Страница 3 от 99 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Д-а-ам-м-м-м...

    Аз съм от ордена на джедаистите, тъй де ордена на Джедаите...

    Нека силата бъде с вас...

    Най ми е лесно да съм агностик и да се уповавам на науката.

    Атеизмът е хубаво нещо когато се използва срещу крайни религиозни разбирания/течения.Те отричат атеизма, а той/атеизма отрича тях ...


    Всичко е природни закони открити от науката, а тези природни закономерности които не разбираме ги подвеждаме/прикриваме(незнанието си) под расото на религията...


    Все пак идеята за вярата ми харесва, но не и идеята за "сляпата" вяра в това което ти кажат, без да го подлагаш на съмнение ...В този смисъл религиите също може да са източник на знания за науката, когато бъдат подложения на "дисекция" ...

    До настоящият момент от развитието на Човечеството религиите са били използвани само за манипулиране, сляпо подчинение и експлоатиране на едни хора от други хора, както и за набавяне на облаги...

    Отделно като резултат от горните "дейности" религията е забавила развитието на Човечеството забавяйки/забранявайки науката.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #32

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да, ние сме няколко торби месо в една по-голяма торба месо, през които текат електрически импулси, които по една или друга случайност се самоосъзнават

    след като им спреш тока, самоосъзнаването изчезва
    Има факти и наблюдения които макар и косвено доказват (айде да не доказват но поне пораждат съмнения), че физически умираме но това не е краят. Човек не разбирайки това не значи че не е така и претендиращ за интелигентно същество трябва да си оставя и такъв вариант и вероятност. Иначе не разбирайки и заклеймявайки че видите ли това е неистина - глупаво е! Та Феар що да сме торба с месо? Ами може и душа да имаме - това което не разбираме не значи че не съществува.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    едно време йерихонски тръби са събаряли стени, слънцето спирало да се движи в небето, морета се разделяли....
    свидетели на чудесата ставали хиляди

    няма да коментирам междинните етапи, но в последно време, откакто са изобретени фотоапаратите, телефоните с камери прочее, чудесата много оредяха!
    или ги търсим в образа на исус върху препечени в тостер филийки, или винаги, ама ВИНАГИ се случват, когато няма свидетели и ние виждаме само я просълзили се икони, ту кръгчета в житата

    дейба свенливия господ, к'о му станало последните 100-ина години

    най-вероятно му е свършила маната

    ---------------------

    ама именно, Иво
    това, че не разбираме, не е оправдание да си ИЗМИСЛЯМЕ!!!
    Tommorow одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #34

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Гандалф е жив!


  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #35

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Да се върна на новината с която почнах темата и в която новина православните попове казват (в "тълкувания по предсъборния документ"):
    "Освен Светата Православна църква не съществуват други църкви, а единствено ереси и разколи, и да се наричат последните „църкви” е богословски, догматически и канонически напълно погрешно."

    И съответно какво пише в законите:

    КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
    Чл. 13.
    (1) Вероизповеданията са свободни.
    (2) Религиозните институции са отделени от държавата.
    (3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.
    (4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.

    ЗАКОН ЗА ВЕРОИЗПОВЕДАНИЯТА
    Чл. 2. (1) Правото на вероизповедание е основно, абсолютно, субективно, лично и ненакърнимо.
    (2) Правото на вероизповедание включва правото на всеки свободно да формира религиозните си убеждения, както и да избира, променя и изповядва - съответно практикува - свободно своето вероизповедание, индивидуално или колективно, публично или частно, чрез богослужение, обучение, обреди и ритуали.
    Чл. 4. (1) Вероизповеданията са свободни и равноправни. Религиозните институции са отделени от държавата.

    ПП.
    Като направя сравнение между законовите текстове и изявленията на брадите, от само себе си в главата ми се набива - поповете са неграмотни (по отношение на законите в РБ), поповете са нагли, поповете са отблъскващи.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-04-16 в 09:34.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #36

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    MitkoS
    И тук, ако я има..трябва да се намеси правосъдната ни система. Да подведат под отговорност, писалите и подписалите документа - за насаждане на омраза по религиозен принцип.
    Отдавна държавата трябваше да се заела, да постави брадатите маймуни на местата им,
    - като им набие канчето, и избие от акъла идеята, че могат да се месят в работата на държавата,
    - спре държавните помощи, субсидии и дарения,
    - спре да прави компромиси
    - да се промени закона, и накарат църквата да закупи по един касов апарат на всеки поп...
    - финансовото министерство и сметната палата да им направят една цялостна ревизия за 10 години назад,
    - НАП да изпрати съдии изпълнители за да си събере вересиите....

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #37

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Христославее, никой не иска да си има работа със Свети Петър.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #38

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    от кротък невярващ ме конвертираха (ме превърнаха) в радикализиран атеист.
    Оф-ффф, вместо да ни занимаваш с душевните си терзания, не може ли просто да емигрираш в Северна Корея. Там ще бъдеш на сигурно място далеч от всякакви свръхестествени сили и лоши свещеници.
    Никога не ходи в Бавария, Швабия, Австрия, Южна Германия и Щатите, че и там мнозинството хора са вярващи християни. Също не припарвай до Италия, Франция и Испания - там пък са католици.
    Ако аз бях толкова радикализиран атеист, за какъвто ни се представяш, щях да се преселя да живея в С. Корея при атеистите, където нямат религии и свещеници, а само партийни секретари.
    blue1 и Momchil харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #39

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Било поради глупост, било поради изгода някои тук бъркат наш Илия със свети Илия. Първото е по-вероятно.
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Оф-ффф, вместо да ни занимаваш с душевните си терзания, не може ли просто да емигрираш в Северна Корея. Там ще бъдеш на сигурно място далеч от всякакви свръхестествени сили и лоши свещеници.
    Никога не ходи в Бавария, Швабия, Австрия, Южна Германия и Щатите, че и там мнозинството хора са вярващи християни. Също не припарвай до Италия, Франция и Испания - там пък са католици.
    Ако аз бях толкова радикализиран атеист, за какъвто ни се представяш, щях да се преселя да живея в С. Корея при атеистите, където нямат религии и свещеници, а само партийни секретари.
    Точно казано! Радикалния атеизъм е продукт на радикалния комунизъм. На някои трудно им се избива от главите, независимо от 25г свобода поне на мисълта и мирогледа. Тая работа е като при великденските яйца - както и да се вапцат, под боята винаги стои черупката. А под нея понякога се крие запъртък!
    Този пост е редактиран от Lupus; 23-04-16 в 10:56.
    tony34al одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #40

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ще се измести там (С.Корея) ама и там религиозна симбиоза между Чучхе и Сонгун начело с Ким Чен Ир - техния Бог... Няма лабаво навсякъде има религии
    Momchil и Jack Krauser харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #41

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #42

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Има много мъдрост в т.н. празници въпроса е дали искаме да я видим. Празниците сплотяват. Виждаме се с хора, за които иначе в ежедневието все нямаме време. Ся кво лошо има в сирни заговезни? Да поискаш и да дадеш прошка... Може пък това да провокира разни самовлюбени хора с огромно его да бъдат повече хора....и дори само заради това си заслужава. С религия или без голи идваме голи си отиваме....ако въобще отиваме някъде. Аз лично съм от тези, вечно съмняващите се, но и е много вярна приказката: Да си вярващ е по-добре от това да си атеист - щото ако наистина Бог съществува, не е гот да не си си пуснал фиша в другия вариант така и така отиваш за тор...
    Karata, blue1 и Momchil харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #43

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Тук някои хора са си сбъркали призванието/професията (momchil, tommorow,ivodivo) я да пуснете по една брада и да отидете на шивач, да ви вземе мерките за расото и килимявката
    Пък после да почерпите....

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...докато доста добронамерени християни са ме заплашвали с мъстта на техния всеопрощаващ бог, ако веднага не го призная за мой господар...
    Потвърждавам - преживял съм таман три такива случая, с проповедници от три християнски конфесии - методист, баптист и източно/православен...натам отиваше и среща с някакъв йеховист, ама бързах и не му остана време да ме анатемоса

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #44

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тук някои хора са си сбъркали призванието/професията (momchil, tommorow,ivodivo) я да пуснете по една брада и да отидете на шивач, да ви вземе мерките за расото и килимявката
    Пък после да почерпите....
    Айде да не ми даваш наклон на дедовия, че ако те почна с твоите пристрастия, цял живот ще ядеш борш.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #45

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не му се връзвай на Х2 - той ще гори във своя ад - ще прекара вечността в стая с един милион некалибрирани проблемни телевизора
    blue1, justify и ivodivo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 99 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе