Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Инфрачервено лъчисто отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #16

    Re:Инфрачервено лъчисто отопление

    Имам адакс 2КВ от 2 месеца. Мога да кажа, че не е това което ги изкарват. Никаква технология няма - добре изглеждаща тенекия и един нагряващ тел вътре. Не топли толкова добре, гълта ток като невидяло. За да ти е топло трябва да е постоянно включено. Бързото затопляне е мит (вдига 1-2 градуса на час в стаята). За сравнение същата стая се стопля с 5 годишен маслен радиатор с вградена духалка за половин час.
    За мобилно отопление (за местене в стаи и ползване на друго място) - препоръчвам подобен радиатор - цени 100тина лева във всеки битова техника магазин.
    Лъчисто, инфра-незнамквоси, конвекционно, космическо - всичко е лъжа, за да ти вземат парите и впоследствие да забогатява електрото. Топло и евтино няма - това си е.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #17

    Re:Инфрачервено лъчисто отопление

    Не разбирам горния пост.Имам същия Адакс от 8 години.Че дърпа много,така е,но това е радиатор за постоянна работа,не за временно пускане и спиране.Самия монтаж(според мен) го показва.Мисля,че ако е добра топлоизолацията в стаята,където се ползва радиатора,ще падне консумацията.Моята няма никаква и сметките бяха височки,но там гледахме бебето и на студено не сме стояли,беше топло.Зависи и от големината на стаята,но пък този вид е най-мощния.Не знам защо колегата не е доволен,при мен радиатора си вършеше работата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    27
    #18

    Re:Инфрачервено лъчисто отопление

    Всъщност търся мнение от хора ползващи подобен инфрачервен лъчев нагревател. Който може да каже как е в сравнение с други отоплителни тела. Абе имаше една тема за тях, но нещо не я виждам

    А, намерих я http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29658.0/all.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Конвектор или лъчисто отопление?
    От thelivefan във форум Електрическо отопление
    Отговори: 175
    Последно: 08-09-22, 11:06
  2. Инфрачервено отопление
    От hristoslav2 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 745
    Последно: 01-03-21, 09:13
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе