Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 233
Like Tree8Одобрявам

Кой уред на ток е най-евтин след климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #46

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Като гледам какви сметки за ток плащате май освен да се отоплявате май и не се къпете всеки ден, както май не се готви, пере и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #47

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Ами Джулиане за теб както не съществува друга марка освен Дайкин, така явно не можеш да се сетиш, че има бойлери и печки на газ, който са далеч по-ефективни от електическите си събратя.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #48

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Уф, то стана една каша - кой с кого спори - не мо'иш разбра - кръчмарска история, трета фаза ! Помня, че вчера спорих с Julian, сега го подкрепям в другия спор. За домакински нужди(без отопление) тока ми е бил винаги 70-80лв(сега вече 90).До миналата зима се отоплявах охолно с камина с водна риза за около 60лв на месец(80дом.+60отопл.=140). Миналата зима смених жилището и се отоплявахме на ток (доста по-спартански), като сметките в топлата зима достигнаха 160лв(160-80=80лв за отопление). Та, въпроса ми беше към blue1, Alexi, soon и други - като съобщавате сметки за ток 90-100лв, това само за климатиците ли е или общо? А ако готвите и се къпете на газ, защо не го слагате в сметките. Защото аз също като Julian не мога да си представя едно семейство да харчи по-малко от 60лв ток(или газ) само за домакински нужди, без отопление(както казах моите в момента са 90).
    Alexi, тези цифри от таблицата съм ги пресмятал без да ползвам никакви данни. Не съм посочвал за -10градуса, а съм дал за -12.5градуса СОР=1. От графиката се вижда, че японски климатик Chofu Sereno при -12,5 градуса има СОР<1,5! Е, да сгрешил съм с няколко десети, признах си !
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    ,обаче нощем по твоята сметка той ще стане 4 ,понеже тока е 2 пъти по евтин нали ?
    Да, така е, само че климатика дава топлина на момента, а през нощта тя обикновено не ни трябва

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #49

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Ами Джулиане за теб както не съществува друга марка освен Дайкин, така явно не можеш да се сетиш, че има бойлери и печки на газ, който са далеч по-ефективни от електическите си събратя.
    Бойлерите и печките на газ не са по-ефективни, а просто газта е по-евтина. Друг е въпроса ако вявраш на търговците, че са с КПД над 100%.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    да другите ми уреди са на газ но не съм я сложил в сметките защото темата е за ел.уреди

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #51

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Лазаре за газ плащам 30 лева през зимата и 20 лева през лятото на месец, 97 лева беше най-високата сметка която съм платил миналата година за ток и то през месец януари. Апартамента ми е 70 квадрата и поддържаме през деня 21-23 градуса а през ноща 18 градуса.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #52

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Бойлерите и печките на газ не са по-ефективни, а просто газта е по-евтина. Друг е въпроса ако вявраш на търговците, че са с КПД над 100%.
    Ми те и климатиците не са, ама ходи ги питай търговците....


    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Лазаре за газ плащам 30 лева през зимата и 20 лева през лятото на месец, 97 лева беше най-високата сметка която съм платил миналата година за ток и то през месец януари. Апартамента ми е 70 квадрата и поддържаме през деня 21-23 градуса а през ноща 18 градуса.
    Съгласи се че разликата между 30 и 100 е доста голяма......

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #53

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    И аз винаги се чудех на цитираните страшно ниски сметки за ток. Сега лятото имам по 70-80-90лв. за ток, като използвам често котлон на газ. Вярно за апартаментите е по-евтино, за разлика от тези, които сме в къщи, но чак такива нищожни цифри. Бойлерът само на нощна не стига на 2-те лами от женски пол, които са ми в къщата. Всяка една от тях самостоятелно източва по един бойлер. Сега ще гледам да вържа бойлера за локалното парно за зимата. Хубаво и комфортно отопление в цялата къща си иска съответната сума. Независимо от типа отопление. Говоря за топло навсякъде, а не в 1-2 стаи, за 4-5 часа. Другото са компромиси. За гореспоменатите дами температури под 24-25 градуса са си студ и крайниците им са все замръзнали. Даже забелязах, че като се спре парното и след това харчи повече гориво да затопли и е по-добре възрастният ми баща да хвърля постоянно по малко в котлето. Имам външна изолация , 2 климатика и локално парно.
    Без пари няма комфорт.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #54

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Ми те и климатиците не са, ама ходи ги питай търговците....
    Ефективността на климатиците не се оценява с КПД, а със COP-a. Така, че черно на бяло се вижда колко е.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #55

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Нека и аз да се изкажа. Значи от бира на бира и доста ровене по форуми и обикаляне на магазини за климатици си правя извод, че един марков инвертор харчи 30-35 лв на месец, а един конвенцоинален мидея - до 50 лв максимум в най-студените дни! Никога не съм имал климатик, това са думи на търговци и потребители (познати и непознати)! Не мога да си представя как е и с акумулираща печка, но мойе да се сметне... 30 дена по 8 часа са 240 часа по 4 киловата консумация = 960 киловата месечно по 0,1 лв нощна енергия прай 96 лв на месец твърд гарантиран разход!!! (ЗА ФЕВРУАРИ - ПРОМОЦИЯ 90ЛВ ) Ама има и топли зимни месеци, има и горещи летни! Моята спалня и детска са 3,5 на 3,5 метра и ако сложа едно такова животно вътре трябва да си изнеса гардероба !!! Та извода е че след климатика, най-икономично е .....................

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #56

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Сетих се!!!!!!!! Електрическо одеало! Струва 35 лв и харчи 30 вата на 1 и 60 вата на 2! Имам такова и мога да ви увера че на 2 не се търпи! ТОВА Е ! 30 вата на час.. направо сцепи и климатици, и камини и каквото си искате, а даже е и електрически уред!!! Трябва да признаете че това е отговора.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #57

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    ba4_dido, само да вметна - акумулиращата не работи 8 часа, а се самоизключва при достигане на зададената температура според степента, не харчи 4kW/h именно защото има 4 степени (Изгрев - 4, Ела - 6), удължаването на горещината на печката през деня се регулира чрез отваряне/затваряне на шлюз (Изгрев) или използването/неизползването на вграден вентилатор (Ела)

    в общи линии всеки си знае за това, което има, и прави певдположения за това, което няма.
    затова предлагам по време на зимата да си пишем специфичните особености на жилищата, страничната консумация и крайните сметки, след като чак пък толкова не можем да се разберем кой е най-голям пич

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #58

    Re: Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    ba4_dido това е отговора!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #59

    Re:Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    моето мнение е,че ел. котле на електролиза е по-добре от климатик, новите варианти дават между 15-30 % по-добри показатели от климатик клас А

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #60

    Re:Кой уред е най-евтин на ток след климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от михаил
    моето мнение е,че ел. котле на електролиза е по-добре от климатик, новите варианти дават между 15-30 % по-добри показатели от климатик клас А

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 13:59
  2. Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?
    От karata_ccc във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 17-01-11, 15:50
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 15:12
  4. Уред за икономия на ток
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 118
    Последно: 18-02-08, 17:11
  5. E, т`ва е Домакински уред!
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-03, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе