Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 90
Like Tree27Одобрявам

Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #46

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Моля да се изказват възможно повече към марките, за да има аргументи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #47

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Брей, страшна работа! Чудя се Yamaha с колко ли лъжат и те?! Всъщност няма значение.
    То и на новите модели автомобили им дават 5,5/100 градско ( че даже и по-малко), но без трафик, пешеходци, насрещен вятър,един пътник най-много,без резервна гума и др. аксесоари,половин резервоар гориво и т.н. да не изреждам всички предпоставки за да се постигне подобен резултат. И какво да правим ние, излъганите с новите коли ?!?!
    Tufata, ти си явно много лют пипер щом се заканваш едва ли не в световен мащаб!
    Вече четвърта страница чета само сухарска материя и не видях нищо черно на бяло, като лабораторни анализи, надлежно заверени с подписи и печат за извършен анализ. Хайде стига си изнасял сухарите на тарабата си! Дай нещо по-реално - окото да види. Барем някоя и друга снимка може да ни покажеш как тестваш, как САМ измерваш всичко онова за което толкова разпалено плещиш тук . Хайде де! Бъди наистина сериозен! Така както си я подкарал ми прилича на избиване на комплекси .
    Lupus одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #48

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Кой беше ти, че да ти показвам нещо индивидуално?
    Както трябва ще се покаже, когато трябва, от когото трябва!
    Ако си имал работа с подобни ситуации, ще разбереш, че нещата стават доста бавно. Това не значи, че не стават или както ти си мислиш, че са 1-2-3-4-10 стрнаици и хоп резултат. Нещата може да се влачат с години, но резултата би бил доста солен

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #49

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Не мога да се изкажа компетентно по темата, но ми прави впечатление, че през няколко страници се споменава нелепия пример с разхода на гориво. Вярва ви се или не, законите на физиката не прощават. Надявам се, че никой не очаква да му изредят всички възможни варианти - с един човек, с двама, ама ако имa отворен прозореца наполовина, ама ако е изцяло, ама ако са диагонални или един срещу друг, ако са три прозореца, ако са четири, ама ако вятърът е от север, юг, ако е с 10 метра в секунда, ако е с 11, с 12, ако изскочи внезапно куче и намалиш рязко, ако караш само на първа скорост (виждал съм го това), ако кихнеш и разлюлееш колата...

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #50

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Кой беше ти, че да ти показвам нещо индивидуално?
    Както трябва ще се покаже, когато трябва, от когото трябва!
    Чакай сега... Хайде да уточним нещо:
    Ако не уважаваш събеседниците си и не смяташ, че заслужават необходимото внимание за да им покажеш идеите си - защо по дяволите си пуснал тази тема тук???
    Тя е за да комуникираш точно с тези, на които в цитирания пост се репчиш.

    Моля, избистри идеята си:
    Ако смяташ, че трябва да я споделяш само с компетентни органи - да затварям и трия темата?
    Ако смяташ, че ще е от интерес на съфорумците и имаш желание да я обсъждаш с тях - прави го както трябва, с много и детайлна информация и уважение към тях.
    Аз друг вариант не виждам.
    Lupus, ppbgbg, DUNDURMA и 1 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #51

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Не мога да се изкажа компетентно по темата, но ми прави впечатление, че през няколко страници се споменава нелепия пример с разхода на гориво. Вярва ви се или не, законите на физиката не прощават. Надявам се, че никой не очаква да му изредят всички възможни варианти - с един човек, с двама, ама ако имa отворен прозореца наполовина, ама ако е изцяло, ама ако са диагонални или един срещу друг, ако са три прозореца, ако са четири, ама ако вятърът е от север, юг, ако е с 10 метра в секунда, ако е с 11, с 12, ако изскочи внезапно куче и намалиш рязко, ако караш само на първа скорост (виждал съм го това), ако кихнеш и разлюлееш колата...
    Много си прав! Ще помоля повече да не се обсъждат други по тематика неща в тази тема, за да не се налага да се трият постове. Този под обаче мисля, че поне обясни научно нещата, за тези които все пак искат да знаят нещо.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Чакай сега... Хайде да уточним нещо:
    Ако не уважаваш събеседниците си и не смяташ, че заслужават необходимото внимание за да им покажеш идеите си - защо по дяволите си пуснал тази тема тук???
    Тя е за да комуникираш точно с тези, на които в цитирания пост се репчиш.

    Моля, избистри идеята си:
    Ако смяташ, че трябва да я споделяш само с компетентни органи - да затварям и трия темата?
    Ако смяташ, че ще е от интерес на съфорумците и имаш желание да я обсъждаш с тях - прави го както трябва, с много и детайлна информация и уважение към тях.
    Аз друг вариант не виждам.
    Тази тема е тука с цел, като целта е описана в първият пост! Прочети го пак, моля. Не няма за цел против някого да пиша, но след като самият той не е прочел или разбрал смисъла на темата, аз няма как другак да му го кажа.
    Аз конкретно съм описал целта си, след това и иска от съфорумниците тук. Видимо не съм засегнат само аз от формите и не реалните им параметри. А от там насетне цени и качество, за които същност не говоря, защото няма закон който да ги оправдае.

    - - - - - - - - - -

    Ще помоля темата, както трябва с заглавие да бъде поправено и да не бъде манипулирано. Написал съм точно и ясно при създаването й!
    Моля, върни я правилният раздел, защото когато си купиш нещо и се окаже, че не си получил това за което си платил, няма да е размисъл. Нека не бъдем лаици или общо насочени.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #52

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Темата си е точно за Дъра-Бъра , защото е от вида "Не си купувайте хляб от еди къде си " защото веднъж си купих и вътре имаше само 95% брашно, а на етикета пишеше 100%.
    След като си публикувал тема и цитираш точно две определени фирми , трябва да се обосновеш и да кажеш защо не споменаваш и други компании - дали те на 100% отговарят на публикуваните спецификации , как са правени замерванията , по какви формули са изчислявани , за кои страни са правени ( стандартите не навсякъде са еднакви) и хиляди други подробности . Иначе си е просто чешене на клавиатурата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #53

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Явно тука са същия тип хора като в другите форуми у нас. Много ми се иска да дам точното определение, но ще е нарушение на правилата тук.
    Както са си казали, каквото и да го правиш - българина си е българин! За съжаление точно заради ето такива хора, ще има много да псувате и самите вие да се оплаквате, когато му дойде точният момент.
    Ще кажа неща, които съм казал по-напред в темата.Тука определено всеки от последно писалите, не са прочели пълно темата.
    Къде какво е измерено - пише конкретно!
    Защо говоря само за тези две марки, също пише!
    Как се измерват и при какви условия, също пише!
    Хора, четете бе! Мързи ли Ви, не можете ли? Не мога да разбера!
    След като сте седнали да давате насока в една тема по даден случай, то първо се запознайте за какво иде реч. Ако не сте запознати с конкретен случай, то просто не коментирайте. Много лоша отново българска черата! Човек може да не знае за какво се говори, но ще вика там някъде отзад, като се надява да го чуят...
    Ще кажа пак, говорим за 95% от моделите на двете марки. Тоест да попаднем на уред който е извън тези 95% е супер малко вероятно. Ако някой все пак настоява и иска да оправдае нещо, от това продавано в момента по масовите вериги, нека да каже модела и да разгледаме, като дори може и да го предостави, лично той за измерване.
    Тука не говори никой - купих си нещо от еди кой си! Пише Сони и Самсунг! Дали си си купил Сони от пазара или от директно завода им, конкретният модел има едни възможности!
    Относно как се измерва RMS мощност, може да обясня ако се наложи във видео материала които ще се подготвя. Ако тука има някой не запознат, то мисля, че е излишно да чете изобщо темата, тъй като видимо човека няма да запознат технически с нещата. Измерване на величини, формули и тн се учат доста по-рано.
    Условията при които е измерен и посочен RMS от завода са описани от производителя при всеки уред. Аз меря по същите, за да претендирам ако има отклонение.
    Искам само да ми отговориш какво значи според теб, стандартите не навсякъде са еднакви? Това ми е много чудно вече! Това може да го каже само човек, който си няма хал хабер престава от електроника и електротехника.
    Може би у нас 240 волта е напрежение с по-голяма величина от колкото 240 волта в Япония... освен това да се различава и от там да идва тази разлика в измерванията друго не виждам... хаха, ей опасно нещо е Българина! Хем не доволни, хем спорите за неща видимо извън компетентността Ви!
    Каквото и да пишете, това дори да не е принос положителен към целта на темата ми, то няма да промени иска и целта ми. Аз както искам ще си го постигна, проблема обаче си остава доста сериозен за Вас като обществото.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #54

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Ще кажа неща, които съм казал по-напред в темата.Тука определено всеки от последно писалите, не са прочели пълно темата.
    Къде какво е измерено - пише конкретно!
    Защо говоря само за тези две марки, също пише!
    Как се измерват и при какви условия, също пише!
    Хаха, много е забавна тази тема, не знам защо някои се дразнят от нея
    Преместена е в правилния раздел, нека да си се развива.

    Туфа... по-зле си от политик, присъствал поне с 4 мандата в НС бе човек...

    Започваш с - ей сега ще кажа важното от темата.
    И продължаваш не с това, което си казал, а с това, че си го казал Не се обиждай, наистина ми е забавно колко думи могат да се изпишат в тази темичка без никаква полза и смисъл.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #55

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    В Япония домакинствата са на 100V....

  13. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #56

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    В Япония домакинствата са на 100V....
    Факт с главно Ф!!!
    Има редица ограничения и изисквания за различните пазари по света, но нека оставим тези коментари за хората които са вещи в дадена сфера.
    Туфа, очакваме ( всички тук в този форум ) споменатото от теб видео! Не ни забравяй моля!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #57

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    В Япония домакинствата са на 100V....
    А в другите държави освен България правена същата техника за стандарт 240 волта, колко е? 200?!
    Въпроса е принципен ако не разбра!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Факт с главно Ф!!!
    Има редица ограничения и изисквания за различните пазари по света, но нека оставим тези коментари за хората които са вещи в дадена сфера.
    Туфа, очакваме ( всички тук в този форум ) споменатото от теб видео! Не ни забравяй моля!
    Такива фактори няма! Законите на физиката са едни в цяло свят, мерните единици също!
    Аз съм вещ и точно като такъв ти казвам, че няма!
    Ако оспорвате нещо, явно и ти освен другият по-горе, за пореден казвам - докажете го! Ако не можеш, значи просто си пишете фантастики.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #58

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Приложи някакви графики, замервания. Прикачи документи от изчисления и т.н. Сериозността на темата започна специално за мен да бледнее. Нужни са неоспорими факти, които и обикновен човек да може да проумее.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #59

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Нямам смисъл да прилагам каквото и да било, след като един такъв като теб или някой друг, може да каже - това е манипулирано! За това съм казал, че факти ще има само заснети от оторизиран екип в присъствието на вещо лице в лаборатория.
    Щом толкова искаш:
    Samsung HT-THX25 товар 4ома на канал честота 50Хц/1Кхц до 27 волта = 91 вата 10% THD, общо 500 вата от посочени 600 вата
    HТ-ТХQ120 товар 4ома на канал честота 50Хц/1Хкц до 29 волта = 100 вата при 0.1% THD повече не може да качи поради не правилен софт. общо 600 от посочени 1000 вата.
    МАХ-А66 = 32 волта в изхода към всеки канал на колоните НЧ и ВЧ при 4ома товар = 128 вата на канал 128 към НЧ + 128 към канал за ВЧ общо почти 260 вата на канал, но проблема е, че ВЧ не употребява 128 а може би 20 от тях. От там насетне идва разминаване в това което реално предоставя усилватела и цялата система.
    Като цяло усилватела дава 128+128 х2 или иначе казано почти 520 вата за колоните. Суб канала отдава 200 вата както е посочено но при товар 2ома, говоритела е 4ома, като при 4 ома отдава около 120 вата!
    МАХ-ZS940 покрива и надхвърля посочените мощности!
    HT-F6550 - описано вече в темата, че мощността е двойно показана, отделно лампите на плеъра не са в усилвателната част!
    HT-XA100T - 600 вата посочени, 450 изкарани
    DAV-DZ714 - 600 посочени - 60 вата на канал към колоните и 80 към баса, общо 440 при посочени 600.
    MHC-EC78 300 посочени, 300 изкарани от усилватела, но начина по който се използва системата с нейните си колони се използват 150 вата.
    още оценени - GT444, GTZ4D, RG595, RG590, RG494, RG440, RG330, RG220, RX88, RX90, RXD5, 7, 8, 9, LBT-XB60, LBT-LX8, EX700, DAV-DZ830, DAV-IS50, SHAKE 2000, SHAKE-X3, X7, ECL77BT ...това е малка част от моделите които са добре разгледани.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Отговор: Размисли на tufata - никога не купувайте SONY & Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Приложи някакви графики, замервания. Прикачи документи от изчисления и т.н. Сериозността на темата започна специално за мен да бледнее. Нужни са неоспорими факти, които и обикновен човек да може да проумее.
    Ти недей, не си вещ в тая материя. Това е като вярата в Бог. Милиарди вярват и никой не може да посочи пряко доказателство за съществуването му. Имахме вече такава тема. Като гледам и тая върви по същия път.

    //Добавено
    Виждам че си нахвърлял някакви данни, без да уточниш каква ти е опитната постановка, източника на синусоидално напрежение и с какви изкривявания е то, какъв ти е товара и как е измерен неговия импеданс, с какво мериш ефективната стойност на входнния и изходния сигнал, контролираш ли промените на захранващото напрежение, как и с какво мериш THD и т.н и т.н. Надявам се след като си ВЕЩ си даваш сметка, че резултатите от едно измерване зависят от еталона с който мериш и че параметрите в потребителската документация са типови за някакъв модел, а не са задължително параметрите на конкретния образец, че те са мерени с други измервателни уреди и може би при други условия и опитна постановка.
    Добре е също така да се придържаш в описанията си към легалните дефиниции. Тия тук са сравнително точни за тази аудитория.
    Този пост е редактиран от Lupus; 07-12-16 в 18:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP
    От gpashev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-16, 17:23
  2. Никога не си купувайте BEKO
    От jujo_si във форум Хладилна техника
    Отговори: 23
    Последно: 30-01-15, 22:25
  3. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  4. Продавам Sony Xperia tipo, SONY Xperia miro и SAMSUNG I5700
    От ekzidua във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-12, 21:23
  5. Не купувайте SONY CD-RW пълен буклук е!!!
    От EX-DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 09-12-02, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе