Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 90
Like Tree27Одобрявам

Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #61

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията


    Такива фактори няма! Законите на физиката са едни....
    Напиасх ФАКТ, а не фактор с което исках да ти насоча вниманието към нещо далеч по-различно от физичните закони. Но както и да е. Щом претендираш за голяма доза вещина в занаята, то тогава трябва да ти е ясно, че за всеки пазар се предлагат едни и същи артикули, НО с различни параметри поради съответните законови норми на дадена държава или поради преценка на производителя. Примери мога да предложа много, но са от друга тема и не смятам да спамя твоята.
    Пожелавам ти успех с начинанието което си подел и само внимавай да не си счупиш главата в тая стена към която си се засилил.

    П.п. Само не разбирам едно: след като имаш претенции че си печен, защо питаш какъв Андроид плеър да си вземеш?! То, на теб ако не ти е ясно за какво става на въпрос, какво остава за нас - фантастите лаици?? Какво ли да ти отговорим???????????
    Хайде, сполай ти!
    ppbgbg одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #62

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Дай да видим фактите! Ако си забелязал, моделите си имат допълнение или разлики в буквите и от там разлика страните за които е предназначен!
    Тоест ето че пак говорим за различни неща. Това какво общо има с измерването, начините и това което пише на уредите не разбрах? Да за България е 2х80 вата, за Руския 2х100 вата, за Америка 2х70 вата, но нова го пише на уредите и документите! Аз меря това което пише на тях, а не гледам дадени по-високи за другите страни.
    Мисля, че се отклоняваш от темата.
    Както казах, всеки спорил за аудио а и не само с мен, може би за по-широката гама електроника, тук във форума, предварително е загубил!
    За това защо питам нещо, може да попиташ в темата която съм попитал!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #63

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Лоша работа е когато човек си повярва твърде много!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #64

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Точно така!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #65

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Както казах, всеки спорил за аудио а и не само с мен, може би за по-широката гама електроника, тук във форума, предварително е загубил!
    Имах в предвид това!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #66

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Имах в предвид това!
    Аз също!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #67

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Може би темата е по правилно да се преименува на: Разминаване на обявени и замерени параметри на Самсунг и Сони за определен вид у-ва!
    Иначе голяма атака има срещу автора която не одобрявам! Да може и да изглежда несериозно в очите на повечето поведението и целта която си поставя автора но това не значи да му се нахвърляте и да го пренебрегвате... Колко случаи има в историята дето всеки знае, че нещо не е възможно но се появява един, който не го знае (нагледно доста прост в материята) и прави нещото възможно? От друга страна Лупус (колкото и да ми е неприятен) е поставил въпроси изглеждащи строго професионални (дали са такива аз не знам) но няма да е лошо да се обясни и тази страна - техничната от автора и това ще му даде необходимата тежест на твърденията стига да не се налага да пази нещо в тайна в името на каузата си!

    От мен успех и никакво отказване - всички потребители имаме нужда от такива като теб!
    tanatos одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #68

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Не е така, заглавието точно отговаря по тремата.
    След като съм го написал съм, то е доста общо към марките. За да се обоснови това, то е на база големият процент стоки сред продукцията им. Ако ставаше въпрос за единични модели щеше да е друго.
    За професионално зададените му въпроси и това какво се пита от него, а не е отговорено в темата, ще те помоля да поясниш. До момента не виждам да е питал нещо, което да не е коментирано, дори преди да попита.

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #69

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    P.M.PO 2 x 400 Watt
    DIN-Norm 2 x 150 Watt
    R.M.S. 2 x 75 Watt
    IASCA-R.M.S. 2 x 18 Watt \

    Сигурно има и още варианти за измерване на муз. мощност. След като няма стандартизация за етикиране и спецификация за потребителите. Всеки производител може да ползва каквото реши. Не ги защитавам, просто такава е действителността в момента. Всичко е подчинено на печалба, и всичко е позволено за постигането и.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #70

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Не е така, заглавието точно отговаря по тремата.
    След като съм го написал съм, то е доста общо към марките. За да се обоснови това, то е на база големият процент стоки сред продукцията им. Ако ставаше въпрос за единични модели щеше да е друго.
    За професионално зададените му въпроси и това какво се пита от него, а не е отговорено в темата, ще те помоля да поясниш. До момента не виждам да е питал нещо, което да не е коментирано, дори преди да попита.
    Май трябва много да ти се повтаря за да схванеш нещата. Можеш да критикуваш определена техника, определен клас техника, определен модел, но нямаш право да обобщаваш за брандовете SONY & Samsung. Да не би SONY и Samsung да произвеждат само аудиотехника? Означава ли, че ако на някаква уредба Samsung мощността не съответства на дадената в паспорта аз да не си купувам и прахосмукачка от тази марка? Или и тях си изследвал и си им мерил мощността им. А как срави мониторите им?
    На мен цялата тая история започва все повече да ми прилича на платено тролене - антиреклама.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #71

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    P.M.PO 2 x 400 Watt
    DIN-Norm 2 x 150 Watt
    R.M.S. 2 x 75 Watt
    IASCA-R.M.S. 2 x 18 Watt \

    Сигурно има и още варианти за измерване на муз. мощност. След като няма стандартизация за етикиране и спецификация за потребителите. Всеки производител може да ползва каквото реши. Не ги защитавам, просто такава е действителността в момента. Всичко е подчинено на печалба, и всичко е позволено за постигането и.
    Тука точно и ясно пише различен вид мощности. В случая говорим за мощност RMS. Измерването на RMS става по много начини но с един и същ резултат. RMS е величина за ефективно напрежение, а не мощност. Когато то бъде сметнато по дадена формула според нужният товар, импеданс на ОТ, то вече имаме RMS W, именно за които говорим.
    Нарочно говоря за RMS, защото ако тръгна да обяснявам и измерваме синусоидална, пикова, музикална номинална, музикална максимална, електрическа и отще един куъп други видове мощности то тогава, вече ще да стане объркване.
    Тука пак казвам, говорим за RMS коя вече са посочили!
    Не разбрах какво значи всичко е позволено за постигането й? Ние не говорим за забрани, а за не реални факти. Че е подчинено на печалба, това е ясно... ако пише 1900 вата ще се продава по-бързо от колкото ако пише 700.
    След като искат да надписват такива мощности, то да си пишат някакви ПМПО които реално нямат общи с никоя друга и са я пъти над нея, като няма фактор по който да се смята такава. Тогава обаче може би техниката им ще се купува само от не грамотни хора, гледащи едни цифри тъй като в случая са без мерна единица.
    Всеки с обща представа е запознат какво значи RMS и гледа него.
    DIN не се гледа, защото говорим за аудио система където амплитудата на звука е различна според честотният.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Май трябва много да ти се повтаря за да схванеш нещата. Можеш да критикуваш определена техника, определен клас техника, определен модел, но нямаш право да обобщаваш за брандовете SONY & Samsung. Да не би SONY и Samsung да произвеждат само аудиотехника? Означава ли, че ако на някаква уредба Samsung мощността не съответства на дадената в паспорта аз да не си купувам и прахосмукачка от тази марка? Или и тях си изследвал и си им мерил мощността им. А как срави мониторите им?
    На мен цялата тая история започва все повече да ми прилича на платено тролене - антиреклама.


    Разграничавай нещата!
    Нима като кажат, заплатите от еди кога си ще са еди какви си, ти какво разбираш и кого ще съдиш, че е казал? Има пояснение след всичко, което се чете.
    Едното е заглави на тема, другото е самата тема!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #72

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Опазил ме Господ от тези, които купуват аудио техника базирайки избора си на R.M.S или P.M.P.O .....

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #73

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Никога не купувайте SONY!

    Защо?

    1. фирмата прогресивно покачва цените, като периода на оптимално съотношение качество/цена/продукция е забравен отдавна.
    Продукциите им в момента са стигнали един от най-високите си пикове в цените имали някога, а качеството снижено до минимум.

    2. SONY лъжат системно с технически спецификации, посочени на самите уреди. Също и в паспортните посочените данни, са коренно завишени от реално възможните предоставените от съответният уред.

    3. SONY България нямат служители в центъра им обслужващ страната, които да са поне малко отговорни и държащи на клиентите си. Персонала им е под всякаква критика, дори като манталитет.

    4 SONY co. нямат дори работещ начин за електронна комуникация - световният официален сайт.
    Всеки сам определя цената на продукта си...както и всеки сам решава дали цената му допада.

    70% от производителите го правят....

    Служителите им, са като навсякъде, полуграмотни в областта...за ръководството е важното да продават
    http://www.businesspark-sofia.com/en...5/tenantid/242


    Каква комуникация те интересува?
    Sony Global - Sony Global Headquarters
    http://www.ceoemail.com/s.php?id=10290
    имай в предвид, че имейлите се филтрират от секретаря му....

    Няколко забележки:
    1. Заглавието на темата е ТЪПО, а твърденията ти са необосновани. Само думи без конкретни доказателства - описание на метода, резултати и диаграми.
    2. Не знам как си получил висшето си образование, но правописа ти е ужасен - конкретно словореда...пълен хаос на мислите.

    Няма стандартизация за етикиране и спецификация за потребителите. Маркетинговият отдел на всеки производител може да прави каквото реши за добре.
    Тук ако искаш да има някаква промяна - пиши на еврокомисаря за правосъдието, потребителите и равенството на половете Вера Юрова.
    Направи подробен доклад с факти доказващи твърденията ти и го изпрати.
    https://ec.europa.eu/commission/2014-2019/jourova_en
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-12-16 в 18:16.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #74

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    1. за цена никой не говори и темата е в съвсем друга насока.
    2. комуникация водих със Сони България, след като видяха до къде ще се стигне и колко сензорно съм приел нещата, решиха да се крият. Явно са преценили, че така може да приключат нещата.
    3. мейлите е ясно, че се филтрират ясно с каква цел.
    Не разбрах само от секретаря на кой? Също така ти какъв точно се явяваш към екипа им, че знаеш тези неща?
    Аз точно за това водя комуникация със Сони корп. официално за цял свят, а не с Бг, след като ги видях колко могат.
    4. това как пиша тук, нищо не значи, това е само форум. Отделно класа на образованието няма общи с тези неща, тъй като правопис се учи още в началните курсове. Нека да не коментираме висшисти, че това е дълга тема. Особено за технически грамотни хора, които са само на диплома.
    5. заглавието беше точно по темата.
    6. стандартизация за етикиране няма, но такава за мерни единици и обозначения има. Каква точно мерна единица или индекс ще използват Сони си е тяхна работа и никой не може да ги задължи. Те са решили да използват този за ефективна стойност RMS. ОТ този момент, вече трябва да знаят какво правят и това което пише да отговаря! Това е директно сравнимо, като да си купиш адаптер 12 волта а той да пуска 10 волта.
    7. конкретни доказани случаи в темата има и то не един. Ти си поредният който казва, че няма защото явно просто не си прочел цялата или не си внимавал. Аз едно и също във всеки пост няма да пиша. Проблеми с паметта, нямам!
    Подробен доклад и факти ще бъдат направени доста подробно. Този материал, ще се предаде и излъчи у нас, след което автоматично се надявам, редица инсинуации сами да се заинтересуват и да повредят нужните санкции. Все пак от това печелят и само дебнат някой такъв. Още повече тука говорим за доста сериозен случай.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #75

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Това е директно сравнимо, като да си купиш адаптер 12 волта а той да пуска 10 волта.
    Баш това директно НЕ Е сравнимо, хайде сети се защо....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP
    От gpashev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-16, 17:23
  2. Никога не си купувайте BEKO
    От jujo_si във форум Хладилна техника
    Отговори: 23
    Последно: 30-01-15, 22:25
  3. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  4. Продавам Sony Xperia tipo, SONY Xperia miro и SAMSUNG I5700
    От ekzidua във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-12, 21:23
  5. Не купувайте SONY CD-RW пълен буклук е!!!
    От EX-DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 09-12-02, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе