Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 233
Like Tree8Одобрявам

Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #196

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Само не разбрах дали си сложил детето си в тази стая с климатиците които хвалиш? Оооо извинявай , ти още нямаш семейство.!!!
    Като имаш по 2 деца ( като Пат , мен и много други ) искам да те видя пак какво ще говориш.
    Познавам човек за който климатик от 2500лв е нищо, но си купи акумулираща печка за стаята с детето. Или ти си най-добрия и това е поредната глупост ?
    Виждал съм какво може и какво не климатик и от 500лв и от 2500 , даже и централна система за много пари - 13 етажна бизнес сграда.
    Техно...Не се знаем,и дали имам или нямам семейство НЯМА НИКАКВА ВРЪЗКА С ТЕМАТА !!!
    Имам дете,20 годишна дъщеря,отгледана през далечните 92-95-98-ма г ,когато и не бяхме чували за климатик.За сметка на това обаче отгледах бая деца на познати и приятели,ВКЛ. и на брат ми,монтирайки им климатици...И защо ли не помня да са ми трили сол на главата,че видиш ли - климатика колко е вреден,хихихихи....
    П.П - И аз съм виждал как се прави сърдечна операция по Дискавъри. Искаш ли да се пробвам на теб,щот и аз кат тебе с гледане току-виж съм станал сърдечен хирург ???


    tarapondi- всичко е по-скъпо от отоплението с климатик,включително и дървата,освен ако не ти ги крадат
    1 Квтч с дърва излиза около 7-8 ст,а с климатик около 5-6 ст...И мани друго,ами хамалуването около дървата,мъкнене,чистене,цепене,складиране...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #197

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    tarapondi- всичко е по-скъпо от отоплението с климатик,включително и дървата,освен ако не ти ги крадат
    Това не е вярно-термопомпата въздух -вода когато отоплението е реализирано като подово с такава термопомпа/мини чилър е по евтино.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #198

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Това не е вярно-термопомпата въздух -вода когато отоплението е реализирано като подово с такава термопомпа/мини чилър е по евтино.
    И какъв и е СОРа на тая термопомпа?

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #199

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    На подовото якото му е, че не са необходими мн. високи температури. Не е като при климатика 40 градуса, ами да речем около и под 30. Може би от там идва и някаква икономия. И въпреки това се постига по-голям ефект дори. Комфортът от подовото не е сравним с нищо друго според мен.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #200

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Джъсти..В един пост ти бях казал да не си мешеш капата в теми,от които не отбираш професионално,и да не заблуждаваш питащите,ама а де ??? Откъде накъде отоплението с термопомпа въздух - вода е по-евтино от това с климатик ??? Примерно имаме една Алтерма с КОП - 4 и един Санчо с КОП - 5,5...А ся познай кое е по-евтиното отопление ???
    П.П - а освен това и климатика си е термопомпа сам по себе си..Как успява да е по-икономичен от себе си обаче не вдянах

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #201

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Примерно имаме една Алтерма с КОП - 4
    4 си е висок СОР за Дайчовото, било то и Алтерма.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #202

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Е то уж така...при изключени елнагреватели ,ххахахах. С тях заедно гони космическия КОП - 1,5,познат повече на наборите от новобранската на Хитлер,отколкото на нас.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #203

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Ако сложа 6 термопомпи/климатика/ за да отопля една къща, то това ще ми струва около 12-15хил. лева при КОП на отопление около 5 и ще разполагам с около 20-24кВт номинална мощност на отопление. Ако ползвам термопомпа вода-въздух ще ми струва около 20 хил. лева при КОП около 3 и ще разполагам с около 15кВт номинална мощност.
    В първия случай ще консумирам около 4кВт/ч електроенергия, във втория около 5квт/ч. Нещо не ми се връзва или не ми е ясно. Кой е е този дето ще предпочете втория вариант? На първо четене така излиза, но ако изпускам нещо моля поправете ме. Честно казано според мен нещо не е точно така защото иначе никой няма да сложи термопомпа! става дума за термопомпа с подово и конвектори/за охлаждане/. А и в двата случая топлата вода не е решена!
    А и ако с тия 6 климатика съм сигурен че ще стопля тая къща, то с термопомпата не съм.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #204

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    tarapondi- всичко е по-скъпо от отоплението с климатик,включително и дървата,освен ако не ти ги крадат
    1 Квтч с дърва излиза около 7-8 ст,а с климатик около 5-6 ст...И мани друго,ами хамалуването около дървата,мъкнене,чистене,цепене,складиране...
    +1.
    И от моите измервания и сравнения на двата вида отопление излиза почти точно така. Даже към двойно (и повече) по-скъпо ми излиза с дървата сравнен със среден клас климатик (1340 лв.).
    На теория може да е 7-8ст., но като сложиш лошо регулиране на мощността при дървата (претопляне), влажност на дървата, КПД на камината, оптимални условия за горенето (незнайно кога се постигат), пушене с последващо отваряне на прозореца и излъгването при дървата като сложиш. Така загубите се увеличават и цената се вдига.
    Сравненията ми са със суха камина и инверторен среден клас климатик, при цена на дървата 60лв./куб. и средна цена на тока 0,1642 лв./kWh. За водна камина нямам данни, но и не бих си сложил. Ако някой прояви интерес към данните ще ги систематизирам и постна при наличие на време.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #205

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Ако сложа 6 термопомпи/климатика/ за да отопля една къща, то това ще ми струва около 12-15хил. лева при КОП на отопление около 5 и ще разполагам с около 20-24кВт номинална мощност на отопление. Ако ползвам термопомпа вода-въздух ще ми струва около 20 хил. лева при КОП около 3 и ще разполагам с около 15кВт номинална мощност.
    В първия случай ще консумирам около 4кВт/ч електроенергия, във втория около 5квт/ч. Нещо не ми се връзва или не ми е ясно. Кой е е този дето ще предпочете втория вариант? На първо четене така излиза, но ако изпускам нещо моля поправете ме. Честно казано според мен нещо не е точно така защото иначе никой няма да сложи термопомпа! става дума за термопомпа с подово и конвектори/за охлаждане/. А и в двата случая топлата вода не е решена!
    А и ако с тия 6 климатика съм сигурен че ще стопля тая къща, то с термопомпата не съм.
    Там е работата, че при източник - въздух - температурите падат до и под "-20", с което пада и КОП-а дори под 2, докато при източник вода - това става в минимални граници и запазва КОП-а на системата, с което може да се направят и по-точни изчисленя за нужната мощност за отопление и охл.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #206

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    +1.
    И от моите измервания и сравнения на двата вида отопление излиза почти точно така. Даже към двойно (и повече) по-скъпо ми излиза с дървата сравнен със среден клас климатик (1340 лв.).
    На теория може да е 7-8ст., но като сложиш лошо регулиране на мощността при дървата (претопляне), влажност на дървата, КПД на камината, оптимални условия за горенето (незнайно кога се постигат), пушене с последващо отваряне на прозореца и излъгването при дървата като сложиш. Така загубите се увеличават и цената се вдига.
    Сравненията ми са със суха камина и инверторен среден клас климатик, при цена на дървата 60лв./куб. и средна цена на тока 0,1642 лв./kWh. За водна камина нямам данни, но и не бих си сложил. Ако някой прояви интерес към данните ще ги систематизирам и постна при наличие на време.
    Искаш да кажеш, че ти сравняваш със камина без водна риза и радиатори към нея? Много неправилно сравнение защото обикновено със разходите и хамалогията по една такава камина се топли цяла къща.
    Варианта с дърва си има своите предимства ако се ползва във къща, а не в апартамент. За пример ще дам къщата на родителите ми, където за 6 месеца почти всеки ден палене отиват около 12 кубика дърва /тази година повече/. Става дума за един етаж, 6 помещения, с около 120 кв.м. площ, хубава дограма, но без изолация. Нещо, недостижимо с каквито и да са климатици.
    Да, хамалогията е голяма, няма как да регулираш прецизно температурата в помещенията, но цената и комфорта е несравним.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #207

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Симеонов то масата хора които пишат изобщо не са вникнали в написаното и нямат представа и дори не правят разлика между термопомпа въздух-вода и вода-въздух, така че не се подвеждай по написаното от други който я прочели и разбрали какво съм писал я не са-драскат колкото да се намират на работа.

    Още вчера щях да отговоря, но се спрях-просто няма смисъл в някой случаи...

    1. Имам познат с термопомпа въздух вода изпълнение подово отопление и конвектори(които да ползва предимно сега лятото) който изкара цялата зима с нея в нова къща 240 квадрата при стандартна височина 2.55-2.65 метра на помещенията.Когато я пусна ноември(тогава всичко беше готово и се нанесе) около 5 дни докато се темперира цялата къща на 20 градуса термопомпата въздух -вода работи с консумация 3-3.5 киловата.След това консумацията падна на 1.3-1.8 киловата в зависимост от външната температура и така цяла зима.

    2.За да говорите изобщо за КОП на климатик независимо дали е 5, 6 или 10 трябва да знаете средномесечните температури за населеното място в което се намира отопляваното с климатик помещение и да погледнете в техническите спецификации при тази средномесечна температура за съответните месеци-ноември, декември, януари, февруари и март какъв му е КОПА на съответният климатик и спада на този КОП, за да не се окаже, че е доста близко до този на термопомпата въздух-вода....

    3. не може по никакъв начин да се сравнят като площ вътрешния топлообменник на климатик(дори да е разгънат) с площа на пода който изпълнява ролята на топлобменник при подовото отопление.

    4. на краката е достатъчно да им е 26-28 градуса за да е топло на цялото тяло на човека, въздуха от климатика който излиза обаче трябва задължително да с температура над температурата на човешкото тяло(~37 градуса) и да е поне 42-44 градуса за да не се усеща като хладен повей зимата размесвайки се с по-хладния околен въздух в стаята...защото тогава въдуха ако е по-студен от човешкото тяло няма да го стопля, а ще изстудява човека отнемайки му топлина от тялото.

    То поради това зимата при вятър казват температурата е 0 градуса, но при вятъра от 5 метра в секунда се усеща като -3 градуса ...

    5. Който философства да направи демонстрация и да стъпи с гол крак върху тенекия/плочка или камък сгорещена до 44 градуса, а аз ще стоя на непосредствено пред клапите на климатик издухващ въздух 44 градуса и да видим кой първи ще "избяга" ...

    6.При тремопомпата въздух-вода с изпълнение подово отопление освен конвекцията има и лъчисто отопление от нагрятият под, поради което не е необходима температура от 44 градуса

    7..температурата с термопомпа въздух -вода реализирана с подово отопление е винаги по-равномерна от тази създавана с климатик поради естествената конвекция на топлия въздух отдолу- нагоре, докато при климатика има принудителна вентилация на въздуха и той се насочва надолу към постоянно по-студеното(в сравнение с горната част на помещението) надподово пространство на помещението.

    Кой ли не се изявява- един без работа щото намалял оборота и няма клиенти сега в кризата -дай да видите колко съм умен, друг понеже не продава термопомпи, само климатици - САКЪН -как ще му "отнемеш" потенциално "зарибяваните" клиенти на климатици като казваш че термопомпата с подова реализация на отоплението е по-добрия и икономичен вариант за отопление...

    Ако се отопляват 2 помещения до 40-45 квадрата зимата климатиците за малка площ може и да са по-икономични, но за къщи и голями апартаменти над да кажем 100 квадрата терпомпата въздух-вода с подова реализация е най-комфортното и икономично решение когато се отопляват всички помещения.

    Та икономията в този конкретен случай с термопомпа въздух -вода реализирана с подово отопление не идва от толкова от КОП-а, а от усещането за топлина на човешкото тяло ...
    ...който продължава да спори и "му стиска" готов съм за "състезание" по точка 5


  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #208

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Изцяло те подкрепям за всичко написано !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #209

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Искаш да кажеш, че ти сравняваш със камина без водна риза и радиатори към нея? Много неправилно сравнение защото обикновено със разходите и хамалогията по една такава камина се топли цяла къща.
    Варианта с дърва си има своите предимства ако се ползва във къща, а не в апартамент. За пример ще дам къщата на родителите ми, където за 6 месеца почти всеки ден палене отиват около 12 кубика дърва /тази година повече/. Става дума за един етаж, 6 помещения, с около 120 кв.м. площ, хубава дограма, но без изолация. Нещо, недостижимо с каквито и да са климатици.
    Да, хамалогията е голяма, няма как да регулираш прецизно температурата в помещенията, но цената и комфорта е несравним.
    Къде видя да споменавам някакви радиатори?
    Квартира: Апартамент 2ет., две еднакви по площ стаи по към 16м2. Няма изолации, стари дограми. И в двете стаи имам дори по 1 единично стъкло на дограмата. В едната имам климатик а в другата камина без водна риза, няма радиатори. Климатика - югозапад, никой не топли съседните стаи, 1 външна стена;
    Камината - североизток , стаята отдолу се топли на дърва, 1 външна стена.
    Предполагах че в преходните сезони климатика ще излиза по-евтино, а в най-студените януари и февруари с камината ще е по-евтино. Е да, ама не. Данните ги помня за най-студения месец тази година Февруари:
    Климатика почти не е спиран, работил 600 часа - изгорил ток за 46,70 лв. - имам електромер само за него.
    Камината е работила само през деня около 320 часа - изгорила дърва за 58 лв. - броят се касетките които съм изнесъл за месеца.
    Отделно в най-студените седмица - две, в стаята с камината стига 20-21гр. , 3 часа след запалването. При климатика денонощно не е падало под тази температура. - Дори жената не може да го оспори, защото го е видяла с очите си.
    За моите условия, дървата са ми двойно по-скъпи. Само ако са крадени или ако са под 30лв. за куб. тогава може.
    Нямам данни за водна камина, но не смятам да го проверявам.

    За комфорта не ми се спори, никого за нищо не агитирам само споделям това което съм видял, измерил, записал.
    Някой каза за маслен радиатор - след пожара при родителите ми - никога вече. На работа стаята ми също беше пострадала от маслен радиатор - 2 години след боядисването още си миришеше на изгоряло. Какъвто и да е друг - сух, воден, ТАП , духалка и др. , но маслен - не благодаря.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #210

    Re:Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0

    Камината - североизток , стаята отдолу се топли на дърва, 1 външна стена.
    Предполагах че в преходните сезони климатика ще излиза по-евтино, а в най-студените януари и февруари с камината ще е по-евтино. Е да, ама не. Данните ги помня за най-студения месец тази година Февруари:
    Климатика почти не е спиран, работил 600 часа - изгорил ток за 46,70 лв. - имам електромер само за него.
    Камината е работила само през деня около 320 часа - изгорила дърва за 58 лв. - броят се касетките които съм изнесъл за месеца.
    Вгради една горивна камера в камината и ще останеш приятно изненадан Аз десетина години се топлих с обикновена камина тип открито огнище, също в апартамент. Миналата година обаче на вилата направих камина с горивна камера и оттогава това "чудо" в нас не съм го и палвал дори! Такава огромна разлика има, че направо е шокиращо Откритото огнище си е чисто разхищение на мтриал! С една горивна камера Deville с 6 въздуховода, май 8-9kW се водеше, се топлят около 160 квадрата с лекота! Комфортно и равномерно се отопляват помещенията. Като изгорят дървата, просто се затваря жалуза да не влиза кислород в камерата и жарта може да тлее 7-8-10 часа без проблем. После слагаш нови две дръвца и така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 13:59
  2. Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?
    От karata_ccc във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 17-01-11, 15:50
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 15:12
  4. Уред за икономия на ток
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 118
    Последно: 18-02-08, 17:11
  5. E, т`ва е Домакински уред!
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-03, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе