Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1258
Like Tree198Одобрявам

Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #646

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...При излишък продаваш на енергото, ...
    Това е проблема в България - а има решение : като градиш за лична консумация не продаваш.
    Няма защо някой да плаща за излишаците ти и необмислените ти решения.

    А на енергото за това им се плаща - да цоцаш ток от тях. Както искат да се оправят с диспаланса : има решения много. Дали с цената ще си поиграят, дали нови тарифи, студени и топли мощности имат да си играят. Ако искат да си гасят централите, ако искат да изнасят.
    Като си кихнеш да те закачат не ти казват кога да го ползваш имаш договор длъжни са да доставят.

    Има и решението да не връщаш.
    Просто не се връзва финансово за мен предполагам и за повечето българи, но определено не е бумащината и закона проблема.
    Нито пък заплатите, като гледам за кви глупости се дават кинти.
    Сивото е и да теглиш чертата е проблема.
    Българина мисли само като ще се вади лев ,а не като ще се пести и определено са го почнали от грешният край.

    Ето ви хубав пример - училищата: бачка се зимата за да може да се дават пари да се топли, когато ако бачкат лятото може да си карат на соларки и клими на цената на първоначалната инвестиция. Зимата така и така правят по месец от дървени, бедствени и празнични ваканции. Лятните ваканции са били за да може гадините да ходят на полето , а не на Слънчев бряг.
    Ето ви реформа в два сектора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #647

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Знаеш много добре, че проблема с връщането на енергия в мрежата, без да ти я изкупува енергото не е чак толкова прост за решаване! Трябва ти или специално устройство за баланс или интелигентен инвертор.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #648

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    не бе просто трябва да го включиш в инвертора - софтуерна настройка е. какъв е проблема?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #649

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    не бе просто трябва да го включиш в инвертора - софтуерна настройка е. какъв е проблема?
    Кое? Посочи ми инвертор, който да ти следи консумацията в апартамента и да произвежда толкова мощност, която да покрива консумацията без да връща енергия към мрежата.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #650

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    мисля че всички инвертори към които може да закачиш хоум маниджъра им.
    все пак трябва да се провери за точните модели и фирмуери защото го вкараха стандарта със софтуерен упдейт, но не ми се рови сега.
    нямам го записано точно и ме мързи , а и не е само сма имат го доста фирми.

    5 години са много време - трябва да се чете пак.
    сега отварям и хоум маниджъра им е сменен с нов , а аз ги четох последната година. така че година за година няма, нещата се сменят бързичко защото има търсене и те си предлагат на пазара.
    та пазар пазар - мисля че не немците, а заради австралийците го набиха и стандартизираха това, защото го искаха енергоразпределите им там.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #651

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Ако го има във фърмуера на новите модели - става. Иначе в сила остава старата идея на Матеев - да топлим басейна!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #652

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Най-простото решение е да се освободи пазара, а енерго дружестватата пренасящи енергия да се оправят.Може да се сключат и договори с дружества търгуващи с ток и те да търсят пазари.Но в крайна сметка винаги може да се прогнозира какво ще е производството - просто се взима статистиката за предходните дни и се гледа, гледа се и прогнозата за времето и температурите, включително слънце греенето.

    Има и друго решение - произведената ел.енергия да се преобразува в механична и оттам в статична.А когато е необходимо да се освобождава статичната която да се превръща в кинетично-механична и оттам в електрическа.


    Такова сложно преобразуване обаче няма да е необходимо, още повече че то ще има немалки загуби при самото преобразуване.Положителното е, че веднъж преобразувана до статична енергия няма да има никакви загуби до новото и преобразуване в избран момент отново до електрическа.

    А няма да се наложи защото технологиите както за акумулатори, така и за кондензатори се развиват буквално с месеци ...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #653

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    НА мен, без много да разбирам от тая материя ми идва друга идея - не може ли да се направи локална мрежа за споделяне между съседи /къщи блокове? нещо като "peer to peer". Аз примерно съм в блок с 94 апартамента, около мен има още няколко такива. всички сме вързани към един трансформатор. Ако всеки блок има някакъв контролер който да се сработва и комуникира с останалите може да се разпределя излишната енергия. Като няма такава превключват на енергото от трансформатора.
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #654

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Това, което имаш в предвид се нарича умна електропреносна мрежа или smart grid
    http://energia.elmedia.net/bg/2013-1...rid_00645.html

    Ние народите в ЕС сме световни водачи по темата
    https://greentech.bg/archives/72418

    Те и братята австралийци не си губят времето
    https://greentech.bg/archives/71132

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #655

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    НА мен, без много да разбирам от тая материя ми идва друга идея - не може ли да се направи локална мрежа за споделяне между съседи /къщи блокове? нещо като "peer to peer". Аз примерно съм в блок с 94 апартамента, около мен има още няколко такива. всички сме вързани към един трансформатор. Ако всеки блок има някакъв контролер който да се сработва и комуникира с останалите може да се разпределя излишната енергия. Като няма такава превключват на енергото от трансформатора.
    Vandal направи нещо такова, ама не знам подробности как си делят енергията. А той отдавна не влиза тук да го поразпитаме.
    Две години мъка, за да правиш ток на покрива

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #656

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    НА мен, без много да разбирам от тая материя ми идва друга идея - не може ли да се направи локална мрежа за споделяне между съседи /къщи блокове? нещо като "peer to peer". Аз примерно съм в блок с 94 апартамента, около мен има още няколко такива. всички сме вързани към един трансформатор. Ако всеки блок има някакъв контролер който да се сработва и комуникира с останалите може да се разпределя излишната енергия. Като няма такава превключват на енергото от трансформатора.
    Наистина, хубава идея. Нещо като частна мрежа без батерии с бекъп от енергото. Ще е интересно как може да се реализира това нещо на практика.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #657

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Повече от ясно е, че със съществуващото законодателство и нормативна уредба няма как да се случат подобни неща в Бг. Освен ако повечето не сме мазохисти....

    А и беден човек няма да тръгне да мисли за подобни "екстри"... За това и всячески се стремят да ни държат такива. Радваме се на малко и не ни идват "щури" идеи, от които чичковците в голямата бяла сграда нямат полза....

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #658

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Според мен съществуващото законодателство е плод на недалновидност и незнание, а не на някаква конспирация. Все пак в демокрациите законите са отражение на обществото гласувани от народните представители на въпросното общество. Както Томислав Дончев днес каза по телевизията, българските политици са свикнали да работят добре под натиск - особено вътрешен. От нас гражданите зависи промяната на самите себе си и от там на държавата и законодателството и.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #659

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Не, бре.Тези неща могат да се случат, ама енергопреносните дружества нямат интерес, защото повече ще загубят отколкото да спечелят.

    А и от друга страна тази преносна мрежа за споделяне някой трябва да я заплати...

    Ако НДСВ не бяха продали тези дружества, а бяха все още държавни/публични това можеше да се случи на цена близка до себестойност, но сега това едва ли ще стане.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #660

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Пуснете си субтитрите на български
    https://youtu.be/FY4GbgJWuXQ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Глобалното затопляне май се отлага?
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 64
    Последно: 21-11-22, 13:24
  2. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  4. Отговори: 43
    Последно: 24-04-07, 16:09
  5. Възобновяеми енергийни източници
    От TazmaniaK във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 35
    Последно: 11-10-06, 22:19

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе