Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71

италянски инфрачервени радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #31

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    "500Вт~500Евро, 1200Вт~650Евро. 1200Вт били предостатъчни за стая 20м2"

    човече за там може да са достатъчни но за във България не са.

  2.  
     
  3. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #32

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    а нали знаеш къде е Бг. и къде Норвегия на картата. Ето ви за БГ. един търговец и цени http://www.infraswiss.bg/?page_id=11

    Няма евтино и хубаво!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Снощи се води кореспонденция с един норвежец за инфраотопление. Човека е дистрибутор на такова. Попитах дали е по-ефективно от термопомпа с COP 5. Oтговори че, инфрачервените отоплителни тела са малко по-ефективни. Имало няколко вида панели с различна дължина на вълната според предназначението (заведение, в дома или др.) Най-добрите за човек в домашни условия били с дължина на вълната 10 000 нанометра, което е същото като слънцегреенето. Цените бяха за 500Вт~500Евро, 1200Вт~650Евро. 1200Вт били предостатъчни за стая 20м2, дори от тамошна гледна точка за климата. Малко снимки: http://www.omc-miljo.no/demo/

    Ако няма грешка в превода, това е!
    Еми търговци, кво да ги правиш!!!?

    П.П. : Понеже е много топло на снимката с кафенето(където е входа за метрото) и тримата на масата са с якета...
    Такива ще сложа в банята и тоалетната.За там са идеални.


    Цитат Първоначално публикувано от ror
    а нали знаеш къде е Бг. и къде Норвегия на картата. Ето ви за БГ. един търговец и цени http://www.infraswiss.bg/?page_id=11

    Няма евтино и хубаво!
    Хе, хе...Тоя наслагал най-различни сравнение, обаче "забравил" сравнението "универсалност на уреда в различните сезони".Те може и да стават за отопление лъчистите радиатори, ама юни, юли и август(че вече доста често и май) месец ще се "пържи в собствен сос" с парите хвърлени за хубав климатик...

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #34

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Попитах дали е по-ефективно от термопомпа с COP 5. Oтговори че, инфрачервените отоплителни тела са малко по-ефективни.
    И ти му повярва?

  6. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #35

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    COP 5 се постига при външма температура +8С, а под тази температура? За стая 20м2 и трябват грубо 2-3кВ топл. мощ. При достатъчен инфрачервен уред макс. 1кВ се постига ефективност 300% при всякакви външни условия. Все пак трябва да се пробва пък ще се види. М/у другото за един тристаен апартамент приблизително 80м2 само качествената термопомпа въздух/вода с cop5 е около 8 бона, а трябват конвектори, тръби, работа, майстори. Качествен климатик същия СОР е около 2500лв с рисковете по електрониката и въобще не може да се сравнява лъчисто отопление с духалка макар да е скъп климатик. Аз имам газово отопление на къща 180м2 с кондензен котел Вайлант и конвектори, загрява бързо но как спре и става хладно след 10мин., 1кВ ми излиза около 10ст. а инсталацията ми струваше 12500лв и много нерви. Скандинавците не са по-прости от нас.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #36

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    При достатъчен инфрачервен уред макс. 1кВ се постига ефективност 300% при всякакви външни условия. В
    Ай.Ай.Ай според мен някой те е метнал много здраво.Как ще стане тая без закона за запазване на енергията да бъде нарушен.Закон който важи и за скандинавците без да се съобразява с това дали са прости.
    Що се отнася до конкретният търговец - то той е точно мошенник.

  8.  
     
  9. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #37

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    да, май се изразих леко неправилно, но има разлика между КПД и коеф. на ефективност, който зависи май в каква енергия се преобразува тока(механична, топлинна или лъчиста in-r). Примерно, една и съща ли е ефективноста на духалка 2кВ и хиперинвертор 2кВ или термопомпа 2кВ за консумирана мощ. става въпрос.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #38

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Има разлика м/у КПД и коефицента на ефективност.Няма разлика в каква енергия ще преобразуваш тока.Към всички видове енергия тока се преобразува на 100%.
    Ефективността на уред с пряко преобразуване е 100% това са духалки, и всякакви други реотани включително инфрачервени.
    При Хиперинвертора може да е 450-500% и до към -15 да бъде 200-250%.
    Това са примерни данни.Но те са от този порядък.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Доста ги "омесихте" КОП/ЕЕР и КПД.Писал съм във форума, макар и да не съм техник. КПД е ефективността на преобразуване на един вид енергия в друг.КПД не е =КОП. COP/EER обаче включва в себе си и КПД.
    Има и доста теми писани от други съфоруници.Намирам и някакви фрагментарни постове от Сетком, които неясно защо не ги зарежда както трябва.

  12. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #40

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    понеже доста се объркахте в понятия всеки според разбиранията си, кажете какъв друг уред с консумитана енергия равностойна на 0.9 кВ/Ч може да отоплява стая 20м2? И каква му е цената?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Аз с руски маслен радиатор за 25лв, който консумира 0,8кВт/4 отоплявам западна стая с дървена дограма и без изолация, като не работи постоянно. Миналата година при -18*С във Варна работеше нонстоп и едва поддържаше 18*С, но това беше за кратко. През по-голямата част от времето се справя и не работи постоянно като няма никой, освен това си има термостат и рядко работи на макс.

  14.  
     
  15. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #42

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Няма разлика в каква енергия ще преобразуваш тока.
    Напротив, има. Пусни си един двигател 2кВ и чакай да те сгрее. Там ел.енергията се пребразува в кинетична май.

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ефективността на уред с пряко преобразуване е 100% това са духалки, и всякакви други реотани включително инфрачервени..
    това се вика КПД и е 99.8% и въобще има има някакво неразбиране на същността на въпроса и объркване с термини

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз с руски маслен радиатор за 25лв, който консумира 0,8кВт/4 отоплявам западна стая с дървена дограма и без изолация
    lazar, ти стая технология направо ме разби, ако я бяха чули германците по-рано, нямаше да се занимават 20г. с глупости да харчат пари за разработки по инфра-отопление

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #43

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Инфрачервеното отопление не знам дали са го измислили германците, но със сигурност не е преди 20 години. Печката "Лъч" се произвежда в БГ поне от 40 години

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Инфрачервеното отопление не знам дали са го измислили германците, но със сигурност не е преди 20 години. Печката "Лъч" се произвежда в БГ поне от 40 години
    Ако това http://www.google.com/imgres?imgurl=...ed=0CB4Q9QEwAg е печката "Лъч" и аз си спомням дядо и баба ми имаха такава, то това не е инфрачервен отоплителен уред.То по тази логика и "Елвата" която е със същите реотани също е инфрачервен отоплителен уред.
    Не са защото инфрачервените отоплители излъчват само инфрачервени лъчи.Самият факт, че виждаш светлината от реотаните означава, че уреда не работи с инфрачервени лъчи.
    Може да излъчват И инфрачервени лъчи, но не само.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #45

    Re:италянски инфрачервени радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Доста ги "омесихте" КОП/ЕЕР и КПД.Писал съм във форума, макар и да не съм техник. КПД е ефективността на преобразуване на един вид енергия в друг.КПД не е =КОП. COP/EER обаче включва в себе си и КПД.
    Има и доста теми писани от други съфоруници.Намирам и някакви фрагментарни постове от Сетком, които неясно защо не ги зарежда както трябва.
    Надълго и широко съм писъл и обяснявал точно тези термини и принципната им разлика
    Цитат Първоначално публикувано от ror
    понеже доста се объркахте в понятия всеки според разбиранията си, кажете какъв друг уред с консумитана енергия равностойна на 0.9 кВ/Ч може да отоплява стая 20м2? И каква му е цената?
    Извинете ме , но ако не разбираме понятията, нека не прехвърляме топката другимо.
    Това, че стойността на коефициента на ефективност съвпада с КПД при прякото преобразуване на електрическа в топлинна енергия - не означава че някой е объркал термините.
    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Напротив, има. Пусни си един двигател 2кВ и чакай да те сгрее. Там ел.енергията се пребразува в кинетична май.
    И кой ти каза че ел.енергията не се е превърнала в друг вид енергия(механична работа +топлина) на 100%.
    Цитат Първоначално публикувано от ror
    това се вика КПД и е 99.8% и въобще има има някакво неразбиране на същността на въпроса и объркване с термини
    Тук ти си този, който не ги разбира.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1306308928[/time]_________________________________________________


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с алуминиеви радиатори
    От badbore във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-12-18, 18:47
  2. Обезвъздушаване на радиатори
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-15, 09:21
  3. монтаж на радиатори
    От orlincho във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-12, 13:50
  4. Котле и радиатори
    От ops5 във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 21-06-11, 23:01
  5. RAM 512 DDR-2 533 Kingmax с медни радиатори
    От Globe във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-07-08, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе