Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 64

Война на ISP?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #1

    Война на ISP?

    От утре няма да виждаме :

    www.data.bg

    http://free.techno-link.com

    http://bubu.to

    и други БГ сервери!!!



    Значи искам да кажа на всички,че:

    Има споразумение между arena,bubu,data и free.techno-link

    да отрежат всички клиенти на evro.net!

    Това съобщение се получи днес от Слатина нет. Аз от снощи вече не мога да тегля нищо отникъде и се чудя за какво съм платила. Някой знае ли какво става?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Война на ISP?

    Аз горе долу мога да ти кажа, но не съм на 100% сигурен, шефа на доставчика ми каза, че фрее-тата са нещо като пирамида и никой не можел да ти осигури гарантиран достъп или казано по друг начин искат кинти ... т.е секи се праеи на тарикат и велик.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Война на ISP?

    Е, както се казва, нищо ново под слънцето. Това можеше да се очаква да стане, но нещата като че ли започват да се развиват по-бързо от очакванията ми. Не искам да се повтарям затова можете да погледнете какво мисля за процеса тук:

    http://setcom.bg/news/forum/topic.as...47&whichpage=2

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #4

    Война на ISP?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От утре няма да виждаме :

    www.data.bg

    http://free.techno-link.com

    http://bubu.to

    и други БГ сервери!!!



    Значи искам да кажа на всички,че:

    Има споразумение между arena,bubu,data и free.techno-link

    да отрежат всички клиенти на evro.net!

    Това съобщение се получи днес от Слатина нет. Аз от снощи вече не мога да тегля нищо отникъде и се чудя за какво съм платила. Някой знае ли какво става?



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*11/02/2004*:* 12:49:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    значи Съни, нямаш право да се сърдиш

    схемата е следната:



    примерно

    free hosting-а xxx.bg предлага по 1гб място на потребител - сама можеш да прецениш колко им струва това / като хардове, нета не се смята тук, защото всичко си е в БГ пииринга и дефакто си плащат еднократно за да са към него и от там вече мисля че има някакви симвлични суми/



    и за да избият тези хардове те сключват договори с най различни провайдери

    договора е следния: ISPто има достъп до free-то, но плаща месечна такса / тея хардове не са подарък на free-то /

    но някой ISPта в алчнотията си мислят, че не е нужно да имат връзка към дадено free... само дето не смятат, че ще им е по изгодно потребителя `Гошо` да дръпне поредният ЧалгаХит.mp3 от free-то за което е платил ХХ лв., отколкото да го дръпне от външен сайт, за който е платил ХХХ лв. / т.е. за външната линия /



    а друг е въпроса че по едно време free-тата искаха найстина супер мега гига високи такси, имаше един период в който много малко фирми имаха достъп до тях... след това нещата се нормализираха



    дано си ме разбрала []

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    56
    #5

    Война на ISP?

    Ми мисля, че е в реда на нещата в смисъл и аз почнах да им се дразня. Ако не сте забелязали има разни ЛАН мрежи, които за по 15 лв. предлагат едва ли не 100к към пийр-а. В началото си мислех, че това е просто плод на "градски легенди". Но скоро се убедих с очите си и какво се оказа, че всички си взимат нет-а от евро.нет тогава се позамислих, тази фирма на времето ми беше предложила нещо от рода от 20 до 100 мбит-а пийринг ... на цената, на която в други фирми получавам 20 мбит-а пийринг. Като казваха, че бърст-а се получава, когато имат фрий трафик (т.е. винаги). Просто подбиват цените. Така малко ще ги поохладят и ще се получи раздвижване сред масите, ще мигрират малко мрежите от един провайдер към друг и така.



    Войната почна въоръжете се .



    Лично мнение, че следваща стъпка ще бъде спирането на евро.нет-а към голяма част от провайдерите. 3 месеца ходене по мъките и после, пак ще уеднаквят цените си както преди 2-3 години стана. И така и пак, и пак, и пак. Това сме Българите, една добра идея да имаме (пийр-а) и ще си покажем Българщината .



    П.С. За пирамидите. Когато една фирма е вложила хиляди долари в един сървър и плаща хиляди левове на месец за интернет-а му ... да тя може да прави каквото си поиска с него. Ако иска може да го разреши и само за папата !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Война на ISP?

    за най-голям ужас на клиентите ми и cs1.opti-lan.com

    Ха честито на печелившите (40$/мегабит)...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #7

    Война на ISP?

    По повод на размишленията на Разкатан, значи всичко което казва е вярно, но не съвсем!

    На времето когато Датата имаха 5 усера, и нямаше нищо там, всичко точеше от Евронет и Технолинк.

    Може би тогава free.evro трябваше да спре достъпа?

    Евронет е един от най-големите free сървъри на free мрежата. Благодарение на голямото си дисково пространство и бързия достъп събраха много клиенти.

    Просто си ги спечелиха. Защо ограничиха free вече е друг въпрос.

    В момента и на technolink няма кой-знае какво, така, че загубата не е голяма.

    Дата започна да продава на избрани клиенти линии по 10 mbit преференциален достъп срещу допълнително заплащане...хубаво, така решили, така го направили...

    Утре ще спрат достъпа и до други. Никой не знае как ще се развият събитията.

    Като гледам ще трябва сами да си вдигаме free servers между отделните квартални доставчици...ама как ще се разберем за обмена...не знам :-)

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #8

    Война на ISP?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По повод на размишленията на Разкатан, значи всичко което казва е вярно, но не съвсем!

    На времето когато Датата имаха 5 усера, и нямаше нищо там, всичко точеше от Евронет и Технолинк.

    Може би тогава free.evro трябваше да спре достъпа?

    <div align="right">Originally posted by d-rRoss*-*11/02/2004*:* 15:29:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    не,

    когато датата имаше 5 user-а нямаше нужда от пари... сега, след като е най натовареният сървър е логично да постъпват точно така... не че ми е приятно да е така... ама нали разбирате... бизнес.... []

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Война на ISP?

    Цените на евро.нет са смешни. Те продават пиъринг под себейността му. Казано на прост език - нелоялна конкуренция. Естествено че всички други ще почнат да ги е**ват. Чудно ми е защо толкова късно се усетиха.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Война на ISP?

    Аз съм виновен вчера се пооовляках с download-а

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #11

    Война на ISP?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Лесно ви е на вас в София, имате си бърз нет и дали ше плащат или няма да плащат ви е все едно, днеска сте към дата-та, утре към техното. А какво да кажат останалите дето не са в София ...

    Толкова не можаха да направят един свестен пииринг е*ати.

    И не виждам за кво толкоз се карат, при условие че себестойността на 1 МБ не е повече от някакви 1-2-3 стотинки ...



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*11/02/2004*:* 21:45:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Кайсо,

    прощавай но не знам дали си запознат или не, но тези 200мб са IN + OUT! Не са само IN, така че реално доста под 200мб са 20лв...

    Една аверка от софия ми се оплаква вчера - 20 кинта без лимити 64kbit нет и предлагали... съветвали е да не се набутва комшийте и... познайте къде живее []



    А за другото, май не става ясно че се говори не за цената на пийринга,

    а за конкретните сървъри, които няма как от самосебе си да станат !

    отворете дата.бг бе хора - там има статистики - вижте колко гб данни има там - вижте кви пари са хардовете, сметнете и машините на които са пуснати... е няма как ей така да са безплатни ... Всеки си плаща такса да е в пийринга / всъщност незнам още дали се плаща дадено ISP да е вързано в пийринга /, а тези дето са вложили МНОГО пъти повече пари / data.bg. free.techno и т.н. / да искат да им се плаща за това ...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #12

    Война на ISP?

    Оставам с чувството, че някой го е яд за товар че Евронет продават евтино вместо да се радва.

    Кво значи нелоялна конкуренция? Да не са дошли да вземат клиентите на Intech в Младост със специални обещания?

    След като могат, да продават бе!

    Утре като фалират ще минем към Online.bg :-P

    Да не им берем грижа.

    Кво ще излезе сега? Че усерите на Евронет източили Датата и сървърите умрели та требе нови да купуват?

    Това са пълни глупости. Колкото точат на Евронет, толкова и Bolbg, и на Homelan,

    И на маса други провайдери.

    На усер по оптика да им дадеш, пак ще им е малко, това е истината, па ако може и за 15 лв. на месец като кабелната, че и Windows да му инсталираш и почистиш от вируси безплатно

    Какво да гледаме на статистиката на Датата? Ако Евронет изкарат стистика вероятно ще надхвърли това на Дтата, особено когато Датата още я нямаше и нямаше идея да я има.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #13

    Война на ISP?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Какво да гледаме на статистиката на Датата? Ако Евронет изкарат стистика вероятно ще надхвърли това на Дтата, особено когато Датата още я нямаше и нямаше идея да я има.



    <div align="right">Originally posted by d-rRoss*-*11/02/2004*:* 23:07:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    е само дето и дата и бубу и другите ги има, и за разлика от преди 2-3 години мястото е много повече, именно заради масовото окабеляване и бързият нет към пийринга - преди 3 години незнам кой се наемаше с модемче да ъплоадва нещо по голямо...

    въпроса е че някои фирми се циганят и не искат да си плащат за нещо, което потребителите обожават до ползват



    дата.бг

    Големина 3537.52GB

    Трафик София 402MBit

    Трафик Варна 30MBit



    ето от тук им е грешката - всички от софия се уливат... ниски цени, супер бърз нет - е нормално е рано или късто да ви резнат... [][:D]





    едит//

    http://www.data.bg/lg/peering.png

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Война на ISP?

    Доскоро имаше сравнително малко такива ограничения (напр. HomeLan "не виждаше" arenabg.com и други подобни, или пък някои доставчици лимитираха по скорост определени free-та). Но явно започва война за преразпределение на клиентите и собствениците на големите free-сървъри може да стигнат до там, да ограничат видимостта си само към поддоставчиците. Въпроса не е само в плащането на трафика, помислете реално - става дума и за това, кой колко поддоставчика / респ. крайни клиенти "държи".



    <font color="red">Нищо не е безплатно, даже и peer-инга [8D]</font id="red">

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    Война на ISP?

    Аз неможах да разбера, кой ми изтри поста и защо ??



    Та като стана дума за пари - аме да дигнат цените бе, ама да ми пуснат 50 к. нет към фриитата в нас. Защо имам 5к. а плащам по 48 кинта за Гигабайт ТРАФИК а ???

    Ра3 - точно това имах предвид, че не се плаща на доунлоад на на ТРАФИК, сиреч, квото влезе и каквото излезе. И то какво стана, аз по хубу да си карам на БТК през телефона, е малко ше ми е скъпичко, ама поне имам по 5к. гарантирано към всякъде.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Оставам с чувството, че някой го е яд за товар че Евронет продават евтино вместо да се радва.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Maй не е само чуство, ами жива истина

    И в крайна сметка, я ми кажете, едно free от ранга на data.bg ако сложи цена по 2 ст. на мегабайт, за кви пари си говорим ????

    щото това ше рече за 1 Гб 2048 ст., което си е 20 лева, е по колко GB трафик имат тея free-та дневно ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 03-09-13, 02:04
  2. Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!
    От lazarus18 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 68
    Последно: 22-03-09, 11:56
  3. Херкулес срещу рим,троянската война
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-06, 21:56
  4. "Война на световете" или как Спилбърг се увлече...
    От BerkStock във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 23
    Последно: 21-07-05, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе