Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 121
Like Tree35Одобрявам

Връткат ли ни!?.........

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Ма как ще ни връткат бе! Не виждаш ли колко хора пичелят по телевизията?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #32

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И от тук нататък става интересното! Знаят се всички възможни комбинации, които могат, ако бъдат изтеглени да има една или повече спечелени шестици. За да се предотврати падането и, технически не е толкова сложно. Мога да си представя как може да стане и едва ли това е единствения начин. Но виж, ако трябва точно в даден момент да се изтегли точно необходимата комбинация не си го представям.
    И аз това се чудех за малко по-рано и стигнах до извода, че изтеглянето на необходимата комбинация би било 6 пъти по-трудно (при еднакво ниво на успеваемост на манипулациите) от предотватяването на 1 712 304 комбинации.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #33

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И аз това се чудех за малко по-рано и стигнах до извода, че изтеглянето на необходимата комбинация би било 6 пъти по-трудно (при еднакво ниво на успеваемост на манипулациите) от предотватяването на 1 712 304 комбинации.
    Комбинациите за предотвратяване май не са чак толкова много. До изтеглянето на 6-то число няма проблеми. 5-ците са примерно до стотина. Тоест трябва да се проверят тези фишове, които вече са спечелили петица за допълващото до шестица число и да се предотврати неговото изтегляне. Вероятността при над 44 петици да няма липсващо число, допълващо до шестица ми се струва много малка..
    Yasen6275 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #34

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Аз го захапах от страната на тегленето и сравнявах тегловен коефициент между предотвратяването и тегленето, затова излизат такива цифри (може и да съм допуснал някаква грешка, че рових в разни напоени с алкохол сектори на харда)

    Иначе за предотвратяването си напълно прав, утре, ако не ме натоварят с много неделни задачи ще седна да посмятам, че ми стана доста интересно.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #35

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от stfn Виж публикацията
    Да, това беше доста показателно. Тук има доста математици, какъв е шансът това да стане? Помня, че за шестица беше някъде 1 към 17 милиона, ако не се лъжа, но две шестици поред с едни и същи числа трябва да е от порядъка на милиарди.

    Относно връткането - тук има и доста компютърни специалисти. Всеки от тях може да потвърди, че всъщност е по-лесно да направиш алгоритъм да вади определени числа, отколкото истински произволни.
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Няма такава формула, не си измисляй нова теория на вероятностите!
    Има. Нарича се условна вероятност. Тоест вероятността да се изтеглят две еднакви комбинации е от порядъка на 200 билиона.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Компютрите в тото пунктовете сканират и записват на флашка. ....
    Хахахахахахахахахахахахахахаха. Мерси за хубавото начало на деня.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Има. Нарича се условна вероятност. Тоест вероятността да се изтеглят две еднакви комбинации е от порядъка на 200 билиона.
    Неправилно прилагаш правилото за условната вероятност. Ако формулите не са много разбираеми, прочети примера накрая в линка който си дал.
    Тук имаме вероятност да се случи два пъти едно събитие в една система приведена в начално състояние и еднакви други условия. Това е равнозначно на вероятността да се повтори събитието в две еднакви системи. Тази вероятност е една и съща!!! Доказва го най-простия опит с монетата. Каква е вероятността да се падне ези, ако два пъти хвърлим една и съща монета или две еднакви монети? Влияе ли хвърлянето на ези на едната монета на вероятността да се падне ези на другата?

    PS И жив пример от практиката ми на запален табладжия - случвало ми се е с три последователни хвъляния да уцелвам все дюшеш. А ако това е началото на играта, почти сигурно е, че ще я загубиш!
    Този пост е редактиран от Lupus; 19-07-15 в 09:17.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #37

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Неправилно прилагаш правилото за условната вероятност. Ако формулите не са много разбираеми, прочети примера накрая в линка който си дал.
    Тук имаме вероятност да се случи два пъти едно събитие в една система приведена в начално състояние и еднакви други условия. Това е равнозначно на вероятността да се повтори събитието в две еднакви системи. Тази вероятност е една и съща!!! Доказва го най-простия опит с монетата. Каква е вероятността да се падне ези, ако два пъти хвърлим една и съща монета или две еднакви монети? Влияе ли хвърлянето на ези на едната монета на вероятността да се падне ези на другата?

    PS И жив пример от практиката ми на запален табладжия - случвало ми се е с три последователни хвъляния да уцелвам все дюшеш. А ако това е началото на играта, почти сигурно е, че ще я загубиш!
    Невярно. Пита се каква е вероятността да се падне комбинацията a,b,c,d,e,f при положение че предишния тираж се е паднала същата комбинация. Това е условна вероятност.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Невярно. Пита се каква е вероятността да се падне комбинацията a,b,c,d,e,f при положение че предишния тираж се е паднала същата комбинация. Това е условна вероятност.
    Нямам достатъчна теоретична подготовка на математик за да задълбочавам спора, но какво се променя в системата, за да се промени вероятността? Обясни ми го с монетата.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #39

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Нямам достатъчна теоретична подготовка на математик за да задълбочавам спора, но какво се променя в системата, за да се промени вероятността? Обясни ми го с монетата.
    Нищо. Промяната не е в системата, а в това че искаш същия резултат втори път.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #40

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Нищо. Промяната не е в системата, а в това че искаш същия резултат втори път.
    Ако мога да влияя на вероятностите в една система с желанията си, аз ще си пожелая шестица от тотото и ще я спечеля. В случая субективните фактори не би трябвало да влияят иначе системата ще е гарантирано манипулируема!!!

  13. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #41

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Тото, Лото и всички останали игри са си чиста проба измама. От време на време пускат някой обикновен човек да спечели, но в повечето случай всичко отива другаде, но не и при обикновен човек победител...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #42

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Начина на смятане се извършва с много проста формула.Примерно трябва да уцелиш "Н" броя числа от "Х" по голямо множество.Умножават се последните най-високи "Н" числа и след това се делят на най-ниските "Н" числа от "Х" множество.А сега на български 49х48х47х46х45х44 делено на 1х2х3х4х5х6 или иначе казано вероятността за "6-тица" от 6 от 49 е 1 към 13 983 816.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #43

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    мда е това ясно .. ама ако искаш да улучиш пак тия числа не съм съгласен ,че шанса е същия ..

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #44

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Стига сте хленчили бре хора - помислете малко.
    Ако ТОТОТО е участник, попълнил единичен фиш, то каква е вероятността да спечели шестица?
    Същата вероятност имаме за два тиража с еднакви числа.
    Това го коментирахме преди - странното беше, че имаше 13 шестици и педесетина петици в точно този тираж!
    //Ако не ме лъже паметта де//
    Пуснах си фиш за 2 лева
    чакам паратаTEST

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #45

    Отговор: Връткат ли ни!?.........

    Невероятната случайност с еднаквите числа съвпадна и с рокада в ръководството на спортния тотализатор. Досегашният шеф Иван Иванов е сменен с треньора по кану-каяк Дамян Дамянов.
    сега се порових за тоя случай .. след това горното ( което не знаех ) шанса да е случайност клони към 0 според мен .. някой си е осигурил лев за пенсия "забравяйки" да смени числата ( които съм далеч от мисълта ,че се падат случайно )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе