Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

Конвектор Елдом

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #31

    Отговор: Конвектор Елдом

    Нека да изстинат стените, пък тогава дай отзиви. Родното производство не е за подценяване и според мен ще си върши работата.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #32

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    От вчера съм с два конвектора на Елдом, ето такива:

    Стенен конвектор 2000W | Елдом

    Честно казано, бях готов да дам и двойно повече пари отгоре за Адакс, тъй като в този форум много ги хвалят всички, но никъде не прочетох логично обяснение защо едните струват 200 лв а другите над 400.
    В крайна сметка и двата модела са 2 киловата, с електронен термостат и харчат един и същи ток.

    Като имам малко повече впечатления от елдомчетата, ще пиша отново - тази нощ ги оставих да работят на 23 градуса и жената сутринта в просъница ме помоли да спра това, което е в нашата спалня, щото и станало жега
    Честито. Аз имам един точно такъв и един 3000W. Потърси стари мои мнения за тях, за да не се повтарям.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #33

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    От вчера съм с два конвектора на Елдом, ето такива:

    Стенен конвектор 2000W | Елдом

    Честно казано, бях готов да дам и двойно повече пари отгоре за Адакс, тъй като в този форум много ги хвалят всички, но никъде не прочетох логично обяснение защо едните струват 200 лв а другите над 400.
    В крайна сметка и двата модела са 2 киловата, с електронен термостат и харчат един и същи ток.

    Като имам малко повече впечатления от елдомчетата, ще пиша отново - тази нощ ги оставих да работят на 23 градуса и жената сутринта в просъница ме помоли да спра това, което е в нашата спалня, щото и станало жега
    1. Нагревателят на Adax Glamox е алуминиев, на Елдом - неръждаема стомана. По хубавото е алуминев заради бързото и по-равномерно затопляне, от там отдаване.
    2. Дизайна - на Елдом е дизайн тип жигула.
    3. Елдомския идва с повече функции - отложен старт, намаляване на контраста
    4. На тази мощност Adax са по-широки - по-бързо отоплят заради по-голямата си площ на потока - стига да има къде да го закачиш.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #34

    Отговор: Конвектор Елдом

    Имам наблюдения над такъв елдом в 12 кв стая.Терморегулатора на дисплея му показва 26 гр а в стаята е поне 2-3 гр. по малко.То и няма как ,при положение че е на горещия му гръб сложен.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #35

    Отговор: Конвектор Елдом

    Преди 3 години и аз бях в дилема Адакс или Елдом взех втория. Почети какво сме писали в форума включително намерих снимки на Адакса отвътре. Разликата е основно в дължината Адаксите са по-тесни и дълги това им дава по добър контакт с въздуха. Нагревателя на Адакс е надлъжен заради голямата дължина а на Елдом у образен. Има няколко вида нагреватели на Адакс. Елдомските 90% сигурно е че също са алуминиеви. Дизайна на Елдом е по дървен но добре стои в стаята а цифровия термостат няма да го сменя и за два Адакса. А и Адакс и Тактика се правят в Източна Европа за Източна Европа и са Висок клас само У НАС! Направих си труда да чета чуждите форуми доста назад са в класацията.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #36

    Отговор: Конвектор Елдом

    Най-важното при Елдомите, че управлението на нагревателя е през триак, а не през реле. Няма цъкане и искрене. Дизайна също е красив на големите модели.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #37

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Най-важното при Елдомите, че управлението на нагревателя е през триак, а не през реле. Няма цъкане и искрене. Дизайна също е красив на големите модели.
    Триака е по -надежден от релето?

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #38

    Отговор: Конвектор Елдом

    Не знам, зависи как са оразмерени и колко са качествени, предимствеото е, че не се чува звук, освен това модулацията On->Off->On->Off ... е по-бърза и така на практика се симулира променлива мощност на нагревателя и по-комфортно се поддържа температурата. Например ако в стаята е 23 градуса, а конвектора е настроен на 24, нагревателя се поддържа с ниска и почти постоянна температура, вместо да работи 5 минути и 10 да почива примерно. По този начин е възможно и поддържането на температурата с точност 0.1 градуса, както се рекламира.
    п.с. по принцип има 2 вида Елдоми с електронен термостат - едните са по-стар модел, другите по-нов, има лека разлика в самия панел, възможно е по-старите да са с реле, не съм сигурен, защото новия модел е много по-скъп.

    http://eldominvest.com/bg/product/284.html
    http://eldominvest.com/bg/product/473.html
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 01-11-17 в 10:11.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #39

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Преди 3 години и аз бях в дилема Адакс или Елдом взех втория. Почети какво сме писали в форума включително намерих снимки на Адакса отвътре. Разликата е основно в дължината Адаксите са по-тесни и дълги това им дава по добър контакт с въздуха. Нагревателя на Адакс е надлъжен заради голямата дължина а на Елдом у образен. Има няколко вида нагреватели на Адакс. Елдомските 90% сигурно е че също са алуминиеви. Дизайна на Елдом е по дървен но добре стои в стаята а цифровия термостат няма да го сменя и за два Адакса. А и Адакс и Тактика се правят в Източна Европа за Източна Европа и са Висок клас само У НАС! Направих си труда да чета чуждите форуми доста назад са в класацията.
    И аз като бях с конвектори много форуми изчетох. Притежателите на Елдом масово "ревяха" от тях. Нови, на по два, три месеца ги носили в сервиза. Основно за пукане на ламарината. Но, това беше преди някоя година. Сега може и да са ги пооправили?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #40

    Отговор: Конвектор Елдом

    Моя е от старите работи 20-30 секунди почива, после пак. Тъщата има Адакс също стар модел без цифрово управление когато включва искри и също издава шум но не е повече от часовник. Много станахме претенциозни камините сякаш са безшумни!

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #41

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    И аз като бях с конвектори много форуми изчетох. Притежателите на Елдом масово "ревяха" от тях. Нови, на по два, три месеца ги носили в сервиза. Основно за пукане на ламарината. Но, това беше преди някоя година. Сега може и да са ги пооправили?
    Не знам как е било преди, единия ми е 2015-та, другия 2016-та купувани, няма никакъв звук, а са от най-големите и дълги и би трябвало да са най-податливи

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Моя е от старите работи 20-30 секунди почива, после пак. Тъщата има Адакс също стар модел без цифрово управление когато включва искри и също издава шум но не е повече от часовник. Много станахме претенциозни камините сякаш са безшумни!
    Няма претенции, просто някои хора изопачават и твърдят, че имало някакви звуци. Описват се от нечовешки до такива от филми на ужасите. Естествено такова нещо няма ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #42

    Отговор: Конвектор Елдом

    Доскоро имах тема ,в която питах мнение за отопление на една стая.Накрая купих едно китайско чудо Ариели 2000 вата.Под 60 лв с доставката,даже с крачета на колелца,2 години гаранция.....всичко както си трябва.При нас почна нощем да пада под нулата и това нещо на 1000 вата поддържа 23 градуса като включва за около 5 минутки и още толкова изстива.Няма пукане,тракане,само леееко се чува термостата,което е нормално,механичен е Бабата следи температурата ,та и се доверявам че няма усещане за изстиване,т.е. поддържа зададените стойности +,- 1-2 градуса.В заключение-препоръчвам за хора с нисък бюджет и неробуващи на марки .

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #43

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Моя е от старите работи 20-30 секунди почива, после пак. Тъщата има Адакс също стар модел без цифрово управление когато включва искри и също издава шум но не е повече от часовник. Много станахме претенциозни камините сякаш са безшумни!
    Тук не говорим за претенции. А за избор. На тъщите винаги им шуми и искри нещо. Моите Адакс-и работеха така, все едно ги нямаше.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #44

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Доскоро имах тема ,в която питах мнение за отопление на една стая.Накрая купих едно китайско чудо Ариели 2000 вата.Под 60 лв с доставката,даже с крачета на колелца,2 години гаранция.....всичко както си трябва.При нас почна нощем да пада под нулата и това нещо на 1000 вата поддържа 23 градуса като включва за около 5 минутки и още толкова изстива.Няма пукане,тракане,само леееко се чува термостата,което е нормално,механичен е Бабата следи температурата ,та и се доверявам че няма усещане за изстиване,т.е. поддържа зададените стойности +,- 1-2 градуса.В заключение-препоръчвам за хора с нисък бюджет и неробуващи на марки .
    Знам ги тези Arielli-та - това е Midea

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #45

    Отговор: Конвектор Елдом

    Е то е ясно че е Мидея или производно,но е с алуминиев нагревател,компактен ,безшумен и прекалено евтин за фацата си.Идеята ми е че гори колкото другите марки,топли пак толкова а си с 3-4 месеца напред със сметките,ако си спестил от някой " марков " подобен боклук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 17:53
  2. Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...
    От Belial във форум Електрическо отопление
    Отговори: 88
    Последно: 06-03-14, 02:01
  3. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 16:53
  4. Въпрос за конвектор Елдом cw2500
    От am0k във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-12, 05:37
  5. Стържещ (скърцащ) шум от бойлер Елдом
    От radomirsl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе