Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 78
Like Tree35Одобрявам

Избор на бюджетен конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #46

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    blue1, Ок, аз не твърдя обратното! Но, в никакъв случай разликата не е такава! Казвам го на базата на много коментари с колеги, приятели и на това което виждам изписано на електромера! Ако, моята сметка за даден месец примерно е 200лв., на колегите с климите е 140лв. Това не е пет пъти! Казвам го това на база реални данни, а не какво пише в Google! След като ви харесва да се отоплявате с климатици и ви дават малък разход - Ок! Но да пишете за такива разлики в разхода и да подвеждате хора, които са в дилема с какво да се отопляват, не е коректно!

    - - - - - - - - - -

    MisterT, май вие изкарвате климатиците извънземни?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #47

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    blue1, Ок, аз не твърдя обратното! Но, в никакъв случай разликата не е такава! Казвам го на базата на много коментари с колеги, приятели и на това което виждам изписано на електромера! Ако, моята сметка за даден месец примерно е 200лв., на колегите с климите е 140лв. Това не е пет пъти! Казвам го това на база реални данни, а не какво пише в Google! След като ви харесва да се отоплявате с климатици и ви дават малък разход - Ок! Но да пишете за такива разлики в разхода и да подвеждате хора, които са в дилема с какво да се отопляват, не е коректно!

    - - - - - - - - - -

    MisterT, май вие изкарвате климатиците извънземни?
    А като искаш да си коректен защо сравняваш сметката за ток на цялото домакинство, а не само за уредите за отопление. Ако отделиш само изразходеното за отопление за сравними помещения, ще видиш че разликата е поне 3 пъти. Няма кой да заблуждаваме, повечео сме минали през отопление с духалки. "Елви", радиатори...и измодереното сега понятие "конвектор" и знаем какви консумации сме имали тогава и сега. Познавам хора живеещи в гарсониери отопляващи с конвектор и сметки по 200лв...за мен това далеч не е ОК!
    blue1 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #48

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Руни, излагаш се майна! Пак ти казвам, че ако ТИ (не колегата Пешо) на мястото на конвекторите поставиш климатици, за да поддържаш същата температура която и сега, ще плащаш поне три пъти по-малко, а ако машините са висок клас може и пет пъти по-малко!!!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Много ОФФ топик се натрупа - темата не е конвектор против климатик. Това сме го дъвкали много....всяка година по това време....

    Че климатика харчи по-малко от конвектор няма смисъл въобще да спорим. Колко по-малко харчи това вече зависи не от 1, 2 или 3 , а от много фактори.

    Човека питаше за евтин конвектор....

    А относно сметките, аз и преди съм пускал снимки на фактурите ми през годината. Така и тази година - лятна сметка БЕЗ да пускам климатик 110-120лв. Последната ми сметка за ноември- декември е 180лв Това при отопление детска и спалня (по 13кв.м) с конвектори Адакс и хол + кухня 36кв.м с климатик 12 инвертор Осака - 13годишен. Поддържаната температура във всички стаи е 22 градуса. НО НЕ 24/7 а само когато е необходимо, т.е като има хора в тях.
    Това са фактите - изводите всеки сам да си ги прави.
    А 22-та градуса в спалнята са много по-приятни и комфортни от тези в хола , но за големи помещения конвектора излиза скъпо удоволствие.

    И едно допълнени по темата - преди в спалнята съм ползвал първо смядовски радиатор- от ония белите пълни с масло - беше поне 2кW - но топлеше много по-малко и харчеше доста (на фона на топленето му). След това ползвах духалка "Delonghi" 2kW - бързо стопля, но пак си прави течение в малката стая, ШУМИ, което най-много ме дразни, исушава много въздуха и си харчи доста.... От няколко години съм с Адакс Гламокс 1500W и определено съм много по доволен в сравнени е с предишните. Средния разход на денонощие за отоплението на спалнята докато спим (7-9 часа) е от 4 до 7 кW/h в зависимост от външната температура.
    Този пост е редактиран от Pat; 25-12-15 в 12:38.
    boje, mirandi и ruuni9 харесват това.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #50

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Един колега от работата спореше, че на дърва било най евтино! Миналата зима даде 1000лв. за дърва, а на мен толкова ми беше тока! Плюса му бе, че отопляваше една стая повече от мен и коридора, а минуса е ясен! Както се казва - в природата нищо не се губи! Икономията от някъде - отива другаде! Така че, както каза Криско в Xfactor - да сме живи и здрави! Весела Коледа!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #51

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Руни, изглеждаш много щастлив с твоите конвектори и даже искаше да развиеш третия закон на Нютон.Аз поне имам база за сравнение --> при 2 климатика и 2 конвектора,според мен и моите близки --> отоплението с климатици е по-комфортно и по-рентабилно, отколкото отоплението с конвектори.
    А сега по-темата: човека просто искаше да си купи конвектор и да го разнася между кухнята и спалнята. По-евтин от 200 лв. сносен конвектор май няма. Така ,че му бяха предложени достатъчно модели конвектори от които да избира.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 25-12-15 в 20:53.
    blue1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #52

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Втора зима ползвам конвектор на Елдом 2 кв. струваше 160 лв. и по нищо не отстъпва на Адакс и Атлантик и жена ми го харесва повече от климатика в трапезарията. Климатика за да е ефективен трябва да е с вентилатор на висока степен което си е силен шум и силно течение поне за стаи до 15 кв.м.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #53

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Климатика за да е ефективен трябва да е с вентилатор на висока степен което си е силен шум и силно течение поне за стаи до 15 кв.м.
    Само да попитам: Не мога ли да си топля стая 13 кв.м. с климатик на тих режим и без да се усеща течение, а за шум да не говорим? Много ми е интересно как се топли помещение 25-30 кв.м. с конвекторен радиатор.
    mirandi одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #54

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Климатика за да е ефективен трябва да е с вентилатор на висока степен което си е силен шум и силно течение поне за стаи до 15 кв.м.
    Пълни глупости....
    blue1, avenger, Joro711 и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #55

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    При тих режим ще затопли по-бавно особено ако стаята е голяма. Моя е усилен на максимум.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #56

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Чакай сега, пак сменихме условието на задачата. Нали беше до 15 кв.м. Това не е голяма стая и се затопля бързо и на тих режим. По-бързо ли се затопля голяма стая с конвектор? И пак питам-как се отоплява голяма стая с конвектор?
    Моите климатици никога не са работили на максимален вентилатор, максимум на 2-ра степен. Обаче са точно оразмерени за помещенията. И топлят само по едно помещение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #57

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Относно отоплението на големи помещения с конвектор.
    Всеки производител дава формула за изчисляване на отопление при съответните условия. независимо дали е климатик или друг топлоизточник. Когато не достига мощност, се монтира повече от едно отоплително тяло. Местоположението, разбира се е изключително важно и при двата типа отопление.
    Въобще не е вярно, че конвектора топли тавана! В повечето съвременни загретият вече въздух се насочва надолу, към пода. Друг е въпросът, ако не се спазва минималното/максималното отстояние на конвектора от пода и околните предмети.
    От друга страна при отопление с радиатори на парно например, загретият въздух директно се насочва нагоре. Но също така и известна топлина се излъчва и от панелите на радиатора. А в помещението си е комфортно топло.
    И отново стигаме до правилно оразмеряване и разположение на отоплителните уреди според конкретните условия на 1 помещение. Ако това не е изпълнено следват дискомфорт от висока/ниска температура, "течение" или повишени сметки за ел/топлоенергия.
    ruuni9 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #58

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Не производителите , а търговците дават указания за приблизителни площи за отопление.Няма такъв момент загретия въздух да се насочва към пода.Само при така наречените лъчисти конвектори може да се нагрява въздуха до пода.Но те фактически са кръстоска между радиатор и конвектор. При класическия конвектор нагретия въздух се насочва директно към тавана.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #59

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много ми е интересно как се топли помещение 25-30 кв.м. с конвекторен радиатор.
    Ами, отопля се! Стая 30кв. с Airelec 3000W, се отоплява перфектно!

    - - - - - - - - - Руни, изглеждаш много щастлив с твоите конвектори и даже искаше да развиеш третия закон на Нютон.Аз поне имам база за сравнение --> при 2 климатика и 2 конвектора,според мен и моите близки --> отоплението с климатици е по-комфортно и по-рентабилно, отколкото отоплението с конвектори.

    Тази рентабилност ви е замъглила съзнанието и малко ви обърква мисленето и усета за приятна топлина? Българина винаги иска да "мине тънко" и понякога се заблуждава. Но, нека всеки сам си избира топлината, която да го топли, но да не заблуждава други, които са в дилема, че виж ти - от климатика по убаво нема!
    Този пост е редактиран от ruuni9; 26-12-15 в 09:38.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #60

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Ами, отопля се! Стая 30кв. с Airelec 3000W, се отоплява перфектно!
    Поздрави! Явно имаш перфектна изолация на стени, таван, под. Обаче не забравяй, че скоро температурите няма да са по 17-18 градуса следобед. През зимата на 2011/12 г. температурите не се вдигнаха над 0-та цял месец, като стигнаха до -20.
    Заплатата ми не е от най-ниските, но все пак не мога да си позволя да се отоплявам с електроуреди с подобни мощности. Или по-скоро не искам.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на бюджетен телевизор
    От panteroid във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-14, 17:40
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Избор на бюджетен климатик ?
    От barakuda във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 23:43
  5. Помощ за избор на бюджетен фотоапарат
    От Conqueror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-12, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе