Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

оплакване срещу работодателя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #1

    оплакване срещу работодателя

    Здравейте
    Някой знае ли къде трябва да се подаде оплакване срещу работодателя,в смисъл,оплакване за неспазване на работното време и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: оплакване срещу работодателя

    В смисъл? Работодателят идва и си отива когато си иска или? Напиши точно какъв е проблема за да ти дадем съвет.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: оплакване срещу работодателя

    сигурно за това че ги задържа повече , а им вдига скандали ако сутрин закъснеят
    ( т.е кара ги да работят повече от 8 часа , без почивки , но заплащането е по договор. )

    Оплаквания се подават в инспекцията по труд

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: оплакване срещу работодателя

    @kasis A я първо да помислим дали ти си изряден ?? И никога не си бил в крачка ??
    А малко уточнения кой какво защо ?? Иначе на боб има много гадатели тука.

    @ Mr.TECHNO Не знам какъв е случая - но , ако са на процент заработка работодателя е прав.Ако ги резне в парите ще има олелия до бога . При % от заработката човечето само има интерес да е рано на работа и да остава след края на работното време.
    Нека си напише ясно какъв е проблема.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: оплакване срещу работодателя

    Абе не е лошо да подаде младежа и оплакване за сексуален тормоз
    Дори до сега да е нямало, като разбере за оплакването работодателя, съм сигурен че ще пожелае оплакващият се в множество сексуално-анални пози )))))

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: оплакване срещу работодателя

    @Kris11 - все пак не съм съгласен. Има много работоадтели които прекалено много злоупотребяват с термина "работно време"
    Всеки е прав за себеси - но когато има подписан договор с упоменато раб, време и почивки, няма много мърдане. Лошото е че едно оплакване нарушава взаимоотношенията между работодател и работник и ще трябва да послуша и съвета на @Black Ader

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re: оплакване срещу работодателя

    Поисках повече инфо защото нещата не винаги изглеждат така: Обикновенно при подобни ситуации се крещи: - Ауу, мръсни гадни копелета са всички работодатели. Ами ако въпросния господин си е чепкал вълната през работното време и не е заработил необходимото, не си е изпълнил задачите и в 5:00 почва да сочи часовника, а работодателя се чуди как утре да обяснява на клиента, че работата му няма да стане...ами ако пуше и на всеки 15 мин е на мястото за пушене? ами ако?? Нима някой тук си мисли, че едно оплакване в която и да е институция ще оправи отношенията между него и работодателя? Не мисля. Аз знам следното: Ако не ми харесват РЕАЛНИТЕ условия на труд в която и да е фирма, не тези на книга а реалните - шапката и "прашчай Григорий".

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: оплакване срещу работодателя

    Аз знам следното: Ако не ми харесват РЕАЛНИТЕ условия на труд в която и да е фирма, не тези на книга а реалните - шапката и "прашчай Григорий".
    И аз съм така, ама защо преди това да не пусна някоя жалбичка

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #9

    Re: оплакване срещу работодателя

    цялата работа се състои в това....работното време си е определено,оставаме до по късно,така трябвало,имало клиенти и трябва да бъдат обслужвани,ми то некой ако се сети да дойде да пазарува,например в 21 часа,ще трябва ли да се стои до толкова часа.Съботите раб.време е до 14,стоим до незнам си колко отгоре.Но най ме нерви че обещанията за повече към заплатата,пари,така и не сме ги видяли до сега.На празници и то официални.....всичко живо почива,ние трябвало да наваксваме от към оборота.
    Колкото и да разправям ще е едва ена малка част от нарушенията.
    Ще си подам жалба,пък знае ли човек,може ни огрее....

    Благодаря Ви за оказаното съдействие и коментари,кой прав или крив,няма значение,винаги има и от двете крайности

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: оплакване срещу работодателя

    @ kasis
    1. Не знам какъв договор си подписал
    2. не знам колко пари получаваш / има случаи -по договор са 200лв примерно , а на ръка се дават 600 лв/
    3.Трудно е да се отговори при тези неизвестности. Имай в предвид, че като пуснеш оплакване и след малко получаваш предизвестие - поради намален обем на работа и т.н. едй кой си от ... дата се освобождава от работа. Затова преди да пуснеш оплакване се поозъртай за някоя друга работа за да не останеш без работа

    Съвет - вземи и поговори на 4 очи и се разбери с работодателя си . Ако не се разберете си търси друга работа - никой не те спира.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #11

    Re: оплакване срещу работодателя

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @ kasis
    1. Не знам какъв договор си подписал
    2. не знам колко пари получаваш / има случаи -по договор са 200лв примерно , а на ръка се дават 600 лв/
    3.Трудно е да се отговори при тези неизвестности. Имай в предвид, че като пуснеш оплакване и след малко получаваш предизвестие - поради намален обем на работа и т.н. едй кой си от ... дата се освобождава от работа. Затова преди да пуснеш оплакване се поозъртай за някоя друга работа за да не останеш без работа

    Съвет - вземи и поговори на 4 очи и се разбери с работодателя си . Ако не се разберете си търси друга работа - никой не те спира.
    вижда ми се разумно,това което ме съветваш,отново ще пробвам с разговор,кофти че съм се пробвал 2 пъти досега,преди време,и не постигнах кой знае какво,но си струва,няма да азагубя кой знае акво
    Благодаря ти

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    25
    #12

    Re: оплакване срещу работодателя

    Вземи си прочети трудовия договор,виж там какво пише по-подробно,спомни си както казва крис11 върху колко лева сте се разбрали да те осигурява и колко да ти е реалната заплата.Иначе в инспекция по труда не очаквай кой знае колко чудеса за тях е важно да имаш трудов договор.Можеш и по съдебен ред да си търсиш правата ма там пък ше стане една -я вземи си потърси друга работа като не си удовлетворен от тази.Единствено ако нямаш договор тогава става страшно за работодателя ти-глобата е 5000лв.и пак може да стане врътка защото може да те назначи с три дни назад и почва после една проверка -ще търсят свидетели от инспекцията и т.н.и т.н.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re: оплакване срещу работодателя

    Казано е: Една птичка пролет не прави. Можеш да пуснеш жалба, можеш всичко, както казва и @kris11 озърни се за друга работа, щото това ще е най-вероятното което ще ти се случи. Ако санкционират работодателя по някой от законите - има възможност да го отнесат другите ти колегим а глобата ще им бъде приспадната по един или друг начин от възнагражденията им. Това което е най-разумно да се направи:
    1. след като си недоволен, вероятно са недоволни и другите ти колеги
    1.1 съюзявате се и поставяте въпроса ребром, всичките. Работодателят един ще изгони, на друг ще му стъжни живота, но не може да излезе срещу всички.
    1.1.1 оставането след или преди работното време не е проблем за повечето хора ако се заплаща подобаващо, но и не е приятно поради лишаването от лично свободно време - семейство, празници и т.н. търсете вариант за сменно допълнително оставане, днес един, утре друг, другиден трети и така., като всеки поема ангажиментите и на отсъстващия. Помогнете си сами, защото дори Господ често не помага.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: оплакване срещу работодателя

    Абе прекалено много разсъждавете. Голяма част от работодателите НЕСПАЗВАТ кодекса на труда. Колегата е в правото си да подаде жалба. Най вероятно няма трудов договор върху пълната си заплата. Най-правилното нещо е да си търсиш правата. Подавай си жалбата в инпекцията по труда без да му мислиш много. Съветвам те преди това да се консултираш с адвокат специалист по трудови дела. Имах предвид тигнеш ли до съд 99% си спечелил делото. Обикновенно съда е на страната на работника.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #15

    Re: оплакване срещу работодателя

    С оплаквания и жалби до където и да е нищо няма да направиш. Най-много да му чукнат някоя глоба , която като бутне тук-там ще стане минимална и след това ще го ядете вие. Като не ти харесва напусни!


    ПП Извинявайте чак сега видях колко некадърно съм го написал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PDA срещу Smartphone
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-08, 14:17
  2. Отговори: 16
    Последно: 28-12-06, 10:47
  3. LG DVX-172 срещу Panasonic DVD-S42
    От xmen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-06, 12:43
  4. CD на работодателя ?
    От 4iko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 15-12-04, 18:18
  5. Оплакване: относно размер на поста
    От klamer във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-03, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе