито и да било ограничения над хората тука, по отношение на броя на псотовете разбира се.

    Само че определено трябва да се понамали тоя спам и флъъд или там както се вика, но това си зависи само от нас, хората които постваме тука

  10. Gadget
    Guest
    #8

    Предложение за защита от flood

    В този форум няма етика. Ето това е проблема. Всеки се прави на велик, много са малко юзърите и то основно по-старите, които се уважават и пишат смислени постове с цел да помогнат на другите. Всички останали ръсят какво ли не. Да не говорим за новаците, които всекидневно затрупват форума с въпроси, които имат лесен отговор или пък най-често вече са коментирани във форума. Лошото е, че всеки го мързи да търси и чете и чак след това да пита. Най-лесно е да се пусне тема във форум. Но даже и тогава пак мързел. Не се дава изчерпателно инфо за дадения проблем... Нищо против и тинейджърите, но напоследък и тяхната бройка значително се повиши, но пък падна качеството на задавани въпроси, както и правопис и държание във форума. Не посочвам или обвинявам никого. Това е моето наблюдение до момента. При добро желание на всички потребители този форум наистина може да се задържи като водещ. В противен случай ще заседне в някоя плитчина

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #9

    Предложение за защита от flood

    Не съм аз човека, който би трябвало да дава акъл, но и при един друг случай бях казал, че за мен основната причина за безмислените постове и теми е трупането на "кичозните" и ненужни според мен "звездички" под ника. Даже един пич си го бе казал в прав текст в един от постовете си, че знае, че написаното от него е безмислица, но трябвало да събира материал за звездички. И без звездички се вижда кой разбира и дава ценни съвети и помощ, дори насока да е само, от които съм се възползвал и аз и съм научил много неща благодарение на този форум. Аз лично предпочитам да чета, а не да пиша заради писането само.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Предложение за защита от flood

    Абе май наистина махането на звездичките под ника ще откаже доста хора които пишат "за норматив" Че иначе тука ситуацията почва да заприличва малко на едино извесно компютърно издание където откакто въведоха глоби за неизпълнена квота от символи и...

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #11

    Предложение за защита от flood

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Абе май наистина махането на звездичките под ника ще откаже доста хора които пишат "за норматив" Че иначе тука ситуацията почва да заприличва малко на едино извесно компютърно издание където откакто въведоха глоби за неизпълнена квота от символи и...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Да дам един съвет. Звездичките са ранг-а на посетителя. Един начинаещ участник ще се довери много повече на DeathKnight, Kayso, Gadget, крИс и т.н. отколкото на мен... Замислете се...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #12

    Предложение за защита от flood

    Що бе?

    Ти си напреднал участник.

    Т.е. от висок "ранг"!

    Ние и без това ти се доверяваме, та камоли като станеш модератор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #13

    Предложение за защита от flood

    Количеството не определя качеството...

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Предложение за защита от flood

    Ами да пробваме без звездички...

    ПС - много се заяждате в последно време - няма смисъл... тук се събираме и пишем не с тази цел нали?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #15

    Предложение за защита от flood

    Едно време имаше по uucp форумите едни плюсчета

    Каже някой глупост или копира

    "Network HOWTO" и получава един +

    ...

    Като получи 3 плюса и една седмица не може да поства



    Пък и като му видиш плюсовете, веднага става ясно

    че е някой неприятен тип

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предложение
    От jonov във форум За Форума
    Отговори: 48
    Последно: 12-04-17, 14:26
  2. Предложение.
    От FTA във форум За Форума
    Отговори: 6
    Последно: 15-08-10, 18:02
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  4. Предложение.
    От fori във форум За Форума
    Отговори: 43
    Последно: 18-12-03, 21:31
  5. Предложение
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 08-12-00, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе