Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 82
Like Tree8Одобрявам

Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #16

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    някоя друга освен КТБ ?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Хм, аз съм възстановявал средства в карта на Пощенска Банка.
    Единствено се взима такса 2 евро мисля, че беше от Пейпал.
    Банката нищо не ми взима.
    Има някакви загуби от превалутиране, защото картата е в левове, а акаунта в Пейпал в долари, но всичко е в рамките на нормалното.

  4. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #18

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Аз съм правил тази операция с Първа инвестиционна банка. Таксите са тоно такива каквито ги е описал Kod.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #19

    Unhappy Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    До сега получавах пари по карта ( visa electron ) без такса от страна на прокредит банк ,но и те решиха да не са по-назад от другите и от 1 март тази година бам " 20. Получаване на суми по карта (credit refund) Incoming amount on cards (credit refund) 1% 1% " . Някой да ползва различна от тази банка която да е все още без такси при 'Получаване на суми по карта (credit refund)' ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #20

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от Multimedias Виж публикацията
    До сега получавах пари по карта ( visa electron ) без такса от страна на прокредит банк ,но и те решиха да не са по-назад от другите и от 1 март тази година бам " 20. Получаване на суми по карта (credit refund) Incoming amount on cards (credit refund) 1% 1% " . Някой да ползва различна от тази банка която да е все още без такси при 'Получаване на суми по карта (credit refund)' ?
    Брех, и Прокредит ли изалчняха, тяхната верица... Тях ги зарязах миналата година, когато въведоха изискването за 300 валутни единици минимална наличност, ако за шест месеца нямаш сумарно шест транзакции. Ползвах ги за тегления от Пейпал в евро.

    Иначе ползвам ЦКБ за долари. Те нямат такса върху входящия превод. Имат някаква такса за поддръжка на сметката, но то коя ли банка няма. Приемлива е таксата, май 1,50 лв. Имат и такса от ок. 50 цента, ако теглиш парите в долари на гише. На банкомат е безплатно тегленето.

    Тъкмо щях да напиша, че за евро другият оставащ вариант е Сибанк, но реших да проверя пак тарифата — сложили са 2%! Миналата година (към ноември) беше 0,5%.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 11-03-16 в 18:02.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Хм, Виза от Пощенска също няма такса при получаване. Губи ти се само стандартната PayPal такса за withdraw към карта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #22

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хм, Виза от Пощенска също няма такса при получаване. Губи ти се само стандартната PayPal такса за withdraw към карта
    Напротив, Пощенска имат такава такса. В първия си пост по темата коментирам това, а освен това цитирам и кореспонденцията си с тях.

    Току-що отворих актуалната им тарифа и виждам, че таксата си фигурира така, както и преди три години: "Получаване, (в т.ч. връщане) на суми по картата чрез терминално устройство: 2.0% в/у сумата" (стр. 14 от тарифата, артикул №23 в списъка).

    А таксата за теглене, която Пейпал си начислява, е излишно да се споменава, тъй като тя не може да бъде избегната.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 11-03-16 в 21:00.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #23

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Напротив, Пощенска имат такава такса. В първия си пост по темата коментирам това, а освен това цитирам и кореспонденцията си с тях.
    Ами... чудесно, ти коментираш и цитираш кореспонденция, аз си гледам онлайн банкирането

    Последен превод имам на 25 януари.
    Пуснах $141.5, таксата е $2.5, получих по сметката ми:
    25.01.2016 250.94 Кт 139.00 USD

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #24

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ами... чудесно, ти коментираш и цитираш кореспонденция, аз си гледам онлайн банкирането

    Последен превод имам на 25 януари.
    Пуснах $141.5, таксата е $2.5, получих по сметката ми:
    25.01.2016 250.94 Кт 139.00 USD
    Би ли пуснал скрийншот?
    Да се види 1. защо е посочена сума в лева, след като получаваш долари — не би следвало да има конверсия (може би ползваш карта, чиято валута е лева?); и 2. да се види какво пише в полето "такса". Аз също имам електронно банкиране в Postbank и в списъка на транзакциите е посочена цялата сума, а като кликнеш на детайли, в платежното нареждане пише каква е таксата и/или кой я плаща, ако има такава.
    Ако ти не си платил такса, следва въпросът дали ползваш някаква преференция? Аз например ползвам преференция по картова програма. Какъвто и да е случаят при теб, единственото надлежно доказателство за начисляването или неначисляването на такса refund за потребителите на карта VISA Electron в тази банка е тарифата на банката, където ясно пише 2%.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #25

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Защо получаваш сумата в лева е пределно ясно и сам си си отговорил на въпроса - защото картата е левова.
    Скрийншот не е необходим - това е цялата налична информация, от която са премахнати единствено имена и номера, които никого не интересуват.
    Преференция не ползвам никаква, имам стандартна Виза, нямам никаква идея защо си говориш за Виза Електрон.
    В електронно банкиране нямаш детайли, платежни нареждания и други ненужни информации за транзакции от кредитна карта. Имаш единствено сума, търговец на който си платил / от който си получил и дата.
    Платежни с подробна информация имаш единствено на сметките си.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #26

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Защо получаваш сумата в лева е пределно ясно и сам си си отговорил на въпроса - защото картата е левова.
    Скрийншот не е необходим - това е цялата налична информация, от която са премахнати единствено имена и номера, които никого не интересуват.
    Преференция не ползвам никаква, имам стандартна Виза, нямам никаква идея защо си говориш за Виза Електрон.
    В електронно банкиране нямаш детайли, платежни нареждания и други ненужни информации за транзакции от кредитна карта. Имаш единствено сума, търговец на който си платил / от който си получил и дата.
    Платежни с подробна информация имаш единствено на сметките си.
    Досега не си уточнявал каква карта имаш — дебитна или кредитна. Сега за пръв път споменаваш "кредитна". В тарифата на Пощенска банка, на стр. 15-16, не е посочена коментираната такса. Таксата от 2% фигурира за дебитни карти (стр. 13-14). Ако ти ползваш дебитна карта в лева и не ти удържат такса, това противоречи на посочената в тарифата информация. Всеки четящ тази тема, който реши да си издаде карта VISA в Пощенска банка, за да си тегли суми от Пейпал, трябва да реши сам за себе си на коя информация да се осланя — на документа или на казаното от теб. Би било чудесно, ако друг клиент на Пощенска банка, ползващ същата услуга за теглене/получаване на пари от Пейпал, сподели своите наблюдения.

    Аз говоря за VISA Electron, защото ползвам такава. Към момента, в който вадих тази карта през 2013 г., за Electron нямаше месечна/годишна такса, а за стандартна VISA (дебитна — аз кредитни карти не ползвам) имаше, като това се отнася за ЦКБ, Пощенска, Булбанк и ПроКредит. За настоящия момент не знам как стоят нещата. Лично мен ми трябва възможност да си получавам плащанията във валутата, в която искам, а не в лева, конвертирани по курса на банката за деня, който може да е добър, но може и да не е.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #27

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Като бивш банкер ще внеса някои уточнения за банковите карти, без да претендирам за изчерпателност.
    Дебитните карти (Visa Electron, Maestro-Master card) се таксуват по тарифа, различна от тази за кредитните карти.
    Освен месечната такса, при тях има такса и при всяко теглене от АТМ (някои банки не прилагат такси, ако АТМ е на банката-издател на картата) и при плащане на ПОС при търговец. Тегленето на суми на ПОС на гише в банка е с различна, по-висока такса - обичайно 1% от сумата на теглене, но минимум 5 лв (примерно).
    Кредитните карти (Visa, Mastercard) са с годишна такса, обичайно доста по-висока от тази на дебитните карти, но пък нямат такси при плащане на ПОС при търговец. Има такси само при плащания на виртуален ПОС в чуждестранен онлайн магазин. Таксите за теглене от АТМ и ПОС на гише в банка са убийствени и категорично не го препоръчвам.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #28

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Лично мен ми трябва възможност да си получавам плащанията във валутата, в която искам, а не в лева, конвертирани по курса на банката за деня, който може да е добър, но може и да не е.
    Нали разбираш, че за да можеш да получаваш валута, каквато поискаш, ще ти се наложи да поддържаш сметки за всяка една от тези валути или.... да си ги държиш в пейпал, което е далеч по разумно, защото мога да се разплатя от там където поискам.
    kod, Lupus и podredko харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте, днес бях в ЦКБ и попитах за новата си пластика Visa Electron че тази изтича 6-ти месец тази година и получих отговор че такива карти Виза Електрон няма да се предлагат вече от банката, ще бъдели заменени с Виза безконтактни някакви..... което ме навежда на мисълта че с нея няма да може да се тегли, толкова години така и не открих друг начин за теглене освен само с Виза Електрон карта, и Мастър Кард и всичко ги приемат но по тях не можеш да дърпаш пари от Пейпал към карта а само да вкарваш в акаунта си.
    Някой с някакво решение или да каже дали тази Виза безконтактна би ставала и занапред да се тегли чрез нея?

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Мм?
    В какъв смисъл няма да може да се тегли от Виза?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 20-03-19, 12:04
  2. PayPal въвежда безплатно връщане на стоки в България
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-16, 11:11
  3. Отговори: 0
    Последно: 20-10-14, 08:09
  4. Карта на България за ТОМ ТОМ ONE
    От Tonyo във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-10, 05:26
  5. Карта на България?
    От MoPcKu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-07, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе