Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 143
Like Tree71Одобрявам

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #61

    Отговор: Конвектори Адакс

    Този цикъл 15с./40с. за кой месец е и за каква външна температура?

    Това е за месец декември при средна външна температура за месеца +3.6 оС (по данни) и вътрешна 23 оС. В помещенията без да е отоплявано е +15 оС.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #62

    Отговор: Конвектори Адакс

    Здравейте!
    Ще купувам ADAX, но не ми е ясно как да преценя какви ватове ми трябват за да е съобразен с квадратурата.
    Как се смята това. Стаята е 13 квадрата, нова PVC дограма, изолация на таван и под, средна стая, южно изложение, панел и няма външна изолация.

    Спрял съм се на VP917 1700W.

    Далли ще е достатъчно?


    ЕДИТ:
    Намерих инфото, което търсих.
    Ако още някой се чуди ето ТУК има калкулатор за изчисление на ватовете.
    Този пост е редактиран от rexxar_tm; 04-09-14 в 12:16.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #63

    Отговор: Конвектори Адакс

    какво значи "да не харчи много ток" .. това е уред с КОП 1 .. ще харчи колкото духалката само че ще е по тих
    ruuni9 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #64

    Отговор: Конвектори Адакс

    Консумацията на електроенергия зависи от топлозагубите на помещението така че при положение че имаш два съпоставими уреда като начин на действие/реотан с терморегулатор/ сметките ще са аналогични.Тъй като не казваш дали около въпросната стая се отоплява,дали има изолация и дали дограмата е хубава,на прима виста ще ти кажа конвектор 2500 вата Конвектори ADAX VP 1125 КТ Икономик- 2500W- за помещение от 17-22 кв.м Икономик е защото не ще фалираш енергото с него,а че е най-тънкия като цена.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 25-12-14 в 13:01.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #65

    Отговор: Конвектори Адакс

    Вземи си тази мощност от линка,вече според финансите може да избереш от по-новите серии с изходящ въздух отпред и електронен терморегулатор/не цъка/

  7. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #66

    Отговор: Конвектори Адакс

    Аз пък бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости.С тия конвектори човек не може да си плати сметката.Казвам ти го от пресен опит.Аз се помъчих да се топля с тях,но не е рентабилно.Ако не плащаш големи сметки си на студено,ако искаш да ти е топло ще се счупи електромера от въртене.Преди да ги купя тук във форума ме съветваха да сложа хубави климатици,аз не та не конвектори.Купих си ги ползвах ги един месец и ги продадох.Сега чакам да ми монтират два хубави климатика и да не се занимавам с глупости.Най-лошото при мен беше,че и аз съм без изолация и едно,че не може да стопли като хората друго,че сметката ми за ток с тях е......Та,ако имаш възможност сложи си един климатик и не се занимавай с глупости и да правиш като мен после да се чудиш как да се отървеш от тях.
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #67

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от vaniosl Виж публикацията
    Аз пък бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости.С тия конвектори човек не може да си плати сметката.Казвам ти го от пресен опит.Аз се помъчих да се топля с тях,но не е рентабилно.Ако не плащаш големи сметки си на студено,ако искаш да ти е топло ще се счупи електромера от въртене.Преди да ги купя тук във форума ме съветваха да сложа хубави климатици,аз не та не конвектори.Купих си ги ползвах ги един месец и ги продадох.Сега чакам да ми монтират два хубави климатика и да не се занимавам с глупости.Най-лошото при мен беше,че и аз съм без изолация и едно,че не може да стопли като хората друго,че сметката ми за ток с тях е......Та,ако имаш възможност сложи си един климатик и не се занимавай с глупости и да правиш като мен после да се чудиш как да се отървеш от тях.

    Човек...дал си си субективното мнение,в което няма нищо лошо,но то си е твоето мнение и не е меродавно.Първо,тя е на квартира и иска уред,който да си го вземе със себе си,ако си сложи климатик/ако хазяина й разреши/,когато си тръгва трябва да плати още веднъж за демонтаж.
    Второ,тя пита за конкретен уред,различен от климатик.
    Трето,това,че ти не си се стоплил с конвектори,не означава,че те не топлят.Друг е въпроса за сметките.
    Четвърто,това отново е субективно мнение,но моето-аз се топля с конвектор на Димплекс и ми е добре,като комфорт и сметка.
    Този пост е редактиран от avenger; 26-12-14 в 15:54.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #68

    Отговор: Конвектори Адакс

    Да попитам нещо. Преди месец си взех Adax Glamox с механичен термостат. Понеже веднага го включих към уред които мери консумацията и изчислява стойността на ел. енергията ми направи впечатление, че още с включването на конвектора, изписа 1500W (колкото си е максималната мощност на конвектора) и общо взето работеше на 1500W, а след достигана на температурата, се изключваше, после пак се включваше на 1500W и така...
    Та първата седмица работеше така - 1500W консумация. Известно време престанах да до следя, но вчера като погледнах месечната консумация, ми направи впечатление, че конвектора не работеше на 1500W а на 1380W.
    Изключих го за малко, включих го, врътнах термостата назад, напред, никаква разлика - 120W липсват. Прави ми и впечатление, че от известно време като, че ли не топли като преди, в смисъл че температурата се вдига по бавно (но това може и да е от студа)...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #69

    Отговор: Конвектори Адакс

    Този уред мери ли напрежението? Напрежението може да е паднало.
    SPSt одобрява това.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #70

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Този уред мери ли напрежението? Напрежението може да е паднало.
    Мери всичко 235V е в момента. Ватовете стигнаха до 1450. Явно като има повече включени консуматори не му достига ток...

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #71

    Отговор: Конвектори Адакс

    Провери го в 19-20ч след това в 23-24ч. Хващам се на бас, че в 23ч ще показва по-висока стойност. Колегата по-горе ти го е написал. Напрежението е по-ниско и от там мощността. Токът е функция на напрежението и съпротивлението на нагревателя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #72

    Отговор: Конвектори Адакс

    Нагревателя на конвектора е с постоянно съпротивление. Мощността (W) е равна на напрежението (V) на квадрат разделено на съпротивлението(Ohm)
    При промяна на напрежението, мощността на уреда се промения правопропорционално.
    Щом конвектора е 1500W / 230V, съпротивлението е 35.3 ома
    При 220V ще имаш мощност 1370W
    SPSt и mirandi харесват това.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #73

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ясно. Значи всичко е нормално и да не го мисля...
    За тези дето ги интересува консумацията. За почти месец включен от 8 вечерта до 7 сутринта изхарчи 33 евро.
    Или около 2 лв на вечер...
    ruuni9 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #74

    Отговор: Конвектори Адакс

    Много ,при положение ,че целия декември беше топъл.
    blue1 одобрява това.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #75

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ами в повечето време почти не изключва. Когато изключва изключва за минута, две и пак включва. Явно стаята е доста топлозагуби...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 11:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 22:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе