Ако някои има такива радиатори,моля споделете мнение...
http://www.utilitiesbulgaria.com/solea.htm
Ако някои има такива радиатори,моля споделете мнение...
http://www.utilitiesbulgaria.com/solea.htm
Супер цени! По-изгодно е обаче да си вземеш маслен радиатор за 70лв и истинска картина от италиански художник от Ренесанса
Вярно е че цените са супер,но виж им разхода.Ако е вярно ще горят като марков инвертор...
Ами то и моят компютър гори толкова, ама не топли като марков инвертор. Колко стени имаш в къщи - на всяка трябва да окачиш по една "картина" за да се стоплиш. Защо не искате да приемете някои истини? Отоплението чрез преобразуване на електрическата енергия в топлинна е няколко пъти по-скъпо от преноса на топлина от едно място на друго чрез термопомпа. Тоест при едно и също количество вложена ел.енергия термопомпата (каквото реално представлява "марковия инвертор") дава няколко пъти повече топлина от реотана. Но нас ни интересува получената топлина за да си стоплим къщата. Значи трябва да повишим няколко пъти вложената енергия(да окачим няколко италиански картини), за да получим количеството топлина, което дава инвертора, които "гори" колкото една картина.
Не искам да кажа да не си купуваш такава картина, а да не се заблуждаваш, че с 400Вт ще си стоплиш стаята.
Здравейте! Само мен ли ме дразни "италянски". Вече в доста форуми го срещам написано по този начин. Италия - италиански! Не искам да се заяждам, само споделям. Иначе по въпроса - Lazar е абсолютно прав!
Според мен ще си заслужава , но при тия цени инвестицията ще е спорна , има български вариянт който е около 11-12 пъти по ефтин при същата мощност просто му липсва популярност . Все още не съм си сложил такива защото едва днес намерих производителя им четейки един форум съвсем случайно . Мисля до седмица да съм го монтирал и да направя тестове , имам уред който засича часовете които работи даден уред конумацията му , навартяните киловати и дори цената на употребения ток , засега съм го пробвал на инверторния климатик и печка духалка . Климатика 12 изхарчи три пъти по малко ток за отопление на 40 кв метри сравнение с духалката за помещение от 10 квадрата . Има някаква разлика и в изолащиите и температурите които се поддържат ама въпреки това резултатите са показателни .
ivelin19 , я пусни един линк на тези нашенските да видим за какво става въпрос.
Днес говорих с фирмата , сега има няколко почивни дни и след тях в понеделник ще ида да взема 2 броя от 600 вт за банята и домашния ми офис . В банята ще е с включване а в помещението с термостат .
Оказа се че и в тоя форум имало писано за производството на тая фирма но не съм попаднал на него по навреме . Ето линковете
http://vega-s.net/?nav=products&cat=107&lang=1
http://vega-s.net/photos.php?parent=45&lang=1
Има и снимка как изглеждат под прозореца и понеже няма много информация давам сайта и на западен вариант в които има много подробности за тоя вид отопление и снимки как изглежда монтирано .
http://www.infraswiss.bg/?page_id=7
ivelin19, нещо не ми вдъхват доверие тези на "вега-с",според тях за моята спалня ще ми трябват за 12кв/м=32куб/м два радиатора по 600вата = 1200вата.
Виж товаhttp://www.sunnyheat.com/Heating-Systems.39.0.html , ми изглежда по сериозно , разгледай графата с документацията.
А като вземеш на "вега-с" пиши какви са резултатите от теста.
Инфрачервени, ултразелени все тая - обикновени печки с реотани.
Всички които са се възползвали от техните "предимства" са се убедили по един екзистенциален начин в достоверността на казаното от Лазар.Така ние простите юзери - трябва повечко да се вслушваме в съветите на спецовете за да не се припомняме рефрена от стария български филм "Баш майстора" - "Нима живота ни ще мине хич без топлина."Ами то и моят компютър гори толкова, ама не топли като марков инвертор. Колко стени имаш в къщи - на всяка трябва да окачиш по една "картина" за да се стоплиш. Защо не искате да приемете някои истини? Отоплението чрез преобразуване на електрическата енергия в топлинна е няколко пъти по-скъпо от преноса на топлина от едно място на друго чрез термопомпа. Тоест при едно и също количество вложена ел.енергия термопомпата (каквото реално представлява "марковия инвертор") дава няколко пъти повече топлина от реотана. Но нас ни интересува получената топлина за да си стоплим къщата. Значи трябва да повишим няколко пъти вложената енергия(да окачим няколко италиански картини), за да получим количеството топлина, което дава инвертора, които "гори" колкото една картина.
Не искам да кажа да не си купуваш такава картина, а да не се заблуждаваш, че с 400Вт ще си стоплиш стаята.
Човекът дет са казва - отоплява полвин окръг и добре знае какво говори.
[img width=459 height=600]http://img718.imageshack.us/img718/4650/c8af0fcb6cb725434e08b09.jpg[/img]
Специалистите да се произнесат и оборят това...ако могат...
Залагаме 50вата на кв/м
365.24.50/1000=438кв за година- отоплителен сезон 4м 438/3= 146киловата - при посочени 110к.
Това е първият ключов момент.Техните сметки са при 40вата на квадрат.
Средностатическа българска къща ще се отоплява с 40 вата, когато сам Конан се материализира пред очите ти.За швейцарска къща може и да е така.
Средностатистическият живот и на термопомпата се увеличава при намаляване на натоварването в/у нея което е обусловено от повишеното изолационно съпротивление за да могат тия 40вата да са достатъчни.Този факт не виждам да е включен в сметките.
И като ще отчитаме инвестиционни разходи, защо не се отчита, че термопомпите охлаждат през лятото.
Коя методология, освен шарлатанството, позволява такива мурафети.
Щвейцарските къши имат ли климатици?
Ако имат, защо не се отчитат разходите за охлаждането при оценка на енергийната ефективност.
Дай сега да сметнем колко струва охлаждането с InfraSwiss.
И още за хиляда фактора се сещам които правят сметките на тия юнаци неверни.
badr,добре е,че се опитваш да разсъждаваш.Защо реши,че отоплителният сезон е 3 месеца.Какво би станало ако той е 4 или 5 месеца...
Опс...видях,че си го сменил вече на 4 месеца...но защо и в сметките си не го смени...
Е ясно за специалистите но който не е работил с това може само да расъждава по неговата си логика . На мен това което прочетох във много сайтове за това отопление ми звучи доста логично и вярно затова ще инвистирам 200 лева за експеримент който ще покаже на практика как е . Засега не искам да убеждавам или разубеждавам никой . И да знаете че това ще ми е най малката инвестиция която съм правил в тая област и изглежда най обещаваща . В моментоа използвам инверторен климатик , печки духалки , парно с твърдо гориво и на природна газ от скоро и си съставих картина за тяхните предимства и недостатъци . Но борбата ми е за отопление което е от типа изчисли , постави и забрави . Без движещи се части , подухващи и бръмчащи тела , нужда постоянно да го ръчкам и да го гася и пускам да да спестя някой лев , без да внасям дърва в обитаеми помещения и да ми пуши , без притичвания до котелното помещение , без електрически уреди топлещи ми тавана който е каратаван и няма кой знае каква изолация . А какво ще излезе ще стане ясно до средата на месеца . Аз просто търся отговори на въпроси и то на практика - да го видя както се казва . Има изнесени данни на фирмите по сайтовете ама аз вярвам само на това което съм изпробвал лично . Не искам да казвам предварително - такова животно няма