Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Маслен радиатор - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #16

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    И сега да се похваля! Купих си лъчист инфрачервен конвектор APPLIMO.
    http://www.ritoni.com/aplimo.php
    Няма да им правя реклама на самите марки и фирмата, просто 2 дена обикалях по прехвалените хипер-маркети и там нищо не намерих, а това което имаше там, така ми го обясниха "компетентните" служители, че побързах да си изляза.
    Значи цената не е никак малка в сравнение* с обикновените конвектори - 330 лв срещу 200 лв от същата мощност. Но казвам честно, такава разлика не очаквах - наистина приказките за комфорт и топлина не са лъжа, така си е. Уреда е 2кВт, с електронен термостат и когато достигне температурата от 17 гр. започва да работи 4-1 (значи от 4 часа, 1 час почива, понякога си е дори 1:1). А за тази температура усещането е като все едно при 20 градуса, хем е конвектор и хем излъчва напред и загрява околните предмети и стените. Разликата е осезаема защото в другата стая ползвам нормалния конвектор Димплекс - там се усеща че топлината е повече във въздуха.
    И накрая като гледам и електромера си, мисля че разхода не е повече, а дори с по-малко, ще видим, засега само половин месец го ползвам, но съм наистина доволен.
    Благодаря на всички които ми дадоха съвети!* :Super:

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #17

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Ти сам даде отговора на въпроса за електромера - лъчистата топлина е много по-комфортна и усещането за топло е по-голямо. Научно е доказано, че има разлика от 2-3 градуса при лъчиста и конвективна топлина. Например: с твоят конвектор ти е комфортно при 17 градуса. Ако ползваш обикновен конвектор или климати - ще трябва да поддържаш 19-20 градуса за да получиш същото усещане за комфорт. Сам се сещаш, че тези екстра 2-3 градуса са няколко оборота в повече на електромера (независимо от източника на топлина) :coolsmiley:

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #18

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Ти сам даде отговора на въпроса за електромера - лъчистата топлина е много по-комфортна и усещането за топло е по-голямо.* Научно е доказано, че има разлика от 2-3 градуса при лъчиста и конвективна топлина.* Например:* с твоят конвектор ти е комфортно при 17 градуса.* Ако ползваш обикновен конвектор или климати - ще трябва да поддържаш 19-20 градуса за да получиш същото усещане за комфорт.* Сам се сещаш, че тези екстра 2-3 градуса са няколко оборота в повече на електромера (независимо от източника на топлина)* :coolsmiley:
    За климатик и оборотите на електромера маааалко май си се повлякал... Занеш по- добре от мен, че климатика не превръща ел.енергията в топлина, а само пренася топлото- от там и при отдавани 3kW, консумира 1kW (примерно) при едиколко си градуса и т.н. Или си правил подробни разчети?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    @svetlik, a какво е минималното разстояние пред уреда на което не трябва да има нищо. Питам защото се замислям за подобно нещо за спалнята, обаче разположението е такова, че уреда би бил на не повече от метър от леглото. Т.е насочен към спалнята на 1м. разтояние. Това дали ще е проблем?
    На въпроса може да отговаря всеки който се чувства компетентен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #20

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    По указанията за уреда пише 80 см, а в магазина, който поддържа и сервизното обслужване казаха, че още по-добре е всичко наоколо да бъде на 1 м от уреда. Не че нещо ще му пречи да работи - просто ще нагрява директно това което е пред него. Височина от пода - не по-малко от 25 см, но ми препоръчаха че може и по-високо, защото тук се комбинира не само конвективния обмен на въздуха, но и директно лъчение, така че някъде около 40 см може да бъде над земята.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #21

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    И накрая като гледам и електромера си, мисля че разхода не е повече, а дори с по-малко, ще видим, засега само половин месец го ползвам, но съм наистина доволен.
    Да не забравиш да дадеш инфо за разхода, когато му дойде времето де
    Щото се замислям в другата стая вместо клима да сложа такова чудо и се чудя

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    @svetlik - 10х

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    @svetlik
    Нещо не ми е много ясно в линка който си дал. В таблиците е дадена отопляема площ.
    Навсякъде за климатиците се говори за обем на помещението, едно е да имаш 2м таван друго е 3м
    Поради тази причина не мога да си направя сметката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #24

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    ...то е ясно че става въпрос за домашни условия, а французите не знам защо го смятат в кв. м. Питах и ми казаха че стандарта им за височина е 2,60 м. Толкова е и вкъщи - за 5x3.50x2.60 - 2000 Вт са ми достатъчни, при това без допълнителна външна изолация на панелката Но ако става въпрос за производствени халета - има си други уреди за тая цел...

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #25

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @svetlik
    ... В таблиците е дадена отопляема площ. Навсякъде за климатиците се говори за обем на помещението, едно е да имаш 2м таван друго е 3м
    ЗАБЕЛЕЖКА: изчисленията са направени при външна температура (-10°С), температура на стаята (+20°С), нормална изолация и височина на помещението (2,50-2,60м).

    Това го пише под таблиците...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #26

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Хора дайте още информация за това лъчисто отопление.
    Заслужава ли си - в сравнение с отпление с климатик. Кое е за препоръчване - като разход на финанси най-вече.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Ако Opel-ите са повече по пътищата от BMW-тата и се предпочитат от гледна точка разход на финанси, това означава ли, че BMW-то не си заслужава?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #28

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Да уточним - Opel=климатик; BMW=лъчисто отопление. Ако е така сигурно затова карам OPEL a съм привърженик на BMW. Просто е по-изгодно - финансово разбира се.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #29

    Re: Маслен радиатор - има ли смисъл?

    Видя ли, отговорът е бил у тебе! Mежду другото и аз карам Опел, ама предпочитам возията на BMW!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  3. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Отговори: 36
    Последно: 11-11-08, 07:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе