Страница 96 от 99 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1426

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    заразил съм го с казуистика - "на кой кадър се вижда ..."

    ПП.
    а ти ме зарази да не ползвам големи букви в началото на изречението

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1427

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    /offtopic

    ако стоеше толкова време пред компа, колкото го правя аз, от толкова много време, отколкото съм аз, със сигурност щеше да разчиташ като мен главната буква да се появява сама
    ако не - майната й

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1428

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имаше го и в една стара книга с медицински вицове "Асклепий се смее"

    лупус, не искам да спорим заради самия спор, пределно си наясно, не само, че съм прав, но и че истински вярващите пред вкъщи ще кажат: ето, щом той целува, значи бог ни пази
    и си пределно наясно, че не е така (че бог ви пази)

    според мен, защото не съществува, според вас, защото имате свободна воля и той ви позволява да си вземате сами решенията
    което и от двете да е вярното, фактът е един: иконите НЕ ТРЯБВА да се целуват, като трябва да се дава пример да НЕ СЕ целуват
    Аз лично не съм чувал президента да е казвал за себе си, че е истински вярващ. Така че за мен по-вероятната версия е да не е я целунал истински, а само да е имитирал целувка, както повелява протокола. И друг път сме коментирали - има етикет и той се спазва от възпитаните хора. Не зная дали знаеш, че когато се целува ръката на жена, то никога не се прави истински, а само се имитира. Обратното се счита за просташко.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1429

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Аз лично не съм чувал президента да е казвал за себе си, че е истински вярващ.
    Абе коги Мутафчийски станА президент, че нещо съм изпущил влако ?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1430

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе коги Мутафчийски станА президент, че нещо съм изпущил влако ?
    Ми избързал му е малко часовника на Лупос, ко толкоз...
    Karata, Gena_bs, svetlio1 и 1 други харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1431

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    В случая едно от най-важните неща (вече посочено от FearMe) е кой точно ближе иконата. Едно е това да е някоя квартална бабичка, съвсем друго е това да е шеф на кризисен щаб, който (УЖ !!!) дефинира правила за безопастност.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе коги Мутафчийски станА президент, че нещо съм изпущил влако ?
    Убръкал е тревичката.
    А и снобарията яко го тресе както винаги, та чак го заслепява:
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    има етикет и той се спазва от възпитаните хора.
    и е готов да оправдае каквато и да е генералска глупост, без значение кой е генерала.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1432

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе коги Мутафчийски станА президент, че нещо съм изпущил влако ?
    Да, лапсус, който не променя смисъла на казаното. Срещу него някакви доводи?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1433

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ми да я целува през маската ... тая идея с целуването на разни картинки/предмети не ми е особено понятна ...

    Неговата стана като на клипа с една госпожа политик (кмет или нещо такова) дето ни чете пред камерите как да носим маски и да не се пипаме по лицето , а в същото време си плюнчеше пръстите да отгърни следващия лист

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1434

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ми да я целува през маската ... тая идея с целуването на разни картинки/предмети не ми е особено понятна ...

    Неговата стана като на клипа с една госпожа политик (кмет или нещо такова) дето ни чете пред камерите как да носим маски и да не се пипаме по лицето , а в същото време си плюнчеше пръстите да отгърни следващия лист
    Ей, пак опираме до камбанарийката! На някой му се иска нещо някой да направи, за да може той да го наплюе, мислейки си, че с това се издига над него! Даже и онзи другия да не го прави, той си го въобразява, ей тъй, борейки се със собственото си чувство за малоценност! И ти идва да му кажеш: "Абе цървул, когато и ти станеш лекар, хирург, професор, доктор на науките и генерал едновременно ще имаш правото да му държиш сметка какво и кога да целува или не! Даже и да е целунал иконата, на него му я поднася патриарха! Ти можеш да целунеш само на жена си тигана, ако ти го поднесе!"

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1435

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Да, лапсус, който не променя смисъла на казаното. Срещу него някакви доводи?
    Срещу кое ?
    Срещу близането на иконите или срещу лапсуса.
    Ето ти един довод срещу близането - "Църква в Южна Корея заразила 46 души с коронавирус със спрей".
    Коментирали сме го вече на предишните страници, но добре известно е, че глупаците обичат да повтарят грешките.

    А за лапсуса - на всеки се случва ... стига след това да не тръгне едно замазване (в случая (уж) не тръгна)

    ПП
    Това че продължаваш със заобикалки да твърдиш, че генерала не е целувал иконата е меко казано глупаво.
    Не знаеш дали я целунал или не, но това навеждане да я целуне или навеждане, че все едно я целува първо е едно ужасно дискредитиране на правилата за пазене от вируса не от кой да е, а точно от шефа на кризисния щаб и второ всички бабички сега ще си кажат "щом той го прави, значи мога и аз".

    А освен бабичките, ти също вече на практика го каза "това е безопасно... , особено щом патриарха поднася", което общо взето е мнооооого глупаво мислене меко казано.
    Опасно е и всички добре го знаят, но "етикетааааа , генералааа !", ... смешки
    Този пост е редактиран от MitkoS; 02-04-20 в 22:29.

  13. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #1436

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мииии, не! В качеството си на хирург, професор, доктор на науките и генерал едновременно, може да целува каквото и когото си иска. Той обаче е и началник на щаба за борба с вируса. Когато сам нарушавш правила, които сам аи наложил на цял един народ, това срива доверието в институцията, която представлявш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1437

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Срещу кое ?
    Срещу близането на иконите или срещу лапсуса.
    Ето ти един довод срещу близането - "Църква в Южна Корея заразила 46 души с коронавирус със спрей".
    Коментирали сме го вече на предишните страници, но добре известно е, че глупаците обичат да повтарят грешките.

    А за лапсуса - на всеки се случва ... стига след това да не тръгне едно замазване (в случая (уж) не тръгна)

    ПП
    Това че продължаваш със заобикалки да твърдиш, че генерала не е целувал иконата е меко казано глупаво.
    Не знаеш дали я целунал или не, но това навеждане да я целуне или навеждане, че все едно я целува първо е едно ужасно дискредитиране на правилата за пазене от вируса не от кой да е, а точно от шефа на кризисния щаб и второ всички бабички сега ще си кажат "щом той го прави, значи мога и аз".

    А освен бабичките, ти също вече на практика го каза "това е безопасно... , особено щом патриарха поднася", което общо взето е мнооооого глупаво мислене меко казано.
    Опасно е и всички добре го знаят, но "етикетааааа , генералааа !", ... смешки
    За тези. които вемат собствените си фантазии за реалност и на базата на тях оценяват другите има психиатри! Върви се прегледай докато не е станало късно!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Мииии, не! В качеството си на хирург, професор, доктор на науките и генерал едновременно, може да целува каквото и когото си иска. Той обаче е и началник на щаба за борба с вируса. Когато сам нарушавш правила, които сам аи наложил на цял един народ, това срива доверието в институцията, която представлявш.
    Покажи ми в кой точно кадър виждаш целувката?

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #1438

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Това, че не я бил целунал наистина, върви го обясни на бабичките, които утре ще отидат в църквата и ще оближат иконите. Когато си на такава позиция, трябва да се съобразяваш.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1439

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Това, че не я бил целунал наистина, върви го обясни на бабичките, които утре ще отидат в църквата и ще оближат иконите. Когато си на такава позиция, трябва да се съобразяваш.
    Последно: Какво е направил ген. Мутафийски? Целунал ли е иконата или само и се е поклонил? Предлагам бабичките да направят като него!

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1440

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не се карайте. Иконата е подготвен предварително подарък, който със сигурност е санитаризиран, не е от ония олигавените в храма....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 96 от 99 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе