Страница 2 от 99 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    А ти искаш ли първо да се научиш да задаваш въпроси, в които твоето субективно тълкуване не присъства като част от въпроса ?

    Аз никого не питам "ти що си педал ?", въпреки че понякога си го мисля за някого. Щото това което съм си го помислил е субективно и не е редно да го вмъквам във въпроса. Щото може да не е вярно въпреки че съм си го помислил и въпроса става тъп и безсмислен.
    И още един субективен въпрос (апропо, всеки въпрос е субективен, защото е породен от възприятието на субекта за заобикалящия го свят):
    Правиш ли разлика между закон и морал? Всички ли морални ценности са законово скрепени и всички закони ли са морални?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Каква ти е дефиницията за морал ?
    Ти наясно ли си, че (например) морала може да произтича от философски възгледи, а не единствено от религиозни божи заповеди ?
    От всичко което си написал дотук е видно, че свързваш морала само с религиозните -бла-бла- заповеди.
    Но ако се поразровиш за дефиниция на "морал", ще ... ще се плеснеш по челото.

    ... Само сега не ми казвай, че съм асоциален, щото не знам инстинктивно какво е морал и използвам такива мръсни думи като "дефиниция за морал"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-04-16 в 18:02.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Каква ти е дефиницията за морал ?
    Ти наясно ли си, че (например) морала може да произтича от философски възгледи, а не единствено от религиозни божи заповеди ?
    Разбира се, че може. Всъщност кой твърди обратното? Така наречените "Божи заповеди" са само основата, неизменните и неоспорими правила на човешкия морал. От тях произтичат още много писани и неписани морални правила, характерни и валидни за различните общества и времена.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #19

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз пък съм на мнение, че по някаква случайност, някакви си десет божи заповеди съвпадат с "неизменните и неоспорими правила на човешкия морал".
    Тук се сещам за морала на средновековната инквизиция, която се е състояла от религиозни хора, които би трябвало да са наясно с тия божиите заповеди.

    ПП.
    Едно уточнение относно оная заповед за прелюбодеянията - определено е артефакт и не попада в "неизменните и неоспорими правила на (съвременния) човешкия морал". ("съвременния" е от мен, другото от Lupus)
    Та викам да говорим занапред за девет заповеди.

    ПП.
    Позачетох се какво са тия "десет божи заповеди" - определено и втората няма място в съвременния морал.
    "Да нямаш други богове, освен Мене."

    ПП.
    Бе я по-наедро !
    Първите пет отиват в кофата (нямат място в съвременния морал)
    Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от Eгипетската земя ...
    Да нямаш други богове, освен Мене.
    Не си прави кумир и никакво изображение...
    Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог...
    Помни съботния ден, за да го светиш...

    като добавим и седмата
    "Не прелюбодействувай."
    то останаха четири. (ПП. Всъщност пет щото втората са две отделни)
    Хе-хе, да ви имам и "олекващата" с времето религия.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-04-16 в 18:33.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #20

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Преди на "Христос воскресе" кротко отговорях "Честит празник". Сега ако изобщо отговоря, то ще нещо такова "Разкарай се". .
    Тази година пробвай с "Аллах акбар"..а за по достоверно си пусни една брада до великден. Със сигурност ще те гледат втрещени и другата година няма да повторят тази грешка с поздрава...
    MitkoS и blue1 харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #21

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ако пробва с това, може и да отнесе някой винкел, вместо козунак.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #22

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тази година пробвай с "Аллах акбар"..а за по достоверно си пусни една брада до великден. Със сигурност ще те гледат втрещени и другата година няма да повторят тази грешка с поздрава...
    По-добре направо да се пресели в Северна Корея. Ще попадне при себеподобни. Там вярата в свръхестествени сили е забранена със закон, атеизмът е официална религия и ги карат по сто пъти на ден да се кланят на разни партийни величия и на върховният им вожд и главнокомандващ, който също е атеист.
    blue1 и justify харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Ако пробва с това, може и да отнесе някой винкел, вместо козунак.
    Скучни и безвкусни мъдрости ръсиш. Че даже им се смееш !?
    Толкова ли не е очевидно, че както аз мога да отнеса винкел щото съм отговорил с "разкарай се", то и този отсреща може да отнесе винкел без да съм казал "разкарай се".
    blue1 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #24

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Религиите са твърде консервативни (нормално) и за да оцелеят или поне за да си запазят влиянието ще трябва да се модернизират. В средновековието и по рано може да е било нормално ангелите да имат криле за да отлитат до небето. Днес всеки знае, че небето е просто въздух и после космос. С термини левитация, антигравитация и телекинеза - не се връзва ангелите да имат криле а и няма как с криле във вакуума - така де защо са им изобщо криле?
    Ами те са като совалката бре - горе не и трябват криле, но нали като ти се яви трябва да кацне някакси

    Но сте прави да не се спазват всички заповеди...,че с някои от тях ще стане такова мазало... В Йоан 13:34 Исус се обърна към учениците си с думите: “Нова заповед ви давам, да се любите един друг, както Аз ви възлюбих”.

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #25

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За мен единственото очевадно нещо е, че не уважаваш един от най-големите християнски празници, може би поради руските корени на самия поздрав:Великденски поздрав.

    А и не виждам никакъв смисъл в тая тема, освен разтегляне на локуми от атеисти. Коментарът ми за винкела беше по-скоро шеговит, колкото и истина да има в него.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #26

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Обичаят...е тъп.
    Поздравяващият действа с презумцията, че всеки срещнат е вярващ християнин и почита обичаите и традициите като него самият..
    А презумцията е вид предположение, което всеки човек с поне малко акъл избягва, защото в 90% от случаите води до грешки....и недоразумения.
    Миналата година - на такива им отговарях с "Аллах акбар"...Пробвайте и вие.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    горя някой беше казал, че не може да си представи човек, който не вярва, че сме бездушни същества и прочее

    хоп, ето ме и мен

    да, ние сме няколко торби месо в една по-голяма торба месо, през които текат електрически импулси, които по една или друга случайност се самоосъзнават

    след като им спреш тока, самоосъзнаването изчезва

    религията е патерицата на незнаещия, с която той крета през трънака на живота, през който въоръженият със знания минава с лозарска ножица

    а що се отнася до агресивността, добродетелите и т.н. "качества" на религиите, никога досега не съм бил нападан от зли сатанисти, които ми търсят сметка защо не вярвам в тяхното божество, докато доста добронамерени християни са ме заплашвали с мъстта на техния всеопрощаващ бог, ако веднага не го призная за мой господар...

    от известно време ме гъделичкаше отвътре да разбуня форума с подобна тема, но сега си измивам ръцете от подобна отговорност
    (опаааа, каква стана тя, позовах се на християнска алегория! буахахахаха!!!)

    "слава на невидимия розов еднорог" и "спагетено чудовище акбар"
    Tormentor и stainway харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #28

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Явно много хора не разбират, че вярата в нещо, е много повече от религиите, боговете, извънземните и каквото се сетите още.

    Жалко, че не сте срещали такива хора. Аз също не съм вярващ, но за мен всички големи християнски празници са означавали много. Оставете го поздрава.
    Никой не ви кара насила да си отворите устата и да поздравите усмихнатия човек срещу вас, много по-важни са други неща, които явно не разбирате, защото...сте такива.
    ivodivo и shame харесват това.

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #29

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    други неща, които явно не разбирате, защото...сте такива.
    Имах един преподавател, използваше същия аргумент. Да не би нещо....

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #30

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    За мен единственото очевадно нещо е, че не уважаваш един от най-големите християнски празници, може би поради руските корени на самия поздрав:Великденски поздрав.

    А и не виждам никакъв смисъл в тая тема, освен разтегляне на локуми от атеисти. Коментарът ми за винкела беше по-скоро шеговит, колкото и истина да има в него.
    Няма общо с *****, неприязънта ми към великденския поздрав е от преди анексията на Крим.
    А за винкела приемам, че е било шега ... ех, не е от най-смешните, ама на всеки се случва, включително и на мен.
    blue1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 99 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе